Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
Czas wolny  »  Ruch i odżywianie
Lay's Appetite
Czy skusiliście się już na nowe Lay's Appetite STIX, w kształcie i o smaku frytek z ketchupem?
Nie? To leć do sklepu! Są świetne! Bardzo, bardzo mi smakują. Polecam wszystkim "tą smaczną i chrupiącą chemię". Dodatkowo mają poręczne, nowe otwieranie. Niezastąpiąne, kiedy dopadnie cię w nieoczekiwanym momencie głód.
Ostatni post Odpowiedzi: 12
Pomysł na zwariowane jedzenie :)
No np. Chrukpi kukurydziane z pasztetem .. DLa HARDCOROWCÓW xD naprawde dobre . ja nie wiem czemu tu sie dziwić .. skoro mi smakuje to dlaczego nei wam? Albo paluszki maczane w soku wiśniowym też są dobre:) :hyhy:
Ostatni post Odpowiedzi: 4
niesamowite tricki na rowerze


macie więcej takich filmów ?
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Potrawy Wigilijne
jak w temacie :)
jakiego typu potrawy będą zastawiały dzisiaj wasze stoły ?

czy jest to według jakiejś tradycji, czy przypadkowo, w zalezności np. od finansów. czy potraw macie 12 czy może więcej lub mniej ?

co lubicie zjadać w najwiekszej ilości i czy próbujeciek ażdej potrawy po troche, czy nie przywiązujecie do tego uwagi ?
Ostatni post Odpowiedzi: 8
[triki] king of billard
napotkałem niezły filmik, jestem w szoku...

http://video.google.com/v...543587089859673

ja nie umiem czasem normalnie do łuzy wtrafić a on :padam:
Ostatni post Odpowiedzi: 4
MUNDIAL 2006
Reguły zachowań kobiet podczas Mistrzostw ?wiata 2006
Reguły zachowania w domu w okresie od 09-06 do 09-07


§ 1
W okresie od 09-06 do 09-07 absolutnym władc¹ panuj¹cym nad
telewizj¹ i sprzętem do niej należ¹cym jest Mężczyzna.

§ 2
Żona zajmuje się w tym czasie niemo pracami domowymi

§ 3
Przed każdym meczem należy postawić Mężczy?nie przy fotelu
telewizyjnym skrzynkę zimnego, alkoholowego piwa.

Z akcentem na "zimne"!!!

§ 4
Podczas meczu, pobyt kobiety w pokoju telewizyjnym jest surowo
zabroniony.

Jednakże dostawy piwa i czego? do chrupania s¹ dopuszczalne.

§ 5
W 15- minutowej przerwie kobieta ma prawo opieki nad Mężczyzn¹, W
celu opróżnienia popielniczki, jak również pozbierania pustych
butelek Po Piwie i zast¹pienia ich pełnymi. W razie potrzeby może
przygotować
Co? do chrupania. Unikać szelestu torebkami jak również werbalnej
komunikacji.

§ 6
Najpó?niej 30 minut przed rozpoczęciem meczu należy podać
Mężczy?nie, przygotowany z miło?ci¹ , posiłek. Aby nie przeszkodzić
Mężczy?nie w mentalnych przygotowaniach do meczu , należy trzymać
jadaczkę zamknięt¹ na kłódkę.

§ 7
Podczas Mistrzostw ?wiata należy zaprzestać wszelkich działań
dotycz¹cych Prokreacji. Noszenie ubrania które mogłoby pobudzić
męskie rz¹dze w kierunku powyższym, jest również zabronione.
Noszenie odpowiedniego ubioru i wyżej wymienionych zachowań można
jednakże nadrobić tuż po gwizdku końcowym, pod warunkiem, iż wynik
meczu jest zadawalaj¹cy dla Mężczyzny.

§ 8
W przypadku kiedy Mężczyzna dzięki jego wspaniałomy?lno?ci
zezwoliłby kobiecie rzucić okiem na mecz, zabronione s¹ wówczas
pytania, typu ( " co to jest spalony?") które mogły by poprzez to
odzwierciedlić kobiecy stan wiedzy na temat piłki nożnej.


Poprzez komentarze typu : " oh, Beckham wygl¹da dzisiaj tak
cudownie" narażamy same siebie na cielesn¹ naganę.

Tak, kochane kobiety, je?li będziecie trzymać się tych minimalnych
reguł zachowania, doceni to wasz Mężczyzna i dzięki temu spróbuje:
a) nie rozlewać piwa
b) nie za?miecić każdego centymetra kwadratowego w promieniu 3
metrów wokół jego fotelu trenerskiego (= fotel telewizyjny)
c) nie przypominać wam o zdolno?ciach kulinarnych jego matki podczas
konsumpcji potraw wspomnianych w § 6
___________________________________________


Heh, a ja jutro biore rewanz i tez cos napisze... :P Procz tego "kodeksu" dla kbiet bedzie mozna podyskutowac o mistrzstwach :D Klejnot licze przede wszystkim na twoja frekfencje LOL
Ostatni post Odpowiedzi: 54
Mortal Kombat w wykonaniu Zizou
[Link]

Jak w temacie. Co o tym sądzicie ?? :P
Ostatni post Odpowiedzi: 5
wakacyjne zapasy
moj podreczny barek w wakacje :]
co wy na to? :hyhy:
Ostatni post Odpowiedzi: 12

Czas wolny  »  Fotografia
Nasze strony foto
Cześć,
Tak sobie patrzę na ten dział i tematy- Sporo z nas jest w sieci, ma swoje strony, fejsbuki- Chociaż połowa tych photography to o kant dupy rozbić...( nie mówię o tym miejscu) Pokażcie się i bądźmy razem w kontakcie- Chętnie będę zaglądał wieczorkiem "do konkurencji ;)

niephotography.com.pl
facebook.com/niephotography
Ostatni post Odpowiedzi: 9
[fotografia] jak uzyskać rozmazanie tła na zdjęciach?
Mam lustrzankę nikona D5100 z obiektywem 18-105mm i teraz moje pytanie, jak zrobić zdjęcia z rozmazanym tłem tak jak na zdjęciu? Jak trzeba ustawić : jaka przysłona itp.? Jestem ciemna w tych sprawach, a bardzo zalezy mi na takich zdjęciach.
Ostatni post Odpowiedzi: 12
Czy da się robić dobre zdjęcia starym aparatem?
Dzięki za linki, napewno sobie w wolnym czasie poczytam. Fotografia to i mój konik, lecz owy konik sprzętu dobrego nie ma :( ciężko coś wykrzesać słabym aparatem... Czasem się uda ale nie zawsze. A jakiego Wy jesteście zdania? Da się pracować na słabiaczku czy to tylko szarpanina nerwów?

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2015-04-07, 18:52 ]
wątek wydzielony z tematu => fotografia - tutoriale
Ostatni post Odpowiedzi: 26
Aparaty fotograficzne...
No więc zacznijmy od tego, że bardzo pasjonuje mnie fotografia i chciałabym dalej rozwijać swoje zainteresowanie tą dziedziną.
Jakie polecilibyście aparaty?

Wiecie, znam się nawet na rzeczy, wiem o co chodzi, co trzeba wiedzieć przy kupnie aparatów, ale po prostu jest dużo osób, które nie są zadowolone z zakupu, wiedząc o wszystkim ...

Może jakieś Nikony, Canony, hm? :> Proszę się wypowiadać :D
Ostatni post Odpowiedzi: 100
[migawka] sprawdź ile wytrzyma twój aparat
strona, którą znalazłem (przy okazji szperania na temat mojego body Nikon D80) może przydać się obecnym posiadaczom danych modeli oraz tym, którzy planują kupić aparat używany np. na allegro.

Warto wiedzieć, że migawka w lustrzance ma swoją ograniczoną żywotność (potem trzeba się wykosztować na jej wymianę).

=> http://www.olegkikin.com/shutterlife/

dostępne są informacje np. o Sony Alpha900, A350. Canonie 450D, 5D, Nikonie D80, D200, D300 oraz innych firmach typu Pentax czy Olympus.Wykresy i tabele prezentowane są na podstawie danych przesłanych przez użytkowników. Wyliczona jest także średnia żywotność danego modelu.

Jeżeli znacie inne strony tego typu to bardzo proszę o podanie ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 17
Czy warto zakładać fotobloga?
Witam,
Tak jak w temacie.
Czy warto pod kątem swojej przyszłej działalności? Nie jestem nawykły do wywieszania swoich prac gdzie popadnie w Internecie. Zawsze to był tylko blog i FB. A reklamować jakoś się trzeba. Czy popełniam błąd?
Czy w dzisiejszych czasach ma to w ogóle sens, skoro naokoło tylu "fotopstrykaczy"? Nie ukrywam, że chciałbym się pochwalić swoimi pracami a jedyne co mi przychodzi do głowy to ich wysoka jakość oraz stosunkowo wąska specjalizacja tejże fotografii aby odnieść jako taką satysfakcję z budowy fotobloga.
Waham się nad założeniem takowego. Koncepcja jest następująca: tylko najlepsze "fotorelacje" z podróży jakie mam (kraj i zagranica). Architektura i street, włącznie z nocnymi. Krótkie opisy: gdzie i dlaczego te ujęcia. Znowu problemem jest grupa docelowa: nie mam zbytnio pojęcia gdzie takie coś promować.
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Jak zrobić dobre zdjęcie zwierzęciu? Ustawienia i takie tam
Niestety zwierzętom nie powie się ''stój chcę Ci zrobić zdjęcie'', na dodatek niektóre są bardzo ruchliwe, dlatego mam pytanie jakie opcje najlepiej pozmieniać w lustrzance, aby zrobić zdjęcie np.kotu (Chodzi głównie o pyszczek)? :)
Ostatni post Odpowiedzi: 5
Aparat Canon G7X opinie
Hej,
czy ktoś miał okazję używać tego aparatu? Myślimy o jego zakupie w najbliższym czasie do robienia zdjęć na bloga, a także nagrywania vlogów, dlatego też musi być lekki. Jestem ciekawa opinii osób, które siedzą w tej branży :)
Odpowiedzi: 0
Marcin Rejment - Fotografia Przyrodnicza i Krajobrazowa
Witajcie,
postanowiłem założyć wątek ze swoimi fotkami.
Będę tu podrzucał jakieś nowości.

Ponieważ kilka dni temu wróciłem z Pienin to krajobraz będzie aktualnie dominował.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z polskich szlaków w Pienińskim P.N. jednak czasem widoki przedstawiają słowacką stronę.

na pierwszy rzut Sokolica i sosna oczywiście.
Wiem, że jest to strasznie obcykane drzewko i nikogo nie zaskoczą widoczki z nią, ale uważam jednocześnie, że jest to unikat na skalę światową i nie szkoda żadnej chwili spędzonej z sosenką na sokolicy.

1


A potem to już tak się włóczyliśmy. A to 3 korony, a to Wysoka, a to Wąwóz Homole.

2


3


4


5


6


7


8


Natomiast z dzikiej przyrody ostatnie jakie zrobiłem to:

9


i może jeszcze takie:

10


piszcie co o tym sądzicie
pozdr
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Jak robić zdjęcia - chromowana powierzchnia?
Hej,

jesteśmy zieloni jeśli chodzi o zdjęcia - dopiero się uczymy. Mam problem jeśli chodzi o chromowane powierzchnie, w których odbija się to, czym robimy zdjęcia.

Macie jakieś wskazówki jak tego uniknąć? Do obróbki zdjęć używam GIMPa.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Odpowiedzi: 0
[sprzęt] Jaki obiektyw kupić by nie żałować
Cześć, założyłam ten temat bo podobnego nie zauważyłam jak przeoczyłam to z góry przepraszam.

Chce kupić obiektyw do Nikona D5100 z silniczkiem. Chciałabym by był odpowiedni do portretów jak i do makro. Słyszałam że stałki są dobre, ale czy do makro też sie nadają?
Czy lepiej kupić do makro i będzie sie dobrze też spisywał do portretów ? Czy może na odwrót ?
Chce przeznaczyć na to od 600do 1200/300 zł.
Pomóżcie :) Nie chce później żałować, że zły kupiłam czy coś :)
Ostatni post Odpowiedzi: 52
Wypożyczanie sprzętu foto
Korzystał ktoś może z takiego rozwiązania? Chętnie dowiem się jakie macie doświadczenia z taką formą bawienia się fotografią. Gdzie wypożyczaliście? Jaki sprzęt? Ile Was kosztowała taka przyjemność? W jakim stanie był sprzęt, który wypożyczyliście?
Odpowiedzi: 0
Pomysły na zdjęcia.
Witam ponownie :D
Macie może jakieś pomysły na zdjęcia?
Chodzi mi o takie które da się zrobić sobie samemu.
np. twarz od dołu i chmury.
Fajne ,tylko już każdy to ma.
a ja nie chce odgapiać tylko znaleźć coś dla siebie..
Ostatni post Odpowiedzi: 86
[portrety] PatrykPiotr moje fotografie :)
Zapraszam wszystkich do opini na temat moich fotografi, porad co zrobić lepiej itd. :)





Ostatni post Odpowiedzi: 25
Polaroid - opinie
Mieliście kiedykolwiek styczność z tym aparatem albo ze zdjęciami z niego?

Trafiłem dzisiaj na reklamę, w której Hugh Laurie reklamuje Polaroida :D lata 80 ;D


Świetny sposób na szybkie zdjęcia - bo wyskakują od razu i po kilkunastu sekundach zostają wywołane na naszych oczach ;)

Firma podupadała i miał być jej koniec, ale potem kupił ją ktoś inny i nawet Lady Gaga w swoim klipie użyła tego aparatu oraz została twarzą marki (dyrektorem kreatywnym też?).

Lady Gaga - Telephone ft. Beyoncé

widać jak robi zdjęcia tak koło 5:35 minuty

JA w domu mam gdzieś taki aparat, parę razy nawet robiłem nim zdjęcia, ale wkłady były dość drogie i średnio się to opłacało - zdjęć chyba wychodzi z takiego wkładu mniej niż z tradycyjnej kliszy. Zastanawiam sie jednak czy nie używac go jako gadżetu.

Jak sądzicie, czy aparaty tego typu mają szansę bytu w dzisiejszych czasach - dobrych aparatów w komórkach, tanich cyfrówek i taniejących - oraz popularyzujących się wśród zwyczajnych użytkowników - lustrzanek?
Ostatni post Odpowiedzi: 12
[totolijo] Amatorskie zdjęcia moje i mojego męża
Na początek chciałabym podkreślić, że dopiero się uczymy i jeszcze daleka droga do dobrych, zaskakujących i nietuzinkowych zdjęć, ale może jakieś się wam spodoba. Może jakieś wskazówki ;)




Ostatni post Odpowiedzi: 4
Fotografia analogowa
Tak zmieniając temat i odchodząc nieco od aparatów, ale najwyżej później wydzielę wątek - spec_johny, jak "digitalizujesz" swoje analogowe zdjęcia? Skanowanie odbitek/negatywów, fotolab? Ile orientacyjnie kosztuje Cię zrobienie jednego zdjęcia na którymkolwiek filmie?
Ostatni post Odpowiedzi: 13
London Trip PatrykPiotr
Zapraszam wszystki do fotograficznej wycieczki po Londynie. Po więcej zdjęć zapraszam na bloga. Wyrażajcie opinie, dawajcie porady.







Ostatni post Odpowiedzi: 13
[fotografia] jak robić zdjęcia architekturze?
Im więcej podróżuję po kraju z aparatem, tym bardziej mam wrażenie, że nie umiem fotografować architektury. W szczególności dużych obiektów. :/

Zazwyczaj wygląda to tak: staję na środku jakiegoś dużego placu otoczonego kamienicami i (lub) wysokimi wieżami, myślę sobie "WOW! Jak tu fajnie!" i w trakcie robienia zdjęć staram się uchwycić jak najwięcej całych brył otaczających mnie budynków. Problem w tym, że z biegiem czasu robię się coraz bardziej wyczulony na drobiazgi i przeszkadzają mi defekty w odwzorowaniu geometrii przez obiektyw. A to gdzieś coś krzywo, a to jakaś dystorsja - spoko, wszystko jest do przeżycia. Zwracam na to uwagę i jestem świadomy tego, co produkuje mój sprzęt przy różnych ustawieniach, ale czasem nie potrafię rozwiązać prostych problemów.

Na przykład zdarzały mi się takie potworki:



I o ile potrafię przymknąć oko, gdy budynek jest tylko tłem dla bliskiego pierwszego planu, o tyle w sytuacji, gdy ten sam budynek staje się "bohaterem" kadru, to jednak wypadałoby go nie masakrować - np. wieże nie powinny lecieć na boki, a ściany powinny być proste.

Jakimś obejściem problemu jest obiektyw szerokokątny, ale nim również łatwo narobić szkód, przeinaczyć perspektywę albo "wessać" do kadru coś, co wcale nie musiało się tam znaleźć.

Potrafię też patrzeć na budynki "analitycznie" i wydłubywać z nich mniejsze drobiazgi, które łatwo zamknąć w standardowej ogniskowej - ale to jednak nie oddaje takiego wrażenia, jakie dany obiekt sprawia jako całość.

Raz na jakiś czas mogę też strzelić tak:



i skorygować krzywą kamienicę w Photoshopie, ale wtedy moje możliwości w zakresie kadrowania znacząco się kurczą. Bo nie zawsze da się to zrobić tak fajnie i łatwo. No i ile można. :/

I są też przypadki, gdy za cholerę nie mogę się zdecydować, co na zdjęciu ma być linią wiodącą:



i mam potem poczucie, że jest niesymetrycznie i krzywo, nawet po skorygowaniu w Lightroomie. :wstyd:

Nie mam też obiektywów PC (z kompensacją perspektywy) i raczej to się nie zmieni w ciągu najbliższych 10 lat.

No i póki co skazany jestem na lustrzanki z matrycą APS-C, po cichu zazdroszcząc fotografom wielkoformatowym, że nie mają takich problemów jak ja. :D

Pytanie do Was, drodzy fotografujący:

Jak podchodzicie do fotografowania architektury?

Czym się kierujecie przy kadrowaniu i obróbce takich zdjęć?

Zwracacie uwagę na jakieś drobiazgi, które wychodzą nierówno/niesymetrycznie i nie da się ich łatwo poprawić, czy olewacie i po prostu liczy się całokształt? ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Jak prezentować zdjęcia i gdzie założyć portfolio?
Znudziło mi się już wrzucanie zdjęć na maxmodels, digarty i inne deviantarty i myślałam o zbudowaniu konkretnego portfolio.

Macie jakies konkretne serwisy czy platformy, ktore lubicie/polecacie?
A może po prostu szablon tego typu , wykupienie domeny i robić sobie spokojnie na blogspocie czy wordpressie portfolio?

Właśnie trafiłam też na coś takiego
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[fotografia] Jak zrobić dobre zdjęcia w pomieszczeniu?
Cześć,
przyznam, że jestem średniakiem (może nawet słabiakiem) jeżeli chodzi o zdjęcia... mam pytanie :)
Macie może jakąś radę na zdjęcia w pomieszczeniach jak robić, przy jakim oświetleniu i ustawieniach żeby wychodziły lepszej jakości ( mam z tym straszny problem) Czy warto np, kupić lampę albo jakiś konrketny obiektyw?

Będę wdzięczna za pomoc ;)

Pozdrawiam!
Ostatni post Odpowiedzi: 17
Skanowanie negatywów!
znajdę tutaj fanów fotografii analogowej?
samodzielnie skanujących swoje klisze?
Ostatni post Odpowiedzi: 2
1 - 2 ... 154 - 155 - 156 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz