Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
Grafika - dyskusje, tutoriale, pomocna dłoń
Pixlr edytor grafiki online po polsku - prawie jak Photoshop
Jeżeli komuś nie pasuje produkt przygotowany przez Adobe => Photoshop Express to ma alternatywę. Aplikację Flash udostępnioną online, która wyglądem i niektórymi funkcjami przypomina Photoshopa (no i wiadomo inne edytory grafiki). Do prostej obróbki zdjęć, kadrowania, czy przygotowania obrazków na bloga wystarczy w sam raz i nie trzeba go instalować na komputerze.

Aplikacja nazywa się dość dziwnie - Pixlr - i jest dostępna za darmo, po polsku:

Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)


obrazy do aplikacji wczytać można zarówno z dysku jak i bezpośrednio z sieci poprzez wklejenie URL. Działa również wklejanie zrzutów ekranu - po naciśnięciu Print Screen wystarczy w zakładce z otwartym Pixlr wcisnąć ctrl+v.

Gotowe prace można zapisać w formacie .jpg oraz .png
Jest kilka opcji do wyboru miejsca zapisu: Dysk, Facebook, Picasa, Flickr, Biblioteka (jeżeli mamy konto na pixlr) oraz darmowy hosting obrazków imm.io

sporo przydatnych informacji znajdziecie także na blogu:

=> http://pixlr.blogspot.com/
Ostatni post Odpowiedzi: 24
Jakich programów używacie do tworzenia grafiki?
Jakich programów używacie do tworzenia grafiki? Photoshop, Corel, Paint Shop pro, Gimp, a może Photo Filtre?
Ostatni post Odpowiedzi: 87
DeviantART - Wasze profile
Oczywiście, wiem, że wcześniej toczyły się dyskusje na temat dA, lecz nie zawsze podawaliśmy linki do naszych profili.

Kto ma profil?

(Sorry za dział? )
Ostatni post Odpowiedzi: 28
Programy do edycji video
Cześć,
nie wiem czy ktoś poruszał już ten temat - jeżeli tak to sorry :kwasny:
Jest może ktoś kto korzysta z programów służących do montowania plików video? Może jakiś konkretny program chciałby polecić? Nie mogę znaleźć swojego jedynego, który przypadłby mi do gustu i byłby w miarę do ogarnięcia...
Przymierzam się do adobe premier, korzysta może ktoś i mógłby się wypowiedzieć?
Będę wdzięczna :D


Pozdr!
Ostatni post Odpowiedzi: 18
[Gimp] przydatne wtyczki / rozszerzenia
Raczkuję z temacie grafiki i uparłam się, że będę używać gimpa. Jakie wtyczki polecacie do niego? Sporo tego jest na forum gimpa, ale nie wiem, co warto zainstalować.
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Skąd można pobierać darmowe zdjęcia do wpisów na blogu?
Skąd bierzecie zdjęcia na bloga? Ja staram się brać tylko takie na licencji CC0. Większość mam ze strony http://pixabay.com/ .
Ostatni post Odpowiedzi: 19
Kursy grafiki komputerowej
Czy znacie może sprawdzone, w przystępnej cenie kursy grafiki komputerowej? Nic zaawansowanego, jednak chciałabym podszkolić się w technikach, proporcjach, stylach- coś co samoukowi pomoże się douczyć
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Rady odnośnie tworzenia buttona
Wiadomo dla Blogera ważne jest pozycjonowanie , a jedna z metod jest dyskutowanie na forach dt. tematyki prowadzonego bloga, tu dobrą techniką jest stworzenie sobie profesjonalnego odsyłacza - buttona na swój blog.

Pytam was
-czy lepszą metodą jest krok po kroku wykonanie buttona np w GIMP (da się tam zrobić nawet animacje)
-czy lepiej wejść na jakiś internetowy automat i wykonać go wg. wskazań strony.

____________________
Przepraszam jeśli temat jest w innym dziale niż powinien, uczę się jak tu funkcjonować :P :oczami: :oczami:
Ostatni post Odpowiedzi: 6
Program/ strona do tworzenia wykresów
Cześć!

Chciałabym nieco ulepszyć recenzje jakie pisze i dodawać taki wykres do każdego testu:

Kod

http://fishing-test.pl/akcesoria-wdkarskie/26/736 (na dole recenzji)

Najlepiej jakby był to wykres dynamiczny, taki gdy się pojawi, pokazują się jego wartości, dokładnie jak w linku powyżej. Czy może zna ktoś stronę lub program, który zrobi podobną rzecz?

Wykresy Excelowskie mnie nie interesują :)
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Wymiary logo
Gdzieś, kiedyś czytałem o wymiarach dobrego logo. Był to wzór jakim posługują się światowe firmy, bodajże iloraz boków, który ma wynosić x,xx cm. Były podane przykłady udowadniające tę tezę. Nie potrafię tego nigdzie znaleźć, może ktoś coś słyszał?
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Photo To Sketch - stwórz świetny szkic.
Photo To Sketch - jest aplikacją, dzięki, której zwykłe zdjęcie można przemienić w artystyczny szkic. Tworzenie szkicu zajmuje krótką chwilę i nie wymaga od użytkownika żadnych umiejętności graficznych, gdyż praca jest generowana automatycznie.

→ Odnośnik do pobrania programu Photo To Sketch.

Screen okna programu:

#Powiększ#

Tworzenie szkicu:
1. Wybierz zdjęcie z zasobów swojego komputera, z którego ma zostać utworzony szkic
Ja przykładowo wybrałem następujące:>>Kliknij<<

2. Następnie zaznacz czy ma to być szkić ołówkiem, czy piórem [pomijam Pastel, bo jest dostępny w rozszerzonym pakiecie].



3. Kolejno kliknij na Od tej pory masz już podgląd tworzonego szkicu.

4. Określ parametry tworzonego szkicu odpowiednio przesuwając suwaczki. Efekty zmian obserwuj na podglądzie[na górze programu], po każdej zmianie parametrów zawsze klikaj na



5. Teraz można, ale nie trzeba dodać jedną z siedmiu dostępnych tekstur do szkicu. Jest dozwolone wybrać jeden z dwóch sposobów jej ułożenia. Po jej wybraniu również wybierz

6. Jeżeli efekt jest wystarczająco dobry, należy powrócić do zakładki "Sketch" oraz kliknąć na "Save", następnie trzeba wybrać miejsce zapisu szkicu na komputerze.



Przykładowe efekty z mojego zdjęcia: 1 2 3

Instrukcja całkowicie mojego autorstwa. Niegdyś opublikowana na moim blogu, który już nie istnieje. Mam nadzieję, że się przyda komukolwiek ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 8
[Obróbka grafiki] Darmowe programy
Mam takie małe proste pytanie.
Jaki program byście mi polecali do robienia dobrej grafiki na szablon do Bloga? Mój tata się upiera ze mam mieć wszystko "legalne”, więc mam pytanie gdzie mogłabym ściągnąć taki program, za darmo i legalnie. Obecnie szablony robię w Paint'cie,ale nie są zbytnio rewelacyjne...Pomóżcie ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 14
TANIO PROJEKTY GRAFICZNE (logotypy, tła itp.)
[ogłoszenie nieaktualne / zarchiwizowane]
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Jaki program do stworzenia logotypu? najlepiej darmowy
Mam takie pytanie/prośbę o jakiś prosty program do zrobienia logotypu. Muszę zrobić takowy bo być może będę na jednej stronie miał swoje wpisy. Ale najpierw muszę zrobić logotyp jakiś znośny.
Ostatni post Odpowiedzi: 17
[szukam] osoby, która wykona Logo i logotyp
Witam, szukam kogoś kto zrobił by mi logo i logotyp. Oczywiście nie za "bóg zapłać" :) OD razu zastrzegam, że jestem w tym zielony i nie mam nawet żadnego pomysłu na konkretny wygląd. Jeżeli ktos chcialby pomoc to zapraszam z ofertami na priv. - bo jak tutaj ktoś poda cene, to druga osoba będzie wiedziala jaka podac cene zeby byla lepsza :) A tak, dostane uczciwą ofertę :) Pozdrawiam, Piotr
Ostatni post Odpowiedzi: 3
młodzi "Graficy"
Pasuje to raczej do ''Humoru'', ale jednak to nasza chora spolecznosc.
Moj brat cioteczny(lat 12) chcial zaszpanowac i pokazal mi swoje konto na epulsie... i pokazywal mi swoich kolegow grafikow, on tez nim jest oczywiscie.

Przegladalem z kilka godzinek ten esmietnik i w swoim profilu, robisz taka tzw. prezentacje, jest tam zaawansowany sprzet do tworzenia tych prezenacji, nawet moj brat grafik go chwalil.
Potem pokazal konto swojego 13-letniego kolegi i jego prezentacje, nawet nie musial mi mowic o co chodzi, od razu po ujrzeniu tej boskiej prezentacji wiedzialem ze jest jednym z lepszych grafikow na epulsie.
Pytam sie jak to mozliwe ze on ma takie wybitne skille, brat mi odpowiedzial: ...''on ma photoshopa...'' w tam tej chwili wiedzialem ze to... koniec swiata...

I mam takie pytanie, co o tym sadzicie? dzieci w wieku 8-13 lat, robia prazentacje i nazywaja sie grafikami czy to normalne zjawisko?

Oczywisice wcale nikogo nie wysmiewam, mam po prostu wene i nigdy nie zdawalem sobie sprawy, ze tam jest az tak ...? ... dziwnie.
Ostatni post Odpowiedzi: 22
Alternatywny sposób wyostrzenia fotografii.
Tutejsze forum graficzne rozwija się baardzo wolno, więc postanowiłam napisać jakiegoś tutoriala. Mowa tu o alternatywnym sposobie wyostrzenia fotografii, ponieważ zwykle robiliśmy to przy pomocy filter -> sharpen -> sharpen. Spróbujmy teraz tego drugiego sposoby. Duplikujemy warstwę z obrazkiem i przechodzimy do filter -> other -> High Pass... tam ustawiamy Radius - 4 pixels i naciskamy ok. Potem szukamy opcji krycia duplikowanej warstwy i normal zmieniamy na soft light.

Moim zdaniem jest to lepszy sposób. No niby niczym się nie różni, ale jeżeli chcemy coś podkreślić, a nie drastycznie wyostrzyć jest to dobre rozwiązanie (bo można wyciąć kawałek warstwy). Co o tym sądzicie?
Ostatni post Odpowiedzi: 11
[PHOTOSHOP] Jak zrobić animacje
Jak zrobić animacje w photoshopie .

Na wcześniej przygotowanym tle tak jak u mnie otwieramy nową warstwę : (kliknij w obrazek aby powiększyć)

Na tej nowej warstwie otwieramy przyrząd TEKST i piszemy narazie tylko jedną literę w tym przypadku jest to P .
Następnie otwieramy OKNO>ANIMACJA i pojawi nam się na dole takie coś co zaznaczyłem strzałką . Po czym przesuwamy strzałkami na klawiaturze to P w dół tak kawałek tylko i naciskamy to co zaznaczyłem w kółku na czerwono, pojawi nam się nowe okno w tej zakładce animacji i dalej lecimy z tym P strzałkami w dół i tak powtarzamy aż dojdzie do dołu.

Teraz ważne otwieramy NOWĄ WARSTWĘ i piszemy na niej O i powtarzamy czynności ze strzałkami otwierając co chwile nowe klatki ( to zaznaczone wcześniej przeze mnie na czerwono!) i jedziemy tak z każdą literą :) Można wstawić tak dowolny element ja wstawiłem akurat orła .
Wtedy dajemy strzałkami w bok żeby efekt był że niby biegnie:)

Potem wciskamy SHIFT+CTRL+ALT+S i zapisujemy nasze dzieło jako gifa :)
Efekt końcowy wygląda tak :
Ostatni post Odpowiedzi: 4
aaaa
aaaaaddddddddddddd
Ostatni post Odpowiedzi: 11
Czy w PhotoScape można zrobić przezroczysty obrazek?
Wie ktoś może? Czy w ogóle się da?
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[Gimp] Tutoriale
Yellow ziomki.Poszukuj tutków do gimpa zna kilka ale to wciaz za malo :P .Wiec jeżeli ktoś zna to prosze :)
Ostatni post Odpowiedzi: 11
[3ds] [Modelowanie] Piwne Butelki
Dość stare poradniki z mojego bloga, gdy jeszcze chciało mi się pisać tutoriale do 3d studio max. Nigdy nie doprowadziłem serii do końca (brakuje jeszcze matsów, tworzenia etykietek, oświetlenia i kompozycji) nie mniej poradniki w tej formie mogą się przydać.

Dołożyłem wszelkich starań, aby były to poradniki z serii "Za rączkę". Jeżeli coś tam nie jest zrozumiałem, to komunikować, bo ogólny zamysł jest taki, że poradnik ma trafić do kompletnego laika

Część I - modelowanie butelki
http://alechanted.pl/2013...owanie-butelki/

Część II - modelowanie kapsla
http://alechanted.pl/2013/10/09/kapsel/

Jeżeli pojawi się faktyczny odzew i zapotrzebowanie na więcej moich poradników, to istnieje cień szansy, że poczuję się zmotywowany. Na ten moment niestety nie widzę sensu ;)

Mogą też się dziać dziwne rzeczy z tym poradnikiem. Początkowo wisiał na blogspocie, potem był transportowany na wordpress a nie przypominam sobie, bym to potem ponownie sprawdzał.

Oczywiście, wolno rozpowszechniać, nawet wskazane, proszę tylko o pozostawienie informacji o autorze (Alechanted), a najlepiej linka do mojego bloga - odrobina atencji nigdy nie zaszkodzi ;)
No miło by było, gdyby ktoś mnie poinformował, gdyby miało zostać zrepostowane, ale to jak tam sobie chcecie :)
Odpowiedzi: 0
Program do dodawania znaku wodnego na zdjęciach
Umieszczając swoje zdjęcia, tabele w internecie musisz liczyć się z tym, że ktoś może wykorzystać je bez twojej zgody. W tym programie możesz dodać swój własny znak wodny.


trial Batch Photo Watermarker 3.5.1 => Pobierz za darmo na komputerswiat.pl

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 11-04-2013, 00:39 ]
p.s. w tym wątku dowiesz się także o alternatywach, darmowych :)
Ostatni post Odpowiedzi: 34
Zasłonięte twarze na zdjęciach
Ponieważ nie istnieje działająca na 100% blokada pobierania zdjęć z blogów, mam pytanie odnośnie ukrywania twarzy na zdjęciach. Czy jeśli fotka została potraktowana efektami w rodzaju Mosaic, Jitter, Mole albo Fake Tilt-Shift (to akurat przykłady z PhotoScape), kradzieje mogą to obejść? Czy możliwe jest, że ktoś usunie zastosowany filtr i odsłoni twarze na zdjęciach? Jeśli tak, to w jaki sposób zabezpieczyć zdjęcie, aby przywrócenie jego pierwotnej postaci było jak najbardziej utrudnione?
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Adobe Photoshop po polsku?
Wiecie czy jest może polska wersja albo spolszczenie do tego programu? :)
Ostatni post Odpowiedzi: 10
[Pomoc] Obsługa programu GIMP
czesc
mam takie pytanie umi ktoś gimpa dobrze jak tak to prosze o info.
dzieki
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[Grafika, szukam] Tło na bloga czytelniczego
Potrzebuję na bloga tło z książką/książkami, lecz nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedniego a w szablonach są ciemne tła, na których nie widać tekstu postów. Proszę o podesłanie jeśli ktoś trafił na takie tło, będę wdzięczna ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[grafika] Flame - uwolnij swoją wyobraźnię
Wczoraj późnym wieczorem mój brat podesłał mi ten link i myślę, że może to wam się spodobać :P

=> http://www.escapemotions....ents/flame/#top

Można tego użyć w tworzeniu swoich prac - szablonów również ^^
Ostatni post Odpowiedzi: 8
CleanSkin - retusz zdjęć w kilka sekund!
CleanSkin - prosty program, dzięki, któremu retusz zdjęć staje się przyjemnością. Program zajmuje bardzo mało miejsca. Działa na każdym systemie operacyjnym.

→ Odnośnik zewnętrzny do pobrania CleanSkin.

Okno programu:

#Powiększ#

Działanie tej prostej aplikacji ogranicza się zaledwie do kilku kliknięć. Na początku należy wybrać "Load" - pojawi się wówczas okienko, w którym trzeba z zasobów swojego komputera wybrać fotkę do retuszu. Po lewej stronie okienka znajduje się nienaruszony obraz zdjęcia, zaś po prawej po ingerencji programu.


#Powiększ#

Jeżeli efekt Was zadowala to pracę można zapisać klikając na "Save" - pojawi się okienko, w którym trzeba wybrać miejsce na swoim komputerze, gdzie plik ma zostać umiejscowiony. Na końcu należy wybrać "Zapisz". Gotowe.

* Pisząc tą instrukcję miałem na myśli osoby niezaawansowane w grafice.
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Jak znaleźć nazwę czcionki z obrazka?
Wiem, że jest już taki temat, właśnie stamtąd wzięłam tą stronkę: http://www.myfonts.com/
do szukania czcionek. Wrzuciłam obrazek z czcionką którą szukam i znalazłam: http://www.myfonts.com/fo...r-banner/black/

Ale pojęcia nie wiem jaką ma nazwę ta czcionka. Miller Banner Black? Szukałam jej na dafont.com wpisałam tą nazwę Miller Banner Black, ale wyskoczyło 0 wyników. Chce się tylko dowiedzieć tego, że jak będę szukała danej czcionki i jak ją tam znajdę to gdzie pisze jak ta czcionka się nazywa? Żebym potem ją wpisała np. na dafont.com i ją pobrała? Z góry dziękuję za pomoc c:

Zna ktoś jakieś inne strony z czcionkami do pobrania za darmo?

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 27-12-2013, 01:00 ]
zobacz także:
=> Co to za czcionka?
Ostatni post Odpowiedzi: 1
1 - 2 ... 40 - 41 - 42 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz