Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2014-09-02, 19:32
Autor Wiadomość
Na9piętrze 
Blogger.Klub

Dołączyła: 13 Sie 2014
Posty: 0

Wysłany:    [blogger] wyzerowały się /zniknęły polubienia postów i bloga

Problem wygląda następująco. Było kilkanaście like z fb buttona na blogu. Wrzuciłam post i odświeżyłam stronę, wtedy wszystkie like zniknęły - trzeba zbierać na nowo.
To raczej niemożliwe, że nagle wszyscy postanowili "odlubić" blog. Czy ktoś miał podobny problem, można to jakoś odwrócić?

Skrypt wygląda tak:

Kod

<blockquote></blockquote><iframe allowtransparency="true" frameborder="0" scrolling="no" src="//www.facebook.com/plugins/like.php?href=http%3A%2F%2Fnadziewiatympietrze.blogspot.com%2F&amp;width&amp;layout=box_count&amp;action=like&amp;show_faces=false&amp;share=true&amp;height=65" style="border: none; height: 65px; overflow: hidden;"></iframe>


blog:nadziewiatympietrze.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-09-01, 23:03   Re: licznik polubień pokazuje mniej polubień niż powinien

Hej, jeżeli zmienisz adres URL wpisu lub bloga, to polubienia adresu oraz postów wyzerują się.

Jeżeli nie zmieniałaś nic w adresach, to prawdopodobnie wystarczy odświeżyć je w narzędziu => Facebook Open Graph Object Debugger => https://developers.facebook.com/tools/debug (trzeba się zalogować na swoje konto).

W okienku wpisujesz adres bloga lub konkretnego wpisu i klikasz "debug". Na kolejnej stronie wciskasz "Fetch new scrape information". Po odświeżeniu bloga liczba polubień / udostępnień powinna się zaktualizować.

Odświeżyłem Twój adres i z 2 zrobiło się 11.
ps. lepiej utworzyć fanpage niż zbierać polubienia dla adresu bloga, który może się kiedyś zmienić (np. na własną domenę).

a te blockquote są zbędne.

ps.
to narzędzie pozwala odświeżyć również opisy postów (dodawane w polu "tekst na potrzeby wyszukiwania"), dzięki temu przy dodawaniu linka na fb będzie się pokazywał fragment, który wpisaliśmy dla danej notki a nie główny opis bloga.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Na9piętrze 
Blogger.Klub

Dołączyła: 13 Sie 2014
Posty: 0

Wysłany: 2014-09-02, 19:29   

Super, dziękuję ślicznie;) Dzisiaj właśnie weszłam na bloga i zdziwiłam się, że polubienia wróciły:)
Dzięki za wskazówki :) )))
 
  podziel si� tym postem na:
goshka 
Blogger.Klub


Imię: Gosia
Dołączyła: 25 Sie 2014
Posty: 60
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2014-09-02, 21:18   Re: licznik polubień pokazuje mniej polubień niż powinien

Htsz napisał/a:

ps. lepiej utworzyć fanpage niż zbierać polubienia dla adresu bloga, który może się kiedyś zmienić (np. na własną domenę).


Ja przyznaję, żę weszłam w ten temat z ciekawości, gdyż też kiedyś z niewyjaśnionych przyczyn zniknęły mi wszystkie polubienia na fanpagu mojego bloga. :przestraszony:
I w równie niewyjaśnionych okolicznościach się pojawiły. :oczami:

i stąd moje pytanie, bo nie wiem, czy dobrze zrozumiałam.
Czy jeśli mam fanpaga bloga, polubienia są bezpieczne? Czy może jak mnie najdzie szał zmiany platformy, a przez to adresu bloga, to wszystko się wyzeruje?
______________________________________________________
zapraszam na Moje Pyszne Siódme Niebo i na fanpage na Facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-09-02, 21:50   

Jak masz fanpage typu: https://www.facebook.com/Blogowicz to polubienia powinny być bezpieczne. Wiele osób wrzuca jednak 'like box' z adresem swojego bloga. W ten sposób nie wie dokładnie kto polubił, nie może wysyłać powiadomień, bo taki lajk jest identycznym jak zostawiane pod dowolnym postem.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
goshka 
Blogger.Klub


Imię: Gosia
Dołączyła: 25 Sie 2014
Posty: 60
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2014-09-02, 23:09   

No coś w ten deseń :P
zresztą linki do mojego bloga i fanpaga są w moim podpisie (oczywiście nie zmuszam do wchodzenia)
Na pierwszy rzut oka to będzie to samo (prawie :P , a jak wiadomo prawie robi różnicę). Wprawdzie ja do przeprowadzek skłonna nie jestem (prawie całe życie w jednym miejscu), ale warto wiedzieć, co może czekać za rogiem.
______________________________________________________
zapraszam na Moje Pyszne Siódme Niebo i na fanpage na Facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
JCDenton 
Blogger.Klub


Imię: Arek
Wiek: 45
Dołączył/a: 24 Sie 2014
Posty: 35

Wysłany: 2014-09-28, 20:09   

Htsz napisał/a:

Jak masz fanpage typu: https://www.facebook.com/Blogowicz to polubienia powinny być bezpieczne. Wiele osób wrzuca jednak 'like box' z adresem swojego bloga. W ten sposób nie wie dokładnie kto polubił, nie może wysyłać powiadomień, bo taki lajk jest identycznym jak zostawiane pod dowolnym postem.


Ja zrobiłem coś takiego włąsnie wrzuciłem taki like box z adresem bloga, a na dodatek jakiś rok później założyłem fanpejdża. I teraz tych lajków z tych lajk boxów nie da się chyba połączyć w jakikolwiek sensowny sposób z fanpejdżem?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-09-28, 20:14   

Nie, bo dotyczą różnych URLi.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz