Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
ejyo 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 06 Lut 2014
Posty: 0

Wysłany:    [Szablon Charm] Wielkość i ilość zdjęć na stronie głównej.

Witam,
W szablonie Charm zdjęcia, które dodamy w poście, wyświetlają się jako kolaż na stronie głównej. Niestety nie wygląda to zbyt dobrze jeżeli zdjęć jest więcej, ponieważ całość zajmuje bardzo dużo miejsca. Czy da się jakoś zmniejszyć wyświetlanie tych kolaży aby zawsze miały taki sam rozmiar, lub by wyświetlały np. tylko pierwsze 5 zdjęć z posta, ewentualnie tak by zamiast kolażu zawsze na stronie głównej było tylko pierwsze zdjęcie z posta?
Blog:

Kod

dziennikwedrowny.pl/



Dziękuję i pozdrawiam. :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-12-27, 15:04   

Myślę, że to kwestia ręcznego ustalania, w którym miejscu ma być "czytaj dalej". Jak tworzysz nowy wpis lub edytujesz starszy, to w wybranym przez siebie miejscu ustaw kursor a potem z piórnika wybierz ikonę urwanej kartki - w ten sposób ograniczysz ilość treści, którą będzie miał do dyspozycji skrypt tworzący te galerie na stronie głównej.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
ejyo 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 06 Lut 2014
Posty: 0

Wysłany: 2015-12-27, 15:12   

Wszystko działa jak należy. A ja nawet nie pomyślałem o tym najprostszym rozwiązaniu.
Dziękuję ci bardzo za pomoc. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Meredith 
Blogger.Klub

Dołączyła: 05 Kwi 2016
Posty: 23

Wysłany: 2016-04-10, 19:01   

Ja mam podobny problem, ale w innym szablonie. Zakochałam się w tym szablonie:

Kod

http://demo.yotemplates.com/?theme=Masterpiece

Wiele rzeczy potrafię trochę na logikę ogarnąć, niestety w tym przypadku polegam za każdym razem.
Chodzi mi dokładnie o zdjęcia we wpisach. Na stronie głównej pojawia się tak zwany kolaż kiedy we wpisie głównym jest więcej niż jedno zdjęcie. Jednak jeśli w poście znajduje się jedno zdjęcie, to na stronie głównej jest ono bardzo duże. Jak to zmniejszyć?

2. Kiedy zagląda się na bloga , klika się w post zdjęcia są bardzo duże i brzydko wyglądają , nawet zmieniając je we właściwościach zdjęcie w trakcie pisania postu nic to nie daje.

3. Czy w tym szablonie jest możliwość zlikwidowania kolaża i pozostawienie jednego zdjęcia?
mój blog

Kod

http://www.poznanskiepapu.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-04-10, 23:20   

Meredith, by pozbyć się rotatorów zastosuj zwijanie postów po pierwszym zdjęciu i akapicie (opisane wyżej).
Jeżeli chodzi o wielkość zdjęć: w tej chwili np. do miniatury wpisu "Aqua fresca z brzoskwinią" wstawiana jest wielkość z parametrem /s320/ w adresie URL (czyli malutka). Przełącz się na widok HTML posta i zmień ten parametr na /s1600/ - powinno pomóc.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Meredith 
Blogger.Klub

Dołączyła: 05 Kwi 2016
Posty: 23

Wysłany: 2016-04-11, 16:47   

Htsz dzięki zmianie na s1600 zdjęcia są wyraźne. Ale niestety nadal są mega wielkie co nie wygląda zbyt ładnie. Czy jest to kwestia grzebania w szablonie ?
Musze znaleźć inny sposób na zmianę albo inny szablon bo w tym momencie muszę zmieniać setki wpisów...

Ikonka urwanej kartki jest jakimś rozwiązaniem, ale zdaje to egzamin tylko wtedy jeśli zdjęcie we wpisie jest na samym początku. U mnie na blogu zazwyczaj są na końcu, a przynajmniej staram się.

Zrezygnowałam z w/w szablonu. Znalazłam inny. Htsz proszę powiedz mi tylko jak zrobić by na stronie głównej posty miały czytaj dalej bez używania urwanej kartki. Mam w szablonie ten kod :

Kod

<b:if cond='data:post.hasJumpLink'>
<div class='jump-link read-more'>
<a expr:href='data:post.url + &quot;#more&quot;' expr:title='data:post.title'>Continue Reading</a>
</div>
</b:if>

co teoretycznie powinno się od razu pokazywać, a tak nie jest.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-04-11, 18:27   

Meredith napisał/a:

Ale niestety nadal są mega wielkie co nie wygląda zbyt ładnie.
wstawiaj pierwsze zdjęcia poziome, to będzie wyglądało lepiej :)

Cytat

Ikonka urwanej kartki jest jakimś rozwiązaniem, ale zdaje to egzamin tylko wtedy jeśli zdjęcie we wpisie jest na samym początku. U mnie na blogu zazwyczaj są na końcu, a przynajmniej staram się.
będziesz miała zatem problem z większością takich szablonów.

Meredith napisał/a:

Mam w szablonie ten kod
ten kod to warunek dotyczący pokazywania przycisku czytaj dalej - uzależnione jest właśnie od tego czy skorzystałaś z urwanej kartki czy nie. Dodanie automatycznej opcji wymaga modyfikacji szablonu

p.s. Wątek dotyczy szablonu Charm oraz wielkości zdjęć w kafelkach na stronie głównej i tego się trzymajmy. Masz inne problemy z szablonami, to skorzystaj proszę z działu "zapytaj".
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz