Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2014-04-21, 16:30
Autor Wiadomość
wloski 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 05 Wrz 2012
Posty: 0

Wysłany:    [Blogger] 'Załaduj więcej' zamiast 'starsze/nowsze' posty

Witam,

przeszukałem już sporo sieci na ten temat, ale że nie znam się kompletnie na html to wolę w końcu zapytać.

Bardzo mi zależy na tym, by blog był optymalny i na komputery i na telefony. Chciałbym zapytać czy jest jakiś skrypt który by pozwolił na ładowanie się postów w identyczny sposób co tutaj http://www.cupofcouple.com/ czy jest to możliwe w ogóle w bloggerze?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-04-19, 17:11   

Chodzi o popularne kafelki? Czyli ikona wpisu (miniatura / thumbnail), tytuł, czytaj dalej i czasem fragment posta?

Najprostszy sposób to zwijanie postów. Obejdziesz się bez grzebania w HTML/CSS.

Kolejna opcja to poszukanie odpowiedniego szablonu, który udostępniany jest za darmo lub za grosze. Musisz jednak unikać tych skórek, które korzystają z JavaScript "createSummaryAndThumb", bo w rzeczywistości ładowana jest cała treść wpisu (tego chcesz uniknąć) a skrypt jedynie ukrywa część.

Trzeci sposób to edycja sekcji postów tak, by zawierała jedynie miniaturę, tytuł i link. To jednak wyjście dla średnio i bardzo zaawansowanych. Potrzebna znajomość HTML/CSS i zmiennych bloggera, min.: data:post.thumbnailUrl, data:post.firstImageUrl, data:post.snippet

Czwarta opcja - zazwyczaj najdroższa - to skorzystanie z cudzej pomocy w modyfikacji lub przygotowaniu indywidualnej skórki. Robiłem takie automatyczne skróty postów w jednym z ostatnich szablonów na blogspota: http://dwukolumnowy2.blogspot.com/ - skorka przy okazji dopasowuje się do szerokości ekranu (Twój przykład nie).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
wloski 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 05 Wrz 2012
Posty: 0

Wysłany: 2014-04-19, 17:57   

Ale mi nie chodzi o zwijanie postów, zobacz jak tam jest na tym blogu :) masz parę postów "na już" resztę musisz sobie odsłonić klikając load :) opcja zwijania nie ma tutaj w ogóle sensu.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-04-19, 18:42   Infinite scrolling - 'wczytaj więcej' zamiast stronicowania

wloski napisał/a:

opcja zwijania nie ma tutaj w ogóle sensu.
sens ma, bo też wpływa na czas ładowania się strony a Ty nie sprecyzowałeś o co chodzi ;-)

Chodzi zatem o stronicowanie a efekt z przykładu nazywany jest potocznie infinite scroll. To również da się zrobić na bloggerze. Pracuję właśnie nad kafelkowym szablonem, który zamiast "starsze / nowsze wpisy" ma "wczytaj więcej". Fajne jest także to, że przy przewijaniu - za pomocą myszy lub bocznego suwaka - posty doładowują się same.

Skorzystałem z rozwiązania opisanego na tej stronie:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
modyfikując lekko JavaScript na swoje potrzeby i wyszło takie coś: http://kafelkowy2.blogspot.com/
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
LonoPosejdona 
Youtuber


Imię: Łukasz
Wiek: 39
Dołączył/a: 14 Kwi 2014
Posty: 18
Miasto: Kraków

Wysłany: 2014-04-19, 19:48   

Htsz napisał/a:

Kolejna opcja to poszukanie odpowiedniego szablonu, który udostępniany jest za darmo lub za grosze. Musisz jednak unikać tych skórek, które korzystają z JavaScript createSummaryAndThumb, bo w rzeczywistości ładowana jest cała treść wpisu (tego chcesz uniknąć) a skrypt jedynie ukrywa część.

Tu mnie zmartwiłeś, bo u mnie również jest używana ta funkcja :/ . Choć z tego co zdebugowałem, to na głównej stronie bloga od razu przychodzi tam okrojony tekst posta, jedynie do punktu zwijania ( <!--more--> ).

Htsz napisał/a:

Trzeci sposób to edycja sekcji postów tak, by zawierała jedynie miniaturę, tytuł i link. To jednak wyjście dla średnio i bardzo zaawansowanych. Potrzebna znajomość HTML/CSS i zmiennych bloggera, min.: data:post.thumbnailUrl, data:post.firstImageUrl, data:post.snippet.

Czy mógłbyś wyjaśnić coś więcej o danych, które lądują w data:post.snippet? Gdzieś na necie mi mignął jakiś kod z użyciem tej zmiennej, ale nie było nic więcej wyjaśnione. Na dokumentacji bloggera na temat Layout Data Tags ta zmienna jest kompletnie pominięta, nie ma jej nawet na liście :looka: .

EDIT: znalazłem wyjaśnienie: http://blogger-hints-and-...-tools-for.html

Niestety działanie data:post.snippet kompletnie mnie nie zadowala, bo wyklucza możliwość posiadania skrótu postu, który jest dłuższy niż 140 znaków. Chyba, że jest jakiś sposób na obejście tego?
______________________________________________________
Zapraszam serdecznie: http://www.lonoposejdona.com

Lub na YouTube:http://youtube.com/LonoPosejdona
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-04-19, 20:09   

LonoPosejdona napisał/a:

Tu mnie zmartwiłeś, bo u mnie również jest używana ta funkcja :/ . Choć z tego co zdebugowałem, to na głównej stronie bloga od razu przychodzi tam okrojony tekst posta, jedynie do punktu zwijania ( <!--more--> ).
Rzeczywiście. Zwijanie tekstu pomaga trochę odciążyć stronę główną, bo wtedy ładuje się tylko tyle, ile zostawiłeś przed "czytaj dalej".

LonoPosejdona napisał/a:

Niestety działanie data:post.snippet kompletnie mnie nie zadowala, bo wyklucza możliwość posiadania skrótu postu, który jest dłuższy niż 140 znaków. Chyba, że jest jakiś sposób na obejście tego?
Zmienna snippet ładuje tak jak wspomniałeś 140znaków. Innych poza pełnym postem nie ma. Zatem rozwiązania systemowego nie ma, zostają tylko JavaScript/jQuery (np. jsonp - wyciągasz sobie treść z posta z kanału rss i ucinasz).

Nie zbaczajmy jednak z wątku o automatycznym doładowywaniu postów ;=)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
wloski 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 05 Wrz 2012
Posty: 0

Wysłany: 2014-04-19, 20:43   

O dokładnie chodzi o ten efekt infinite scrolla :) . To co pokazałeś na przykładzie to właśnie o to mi chodzi, muszę to jakoś podpiąć na bloga, raczej sam tego niestety nie zrobię, ale muszę wypytać gdzieś o pomoc.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-04-21, 16:30   load more

Htsz napisał/a:

sam tego niestety nie zrobię, ale muszę wypytać gdzieś o pomoc.
wstaw to jako gadżet (według sugestii na stronie ze skryptem) albo przed znacznik </head>
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz