Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
Relacje międzyludzkie  »  Kobiece rozmówki
Aborcja
W ostatnim czasie media częściej niż zwykle pokazują debaty których tematem jest aborcja. Jedni popierają inni potępiają tlumacząc się wolnością wyboru.

Interesuje mnie pogląd kobiet na ten temat. Pytałem już wszystkie znajome z gadu i większość była przeciwko aborcji. Podobnie zresztą jak ja. Uważam że nie powinno być jakiegokolwiek zmieniania konstytucji, ani uchwalania nowych przepisów. Powinno być dalej tak jak jest.

Proszę o wypowiedzi kobiet z forum. Mówicie aborcji TAK czy NIE >?
Ostatni post Odpowiedzi: 13
Krótki poradnik dla dziewczyn
zapraszam do poczytania

Cytat

Pochodzi z książki wydanej w 1966 pod znamiennym tytułem Dbaj o siebie - praktyczne rady dla kobiet żyjących na wsi


=> http://www.pino.pl/articl...k_dla_dziewczyn

:yay:
Ostatni post Odpowiedzi: 7
Kobieta przy bankomacie !
kto chciałby trafić na tą kobiete koło bankomatu ??

http://youtube.com/watch?...ch=jaja%20minas

prosze o komentarze ;]
Ostatni post Odpowiedzi: 12
Kobieta Sukcesu - bezpłatne szkolenie dla kobiet
Czy są kobiety które mają ochotę przyjść na warsztat Kobieta sukcesu - stres i bezpieczeństwo?
Jest to już kolejne spotkanie tego typu. Poprzednie odbywały się w SWPS oraz SGH.
Odpowiedzi: 0
Miss Polonia 2006
kilka minut temu skończyłem oglądać urywek finału miss polonia 2006 i powiem szczerze, że chyab nie wybrali najładniejszej z finalistek...

to nasza nowa miss: http://www.misspolonia.co...006/final_1.jpg

a tu: http://www.misspolonia.co...a,2006,486.html ogólna prezentacja finalistek, dla mnie to nawet 10 czy 19 były ładniejsze :P
Ostatni post Odpowiedzi: 16

Relacje międzyludzkie  »  Szkoła
ile waży twój szkolny plecak ?
zainspirowany dzisiejszym newsem w wydarzeniach polsatu założyłem ten oto temat ;)

W wiadomościach mówiono, że plecaki dzieci chodzących do podstawówek ważą średnio 8kg ! jest to dla mnie szok chociażby z uwagi na to, ze dalej wspomniano, iż maksymalne obciążenie w tym wieku powinno być na poziomie 3kg... czyli prawie 3krotnie mniejsze...

jeżeli dzieci w podstawówce nadal uczą się tak jak moja siostra to sie nie dziwię, u mojej siostry dość sporo lat temu dzieci nosiły prawie wszystkie książki do szkoły ponieważ planu lekcyjnego jako takiego nie było i dzieci zazwyczaj dowiadywały się co będą za lekcje dopiero w szkole... dla mnie to trochę chore..

w materiale pokazano przykład rozwiązania tego problemu w jakiejś szkole, gdzie dzieci zostawiają sobie podręczniki w szkole a zadania do domu dostają jedynie w zeszytach - według mnie to niefajne rozwiązanie bo warto mieć książkę w domu i sobie powtórzyć przy okazji odrabiania lekcji. Inna pani powiedziała, ze ilustracje mogłyby nie być kolorowe wykluczy to używanie cięższego papieru.... ten pomysł wydał mi się co najmniej głupi ;) - no chyba, że to ma rozwijać wyobraźnię :yay: - polska młodzież ucząca się zniesie zajęcia praktyczne na kartkach (nie na kompach, maszynach) to i czarno-białe ilustracje nie będą problemem... ach ten rozwój :D

moim zdaniem normalny plan lekcji oraz szafki (które pojawiają się w szkołach) to najlepsze wyjście, plecaki są lżejsze, do domu zabierasz tylko to co potrzebne na najbliższy dzień/dwa aby przygotować się do zajęć. mniej obciąża to plecaki i nie powoduje zniekształcenia kręgosłupa... no ale pewnie poczekamy, aż ktoś zmądrzeje, albo coś się zacznie dzieciom dziać ;)

a ile ważą zwykle wasze plecaki ? jak sobie radzicie z ich odciążaniem ?
Ostatni post Odpowiedzi: 110
Czy korzystasz z korepetycji z języków obcych?
a ja mam do Was takie pytanie, czy czesto korzystacie z korepetycji ,jesli chodzi o jezyki obce?
Ostatni post Odpowiedzi: 80
Z jakim przedmiotem macie największy problem?
Ja zdecydowanie z matematyką ;/ Ogólnie to nie lubię takich przedmiotów jak matematyka, fizyka, geografia. Gdzie trzeba liczyć i się dobrze skupić np. na sprawdzianach lub kartkówkach.

A Wy? Macie jakieś problemy z niektórymi przedmiotami, czy nie? :D
Ostatni post Odpowiedzi: 35
Jak wygląda wasza godzina wychowawcza?
czy tylko u nas jest rozliczanie nieobecności, spraw klasowych i siedzenie w jednym miejscu i nie próbowanie się odzywać, inaczej uwaga? Czy tylko u nas tak jest? :/
Ostatni post Odpowiedzi: 20
Lektury
Lepiej czytac streszczenia czy normalnie lektury, i zaznaczac w nich potrzebne do opracowan zdania ? P.S to co wprowadził DAWNY minister edukacji pan Roman G. to było bez sensu.. obowiązkowe lektury wybranych autorów.. Niech się on puknie w ten pusty łeb, i pomyśli, że szkoły i klasy idą programami nauczania. :P Elo
Ostatni post Odpowiedzi: 67
Co studiujecie?
Co studiujecie? Jesteście zadowoleni z wybranego kierunku czy żałujecie?
Ostatni post Odpowiedzi: 197
Studia za granicą
Ja z czystej ciekawości, chciałbym się zapytać ile osób z tego forum studiuje za granicą naszego kraju i co studiujecie.

No i też, ile wiemy na temat finansowania z Unii oraz innych przywilejach, jakie oferują nam różne państwa.
Ostatni post Odpowiedzi: 6
Gdzie kupiłeś plecak do szkoły? A może nosisz torbę?
Ja właśnie szukam torby, ale nie mogę znaleźć żadnej, która by mi się podobała :D
Ostatni post Odpowiedzi: 8
Czy warto studiować?
No właśnie. Jak w temacie. Od lat panuje taka dziwna moda na "zrobienie sobie papierka i profesor pełną gębą". Ten marazm i zgnilizna panuje chyba na każdej polskiej uczelni. I tak połowa tego towarzystwa skończy na przysłowiowym zmywaku. Masa młodych ludzi na uczelniach traktuje wyższą uczelnię jako przedłużenie młodości i klną zawsze wtedy gdy ktoś każe im coś zrobić np. napisać exam. Ja tak nie chcę skończyć.
Ten wątek może być pewną wskazówką dla mnie, co miałbym ze sobą zrobić po szkole średniej.
Ostatni post Odpowiedzi: 20
Only in English - hyde park

Cytat

I feel good
Feeling like a lover should
What else can I say
Won't forget the day
You came back to stay
I feel so good (I feel good, I feel good, I feel good)
Finally we understood
You and me were meant
True lovers from the start
We can never part



hello people :P
Ostatni post Odpowiedzi: 32
Czytelnictwo blogów kulinarnych - prośba
Piszę aktualnie licencjat na temat blogów kulinarnych i ich oddziaływaniu na przeciętnego internautę. Jednym z elementów pracy jest krótkie badanie .

Potrzebuję 80 respondentów w różnych kategoriach wiekowych, dlatego pomyślałam, że forum będzie odpowiednim miejscem, by spróbować ich znaleźć. Na ten moment brakuje mi jeszcze 10 ankiet.

Bardzo Was proszę o pomoc: http://moje-ankiety.pl/respond-64328.html - to tylko 20 pytań (wszystkie zamknięte).

Będę wdzięczna, ponieważ pomożecie mi napisać moją pracę dyplomową . :) ))
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Lekcje informatyki w mojej szkole
Zaczęliście w shoutboxie to rozwinę temat, bo wygląda na to, że czas ucieka, internet się rozwija a sale informatyczne mimo, ze coraz nowocześniej wyposażone to wygląda na to, ze lekcje w nich prowadzone niczym się nie różnią na przełomie lat. A może się mylę?

Jak to jest w waszych szkołach, realizujecie plan nauczania? co zwykle robicie na zajęciach? jak wyglądają lekcje tematyczne, przychodzą do was wizytatorzy i prowadzą je czy wszystko pozostawione jest w rękach nauczyciela zatrudnionego w placówce? Jak oceniacie wiedzę - i sposób przekazywania jej uczniom - waszych nauczycieli od informatyki?

Nawiązując do rozmowy z shoutboxa wspomnę o moim kontakcie z HTML na lekcjach informatyki :)

W podstawówce (lata 1992-2000) lekcje informatyki wyglądały zabawnie i polegały głównie na graniu w gry. Nasza wiedza dorównywała często wiedzy nauczycielki, stąd wielokrotnie darowała sobie zanudzanie nas tematami. Tematu HTML nie poruszaliśmy.

W liceum (lata 2000-04) na lekcje informatyki zaproszono nam studentów z Politechniki Wrocławskiej. Panowie się jednak - mimo starań - nie popisali. Ja miałem za sobą już kilka stron, blogowicz stawiał pierwsze kroki. Znajomi w klasie wiedzieli o tym i to ja byłem głównym konsultantem mojej grupy ;D Na 6(2lekcje) zajęć poświęconych temu tematowi aż cztery spędziłem na pomaganiu innym a dwie ostatnie poświeciłem na własny projekt zaliczeniowy, za który oczywiście otrzymałem maxa. Przypominał takiego bloga z Onetu ;D migające gify, muzyka, dziwne kolory.

Drugi kontakt z tworzeniem stron miałem na studiach (2004-05), w ramach zajęć na Politechnice. Nosiły one nazwę: Multimedialne Techniki Komputerowe. Moja strona zaliczeniowa (stworzona na ramkach iframe ;D) jest dostępna do dzisiaj :P
=> http://kwazar.if.pwr.wroc...6478/index.html
Najzabawniejszym zdarzeniem z tych zajęć była kartkówka. Spóźniłem się na zajęcia i przy okazji na kartkówkę. Dostałem szansę w postaci 5 minut na napisanie jej. Udało się - zrobiłem tylko jeden błąd ;D Zadanie polegało na napisaniu kodu do tego co widziałem na obrazu. Była to tabela z wierszami i kolumnami, oraz tekstem.

Opowiedzcie swoje zabawne historie, niekoniecznie dotyczące HTML ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 38
Temat na godzinę wychowawczą
U nas w klasie panuje zwyczaj, że na każdej godzinie wychowawczej kolejna osoba z dziennika prowadzi jakiś temat. Były już dyskusje o muzyce i subkulturach, wykład o inwestowaniu i efektywnym uczeniu się oraz kilka niezwylke nudnych referatów.

Jaki temat wybrać, żeby klasa się nie "wyłączyła"?
Ostatni post Odpowiedzi: 27
[Ankieta] Pomoc w licencjacie
To chyba będzie najlepsze miejsce, gdzie mógłbym to wrzucić. A więc, EKHM...

Witajcie forumowicze! Poświecilibyście od 20 sekund do 1,5 minuty na wypełnienie ankiety do mojego licencjatu?

Nie potrzebuje żadnych konkretnych danych osobowych, ani nic co mógłbym później wykorzystać do szantażu. Byłoby mi bardzo miło, jakbyście podali jednak ten wiek i wykształcenie, ale bez tego też sobie JAKOŚ (gorzej) poradzę.
Link do ankiety: https://docs.google.com/f...GK-hkc/viewform

Tysiąckrotne dzięki, na koniec macie prezent ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 7
Biotechnologia
Studiuje ktoś może biotechnologię? Stoi przede mną wybór magisterki i nie wiem na jaką specjalizację i uczelnię się zdecydować. Uniwersytety raczej odpadają, najchętniej wybrałabym jakąś politechnikę (byle nie wrocławską, ta mnie już wykańcza psychicznie) albo uniwersytet medyczny...
Odpowiedzi: 0
[humor] dowcipy / kawały o szkole
ktoś mnie zaskoczy dobrym szkolnym żartem :> do dzieła :evil:


Cytat

Wchodzi student na egzamin do profesora. Otwiera walizkę, wyciąga trzy flaszki wódki, stawia na stole. Wyciąga indeks i mówi:
- Proszę TRZY pokwitować.
A profesor na to:
- Dwie biorę.


Cytat

Mama pyta sie swego synka:
- Kaziu, jak się czujesz w szkole?
- Jak na komisariacie: ciągle mnie wypytują, a ja o niczym nie wiem.
Ostatni post Odpowiedzi: 10
Co po technikum informatycznym?
Ostatnio zastanawiam się nad przyszłością i jestem ciekaw waszych opinii na temat tego co robić po technikum informatycznym? Studia? Praca? Może rozkręcić jakiś biznes? :)
Ostatni post Odpowiedzi: 7
studia graficzne
czy może ktoś mi polecić lub poinformować o studiach dziennych kończących się magistrem, gdzie kierunek to: grafika komputerowa (lub podobne)?
czy na terenie polski poza ASP istnieją uczelnie, które skupiają na tym program nauczania i są bezpłatne? (nie chodzi mi o np programowanie i dodatkowo parę zajęć jest z grafiki komputerowej, a tak wkuwasz jakieś logarytmy i inne sranie)
Ostatni post Odpowiedzi: 17
Ankieta dotycząca wideoblogów
Witam wszystkich blogowiczów :)
Piszę pracę licencjacką na temat wideoblogów i bardzo by mi się przydała wasza pomoc. Jeśli macie chwilę czasu to proszę o wypełnienie ankiety: http://interankiety.pl/in...7ad7c198507.xml

będę baaaaaardzo wdzięczna :)
Odpowiedzi: 0
wydział grafiki ASP
Jest tu ktoś może kto się orientuje co do tego kierunku, może ktoś studiuje. Chciałabym się dowiedzieć co jest potrzebne na ten wydział, wymogi co do matury, prac, i historii sztuki.
Od września się podjęłam zajęć z rysunku i myślę o tym kierunku :)
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[studia] opłata rekrutacyjna
żyłam w przekonaniu że jak się idzie na jeden wydział , to bez względu na liczbę kierunków opłata rekrutacyjna jest jedna, a w tym momencie patrząc na stronę UŚ trochę w to zwiątpiłam.
o.O

Cytat

Wysokość opłaty rekrutacyjnej na kierunkach:
=> realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia, reżyseria, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, grafika, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to 150 zł,
=> geofizyka, fizyka medyczna, ekonofizka - 30 zł
=> na pozostałych kierunkach - 75 zł

W przypadku ubiegania się o przyjęcie na kilka kierunków studiów należy uiścić wielokrotność opłaty rekrutacyjnej.


to jak to w końcu jest..?
Ostatni post Odpowiedzi: 10
Studia podyplomowe dofinansowywane z unii
Witajcie,

Piszę, ponieważ chętnie zrobiłabym sobie studia podyplomowe. Jednak na UAM w Poznaniu mojego kierunku nie chcą od 2 lat odpalić (za mało chętnych). Wobec tego wymyśliłam, że w między czasie mogłabym sobie zrobić jakiś inny kierunek. Tylko z kolei na pośrednie rozwiązania to mi trochę szkoda kasy.

Wiecie może gdzie znajdę aktualną listę dofinansowywanych z UE kierunków/uczelni?

Pozdrawiam
K.
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Fussy Pussy
Tak nawiązując do tematów szkolnych, przypomniał mi się mój jeden ze starszych filmów. Przepraszam za małą kryptoreklamę, na szczęście - w temacie :)

Ostatni post Odpowiedzi: 7
[Liceum] Nowy pomysł Ministerstwa Edukacji !
"Dziennik Gazeta Prawna":
Ministerstwo Edukacji chce ulżyć trudnej doli licealistów. W najnowszym rozporządzeniu w sprawie oceniania umieściło zapis, że ocena niedostateczna nie przeszkadza w promocji do następnej klasy. Więcej - można będzie mieć nawet dwie pały. Nauczyciele są w szoku.

Więcej TUTAJ

co o tym uważacie?
szczerze powiedziawszy ja jestem w głębokim szoku!
Nie rozumiem tego pomysłu i jestem pewna, że to dąży do bardzo złego kierunku.
Za kilka lat moja córka pójdzie do szkoły - czy zatem po zakończeniu edukacji w liceum będę miała pewność, że nauczy się wszystkiego tego, czego potrzeba?
Czy zostanie zwykłym głąbem któremu nie zależy na wiedzy bo i tak gładko przejdzie z klasy do klasy?

:wstyd:
Ostatni post Odpowiedzi: 12
[studia] rekrutacja

Krzysiek napisał/a:

Yzoja napisał/a:

może ma o co ? ;D
zacząłbyś się coś uczyć może? ;D

Do 17 jest duuuuuuuużo czasu :P

Oby Ci go nie zabrakło ;D
w Zabrzu chcą 180/200 pkt, czyli po 85% z rozszerzenia biologii i chemii.
Ostatni post Odpowiedzi: 47
1 - 2 ... 163 - 164 - 165 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz