Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
tatti 
Blogger.Klub


Imię: Tatti
Wiek: 34
Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 37
Miasto: Ezoteryczny Poznań

Wysłany:    [blogger] Jak ustawić menu NA nagłówku bloga?

Hej!
Chciałabym spytać czy może ktoś z Was wie jak zrobić takie menu NA nagłówku? Coś jak tu:

Kod

http://l0ve.blogg.no/
? Czy na blogspocie w ogóle da radę coś takiego zrobić? :)

Przy okazji poszukuję pomocy przy innych dwóch problemach:

1. Na moim blogu, pomimo, że w Układzie usunęłam (tzn odhaczyłam) tagi, one nadal pojawiają się pod każdym moim postem - czyżbym nagrzebała coś w CSS'ie?

2. Chciałabym jeszcze spytać czy wiecie jak zrobić odstępy między kolumnami? (takie jak na blogu, który podałam powyżej - aczkolwiek poszczególne wigety nie muszą być porozdzielane, chodzi głównie o przerwę między kolumną prawą i lewą oraz nagłówkiem)? Coś tam grzebałam u siebie, ale zrobiła się tylko szara krecha, która nie jest odstępem ;)

będę wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę!

adres mojego bloga to:

Kod

tatti.pl


pozdrawiam! :)

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2015-08-01, 11:23 ]
zobacz również => Jak dodać więcej gadżetów do sekcji nagłówka?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-02-17, 17:19   

Kiedyś chciałam zrobić coś podobnego, ale zdecydowałam się na graficzny pasek zakładek. Jedyne co przychodzi mi do głowy to Mapa obrazu, mapa odsyłaczy, mapowanie grafiki możesz poszukać informacji na ten temat w google- jest kilka instrukcji.
 
  podziel si� tym postem na:
tatti 
Blogger.Klub


Imię: Tatti
Wiek: 34
Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 37
Miasto: Ezoteryczny Poznań

Wysłany: 2013-02-18, 19:36   

poszukam :) dzięki :*

a wiesz może jak pooddzielać od siebie kolumny? i dlaczego te głupie tagi u mnie są pomimo ich wyłączenia?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-23, 15:39   Szablon Simple - jak nałozyć menu na obrazek nagłówka

P4uli napisał/a:

Jedyne co przychodzi mi do głowy to Mapa obrazu, mapa odsyłaczy, mapowanie grafiki możesz poszukać informacji na ten temat w google- jest kilka instrukcji.
mapowanie przydaje się przy bardzo skomplikowanych nagłówkach, które mają porozrzucane linki do menu, np. profile na YouTube.
Poza tym - nie denerwuje Cię jak szukasz czegoś z internecie, trafiasz na forum z wyników a tam jest napisane poszukaj sobie w Google?

tatti napisał/a:

Chciałabym spytać czy może ktoś z Was wie jak zrobić takie menu NA nagłówku?
Można ustawić nagłówek ręcznie w gadżecie HTML. Wrzucić obrazek na tło a na nim ustawić DIV z menu. Skorzystamy jednak z łatwiejszego sposobu a konkretnie takiego, który przestawi nam dodane już elementy jeden na drugi.

Góra szablonu zawiera dwa bloki. Nagłówka i kart, czyli header-outer oraz tabs-outer. Można umieszczać w nich gadżety i oba mają ustawione pozycjonowanie relatywne.

Wystarczy zatem, że do naszego gadżetu (znajdującego się wewnątrz tego samego bloku co gadżet "nagłówek bloga") dopiszemy w CSS pozycjonowanie absolutne. W ten sposób możemy wskazać jego pozycję na obrazie.

Twój gadżet z menu ma identyfikator HTML9, zatem kod jaki musisz dopisać to:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)

kiedyś pokazywałem jak sprawdzić ID gadżetu, więc jest to instrukcja uniwersalna - przynajmniej w przypadku szablonów systemowych (prosty, rewelacja, okno obrazu itd.).

bottom / top - oznacza odległość od dołu lub od góry
left / right - od lewej lub od prawej.

Potem zamykasz swoje menu w DIVie lub liście UL LI i nadajesz mu odpowiedni styl.
Ten zabieg działa nawet w przypadku: rotatora zdjęć i rozwijanego menu z linkami. Wystarczy ustawić je koło siebie w dziale Układ.

tatti napisał/a:

1. Na moim blogu, pomimo, że w Układzie usunęłam (tzn odhaczyłam) tagi, one nadal pojawiają się pod każdym moim postem - czyżbym nagrzebała coś w CSS'ie?
prędzej grzebanie w kodzie szablonu niż CSS. Odznaczyłaś w edycji posta i zapisałaś rozmieszczenie a mimo to widać tagi? Można ręcznie osunąć z kodu, odszukaj i wywal:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
trzeba zaznaczyć "Rozszerz szablony widżetów" żeby mieć dostęp do elementów post-footer-line

tatti napisał/a:

2. Chciałabym jeszcze spytać czy wiecie jak zrobić odstępy między kolumnami? (takie jak na blogu, który podałam powyżej - aczkolwiek poszczególne wigety nie muszą być porozdzielane, chodzi głównie o przerwę między kolumną prawą i lewą oraz nagłówkiem)? Coś tam grzebałam u siebie, ale zrobiła się tylko szara krecha, która nie jest odstępem ;)
Twój szablon Simple ma ustawione tło pod całą kolumną, dlatego odsuwanie od siebie sekcji Blog1 i sidebar-right-1 nie daje efektu. Musisz skasować główne tło (#ffffff), dodać je do sekcji (main oraz sidebar), potem pobawić się margin i padding. Tak mniej więcej bawiliśmy się w przypadku szablonu Rewelacja.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Sparkle 
Blogger.Klub

Dołączyła: 14 Paź 2012
Posty: 16

Wysłany: 2013-06-23, 10:08   Re: Szablon Simple - jak nałozyć menu na obrazek nagłówka

Bardzo proszę o pomoc bo próbuję właśnie umieścić na nagłówku menu. Wczoraj kilka godzin nad tym siedziałam. W prawdzie udało mi się to zrobić tylko, że próbując w ten sposób co radziłeś koleżance nie skutkuje u mnie.
Wstawiłam w css taki kod:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)

U mnie menu umieściło się w tym miejscu gdzie chcę ale u innych jest to totalnie poprzesuwane. Jak zrobić aby wszyscy widzieli menu w tym samym miejscu co ja?
co oznacza ten parametr z-index ?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc:)

adres bloga http://sparkle-asleep.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-06-25, 05:47   

Firefox, Chrome, Opera, Safari - nie widzą problemu. Jedynie pod IE się sypie. Nie dociekałem dokładnie dlaczego, ale wywalenie tego kodu:

Kod

.tabs-inner {
text-align: center !important;
}
rozwiązuje problem. To chyba z jakiejś wcześniejszej instrukcji zmieniającej wygląd menu stron?

Sparkle napisał/a:

co oznacza ten parametr z-index ?
jak masz relatywne obiekty to z-index przydaje się w ustalaniu warstw, na których znajduje się każdy z nich. Np. rozwijane menu pojawia się nad tekstem wpisów bo ramka ma z-index: 1; a menu 2 lub 10.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Sparkle 
Blogger.Klub

Dołączyła: 14 Paź 2012
Posty: 16

Wysłany: 2013-06-25, 12:09   

Dziękuje ślicznie za odpowiedz.
A miałabym jeszcze pytanie bo pod menu mam jasny pasek zrobiłam go w programie graficznym na nagłówku. Ale czy wgl można coś takiego zrobić "osobno" w sensie, że wstawiłabym nagłówek bez tego jasnego paska a pasek aby był osobno. Koleżanka dawała mi kod ale gdy go umieszczałam wtedy jasne tło robiło się tylko pod jednym przyciskiem menu i tylko gdy się w niego kliknęło.
Nie wiem czy jasno wyraziłam o co mi chodzi:D

o taki kod dostałam od koleżanki

Kod


.tabs-inner .widget li.selected a, .tabs-inner .widget li a:hover {
background: url("http://www.blogblog.com/1kt/transparent/white80.png") repeat scroll bottom;
}
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-06-26, 03:34   jak wyśrodkować menu ze stronami / linkami - PageList1

Bo ten kod dotyczy tylko elementów będących odnośnikami (a), które znajdują się w klasie .selected lub najechał na nie kursor myszy :hover

Nie ma problemu by pasek menu miał własne tło - ustawione za pomocą koloru lub obrazka. Kwestia odpowiedniego ostylowania widgetu PageList1 oraz listy z linkami (ul, li, a).

Moja propozycja:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
Pamiętaj o skasowaniu pozostałych stylów, które naniosłaś dla .tabs-inner .widget ul/li, .pagelist czy #PageList1 lub dodaj w powyższym kodzie przed każdym znacznikiem: body -> np. body #PageList1 {}

Jak ma być obrazek w tle to zamiast rgba daj:

Kod

background: url("http://www.blogblog.com/1kt/transparent/white80.png") repeat scroll 0px 0px transparent;
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Sparkle 
Blogger.Klub

Dołączyła: 14 Paź 2012
Posty: 16

Wysłany: 2013-06-26, 15:27   

dziękuje ślicznie! Jesteś genialny:) czy mogę się w jakiś sposób odwdzięczyć ?:)
 
  podziel si� tym postem na:
Tova 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 08 Gru 2012
Posty: 61

Wysłany: 2014-08-31, 20:54   Re: Szablon Simple - jak nałozyć menu na obrazek nagłówka

Htsz napisał/a:



Twój gadżet z menu ma identyfikator HTML9, zatem kod jaki musisz dopisać to:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)



Wszystko pięknie, tylko jeszcze chciałabym ten gadżet wyśrodkować. Jak to zrobić? Bo "align: center" nie działa :(
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-08-31, 22:56   

jeżeli element pozycjonowany jest absolutnie względem tego, w którym się znajduje, to przesuwasz go za pomocą left/right/top/bottom i odpowiednich wartości.
Przykład:

Kod

left: 120px;
element zostanie przesunięty o 120px licząc od lewej strony.

Możesz spróbować wyśrodkować zawartość gadżetu takim kodem:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
gdzie #HTML9 to oczywiście jego ID.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz