Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
Grafika - dyskusje, tutoriale, pomocna dłoń
[Ps cs2] Muzyczne brushe
Mam nadzieję że dobry dział wybrałem :P

A wiec poszukuje muzycznych brusch'y (pędzli). Najlepiej aby było związane z tematyką hip-hopową lecz nie muszą. :)
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[GIMP] jak zrobić szablon / web layout
Mam problem, bo stronę mam, tylko grafika na nią jest słaba (właściwie to żadna, oprócz przycisków), więc zwracam się do Was o pomoc. Czy znacie może jakieś tutoriale, w których jest "grafika na stronę". Oczywiście w Gimpie :) .
Ostatni post Odpowiedzi: 7
Prawdziwy Photoshop
Jak dla mnie to jest genialne :D


źródło: Wykop.pl
Ostatni post Odpowiedzi: 30
[Photoshop] Skąd pobrać?
Hej...
Poszukuje photoshopa 7.0 Nie wiem na jakiej stronie można ściągnać ten program. Jak już ściągnełam to nie chciał się odpalić;/ I nie wiem co zrobić ;/ Ma ktos strone z ps 7.0 ? Prosze piście....
Ostatni post Odpowiedzi: 11
Konkurs na najlepszą okładkę płyty
Witam!

Kończymy nagrywać swoje utwory i przygotowujemy sie do wydania plyty... Jednak nie mamy jeszcze okładek... Gatunkowo jest to hip hop z połączeniem psycho rapu...

A wiec ogłaszam konkursik na najlepsza okładke płyty

Płyta nazywa sie J.O.W.W ProJecT-PROtotyp

barwa wedle uznania

Najlepszy projekt ukaze sie na plycie

Okładka Ma sie składać z 4 częsci przód, tył, krążek, i środek...

A oto track lista



1. Teraz Czas Na Nas
2. Taki Jestem
3. Alter Ego
4. Gumbazze i RZeTu
5. Trzy Osoby
6. Czas Nas Nie Zmieni(ł)
7. Lustro
8. Fanatycy
9. Rzeczywistość
10. Prawda Jest Taka
11. To Jest Ważne
12. Psycho Spokój
13. Cień
14. Bez Ciśnienia
15. Twarze
16. Mocne Uderzenie
17. Po Raz Pierwszy, Ale...


Chetnych prosze o kontakt lub prosze odpowiadac w postach

gg 9693100 email jowwpjt@o2.pl
Ostatni post Odpowiedzi: 10
[złudzenie optyczne] Szok!
Dzisiaj tworząc szablon lekko opadła mi szczęka, sprawdzałam kilka razy i... Nie wierzyłam, kurde!



Oba te paski mają taki sam kolor! Co prawda już kiedyś spotkałam się z podobnym złudzeniem, ale to, co widzę jest nieprawdopodobne, przynajmniej dla mnie i mojego wzroku :D . Patrząc na nie widzę dwa różne paski.

Jak ktoś nie wierzy to niech sobie sprawdzi na jakimś próbniku kolorów, na przykład w Photoshopie.
Ostatni post Odpowiedzi: 13
Portable Network Graphics Image(png.)
Bardzo uzyteczny format, jpg wyszledl juz z mody, jest zbyt malo wydajny i uzyteczny.
Ale jeden problem, zasiadlem na Mac osa i tam byly rozne fajne programiki, postanowilem stowrzyc avatar, i jak postanowilem tak zrobilem, swoje dzielo zapisalem oczywiscie w formacie png.
Naprawde wyszedl mi niezly avatar, ale kij, jak zrobilem tam, to i u siebie w domu bede potrafil.
Wrocilem do domu i odpalilem ją zią kól PSA, wyszukalem fajnego skrina z anime, zaznaczylem dogodny mi element bohaterki i uzylem boskiej techniki cntrl+c > cntrl+v, cos tam pogrzebalem w opcjach, poudawalem ze sie znam, zapisalem najzwyczajniej w siwecie, tyle ze w formacie png., a tu nic nadzwyczajnego, zwakly obrazek, kotry wazy w dodatku dwie tony, mysle no kur...na co jego mac.
Duzo czytalem o tym formacie, jeszcze za nim podjalem sie porzucenia jpg, ale to nic nie dalo, polazlem do siostry, a ona powiedzaila ze w windowsie i PSie, zwyczajne zapisanie grafiki w formacie png, daje praktycznie... nic...
Zapytalem czy da sie cos z ty zrobic, zaczela cos tam gadac o DOSie, powiedzaole ze piernicze, nie bede sie w to wszystko bawil.
Czy da sie cos zrobic by PS nie byl tak bezuzyteczny, powiedziala ze jest jeden sposob, ale nawet jej nie sluchalem, bo tego bylo zbyt wiele, nie bede tracil tyle cennego czasu dla jednego malego avka, niech spada.

Wiec chcialbym by wypowiedzial sie ktos kto zorientowany w temacie i ktos kto ma juz jakies doswiadczenie i troche praktyk z tym formatem.
Czy jest jakis program na windowsa, kotry jest bardzo dobry do tego typu formatu, w ktorym ten formt nie bedzie zwykly obrazkiem wazacym kilkakrotnie wiecej niz zwykly jot-peg?
Ostatni post Odpowiedzi: 1
PhotoshopUser TV
Hej
ciekawa jestem czy ktoś z Was ogląda ten "serial'.
Ja osobiście obejrzałam 2-3 odcinki i osobiście doszłam do wniosku,że mi oglądanie tego nie zaszkodzi, przynajmniej podszkolę angielski :) chociaż denerwuje mnie to,że za dużo gadają zanim przejdą do sedna sprawy.
Program prowadzą przeważnie Scott Kelby i Matt Kloskovski (albo Kloskowski) czasami dołącza do nich David Cross albo zaproszeni są jacyś goście związani z grafiką.
Oficjalna strona
Ja oglądam na YouTube bo można przewijać a na tej stronie mają jakiś dziwny odtwarzacz.
Pozdrawiam
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Jak się robi extra laski
taki przykład:
http://www.streemo.pl/Por...spx?MediaId=862
Ostatni post Odpowiedzi: 15
[Gimp] Zaznaczenie - wtapianie
Mam małe pytanie, czy da się jakoś rozmyć zaznaczenie (samą tą linię zaznaczenie), żeby np wtopić zdjęcie w jakieś tło...
Ostatni post Odpowiedzi: 7
złudzenie optyczne
znacie strony lub macie obrazki z tego typu rzeczami :



??
Ostatni post Odpowiedzi: 16
[Gimp] jak zmienić rozmiar wgranego pędzla ?
Pewnie zadam tu nie jedno pytanie, ale mniejsza o to...
Moje aktualne pytanie dotyczy pędzli. Czy można zmieniać ich wielkość w gimpie? Ściągnąłem sobie ładne pędzle z dA i okazuje się, że są wielgachne. :zdziwko:
Czy ktoś rozjaśni moją ciemnotę? (może w gimp shopie można... hm...)
Może jestem zbyt wymagający i za bardzo przyzwyczajony do Photoshopa (ale postanowiłem, że nie będę go używał :looka: ).
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[Photoshop] Porady dla początkującego grafika
Jak zacząć zabawę z grafiką w PSie? Znacie jakieś podstawowe sztuczki by móc je później rozwinąć?
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Ciekawy efekt żelki i jeszcze inny
Bardzo mi zależy jak uzyskać efekt żelki? Poda może mi ktoś tutotrial, szukałam w google ale nic nie znalazłam, i jeszcze jeden efekt stosowany na blogach np. na tym nagłówku
http://img92.imageshack.u...5/punkieqo8.png
te niby przezroczyste kształty i to przeplatanie sie kształtów oraz ten napis lazlo, proszę, pomóżcie :zawstydzony:
Ostatni post Odpowiedzi: 9
[Gimp] prawie jak efekt makiety
=> http://www.gimpuj.info/in...=16647.msg81156

dlaczego prawie ? niestety nie wygląda to tak dobrze jak zrobione w photoshopie ;)

przykłady w załącznikach:
Ostatni post Odpowiedzi: 3
czy da sie bez PSa
Narazie nie mam PSa , mam tylko painta i cos tam z nero znalazlem i teraz moje zestawy robie na tym nero albo na paintcie , ale chce zrobic cos lepszego i kilka bardzo dobrych GIFow , tyle ze w paintcie az tak dobrze mi nie wychodzi grafika , a te nero ma gowniane mozliwosci.

Czy jest jakas sposobnosc , by mi wyszlo cos profesjonalnego na nero lub paintcie?
Ostatni post Odpowiedzi: 42
3 efekty (rysy, promienie, ramka)
Witam wszystkich, potrzebyje 3 tutoriale (photoshop cs3)
1.Ramka(biala przy brzegach jakby rozlana farba)
Obrazek 1
2.Promienie
Obrazek 2
3.Rysy
Obrazek 3
Ostatni post Odpowiedzi: 3
problem z avatarem
Tak wiec mam problem... trzeba mi zrobic avatar ale ze nie jestem zbytnio dobry w tej dziedzinie to prosze was o pomoc.
Tak wiec... chce aby na avacie byl taki "pokaz slajdow" ;D
Wiecie jedno zdjecie,potem drugie itd.
Umie ktos to zrobic? Bo ja naprawde jestem w dziedzinie grafiki tępy ;-)

Zamieszcze tu za niedlugo fotki jakie chce na ten moj avatar...
Ostatni post Odpowiedzi: 6
Jak zrobić szblon...?
Prosze o pomoc...nie wiem jak zrobić szablon a bardzo bym chciala sie nauczyc :) Czekam na rady :)
Odpowiedzi: 0
Efekty zdjęć
hej zna ktoś może z was różne efekty zdjec jeżeli tak to jak mozecie dajcie instrukcje do nich i ich przykłady bede wdzieczna:)?
Ostatni post Odpowiedzi: 7
Jak usunać napis z obrazka nie usuwając tła
siemka
mam problem chce zrobic stronke i mam gotowe logo
ale nie umiem usunac z niego napisow
prosze o jakis poradnik co i jak trzeba zrobic zeby ich nie bylo.
najlepiej zeby w photoshop albo w gimpie.
Ostatni post Odpowiedzi: 23
Co jak i dlaczego...
Od pewnego czasu wtórnie zaczęły mi się podobać kreskówki pod względem graficznym np.

http://www.cyfraplus.pl/m...ria/17168_1.jpg

jaka to technika i jaki jest najlepszy program by ja osiagnać? (Mam aktualnie tylko PhotoShopa CS2), kolejne pytanie czy znacie może jakieś strony www na których byłby krótki opis dla amatorów jak zrobić podobna grafikę?

Mi udało się na podstawie kształtów i granietów wykombinować coś takiego:

http://digart.img.digart....oad/1841696.jpg
Odpowiedzi: 0
[dA] deviantART
Czasami mam wrazenie, ze ludzie ktorzy maja tam konto, uzywaja go do podnoszenia sobie samooceny. Nie to, ze nie zasluguja na uwage (bo w wiekszosci zasluguja), ale dA stalo sie ostatnio bardzo modne. Wszyscy maja tam swoje konto i dodaja rozne rzeczy, dlaczego ja mial(a)bym tego nie robic?

Posiadanie konta na dA nobilituje. Powiem wam, ze w pewnym momencie sama tak odczuwalam, az w koncu mialam dwumiesieczna przerwe. Nie wchodzilam tam, nie komentowalam i nic nie dodawalam. Fajna zabawka na kilka tygodni, albo po prostu nie mam osobowosci artystycznej ;)
Osobiscie, mnie dA dołuje jak nic. Dlatego nie uzywam stamtad grafiki do szablonow :niepewny: Tylu niesamowicie uzdolnionych ludzi naookolo mnie, a ja czuje sie jak jakies totalne beztalencie :rotfl: :hyhy:

Kto sie podzieli swoimi doswiadczeniami, opiniami lub czymkolwiek na ten temat?
Ostatni post Odpowiedzi: 35
[dyskusja] Kradzieże szablonów
Weźcie jej coś zróbcie, bo z wujkowego komputera mam małe pole do popisu. Normalnie krew mnie zalewa kure, a popatrzcie gdzie grafike "znalazla"
http://keiko.mylog.pl/

[edit] Usunęła gdy jej komentarz napisalam, ale w google zachowal sie dowod: voila!

Ostatni post Odpowiedzi: 6
The Photoshop Anthology
Na stronie http://photoshop.aws.sitepoint.com/ jest do ściągnięcia anglojęzyczna książka "The Photoshop Anthology: 101 Web Design Tips, Tricks & Techniques". Dla początkujących (ja!) i tych trochę mniej początkujących może być ciekawą lekturą - ogólnie polecam. ;)

Książka jest darmowa przez najbliższy miesiąc, poniżej linki do pobrania:

http://photoshop.s3.sitepoint.com/photoshopLG.zip (pdf, 64 MB, najwyższa rozdzielczość)
http://photoshop.s3.sitepoint.com/photoshopSM.zip (pdf, 23 MB, niższa rozdzielczość)

Problem tylko w tym, że czytanie na ekranie monitora jest średnio wygodne, a do telefonu jej nie przeniosę (za duża, no i obrazki są ważne). Tylko wydrukować i zbindować...
Ostatni post Odpowiedzi: 8
Problem z cieniem..
Czesc..otoz mam maly problemik w PS7.
Chcialabym dodac efekt cienia kwadratowi. Kiedy rozdzka zaznaczam moj kwadrat, potem warstwa -> styl warstwy -> cien i efekt nie pojawia sie na kwadracie tylko na calosci...
Dlaczego tak sie dzieje? moze mi ktos pomoc aby zrobic tylko efekt cienia na kwadracie?

Jakby ktos nie rozumial, daje screena: (zaznaczylam jeszcze kontur zeby bylo widac ze efekt robi sie na calosci a nie na zaznaczonym kwadracie)
Ostatni post Odpowiedzi: 9
Poszukuje spinaczy i czcionki.
Szukam spinaczy do PS7, takich niekoniecznie realistycznych, ktore mozna fajnie zaczepic np. na szablonie:P szukalam w googlach ale nie znalazlam zadnych fajnych. Na deviantarcie nie pasuja do mojej wersji PS...Moze ktos ma albo wie gdzie sa?

Oraz czcionki, ktorej nie moge za cholere znalezc od kilku miesiecy. Wyglada tak: http://i25.tinypic.com/wtxi7r.jpg


Dzieki za pomoc, o ile ktokolwiek tutaj zajrzy :)
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Tekstura do PS
Małe pytanko.. Czy ktoś wie, jak załadować teksturę do Photoshopa, dokładnie to wersji 7.0? Zapisuję pobrane obrazki w formacie abr ale gdy chcę je załadować jest napisane, że to nie pasują one do danej wersji PS... Prosiłabym o pomoc :)
Ostatni post Odpowiedzi: 10
Szukam brushy.
Czesc, moze ktos bylby na tyle uprzejmy i pomogl mi znalezc brushe do PS 7.0:
tzw. plastry, rozne karteczki, notesy itp.

Z gory dzieki.
Ostatni post Odpowiedzi: 7
Problem z Photoshopem CS2
Ściąglełam sobie Photoshopa CS2 i zainstalowałam go. Znalazłam numer seryjny i go wpisałam. No i sie zainstalowało i wogóle wysztko pikuś. Potem wchodzę w Photoshopa CS2 i wyskakuje mi błąd o tereści: You are not allowed to continue because your account does not have the proper privileges. Please log in using an account with admistrator privilegs and try again. I nie wiem co robić.. Prosze was o szybką odpowiedz..;) z góry dziękuje.;*

[ Dodano: 23-07-2007, 10:19 ]
A i jeszcez zapomniałam powiedzieć, ale rozmawiałam z taka dziewczyna i ona mi powiedział że muszę się gdześ zarejestrować ale ona nie poamięcta strony. Może ktoś zna.? :help:
Ostatni post Odpowiedzi: 10
1 - 2 ... 43 - 44 - 45 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz