Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
CatusGeekus 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Lut 2015
Posty: 50

Wysłany:    Totalny reset układu Bloggera

W innym temacie pisałam, że miałam problem z załadowaniem darmowego szablonu - na moim oficjalnym blogu działał zupełnie inaczej niż na testowym. Stwierdziłam, że całkowity reset szablonu i układu pomoże, jednak nie jestem w stanie zrobić totalnego resetu - nawet jeśli zmienię szablon na defaultowy szablon Bloggera, elementy poprzedniego szablonu przyczepiają się w side-barze nowego. Wiem, że mogę to usunąć w HTMLu, ale mimo to chciałabym się dowiedzieć, czy jest jakikolwiek sposób, aby zrobić absolutny, totalny reset szablonu? Tak żebym wróciła do pierwotnego szablonu marki Blogger, bez żadnych "resztek" z poprzednich? Bo obawiam się, że to właśnie te "resztki" tu i ówdzie sprawiają, że nie jestem w stanie poprawnie zainstalować darmowego szablonu z innego źródła niż Blogger.
A w chwili obecnej, po zmianie szablonu na podstawowy prosty mój układ wygląda tak jak w załączniku...
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

  Wysłany: 2015-09-16, 03:31   Po wgraniu szablonu w układzie pojawiły się nowe gadżety

Kopie szablonów robione na Bloggerze zawierają kod HTML, CSS oraz skrypty i zmienne bloggera. Dodatkowo informację o wszystkich zainstalowanych gadżetach z Układu (identyfikatory) i ich rozmieszczeniu w sekcjach. Nie ma tam natomiast informacji o zawartości tych gadżetów, one zapisują się jedynie w bazie blogspota.

Dlaczego po wgraniu kolejnych szablonów w Układzie robi się bałagan (jak na załączonym obrazku)?

Załóżmy, że masz jakiś szablon na blogu i dwa gadżety: Obraz (Image1) oraz Archiwum (BlogArchive1).
Postanowiłaś wgrać nowy, który również ma w kodzie kilka: Obrazy (Image1 i Image2), Archiwum (BlogArchive1), Etykiety (Label1) oraz Popularne posty (PopularPosts1).

Efektem tego zabiegu będzie zmiana wyglądu bloga (bo mamy inny kod HTML i CSS), ale także nadpisanie kodu gadżetu Image1 i BlogArchive1. Pozostałe zostaną "zainstalowane". Z dwóch zrobi nam się razem pięć.
W wielu przypadkach szablonów niesystemowych trzeba jeszcze zajrzeć do instrukcji obsługi i uzupełnić niektóre gadżety (typu Obraz, HTML/JavaScript, Tekst) odpowiednim tekstem lub kodem by bardziej przypominały swoje wersje demonstracyjne.

CatusGeekus napisał/a:

czy jest jakikolwiek sposób, aby zrobić absolutny, totalny reset szablonu?
Nie ma takiej opcji w zakładce z Układem i Szablonem.
Trzeba sprzątać gadżety przed wgraniem nowego szablonu.

Ja zazwyczaj pracuję na tymczasowych/testowych blogach, gdzie przygotowuję nowy szablon. Zostawiam w układzie tylko te gadżety, których będę potrzebował. Zapisuję kopię. Potem przechodzę na głównego bloga, sprzątam układ z niepotrzebnych elementów i przechodzę do zakładki Szablon by zaimportować przygotowany wcześniej szkic.

Posprzątać można również ręcznie, bez tworzenia testowych blogów, ale to zadanie dla bardziej doświadczonych w edycji kodu. Wymaga znajomości budowy gadżetów (trzeba je odszukać i skasować z HTMLa).


// ciekawostka //
Gadżet skasowany ze źródła bloga w Edytorze HTML a nie za pomocą "usuń" w Układzie nie jest kasowany z systemu (blogger nadal "trzyma go w pamięci"). Może powrócić ze swoim kodem przy wgrywaniu szablonu, który zawiera w kopii ten sam identyfikator. Przykład: Mamy gadżet HTML1, w którym dodaliśmy dodatek "podobne posty". Potem nam się znudził i zamiast odinstalować, to kasowaliśmy go w kodzie szablonu. Po tygodniu zmieniamy skórkę na taką, która również zawiera gadżet o ID = HTML1 (bo autor przewidział w nim pokazywanie menu lub instagrama). Po zainstalowaniu i przejściu na bloga naszym oczom znowu może ukazać się owy plugin "polecanych postów" (a jak edytujemy ten gadżet to zobaczymy kod skryptu/dodatku). Oczywiście nic złego się przez to nie dzieje i wystarczy nadpisać go nową treścią, ale warto wiedzieć by nie być zaskoczonym taką sytuacją.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz