Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
pomoc Blogspot
[Szablon Hermes Mag] problem z ustawieniem pełnej daty wpisu
Witam serdecznie :)

Niestety, jestem poniekąd zmuszona do zadania pytania i poproszenia o pomoc w tym dziale.

Otóż zainstalowałam na swoim blogu ( blogger ) szablon Hermes Mag

Kod

Hermes Mag
http://newbloggerthemes.com/hermes-mag-blogger-template/demo/


Wszystko jest pięknie , jednak mam problem z ustawieniem daty publikacji posta. Na bloggerze ustawiłam sobie parametry " sobota, 5 września 2015 " , ale szablon ignoruje to polecenie i nad postem ukazuje się tylko godzina. Chciałabym, aby to wyglądało jak w załączonym przeze mnie linku do demo szablonu.

Bardzo proszę o pomoc i ew.wskazówki.
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Jak przesunąć miniaturę posta z lewej na całą szerokość?
Hej,
mam wgrany look magazynowy, jednak nie pokazuje się to tak, jakbym chciała.
Chciałabym, aby pokazywało się na stronie głównej duże zdjęcie a pod spodem fragment notki. Obecnie wygląda to brzydko - tak: dp-good-for-you.blogspot.com

Chodzi mi o wygląd jak ma styledigger lub nissiax83: styledigger.com lub nissiax83.blogspot.com

Bardzo proszę o pomoc :padam:
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[Szablon Style Magazine] komunikat o rawgit na czerwonym tle


wyżej link jak wygląda mój problem (blog: zannxo.com)

Nie mam pojęcia co to jest ani jak to zwalczyć. Wchodzę na strone podaną w komunikacie ale wszystko po angielsku i kompletnie nie wiem co dalej z tym robić, bo juz po polsku pewnie niewiele bym rozumiała...

Ktoś może pomóc ?
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[Szablon Wrzosowy] Zdjęcia na całą szerokość szpalty posta
Chcę aby moje zdjęcia we wpisach były równe z szerokością szpalty tekstu. Czytałam już poradniki znajdujące się na tym forum jednak zastosowało się to tylko do strony głównej. Po włączeniu wpisu zdjęcia nie są równe z tekstem... Jak to zrobić?

Kod

www.kosmetycznienawiedzona.blogspot.com
Ostatni post Odpowiedzi: 8
Jak pokazać liczbę komentarzy na głównej stronie bloga?
Chcialam zapytać jak zrobic zeby na stronie głownej bloga, pod postem, pokazywala sie liczba komentarzy np. 7 komentarzy. Komentarzy nie ma byc widac, dopiero po wejsciu do posta.
Liczę na odpowiedź

Kod

http://inadditioneverydaylife.blogspot.com/
Ostatni post Odpowiedzi: 5
[blogger] Zniknął przycisk "dodaj gadżet"
Cześć, zgupiałem, bo pierwszy raz taki numer. Chciałem dodać gadżet a tu zero przycisku "dodaj gadżet" (header). Za pomoc będę wdzięczny
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[Szablon Minimal] usunięcie przewijania zdjęć w kafelkach
Hej

Pobrałam ten szablon

Kod

http://www.themexpose.com/2015/03/minimal-clean-responve-blogger-template.html

Mam pytanie jak usunąć:

- przewijanie zdjęć na stronie głównej w miniaturce postu? Po otworzeniu strony widać skrócony post z "read more" i pierwsze zdjęcie z postu. Niestety to zdjęcie można przewijać przyciskami na boku i wtedy pokazują się inne zdjęcie. Jak to usunąć?! Zależałoby mi by pokazywało się tylko 1 zdjęcie bez opcji przewijania

-tag nad tytułem postu.

Będę wdzięczna za pomoc ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[blogger] Jak ustawić nagłówek bez białego tła wpisów?
Chciałam zmienić nagłówek bloga w kodzie html, ale nie mam pojęcia gdzie dokładnie co mam wkleić :( Bardzo proszę o szybką odpowiedź ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 7
[blogger] Ten adres URL był przez Ciebie obserwowany..
Cześć:) mam taki problem jak ktoś chce mnie dodać na blogspocie to wyświetla się :

Cytat

Ten adres URL był przez Ciebie obserwowany, ale nie znaleźliśmy dla niego kanału.
Sprawdź, czy adres URL jest poprawny: http://nazwa-bloga..../
Jeśli chcesz zaktualizować konfigurację, użyj strony Zarządzaj.


Jak mam to zmienić ?

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2015-08-08, 23:11 ]
zobacz również => przekroczony limit 300 obserwacji - jak skasować nieaktywne blogi z listy czytelniczej?
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[Szablon FastMag] Jak wyśrodkować górne menu?
Link do bloga: http://somatyczny.blogspot.com/

Próbowałem zmieniać gdzie się da position:center, ale nic to nie dało. Walczyłem z marginesami, ale to menu w ogóle nie zmienia swojego położenia.

Kod


Template Version: 2.0 //
// Template Name: FastMag
// Designer: Syed Faizan Ali //
// Company:Templateism


Kod


/*=====================================
= Responsive Menu
=====================================*/
nav#nav-mobile { position: relatitve; display: none; }
#nav-trigger { margin-left: 20px; float: right; display: none; text-align: center; }
#nav-trigger span { color: #EEE; line-height: 57px; } nav#nav-mobile { margin: 0px; }
nav#nav-mobile { display: none; } .children.expanded a { text-align:center;}
#nav-trigger span .fa { font-size: 18px; }
nav#nav-mobile { float: left; width: 100%; background: #fff; margin-top: -10px; }
#nav-trigger { background: #ff6c6d;float: right; width: 100%; margin: 0px; float: left; }

/*=====================================
= Menu
=====================================*/
.menus,.menus *{margin:0;padding:0;list-style:none;list-style-type:none;line-height:1.0}
.menus ul{position:absolute;top:-999em;width:100%}
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[Szablon Fresh Blog] Jak ustawić większy obrazek w nagłówku?
chciałam się zapytac co zrobic aby naglowek na tym blogu był na calej szerokosci? z góry dziękuje :)
blog: inadditioneverydaylife.blogspot.com
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[Szablon SuevaFree] Wyjustowanie tekstu na stronie głównej
Dzień dobry! ;)
Jak mogę wyjustować skrót tekstu na stronie głównej i dodać linijkę/przerwę między grafiką a tekstem, taką jaka jest po wejściu w post?

Ten sposób nie pomaga.

blog: wantescape.blogspot.com
Ostatni post Odpowiedzi: 6
Poprawa wyglądu widżetu Bloglist (Lista blogów)
Chciałbym żeby ten widżet był bardziej czytelny. Jak zrobić by pasek tekstu wewnątrz listy czytelniczej: był szerszy, czcionka czytelniejsza. (sposób zmiany kroju i koloru).


Proszę mi nie doradzać zmian w ustawieniach szerokości, uważam je za optymalne. Chodzi mi o ulepszenie [modyfikowanie] widżetu

nota bene:
czy istnieje sposób na zamianę miejscami widżetów i pola postów ?

ps
korzystam teraz z google chrom, nie mogłem odnaleźć "rozszerz szablony widżetów" , prawdopodobnie już się tego nie używa, pisze tak dla czepialskich.
Ostatni post Odpowiedzi: 5
Jak usunąć linki starsze / nowsze posty oraz strona główna?
:help: Hej, przepraszam że zawracam głowę ale wszędzie szukałam na forum i nie zalazłam. Mój blog to annanblog.pl
I chciałabym na nim usunąć linki/przyciski starsze posty/wcześniejsze posty i pomiędzy nimi strona główna.

Ponad to mam jeszcze drugi problem którego jeszcze nie mogę rozwiązać pomiędzy postem jest przycisk "read more" i jego tło jest przezroczyste a chciałabym aby było białe.

Z góry dziękuję za pomoc! :oczami:
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[Szablon Rewelacja] Zdjęcia na całą szerokość kolumny wpisów
Witam,

dot. bloga: 1000krokow.eu

Otóż korzystając ze skryptu (southernspeakers.net/2011/04/remove-blogger-sidebar-and-maximize.html) udało mi się przy klikaniu w poszczególne posty usunąć prawą kolumnę i zmaksymalizować szerokość głównej treści (aktualnie nieaktywne). Mam natomiast problem z automatycznym dopasowaniem rozmiaru zdjęć tak aby na stronie głównej były one węższe (width 710px) a na docelowej szersze (width 1000px).

Aktualnie (bez powyższego skryptu) kod dot. rozmiaru zdjęć wygląda u mnie tak:

Kod

.post-body img {
max-width:710px;
height:auto;
max-height:710px;
width:auto;
}

.post table.tr-caption-container img {
width: auto;
max-width: 710
height: auto;
max-height: 710


Czy w kodzie są osobne wartości do zmiany szerokości dla strony głównej i dla wyświetlanych stron postów? Jak to rozkminić?

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc :-)
Ostatni post Odpowiedzi: 9
[Szablon Allure] Jak uruchomić pokaz slajdów na górze bloga?
Witam, mam pewien dość spory dla mnie problem. Otóż pobrałam gotowy szablon do bloga z internetu (Alluer).Wszystko wgrało się ok. Pobawiłam się trochę w edycję kodów HTML aby wprowadzić trochę poprawek, ale jedynym,największym problemem jest taki jakby pokaz slajdów,który powinien wyglądać tak jak w pokazanej wersji demo :
http://demo.mybloggerthem...-templates.html

u mnie jednak jest czarne tło (jak widac w załączniku) i nie potrafię wgrać do tego swoich zdjęć...
Czy ktoś z Was potrafi mi pomóc?
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[Szablon Minimal] spolszczenie read more i older stories
Przeczytałam wszystkie wątki dotyczące usunięcia must read ale żaden niestety nie pomógł mi w moim problemie.
Pobrałam ten szablon http://www.themexpose.com...r-template.html
I mam z nim kilka problemów, większość już rozwiązałam ale nadal nie potrafię:
- usunąć lub chociaż zmienić read more na czytaj dalej
- older stories i never stories zmienić na starszy post nowszy post
- oraz na tym czarnym pasku u mnie nie potrafię dodać tych zakładek
Czy ktoś może mi pomóc?
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[blogger] kotwice i odnośniki na zakładkach w blogspocie
Witam :) Nie dawno utworzyłam na Blogspocie stronkę dla kursantów aby łatwiej im było opanować podstawy pracy z kompem: kursikowo.blogspot.com
W zakładce "podstawy" , na górze , wyliczone są dotychczas opisane tematy. Chciałam zamienić je na linki prowadzące do rozwinięcia tekstów na tej samej zakładce. Wpisałam próbnie pierwsze zdanie w takiej postaci: ale okazało się że Blogspot dopisuje prawie linki i w efekcie link prowadzi do strony "404" czyli żadnej.
Jak to przeskoczyć o ile można?
Z góry dzięki :padam:
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[Szablon Bridal] Niewłaściwa ilość postów na stronie głównej
Witam,

Mam takie zapytanie odnośnie mojego bloga na bloggerze.
Wykupiłam nowy szablon ze strony Sora Templates (szablon Bridal) i mam taką zagwostkę- z każdym kolejnym postem na blogu jest pokazywana inna ilość postów- raz na stronie głównej widnieją dwa posty, raz cztery, raz pięć itp. W układzie mam zaznaczoną opcję ilości pokazywanych postów na blogu, ale szablon działa inaczej i pokazuje ich co rusz inną ilość.

Obecnie na blogu widnieją dwa posty, a potem jest pusta dziura do samego dołu- dlaczego tak się dzieje? Od czego to zależy? Od wielkości postów czy to jest jakieś ustawienie w kodzie?

Dziękuję z góry za pomoc, mój blog to stylerecital.blogspot.com- można podejrzeć, jak to wygląda z tą właśnie 'dziurą'.
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[blogspot] Jak umieścić wybrane gadżety NA nagłówku?
Witam :) Mam mały problem z szablonem bloga. Chciałabym aby na nagłówku były dwa "widgety", po lewej stronie 3 linki podstron, po prawej ikonki z odnośnikami do innych stron.

LINKI:
Nie umiem tego rozmieścić. Kombinowałam z ustawieniem absolutnym relatywnym itd. I ustawiają się jeden na drugim bądź jeden pod drugim. Chce żeby były w linii.

IKONKI:
Ikonki utworzyłam, podlinkowałam ale też nie umiem tego wsadzić na nagłówek :(

tak to wygląda teraz: sweetie-swatch.blogspot.com/
a chcę żeby było tak jak w załączniku :help:

[ Dodano: 06-04-2013, 13:01 ]
i nikt mi nie potrafi pomóc? :(

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2015-08-01, 11:24 ]
zobacz również => Jak dodać więcej gadżetów w sekcji nagłówka?
=> widżety tylko na wybranych stronach bloga
Ostatni post Odpowiedzi: 5
[Szablon Modowy] Rozciągnięte zdjęcia na stronie głównej
Pierwsze główne zdjęcie jest bardzo rozciągnięte. Chciałabym zmienić wysokość pierwszego zdjęcia aby dostosować ją do szerokości. Mało tego Te piersze zdjęcie jest wielkie ale po wciśnięciu czytaj dalej każde zdjęcie ma inną wysokość. Da się coś z tym zrobić. Bardzo proszę o pomoc bo już opadłam z sił. Tutaj zostawiam link do bloga: kallyen.blogspot.com
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[Szablon Check My Style] Nie wyświetla tytułów nowych postów
Witam,
Byłbym wdzięczny otrzymać pomoc, gdyż na moim blogu nowo dodane posty nie mają tytułów.
Te starsze tak, ale nowe nie wyświetlają na stronie głównej ani tytulu, ani znacznika read more.

jarkers.blogspot.com - link do bloga.

Może ktoś już miał takie problemy i zna odpowiedź, dzięki!
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[blogger, gadżet] Jak ustawić Popularne Posty w poziomie?
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak ustawić popularne posty w poziomie?
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Gadżet ostatnie posty - blogger
Witam
Czy jest gdzieś dostępny gadżet ostatnie posty na bloggera ? Wydaje mi się że widziałam coś takiego na blogach a w liście gadżetów tego nie ma ?

Pozdrawiam
Ostatni post Odpowiedzi: 37
[Szablon Outfit, GA] Spadek odwiedzin po wstawieniu na bloga
Hej. prowadzę bloga na blogspocie. Mam wielką prośbę o pomoc z google analytics :zawstydzony: Zazwyczaj była pewna rozbieżność w liczbie odsłon z google analitics, a tym jakie dane podaje blogger.
Było średnio blogger : 22 tys a google analytics pokazywało 37 tys. odsłon, blogger 29 tys, GA 50 tys... I tak proporcjonalnie w każdym miesiącu. Bo podobno blogger nie zlicza wszystkich wyświetleń.

Miesiąc temu zmieniłam szablon bloga instalując inny kod html, kupiony na jakiejś zagranicznej stronie. Od tego momentu google analitics nie rejestruje połowy odsłon.
Teraz jest tak blogger: 25 tys wejść , ale google analytics pokazuje tylko : 19 tys .
Zastanawiam się co mogłam zepsuć, że tak się dzieje?
Adres mojego bloga to hypnotizingfashion.blogspot.com
Będę wdzięczna za pomoc.
Z góry dziękuję :)

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2016-06-03, 18:11 ]
zobacz również wątek z 2016 => spadek ruchu w GA
Ostatni post Odpowiedzi: 7
[blogger] Gadżety na określonych stronach
Strona główna (homepage): zawartość będzie wyświetlana tylko na Stronie Głównej bloga

Kod

<b:if cond='data:blog.url == data:blog.homepageUrl'>

...
</b:if>



Index: zawartość będzie wyświetlana na stronie głównej, stronie etykiet i archiwum

Kod

<b:if cond='data:blog.pageType == "index"'>
...
</b:if>




Post: zawartość będzie wyświetlana tylko na stronach postów

Kod

<b:if cond='data:blog.pageType == "item"'>
...
</b:if>



Wybrana strona wg Url: zawartość będzie wyświetlana na stronie głównej, stronie etykiet i archiwum

Kod

<b:if cond='data:blog.url == "wpisz tutaj url strony "'>
...
</b:if>



Post i Strony Statyczne: zawartość będzie wyświetlana tylko na postach i stronach statycznych

Kod

<b:if cond='data:blog.url == data:post.url'>
...
</b:if>


Etykiety: zawartość będzie wyświetlana na stronach etykiet

Kod

<b:if cond = 'data:blog.searchLabel'>
...
</b:if>


Strona Archiwum Bloga: zawartość będzie wyświetlana tylko na stronie Archiwum

Kod

<b:if cond = 'data:blog.pageType == "archive"'>
...
</b:if>


Pierwszy Post: zawartość będzie wyświetlana tylko po tytule pierwszego posta

Kod

<b:if cond='data:post.isFirstPost'>
...
</b:if>


Miało pojawić się pytanie, ale poradziłem sobie, więc udostępniam dla zainteresowanych ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[blogger] Niewyraźne zdjęcie profilowe
Witam,

szukałam na necie i tutaj na forum, ale nie znalazłam nic wyjasniającego tę kwestię, więc liczę na pomoc tutaj, to moja ostatnia deska ratunku zanim zacznę wyrywać sobie włosy z głowy.

Mój problem polega na tym, że zapragnęłam wstawić w swój profil zdjęcie (na blogu w bocznym pasku w zakładce "o mnie"), które gdy otwieram mój profil jest w jakości takiej jak być powinno, ale na blogu jest rozmemłane - specjalnie je tam zostawiłam, żeby było wiadomo o czym piszę.
Próbowałam z pikselami, rozmiarami, przycinaniami i nic. Próbowalam wstawiać różnej jakości zdjęcia - nic.
PROSZĘ o pomoc...
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[Szablon Minimal] brak formularza komentarzy po postami
Mam problem z szablonem mojego bloga i byłabym bardzo wdzięczna za udzielenie mi pomocy.
Otóż kilka dni temu zmieniłam szablon, który pobrałam z themexpose, dokładnie jest to szablon 'minimal' i nie ma w nim możliwości dodania komentarza (nie ma w ogóle okna, w którym pisze się komentarz). Proszę o pomoc :(
Ostatni post Odpowiedzi: 5
[Szablon okno obrazu] Jak zmienić kolor tła kart menu?
Hej jeszcze raz.
Mój temat został przeniesiony do działu pomoc, dla tego musiałam napisać jeszcze raz w zapytaj bo nie mogłam tam odpowiedzieć.

Poprzednio miałam problem z usunięciem burego koloru ze stopki bloga. Dziś przychodzę z podobną rzeczą ponieważ chcę usunąć ten sam bury kolor tyle że tym razem z moich "stron". Choć wiem już jak to zmienić to nie wiem w którym miejscu mam tego szukać, dlatego zgłaszam się ponownie z prośbą o pomoc znalezienia tego elementu w kodzie.

Ostatnio pomógł mi Htsz i tu jest mój poprzedni problem
Szablon Picture Window] Jak zmienić tło w stopce szablonu?
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[Szablon SuevaFree] Obrazy w postach na szerokość kolumny
Witam!

Korzystam z szablonu Sueva Free i chciałabym aby na stronie głównej grafika w postach była tak samo rozciągnięta na szerokość kolumny, jak po rozwinięciu posta - tę możliwość dodałam sama za pomocą klasy wcześniej tu znalezionej:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)


Bardzo proszę o pomoc.
wantescape.blogspot.com
Ostatni post Odpowiedzi: 1
1 - 2 ... 6 - 7 - 8 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz