Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
Czas wolny  »  Ruch i odżywianie
Chciałbym / chciałabym umieć ugotować / upiec ...
mamy już temat o tym co jest naszą specjalnością kulinarną, pora na coś trochę innego :P

Czy jest potrawa, deser, ciasto lub cokolwiek innego co bardzo lubicie i chcielibyście się nauczyć to robić (dobrze)? co to takiego?

ja uwielbiam pierogi ruskie i zawsze chciałem się nauczyć je robić sam, ważne jest by ciasto, które się zrobi było delikatne. Najbardziej lubię pierogi od mojej babci, ale ona robi ciasto nieco za twarde zazwyczaj (ciasto lepiej wychodzi kuzynce). Już niebawem z uwagi na to, że w sprawach gotowania muszę sobie radzić sam zamierzam przysiąść do przepisu na pierogi i spróbuje wykonać je sam ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[Desery, ciasto, przepis] Fale Dunaju
Podawajcie tutaj sprawdzone przepisy na różne, desery, placki, ciasta itp ;) . A przy okazji, czy zna ktoś przepis na 'Fale Dunaju' - sprawdzony ??

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 10-10-2009, 21:04 ]
pozwoliłem sobie skoncentrować ten temat tylko na falach Dunaju, inne przepisy zamieszczajmy w osobnych tematach żeby łatwo je było odnajdować ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 6
Dieta zgodna z grupą krwi
Sposób odżywiania ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Odpowiednio dobrana dieta zapewnia nam witalność i dobrą kondycję, pomaga zachować właściwą masę ciała i smukłą sylwetkę, opóźnić procesy starzenia, zapobiegać chorobom bądź przezwyciężać rozmaite dolegliwości. Bardzo popularne są diety uwzględniające koncepcje odżywiania
zgodnego z grupą krwi.

Dodatkowo zamieszczę takowe diety.

Grupa 0
Osoby z grupą krwi 0 powinny dostarczać organizmowi dużo białka zwierzęcego. Z mięs najbardziej polecane są m.in. baranina, cielęcina, dziczyzna, jagnięcina, wołowina, natomiast z ryb - m.in. dorsz, halibut, łosoś, makrela, okoń. Produkty mleczne nie są wskazane dla osób z grupą krwi 0. Jaja powinny być spożywane w umiarkowanych ilościach. Produkty zbożowe również nie są zalecane. Pszenica oraz wszelkie produkty z pszenicy powinny być wyeliminowane z jadłospisu. W diecie należy uwzględnić duże ilości warzyw (najbardziej polecane są m.in. brokuły, cebula, czerwona papryka, sałata, szpinak) i owoców (do najbardziej zalecanych należą m.in. ananas, arbuz, banan, grejpfrut, jabłka). Z napojów należy wykluczyć kawę i czarną herbatę, natomiast wskazane jest picie zielonej herbaty.

Grupa AB
Głównym źródłem białka dla przedstawicieli grupy krwi AB powinny być świeże ryby (np. dorsz, makrela, sardynka) i owoce morza oraz produkty sojowe. Z diety należy wykluczyć kurczaki oraz czerwone mięso. Z produktów mlecznych w diecie nie powinno zabraknąć przetworów zawierających żywe kultury bakterii, takich jak jogurt i kefir. Dieta dla osób z grupą krwi AB powinna obfitować w warzywa (szczególnie polecane są m.in. brokuły, buraki, marchew, szpinak, pietruszka) oraz owoce (m.in. agrest, ananas, arbuz, cytryna, wiśnie, żurawina). Bardzo wskazanym napojem jest zielona herbata, natomiast należy się wystrzegać kawy, czarnej herbaty oraz napojów gazowanych.

Grupa A
Dieta dla osób z grupą krwi A powinna uwzględniać przede wszystkim: produkty sojowe, owoce morza i ryby (polecane są m.in. karp, makrela, okoń, sardynka), warzywa (m.in. brokuły, cebula, cykoria, marchew, rzepa, szpinak) i owoce (m.in. ananas, cytryna, żurawina). Przedstawiciele grupy krwi A powinni unikać spożywania mięsa, do najbardziej szkodliwych należy m. in. baranina, bekon, wieprzowina, wołowina. Osoby z grupą krwi A są naturalnie predysponowane do stosowania diety wegetariańskiej. W grupie produktów zbożowych należy wykluczyć pszenicę. Również nabiał nie jest dobrze trawiony przez przedstawicieli grupy krwi A. Z napojów bardzo korzystne działanie ma zielona herbata.

Grupa B
Dieta dla osób z grupą krwi B jest urozmaicona i zrównoważona. Powinna być oparta na rybach i owocach morza oraz produktach mlecznych. Z ryb szczególnie polecane są m.in. dorsz, flądra, halibut, makrela, sardynka, natomiast z produktów mlecznych - jogurt, kefir, maślanka i mleko kozie. W diecie należy uwzględnić mięso (zalecane są m.in. baranina, dziczyzna, jagnięcina). Jeśli chodzi o drób, osoby z grupą krwi B powinny wykluczyć z jadłospisu kurczaki. Produkty zbożowe - szczególnie gryka, pełne ziarno pszeniczne, żyto - są źle tolerowane przez grupę krwi B. Wyjątkiem są produkty orkiszowe i z mąki owsianej. Do diety należy włączyć duże ilości świeżych warzyw (dobroczynne działanie mają m.in. brokuły, buraki, papryka, pietruszka) i owoców (polecane są m.in. ananas, banan, śliwki, żurawina).


Pytanie do Was, czy stosowaliście taką dietę? Czy znacie kogoś kto stosował taką dietę? Wasze opinie na jej temat! Wypiszcie jaką macie grupę, według schematu diety dla danej grupy napiszcie co jecie itd.
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Nawyki żywieniowe..
Jak wiadomo nawyki żywieniowe są pozytywne, oraz negatywne. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niektóre choroby lub dolegliwości związane są właśnie z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi. Nadmierność lub niedosyt danych produktów spożywczych źle oddziałują na nasz organizm. Podam przykład, jeżeli często boli Cię głowa pomoże Ci się z nim uporać cytryna, czereśnie, aromatyczny koper, ale także smaczne nasiona dyni i słonecznika, orzechy włoskie, chrzan, imbir, zielone oliwki, zwykła pietruszka i liście kapusty. Jeżeli nie chcesz, aby ta dolegliwość Ci dokuczała nie pij dużych ilości kawy, ogranicz pokarmy ciężkostrawne i szczególnie uważaj na spożycie czekolady, alkoholu, a zwłaszcza szampana i czerwonego wina, niedojrzałych serów, mięsa konserwowanego saletrą, słodzików, lodów, zimnych napojów gazowanych, ale też kwaszonej kapusty, jajek i tłustego mleka.

Przemyślcie to co jecie i tak szczerze napiszcie których produktów w Waszym codziennym toku odżywiania się jest nadmiar lub niedosyt.
Ostatni post Odpowiedzi: 10
następcy Ronaldinho ?!
młody wymiatacz Kerlon Moura Souza: 18 lat
drybling foczki (seal dribble):

a tu dugi kolo
Alexandre Pato 17 lat:


naszej kadrze najwidoczniej brak brazylijskich genów :D
Ostatni post Odpowiedzi: 5
[video] Bogowie Rugby / Futbolu amerykańskiego
wprawdzie rzadko oglądam ten sport, ale tak jak w przypadku konkursu wielkich wsadów w koszykówce tak i tutaj z zaciekawieniem oglądnąłem cały filmik i jestem pod wrażeniem.



nawet jeżeli nie jest to za pierwszym razem zrobione to całe jedno podejście nie jest w żaden sposób montowane z tego co widzę, więc dają czadu :)
Ostatni post Odpowiedzi: 7
[dyskusja] Automat do robienia pizzy
Oto co znalazłam dzisiaj w sieci:
=> http://www.interia.tv/roz...681,0,1,1281916

Co sądzicie o takim automacie do pizzy? Czy jedzonko z czegoś takiego może być smaczne? Czy nastanie za "n" lat taki dzień, kiedy nie będzie już żadnej restauracji bo wszystko będzie zuatomatyzowane?
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[piłka ręczna] MŚ w Chorwacji
Kto oglądał mecze polskiej reprezentacji w Chorwacji?? Co sądzicie o ich grze? Dzisiaj nie wypadła zbyt dobrze, ale graliśmy przeciwko gospodarzom. Mamy jeszcze w sumie szanse na bronz, ale to nie to samo co finał...
Ostatni post Odpowiedzi: 13
Football :)
W kilku ostatnich dniach, w mojej miesjcowosci; Olecku odbywały się mecze:
Rep. Polski vs Białystok
Rep. Polski vs PZP Olsztyn.

A w niedzielę [30 września, odbędzie się mecz 3-cio ligowców:

Czarni Justyna Olecko vs MLKS Motor Lubawa..
Serdecznie zapraszam, na oglądniecie nawet takieog meczyku :*:* Buzki :*

A mnie bardziej jara GKS BEłCHATóW
WIDZEW łóDź
I
nie z polski, FV SEVILLA, gdyz gra tam RENATO.. a ja mam na imie Renata, hihih ]:-) sweet :*
Ostatni post Odpowiedzi: 19
[dyskusja] diety ogólnie
A ja uważam, że glodowanie i pdobnego rodzaju katusze w imie blyskawicznej poprawy wygladu sylwetki, to sadyzm pozbawiony wiekszego sensu. Czasem ludzie,a w szegolnosci mlode kobiety sa tak zdesperowane na tym pktcie, ze sprawiaja wrazenie jakby doprowadzaly produkt do najlepszego stanu, bygo oplacalnie sprzedac. Moze to niesprawieliwy osąd, jednak rozmowy na lamach klasy, grupy fakultatywnej, uczestnikami zajec nadprogramowych i przypadkowo poznanych ludzi zmuszaja do nie innego wnioskowania. Filmy amerykanskie i prasa, sprawily ze typowa dziewczyna marzy o partnerze, ktory a)bedzie: przystojny, zabawny, czuly, inteligetny, swietnie umiesniony, wzbudzal zachwyt innych diewczyn/kobiet, powszechnie lubiany; b)mial: dobre prospekty na przyszlosc, moderne mieszkanie/dom, super fure bla bla bla jednym slowem idealny. Zeby takiego kogos soba zainteresowac, chca doprowadzic siebie do perfekcji, zapominajac po drodze czym jest zdrowy rozsadek. Bo primo - ludzi idealnych nie ma, a piekno tkwi w niedoskonalosciach, niestandardowsci, to takie cos czego nie da sie opisac, chodzi o "to coś". Ale wracajac do tej diety, to sa pewne normy, ktore spelnic trzeba, aby organizm mogl dobrze funkcjonowac. Jesli juz chcemy zrzucic zbedne kilogramy, to powinno sie to robic stopniowo. Zaden lakomczuch nie bedzie czul sie dobrze gdy czeste i obfite posilki nagle zastapi jogurtem, pomidorkiem i woda mineralna. Taki czlowiek bedzie czul sie slabo, moze dojsc nawet do omdlenia.

Jezli chodzi o sama diete kapusciana, to jedzenie tego samego posilku przez ilestam dni predzej czypozniej stanie sie monotonne. Znacznie lepiej jest jesc normalne, wysoko energetyczne posilki, ale w rozsadnej ilosci i wspomagane systematycznom aktywnoscia fizyczna. Wtedy nie ma mowy o czyms nadwagopodobnym. Wyjatek jest przy osobach chorych na tarczyce, ale w takich wypadkach endokrynolog przepisuje srodki farmaceuntyczne w postaci tabletek, czy zastrzykow, ewentualnie wysyla na zabieg.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 21-12-2006, 22:53 ]
pozwoliłem sobie wydzielić posty do osobnego tematu bo 3/4 twojej wypowiedzi było ogólnie o dietach ;)

[ Komentarz dodany przez: Georgiana: 21-12-2006, 23:07 ]
No ok, w sumie to sama moglam o tym pomyslec, nie myslalam ze wyjdzie z tego ogolnotematyczny tasiemiec. Temat ciagnie temat.
Ostatni post Odpowiedzi: 23
[kuchnia] przepisy i porady
zapodajcie przepis na naleśniki


mam doś suchych steków [za mało czasu żeby je piec jak się jest głodnym ;) ], piersi, filetów.

jak zapoda go jakaś dziewczyna z wawy to zapraszam na lunch naleśnikowy w niedziele.

strasznie lubie gotować we dwójkę :hyhy:
Ostatni post Odpowiedzi: 38
Dieta Kapuściana
Dieta kapuściana

Dieta kapuściana
5 kg w ciągu tygodnia

Kapusta kiszona jest wyjątkowo mało kaloryczna: w 100 g ma tylko 20 kcal. 7 dni na diecie kapuścianej pozwoli ci schudnąć nawet... 5 kg. Ze względu na monotonię posiłków trudno byłoby jednak wytrzymać dłużej. Ogranicz spożycie mięsa i węglowodanów, natomiast bez ograniczeń jedz �cudowną� zupę z kapusty.

Zasady diety:
Jada się kapuśniak w dowolnych ilościach. Natomiast śniadania i kolacje są bardziej urozmaicone, np. pierwszego dnia owoce, drugiego - warzywa, trzeciego - warzywa i owoce, czwartego - mleko i banany, piątego - owoce oraz mięso lub ryba z warzywami, szóstego - to, co piątego, siódmego - gotowany ryż.

Zupa z kapusty
- Oczyść i pokrój 1 cebulę,
- 25 dag marchwi,
- 25 dag czerwonej i żółtej papryki,
- 25 dag kalarepki,
- 2 świeże pomidory.
Poszatkuj 25 dag białej lub włoskiej kapusty. Warzywa podsmaż na 1 łyżce oleju, zalej 1 i 1/4 l wody i zagotuj. Dodaj trochę suszonej cebuli i gotuj razem 10-15 minut. Dopraw do smaku solą jodowaną. Możesz również wzbogacić jej smak (w zależności od upodobań) curry, bazylią lub sproszkowaną papryką, pietruszką lub sosem sojowym.
Zupa przygotowana według tego przepisu powinna wystarczyć na 2 dni. Nie dodaje ona kalorii, a im więcej jej zjesz, tym więcej kalorii spalisz.

dzień pierwszy
Możesz jeść zupę z kapusty i owoce z wyjątkiem bananów. Najlepsze są melon i arbuz. Pij tez dużo niegazowanej wody mineralnej i niesłodzonej herbaty.

dzień drugi
Jedz zupę w dowolnych ilościach i warzywa, unikaj groszku, kukurydzy i fasoli oraz owoców. Na kolację przygotuj 2 ziemniaki średniej wielkości, gotowane lub pieczone z masłem.

dzień trzeci
Bez ograniczeń jedz zupę, owoce i warzywa (z wyjątkiem bananów i ziemniaków).

dzień czwarty
Dziś możesz jeść - oprócz zupy - banany (4-6 sztuk) i pić odtłuszczone mleko oraz dużo niegazowanej wody mineralnej.

dzień piąty
Wreszcie przyszedł czas na mięso. Możesz zjeść ok. 200 g wołowiny, do tego pomidory - 6 świeżych przez cały dzień. Wypij też ok. 6-8 szklanek wody. Zupę zjedz przynajmniej 1 raz w ciągu dnia.

dzień szósty
Wołowina lub ryba i jarzyny - tyle, ile potrzebujesz, żeby nie czuć głodu. Przynajmniej 1 raz zjedz zupę.

dzień siódmy
Ciemny ryż lub kasza gryczana, niesłodzony sok owocowy oraz warzywa - jedz tyle, ile chcesz. A do tego przynajmniej 1 raz kapuśniak.

[źródło : http://www.gotowanie.v9.pl/diety/ ]
Ostatni post Odpowiedzi: 6
Football Freestyle - niesamowity sport
Witam serdecznie! Pomyślałem, że napiszę o pewnym sporcie (bardzo pokrewnym z piłką nożną), aczkolwiek mało popularnym. Football Freestyle bo tak nazywa się ta dyscyplina, polega na wykonywaniu sztuczek z piłką do nogi za pomocą nóg, karku, barków etc. Brzmi dosyc prosto i mało interesująco, jednak sport ten sam w sobie jest bardzo wymagający a zarazem efektowny. Ludzie trenujący ten sport a jednocześnie grający w piłkę kopaną wyróżniają się sporą techniką.

Niestety, sport ten jest jak narazie mało popularny, nad czym trochę ubolewam. Warto zaznaczyc, że przynosi on wiele korzyści jak i satysfakcji z gry. Człowiek systematycznie cwicząc kształtuje silną wolę a także charakter. Poprzez ciężką pracę i wielogodzinny trening nad trikami dowiaduje się, że aby zrobic coś kreatywnego, coś, co cieszy, należy w to włożyc wiele serca i wysiłku.

Dla zainteresowanych tą dziedziną sportu podaję link do MEGA FILMIKU:

www.youtube.com/watch?v=HKVq7dE9fgQ

(Wszyscy zawodnicy na filmiku są z Polski... jak widac, Polak też potrafi!)

Zapraszam do dyskusji na temat tego sportu. Pozdrawiam
Ostatni post Odpowiedzi: 3
jedzenie w KFC
Czy lubicie jedzenie z KFC? Nawet lepsze niż McDonaldsie.
Ostatni post Odpowiedzi: 15
Howard Webb/Polska - Austria
Chce wysluchac waszych opinii, na ten temat.
Na razie powiem tylko, ze to glupota i b duzym stopniu ze strony Polskiego narodu.
Mam trzy numery(dwa komorkowe i domowy) i adres zamieszaknia, sedziego Howarda Webba, ale jednak nie jestem na tyle glupi i ich nie podam, zreszta zmienil juz obydwa, tylko domowy moze byc pewny.

Powiem jedno, nie jestem expertem i znawca nt. pilki noznej, ale jeszzce zachowalem jakies resztki intelignecji i potrafie rozumowac. ...na trzezwo.
Niestety u mnie w domu sa sami znawcy, szczegolnie ojciec i sasiedzi z gory(polacy).
Ostatni post Odpowiedzi: 5
[piłka nożna] UEFA EURO 2008 Austria-Szwajcaria
w tym wątku o najbliższych mistrzostwach europy, czyli Austria-Szwajcaria 2008...

spore info na: => http://www.mistrzostwa-europy.pl/
jeżeli znacie inne dobre strony o ME2008 to podawajcie - z jakimś opisem ;)


jaki jest wasz typ ? kto wygra tym razem puchar :> ?

czy i jak widzicie szanse Polski w tym turnieju ?
Ostatni post Odpowiedzi: 5
Piłka nożna - triki, reklamy itp.
Nie wiedziałem pod który temat to podpasować, więc wybrałem ten. Oto różne filmiki piłkarskie (tylko do ściągnięcia !):
- Nike Make the Ball Happy
- Nike Try This At Home
- Nike Play to Win
- Nike
- Maradona Life is Life
- Triki znanych piłkarzy
- Triki tych mniej znanych ;)
- Davids bawi się z koszykarzami :P
- Davids trikuje
- Ruud Boss
- Nike Football Freestyle
- Nike Ad Ronaldhino
- Stickman, Ronaldhino, Freestylowcy
A te są tylko do obejrzenia:
- Polska Road to World Cup
- David Beckham in ManU
- Life is Life
- Always Look on the Bright Side of Life
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Fajna zabawa...
A więc ostatnio z kolegami zachodzimy na pewną góre piasku ;]
Jest tam spoko,fajnie itd. Ogólnie zabawa jest przednia...
Tak więc daje tu krótki filmik z naszych "piaskowych" wygłupów ;]

http://pl.youtube.com/watch?v=QS9-kXHRmvY

Dlaczego w dziale Sport? Bo sądze że to co robimy jest jak najbardziej sportem... luźna zabawa a nie sztywne granie w piłke na W-Fie :rotfl:

Co wy o tym sądzicie? zaczyna się sezon więc w niedługim czasie dodam jeszcze jakies filmiki ;]
Ostatni post Odpowiedzi: 11
Frytki kręcone w sosie śmietanowym
Frytki kręcone w sosie śmietanowym z McDonald's. One są tak fajnie opieczone, o to mi tylko chodzi. Wie ktoś jak takie zrobić???
Ostatni post Odpowiedzi: 19
Grasz w zośkę? ten temat jest dla Ciebie
Witam wszystkich miłośników Zośki

Czy jest tu ktoś kto choć raz kopał małą piłeczkę w kółeczku?
A może próbowałeś kiedyś robić triki?
Interesujesz się tym i nie masz z kim rozwijać swojej zajawki?

Jeśli jesteś z Warszawy i na choć jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco to z pewnością ten temat jest dla Ciebie. Zadajesz sobie pewnie pytanie dlaczego? A to dlatego że ja i mój kolega razem od jakiegoś czasu interesujemy się grą w zośkę (Footbagiem) i poszukujemy chętnych by razem móc rozwijać to hobby bo jak wiadomo samemu dużo się nie zdziała i nasz zapał by szybko zgasł. Dlatego właśnie jeśli siedzisz przed komputerem to zgłoś się czym prędzej do mnie na GG:8973410 i dowiedz się więcej na ten temat.

Pozdrawiam

[ Dodano: 01-03-2007, 21:09 ]
http://youtube.com/watch?v=sECDpuFZEIw

Filmik zośkowy kilkukrotnego mistrza świata z czech Vaska Kloudy
Ostatni post Odpowiedzi: 7
Wasze ulubione przepisy!
Tutaj wpisujcie przepisy na swoje ulubione potrawy... Niech wpis wygląda mniej więcej tak...



Nazwa potrawy

Składniki:
I tu wymieniamy składniki

Inne potrzebne przedmioty:
I tu wymieniamy inne potrzebne przyrządy (np. miska, mikser, itd.)

Sposób przygotowania:
A tu piszemy w jaki sposób przyrządzić potrawę.

Uwagi
Jak sama nazwa wskazuje...


:)
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Ruch nie otrzymał licencji
Co o tym sądzicie?
Ostatni post Odpowiedzi: 1
wypadek rowerowy przy 172km/h !


rower mu się rozkraczył przy takiej prędkości, na wykopie śmiali się, że byłz tesco albo biedronki... ale kask też się roztrzaskał... ekstremalny wyczyn. koleś potem nie wiedziałco się dzieje..
Ostatni post Odpowiedzi: 5
parkour
wprawdzie nie umiem dokładnie opisać znaczenia słowa parkour (można poszukać sobie w słownikach :P ) ale jest to coś nadzwyczajnego i jak najbardziej nie zmyślonego

przykład z filmu:

http://video.google.com/v...89&q=la+parkour

latający ludzie, wspinają się po balkonach, skaczą robią salta, poprostu niesamowite ;)

planuję oglądnąć o tym film bo słyszałem, że jest bardzo fajny

po naszemy "13 dzielnica" (rok chyba 2004) dodatkowo fajna muzyka :) farncuska ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 12
Związek PEA w czekoladzie

Interia napisał/a:

ORGAZM na haju
Naukowcy odkryli, że podczas orgazmu dochodzi do eksplozji związku chemicznego - pochodnego amfetaminy - zwanego PEA. Ten sam związek odkryto w czekoladzie. Wniosek: dopieszczona kobieta ma mniejszy apetyt na słodycze, dzięki czemu powinna być w stanie dłużej utrzymać linię.


Hehe, nie miałam o tym zielonego pojęcia. To wyjasnia duzo rzeczy :P
Ostatni post Odpowiedzi: 15
Liga Mistrzów
Szukałem w opcji wyszukaj i aż mi się nie chce wierzyć że jeszcze nie ma takiego tematu :yay: . A więc komu kibicujecie? Dlaczego?

A ja tam kibicuje Chelsea jestem ich fanem od dziecka i jestem pewien że jak nie w tym roku to w przyszłym CFC zdobedzie to trofeum. :]

Blue is the Colour!
Ostatni post Odpowiedzi: 4
jak zrobic kotlety z sera?

Cytat

moron napisał/a:
polecam kotlety z sera


To moze napiszesz w jakims temacie jak je zrobic?
robi sie je jak zwykle kotlety
bieriesz kawalek w jajko w panierke w jajko i w panierke
mozna tez na poczatku w make dac
potem na patelnie albo do frytkownicy i po chwili mamy kotlecika

polecam ser edamski
Ostatni post Odpowiedzi: 10
[dyskusja] Reprezentacja Polski w piłce nożnej
Od dłuższego czasu w telewizji oglądaliśmy tylko wydarzenia związane z korupcją w PZPN, aż tu nagle kilka dni temu nasza reprezentacja wygrała mecz z Portugalią.

Drużyna przeciwna niepokonana od wielu meczy, przez nas od baaardzo dawna, mówi się teraz nawet o czymś w rodzaju klątwy Smolarków ;)

sam oglądałem ten mecz (nie od początku), zazwyczaj nie oglądam transmisji meczy, ale z tego co widziałem to naprawde musze przyznać, iż mimo mniejszego posiadania piłki na prawde byłem pod wrażeniem ilości akcji na bramkę Portugalczyków (zresztą pewnie nie tylko ja), ten mecz był czymś czego polski futbol dawno nie widział (weług mnie).

teraz pytania do dyskusji

Sądzicie, że to zdięki czemu ?

• może tym pieniądzom pakowanym w trenera ? wreszcie kupili kogoś dobrego.
• ewentualnie naszym piłkarzom wreszcie zaczęło zależeć, chociaż po jednym bardzo dobrym meczu ciężko to oceniać, to było raczej coś w rodzaju zgrania w chwili krytycznej - bo piłka lepiła im się wyjątkowo dobrze.
• albo może nasi panowie też są w coś zamieszani :P i teraz próbują jakoś odsunąć podejrzenia od siebie :P


co sądzicie o polskiej piłce (grze reprezentacji) idziemy w dobrą strone, czy mamy chwilowy fart ? ...

• tak jak napisałem wyżej zgranie w kryzysie, czy może czeka nas wreszcie chwila pięknego polskiego futbolu, że zagramy na poziomie w najbliższych meczach pokazując, iż kilka ostatnich lat (w tym mundial) to był wypadek przy pracy :P ?
Ostatni post Odpowiedzi: 5
Joga.
Nie wiem czy dobrze umieściłam ten temat ale muszę się was coś zapytać... chodzi i jogę.
Wczoraj wpadłam na pomysł by uprawiać jogę , kiledyś już to robiłam i było fajnie ale niestety
zapomniała ćwiczenia. Jag by ktoś wiedział jakie ćwiczenia i z skąd je wziąć ( np. stronki internetowej) to bardzo proszę piszcie ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[kuchnia] vege. rusza cię?




Ostatni post Odpowiedzi: 20
1 - 2 ... 153 - 154 - 155 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz