Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
Grafika - dyskusje, tutoriale, pomocna dłoń
[Swish] Efekt ruchu wody
Jeden ze sposobów na ruch wody, który za pomocą paru kliknięć i ustawień uzyskamy w programie SWISH:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
Ostatni post Odpowiedzi: 7
[Photoshop] efekty?
Witam,
Mam program Adobe Photoshop CS2 PL i chciałem stworzyć ciekawą grafikę, np. na stronę internetową. Słyszałem, że łatwo można zrobić/przerobić ciekawy rusynek po przez nakładanie jakiś efektów i urzyć go powiedzmy jako logo strony. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak zrobić np. coś takiego: http://img322.imageshack....ionblues4cd.jpg lub podsunąć swoje propozycje na ciekawą obróbke? Widziałem też zdjęcia i nałożony efekt blood, że np. coś tam było pochlapane krwią itd.

pozdrawiam!
Ostatni post Odpowiedzi: 5
[Gimp] Avatar
Mam problem z zrobieniu avatru w programie GIMP 2... Jeżeli ktoś sie zna prosze o pomoc. Z góry wielkie dzięki !

[ Dodano: 18-08-2006, 10:07 ]
Sorry że nie w tym miejscu napisałem posta.. prosze o przeniesienie! Dzięki :kwasny:

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 18-08-2006, 10:22 ]
już ;)

[ Komentarz dodany przez: Artur: 18-08-2006, 11:18 ]
Drugi raz dodawalem u Ciebie prefiks, przeczytaj w koncu regulamin, jak na razie warn.
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[Photoshop] Odpowiednik
Hejka

Mam pytanko ..
Czy jest jakiś program ktory mozna zastąpić Phostoshopa
i tez w nim umiec robic naglowki jak w AP :>


.:PomóŻcie:. :wstyd:
Ostatni post Odpowiedzi: 9
[Photoshop] dziwne obramowanie wokół obrazka
Otóż tym razem mój problem polega na tym, że za każdym razem jak wytnę coś (np. fragment obrazka) w PSie i wkleję go jako nowy plik albo w inne mijsce obrazka, pojawia mi się wokół niego biała ramka, tak jak tutaj: tutaj . Nie mam pojęcia w którym momencie zaczeło mi się to robić i nie wiem jak to wyłączyć.
Ktoś może mógłby mi pomóc?
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[photoshop 8 CS] nie wyświetla miniatur plików .psd
mam photoshopa 8.0 CS wersję polską. Chcę ustawić, aby ikonki moich plików *.psd były podglądami zawartości tychże plików -i nie mogę tego znaleźć w opcjach programu... w wersji 7.0 było to chyba standardowe ustawienie...

jeśli ktokolwiek sie orientuje jak to ustawic to bardzo byłabym wdzięczna za odpowiedź ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[Obróbka grafiki] Polskojęzyczny program
chcialbym zmontowac 3 fotografie rozlozone jak talia kart jakim programem polsko jezycznym mozna to zrobic i gdzie go szukac?
Ostatni post Odpowiedzi: 11
[Flash mx] Skad pobrac?
Paka ziomy, wie ktos z kad pobrac program flashowy "
Flash MX" bo ze strony producenta mi nie idze wykupilem usluge na takiej stronie ale te pobrac sie nie da moze ktos wie skad ,pobrac?
Ostatni post Odpowiedzi: 8
[Grafika] Jak się robi vexle?
przy okazji zrobię z tego temat, podobny jak z czionkami, w którym jak ktoś zna konkretny tutorial poszukiwany przez inną osobe to podaje do niego linka ;)


ja na poczatek szukam takiego, który opisuje proces przerobienia zdjęcia w grafikę taką jak w grach lub bajkach, przerabianie obrazka w jakiś szkic znam, ale nie do końca umiem zmieniać barwy na takie bajkowe ;)

ps. czyli jak zrobić vexel ?
Ostatni post Odpowiedzi: 26
[vexel] Nauka
Uwaga, teraz bedzie smiesznie. Na wakacje postanowilam sobie ze naucze sie nowej formy graficznej, skoro foografowac za bardzo nie umiem, blendow nie lubie robic, na fotomanipulacje nie chce mi sie wybierac zdjec, to postanowilam udoskonalic sie w vexelach.

Tutaj bede pokazywala kolejne etapy :P Najpierw moj najbardziej pierwszy vexel haha
w styczniu zrobilam to: http://img91.imageshack.u...e=carmen7kp.jpg
i zdolowalam sie na kilka miesiecy, dlatego dopiero niedawno cokolwiek zaczelam robic i jak na razie wyszlo mi to http://img73.imageshack.u...exelprev5tj.jpg
szukam czasu na dokonczenie go, ale bedzie lekko slaby bo nie wiem za bardzo czy dobrze sie do tego zabieram. :P
Ostatni post Odpowiedzi: 18
[Photoshop] Spolszenie PS 7
Poszukuje spolszcenia do PS 7.0...Jak by ktoś miał prosze piście....
Ostatni post Odpowiedzi: 9
[Photoshop 7] Jak zrobić avatar?
Mam pytanie jak zrobic avatar narazie proboje w PHOTOSHOPIE 7.0.1 ale moze mozna i w innych programach prosze o pomoc!

Artur// PRosze nie uzywać kolorow to wypowiedzi.
Ostatni post Odpowiedzi: 5
[Photosho] Tworzenie i używanie patternu
Na początek coś łatwego czyli userbar (trudność *------)
1.Tworzymy nowy dokument o wielkości 3x3,powiększamy zoom toolem (z) do maksimum i zaznaczamy tak jak na rysunku,a następnie wypełniamy narzędziem paint bucket tool na czarno(wszystko na zdjęciu).


2.Definijume ten obrazek jako pattern,poprzez wybranie edit>define pattern.Wpisujemy nazwę np.userbar(ja tak wpisałem :D ) i zapisujemy "ok".
3.Tworzymy nowy dokument 400x30 wstawaiamy jakiś obrazek ja np.auto następnie tworzymy nowa warstwe ctrl>shift>N i zamalowujemy obrazek na jakis kolor pędzlem lub wypełniamy grisndetem,zmniejszamy opcity na jakieś 70%,tworzymy nowa warstwe i zaznaczamy do połowy zaznaczeniem eliptystycznym,kolorujemy na biało i zmiejeszamy opcity na 50%.Następnie dajemy layer>new fill layer>pattern i wpisujemy userbar czy jak tam nazwaliśmy nasz pattern zmniejszamy jego opcity na 20%.Na koniec dodajemy napis i gotowe,mi wyszło takie coś:

Ps.Jak ktoś czegoś nie rozumie w co wątpie to prosze o kontakt na gg:1859151.
pozdrawiam,rx7.
Odpowiedzi: 0
[Photoshop] Jak obsługiwac?
Mam pytanie jak można obsluzyc photoshopa 7.0? w ostatnim poście pytałam jak go ściągnać wiec już znalazłam go i cracka też i działa. Ale teraz problem z obsługa bo ja nie znam zbytnio Angielskiego i mam problem. Poniżej mumieszcze pare fot robionych na photoshopie 7.0 i mam prośbe jak ktoś by wyjasniła jak się je robi....
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[Photoshop] Problemy z wtapianiem
Możliwe, że było kiedys już zadane to pytanie, ja jednak po przeszukaniu większości stron tego nie znalazłam.

Mam bowiem problem z wtapianiem: postępuję zgodnie z zasadami wszystkich tutoriali (dwie warstwy, ta, którą chcę wtopić jest na górze). Za każdym jednak razem po wybraniu zasięgu, zaznaczenie jedynie mi się zaokrągla, nie pozostawiając żadnych zmian w wyglądzie (próbowałam też z klikaniem 'delete', ktoś kiedyś napisał że to działa, ale jedyne co się stało, to niemalże całkowite usunięcie warstwy).
Będę niewyobrażalnie wdzięczna, jeśli ktoś opisze mi, jak kompletnemu głupkowi, krok po kroku, jak powinnam postępować albo co robię źle, bo bardzo zależy mi na posiadaniu wiedzy o wtapianiu, a już kilka miesięcy męczę się z tym bez większych skutków.

Pozdrawiam, Sus.
Ostatni post Odpowiedzi: 5
[Photoshop] Jak zrobic
Mam photoshopa cs2 polska wersje i nie wiem jak zrobic cos w stylu:



kto wie niech napisze plis :(
Ostatni post Odpowiedzi: 10
[Photoshop] Zmiana koloru oka
Siemka mam photoshop cs2 pl kto mi powie jak zmienic kolor oka (nie moge znalezc toutriala) Bo chcialem taki oko w zbilzeniu zmienic na pomaranczowe plis nich ktos mi pomoze odpiszcie pls
Ostatni post Odpowiedzi: 5
[Poszukuję] Biała wstążka
No niestety musze aktywować jednodniowy TEMAT Ponieważ .. Potrzebuje mianowicie na swoją strone białą wstążke cos w stylu takiego jak noszą dziennikarze żałobną .. Tylko że białą :)
Bardzo byłbym Wdzięczni .

robie grafike z JP ll i potrzebuje

//@Htsz skasowałem limit postu i przenosze do grafiki. może sie to komuś jeszcze przyda ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[czcionki] Jak dodac nowe?
pomocy. gdzie mam dać plik z czcionką i jak mam to rozpakować w photoshopie??

PS. nie umim tłumaczyć :niepewny:
Ostatni post Odpowiedzi: 4

Pomoc techniczna
Informacja o błędzie przy wysyłaniu posta
Witam.
Nie znalazłem tematu rozwiązującego ten problem, dlatego zdecydowałem się napisać tutaj.

Chciałem napisać post w temacie: https://forum.blogowicz.i...e-vt846,180.htm

Po napisaniu postu wciskam przycisk aby go wysłać i pojawia się okno z taką informacją:

Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)

Próbowałem kilkukrotnie napisać odpowiedź, ale się nie udało. To samo zresztą było w innym wątku bodajże o grach komputerowych. Z góry dzięki za pomoc.
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Zamknięcie tematu
Witam,
Czy mogę wiedzieć, dlaczego wszystkie moje wątki zostały odgórnie zamknięte?

[ Dodano: 2015-10-01, 20:09 ]
I jeszcze jedno - czy ktoś na tym forum może służyć mi pomocą jeśli chodzi o ocenę mojego bloga?
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Przeniesienie tematu z działu Zapytaj do innej części Forum
Chciałam się zapytać, czy istnieje możliwość przeniesienia tematu z działu Zapytaj do działu pomocowego Bloggera - nie chcę dublować tematu, a starego wątku nie mogę usunąć.
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Niemożność założenia nowego tematu w zakładce sport.
Głównie operuję właśnie w tej zakładce lecz od wczoraj nie mogę założyć tam kolejnego tematu. Po kolejnym wejściu na forum temat znika (nawet z moich statystyk). Może jest jakiś warunek którego nie spełniłem. Proszę o wytłumaczenie ;) Dziękuję.
Odpowiedzi: 0
Posty w dziale Zapytaj się nie liczą?
Witam

Tak jak w tytule posta... Napisałem już 6 postów w dziale zapytaj i całościowo z pewnością ponad 10 postów, natomiast mój licznik postów napisanych w dalszym ciągu wskazuje zero :-(
Posty z działu zapytaj się nie liczą?

Pozdrawiam
Ostatni post Odpowiedzi: 1
ilegal string offset user id
Hejka :)

Od około miesiąca mam problemy z odpisywaniem w rozmowach: dla mnie fukcjonuje tylko "szybka odpowiedź", bo gdy kliknę "odpowiedz", to wyskakuje mi seria komunikatów:

Illegal string offset 'user_id' in /home/htsz/domains/blogowicz.info/public_html/forum/includes/bbcode.php on line 324... itd

Straciłam tak kilka całkiem długich odpowiedzi, więc teraz po napisaniu cały tekst kopiuję, zanim gdziekolwiek kliknę :)

Dodam, że ten sam problem jest wtedy, gdy po wyprodukowaniu się w "szybkiej odpowiedzi" naciskam "podgląd".

O co chodzi?
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[Forum] Nie mogę zalogować, konto zablokowane za spam?
Witam!

Od kilku dni kiedy próbuję się zalogować na forum, wyskakuje mi informacja, że dostałem bana oraz jakiś komunikat o spamie na forum.

Po kilku godzinach nie ma problemu i wchodzę (jak widać) normalnie.

Jakieś pomysły?
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Wielocytowanie
Banalne pytanie, pewnie odpowiedź też prosta: jak si e robi wielocytowanie. Kiedy naciskam Cytuj lub drugi przycisk dotyczący cytowania, to od razu przekierowuje mnie do odpowiedzi. W podglądzie nie widzę, aby było to to, o co mi chodzi.
Proszę o pomoc w obsłudze:)
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Gdzie się wstawia zdjęcie profilowe?
Tak jak w temacie ;d Nie wiem gdzie można wstawić zdjęcie profilowe, w edycji profilu patrzyłam kilka razy, ale nic nie znalazłam. Podobno też można wstawiać od iluś tam napisanych postów, ale gdzie to później będzie?

Edit. Już wiem.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2018-03-22, 19:45 ]
zobacz również:
=> wyśrodkowanie, powiększenie i zaokrąglenie zdjęcia profilowego w gadżecie na blogspocie
=> blogger - sekcja profilowa za pomocą gadżetu Obraz
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[forum] Ignorowanie całych działów
Tak się zastanawiam - czy jest jakiś sposób aby ignorować całe działy i domyślnie nowe tematy w nich się pojawiające? Np. jeśli chciałabym nie otrzymywać powiadomień o nowych postach / tematach w dziale Blogspot. Da się coś takiego zrobić? Jeśli tak to byłabym wdzięczna o odesłanie mnie we właściwe miejsce :)
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Potwierdzanie punktów "pomógł" na forum
Nie wiedziałem gdzie to napisać: nieco irytujące jest to, że przy kliknięciu "pomógł" trzeba potem potwierdzić, czy aby na pewno chcemy dać punkt pomocy tej osobie. Czy nie dałoby się tego znieść, tzn. żeby samo klikniecie "pomógł" wystarczyło, bez zbędnych potwierdzeń?
Ostatni post Odpowiedzi: 2
1 - 2 ... 46 - 47 - 48 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz