Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2012-04-27, 16:46
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [Blogowicz.Info] 8lat w blogosferze!

Jak - prawie - co roku także i dzisiaj wypada napisać parę słów w związku z tym, że projekt ma już 8lat.


27.04.2003 - 27.04.2011 :)


Dla przypomnienia dodam, że wszystko zaczęło się od prostej strony z szablonami umieszczonej na serwerach republiki pod nazwą Linkup (bo zanim były szablony miała to być strona z linkami :D ). Jej popularność rosła na tyle szybko, że trzeba było poszukać sponsora i tak trafiłem na projekt PWII, który w zamian za "niekomercyjność" i logo oferował praktycznie nieograniczone możliwości hostingu. Po kilku latach zmienił się jednak właściciel i wprowadzono tam zasady, które ponownie zmusiły nas do zmiany serwera - tym razem prywatnego, dedykowanego, na którym działamy do dzisiaj.

Do 2005 roku strona działała pod aliasami i adresem linkup.pwii.pl, potem kupiona została domena Blogowicz.info i zaczęło się powoli kreowanie "marki" oraz przekierowania adresów na nową nazwę. Domena Blogowicz.info utrzymywana jest do dzisiaj i będzie utrzymywana jeszcze trochę lat :)

Szablony to nasz główny element rozpoznawczy, od zawsze oferowane za darmo. Od zawsze też grafika była udostępniana z naszego serwera (a nie jakiś darmowych typu imageshack) przez to możemy pochwalić się niezwykle wysoką dostępnością.
Jako nieliczni (a może i jedyni?) nadal aktualizujemy bazę. Niestety nowych szablonów nie przybywa już tak dużo jak kiedyś. Obecnie jest ich już prawie 500.

Ekipa? W chwili obecnej oficjalnie trzy osoby, nieoficjalnie 1 :( przez wszystkie lata przewinęło się razem 20 projektantów. Od dłuższego czasu nikt nowy się jednak nie zgłasza. Ten fakt plus brak czasu pozostałych wpływa na rzadkość dostaw.
Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do współpracy :) Współpraca z nami to prosty sposób na poszerzenie i promocję swoich umiejętności :hyhy:

Mocną stroną Blogowicza jest także forum, z którego codziennie korzysta bardzo dużo osób przeglądając treści dotyczące nie tylko blogów :) Działalność rozpoczęło w 2006 roku, także w tym mija już 5 lat. Przez ten czas powstało tutaj ponad 415 tematów z prośbą o pomoc i sporą większość z nich rozwiązaliśmy :)

Nie ma się jednak co oszukiwać. Popularność projektu spada. Fora wypierają takie strony jak facebook. Brak rąk do współpracy (ale nie takich ze słomianym zapałem), często także lenistwo - spowodowały, że wiele z planowanych w poprzednich latach spraw nie dojdzie już do skutku. W chwili obecnej nie ma obaw o zamknięcie projektu jednak nie będzie on już raczej rozwijany w takim stopniu jak planowałem.

Szykuje się jednak parę zmian, które wziąłem sobie za ważny cel.
Będzie to min:
- rebranding logo i czcionki - czyli zmiana loga i czcionki używanej do napisów.
- redesign - odświeżenie szablonów stron - zmiana skórek, bo są już przestarzałe (ta na szablonach ma 5-6 lat), poprawa czytelności strony, przesiew przestarzałych szablonów.
- przygotowanie stron pod nowy projekt (trochę inna koncepcja, która wymaga mniejszej pomocy osób trzecich)
- jeżeli się uda to baza szablonowa zacznie się powiększać także o rozwiązania profesjonalne/komercyjne - w tej kwestii tez zapraszam chętnych do współpracy (szczególnie znawców Wordpress, blogger, blox).

a kiedy i jak rozpoczęła się wasza przygoda z Blogowiczem? co cenicie sobie w tym projekcie? za co nas lubicie a za co nie :D ?

p.s. lepiej późno niż wcale - Od dzisiaj powstaje małymi kroczkami nasz profil na Facebooku - nie unikniemy tej społecznościowej manii - szczególnie, że sami próbujemy budować z wami społeczność blogerów - dlatego nie mogą być nam opcje te rejony internetu ;)

zapraszam do lajkowania Fan Page Blogowicz => http://url.blogowicz.info/LubieTo
Na każdej ze stron blogowicza znajdziecie też ramkę z przyciskiem Like it ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2011-04-27, 23:52   

Htsz napisał/a:

projekt ma już 8lat

leciwy już ten blogowicz :D
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-04-28, 00:10   

latka lecą :D nie udało się to co było zamierzane, no ale są nowe pomysły na szczęście a doświadczenia nie idą na marne ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2011-04-28, 16:48   

Htsz napisał/a:

a kiedy i jak rozpoczęła się wasza przygoda z Blogowiczem?

Moja przygoda zaczęła się prawie trzy lata temu, a skończyła się właściwie we wrześniu. Teraz już rzadko coś piszę...
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-04-28, 17:39   

ja właściwie "usłyszałam" o blogowiczu, kiedy ten był na serwerze pwii, czyli jakiś 2005/06 rok. no ale wtedy sobie nie zaprzątałam sobie głowy forum, tylko stroną główną :P
swoja droga to dość dziwne, że wcześniej się "nie nadziałam" na serwis, bo ja zaczęłam w 2004 tworzyć swoją pierwszą (i o matko! straszną!) stronę z szablonami robionymi we... frontpage'u :oczami: po dziś dzień część z tych strasznych wytworów można znaleźć u mnie na B-A :twisted:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-04-29, 00:43   

Jak przeskoczysz w kategoriach na ostatnią stronę to większość z szablonów z datą 1.1.2004 jest z początków czyli 2003-2004 :D tylko nie pamiętałem dat publikacji, więc wprowadziłem taką.

2005 to taki wielki boom blogowy, wtedy mieliśmy największy ruch średnio 2500 odwiedzin dziennie, dzisiaj jest ich niecałe 250 dziennie (średnio, dla samej strony szablonów), czyli jak widać 10 razy mniej.

Forum w tej formie powstało w 2006 (postawione w styczniu, uruchomione w marcu). Wcześniej działało takie inne forum na łamach "kornick" (forum pewnego wydawnictwa). W sumie zapomniałem, że i tam przez pewien czas leżały szablony - człowiek, który miał to wydawnictwo sporo zdziałał w tej sprawie, dzięki jego forum poznałem Marka (Moron), który mi pomaga do dzisiaj :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz