Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
Relacje międzyludzkie  »  Szkoła
[zadanie domowe] Matma
Kwadrat piątej części stada małp pomniejszonej o 3 schował się w jaskini. Jedna małpa pozostała na drzewie. Ile małp liczy stado?



...jeśli ktoś umie to rozwiązać to byłabym niezmiernie szczęśliwa gdyby powiedział jak :)
Ostatni post Odpowiedzi: 8
[2009/2010] gdzie wybieracie sie na ferie zimowe?
według rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej od 18 stycznia niektóre województwa mają już ferie :) Inne poczekają jeszcze parę dni lub tygodni :P na 2 tygodniową labę ;P

18 – 31 stycznia 2010 r. => kujawsko – pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
25 stycznia – 7 lutego 2010 r. => podlaskie, warmińsko - mazurskie
1 – 14 lutego 2010 r. => dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
15 – 28 lutego 2010 r. => lubelskie, pomorskie, śląskie, łódzkie, podkarpackie
źródło: http://www2.men.gov.pl/content/view/12310/227/


Jak wyglądają Wasze plany na ferie? wybieracie się na jakieś zimowiska w góry? W tym roku przyroda nie poskąpiła śniegu i jest go od paru tygodniu całkiem sporo :)
Nie każdy na pewno ma tez pieniądze na takie wyjazdy lub jakieś inne ważne powody żeby zostać w domu. Czy szkoły lub miasta/miejscowości, w których mieszkacie przygotowały coś na umilenie czasu? Jakie macie własne pomysły na spędzenie ferii zimowych?
Ostatni post Odpowiedzi: 15
[FIZYKA] 5 ZADAŃ POMOCY GROZI MI NDST!
Witam proszę was o pomoc, nie wiem nic o fizyce i musze zrobic te zadania na jutro (poniedzialek) . Z gory dziekuje






ZAD1.
Ile cząsteczek tlenu znajduje sie w 1cm^3 powietrza w warunkach normalnych (0'C, 1013hPa)
Tlen zajmuje 20,95% objetosci powietrza.

ZAD2.
Oblicz srednia szybkosc, z jaka poruszaja sie atomy helu w tem. 27'C.
Masa molowa helu u=4g/mol.

ZAD3.
Podczas przemiany izochorycznej cisnienie gazu wzroslo dwukrotnie. Ile razy wzrosla srednia energia kinetyczna czasteczek.

ZAD4
Otwarta butelka o pojemnosci V1=1dm^3 zawiera powietrze ogrzane do tem. t1=100'C.Oblicz objetosc wody, ktora znajdzie sie w butelce, jesli butelke zanurzymy niezbyt gleboko w wodzie o tem. t2=20'C ?

ZAD5.
Jak zmieni sie objetosc gazu, ktorego cisnienie wzroslo pieciokrotnie, a temp. dwukrotnie ?
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[pomoc] Materiały na pracę maturalną
Byłbym wdzięczny gdyście zechcieli mi nieco pomóc w zbieraniu materiałów na moją pracę.
Mój temat dotyczy blogów, więc nie zmuszam Was do przesiadywania w bibliotekach i przeglądaniu potężnych zbiorów ksiąg :P

Jeżeli znacie jakieś ciekawe blogi z opowiadaniami, wierszami, recenzjami (książki, muzyka itp), o innej nietypowej treści to prosiłbym o umieszczenie ich w tym temacie.
Jeżeli pamiętacie jakieś ciekawe artykuły na temat blogowania to również z chęcią to przejrzę :D
Oczywiście nie powinno zabraknąć różowiutkich PoKeMoNóW! :P

Mam już kilka blogów na oku (np. pamiętniki, które sami piszecie :luka: ), ale miło byłoby wybrać sobie coś jeszcze dla urozmaicenia ^^
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Uczelnie państwowe vs Uczelnie prywatne
Zainspirowany ostatnią debatą na blog.pl zakładam ten temat. Wiadomo, że pomiędzy tymi "dwoma rodzajami uczelni" jest poważna różnica - pieniądze! Na studniach prywatnych student musi płacić wysokie stawki za swoją naukę, ale czy to tylko jedna różnica. Jaki jest edukacji na uczelni państwowej, a jaki na uczelni prywatnej. Gdzie studia są najbardziej atrakcyjne.
Jak myślicie?
Ostatni post Odpowiedzi: 34
[zadanie domowe] Fizyka-Elektryzowanie sie ciał
Wyjaśnij na czym polega elektryzowanie się ciał przez tarcie na przykładzie PCW i SZKŁA (chodzi o tarcie gazetą)

Proszę o szybką odpowiedź bo to zadanie trzeba mi na jutro. Coś tam napisałam ale oczywiście źle
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[zadanie domowe] Niemiecki
Mam problem.
Powiedz, co powinieneś robić, żeby szybciej nauczyć się niemieckiego (2 informacje)

To zdanie chyba by było takie:
Powinnam robić bla und bla żeby nauczyć się szybciej niemieckiego.


Kto umie? :D
Ostatni post Odpowiedzi: 9
Dzień Nauczyciela
Dzisiaj (13 października) dzień Edukacji Narodowej.

wszystkim uczącym innych zdrówko :zdrowko:

a do tematu pytanie:

• jak wygląda u was taki dzień ? rozdajecie kwiatki i ładnie się uśmiechacie ?

może Frozi opowie jak to wygląda ze strony nauczyciela :P :>

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 14-10-2009, 04:33 ]
z niewiadomych przyczyn w 2006 roku podałem złą datę, dzień nauczyciela mamy 14 października ;) a nie 13 :P
Ostatni post Odpowiedzi: 17
Najlepszy przedmiot w szkole to ...
jak wiadomo w szkole dostajemy zastrzyki wiedzy z różnych dziedzin, niektóre nas interesują inne są nam obojętne a jeszcze innych wręcz nienawidzimy :)

chętnie dowiem się co do obecnego etapu nauczania podobało się wam najbardziej? ktore przedmioty wam odpowiadają, o których nie macie zdania a jakich nie lubicie.

swoje odpowiedzi oczywiście uzasadniajcie ;)

"bo tak" nie jest uzasadneniem :P
Ostatni post Odpowiedzi: 69
[rok szkolny 2009/2010] jak tam w szkole ?
minął już tydzień od rozpoczęcia roku szkolnego, część emocji opadła, więc na spokojnie można zapytać jak wrażenia z powrotu do szkoły ? Niektórzy z was poszli pewnie do nowych szkół (lub klas) - jak czujecie się w nowym towarzystwie ? szybko nawiązaliście nowe znajomości ? cieszycie się, że jesteście akurat w tej grupie (klasie) ?

jakieś ciekawostki po pierwszym tygodniu ? sprawdziany już zapowiedziane :fakju: ?
Ostatni post Odpowiedzi: 39
Ceny podręczników szkolnych ?
Za kilka dni rozpoczyna się rok szkolny, studenci dopiero za miesiąc, ale niektórzy już mają zapisy i kompletują pomoce naukowe.

Do napisania tego tematu przyczyniła się dzisiejsza rozmowa matki z synem, których lekko podsłuchałem wracając z zakupów. Rozmawiali właśnie o cenach podręczników. Tak strasznie ubolewali, że cena samych ćwiczeń to 18 pln (to nic, że chłopak miał na sobie ciuchów za jakieś 300-500 pln).

Doskonale wiem, że ceny podręczników nie są małe, ciekawi mnie ile w tym roku poszło na pomoce naukowe u was ? Oprócz zbliżonych kosztów napiszcie tez jaki to rodzaj szkoły, która klasa i jaki profil, będziemy mieli porównanie kto ile musi wydać na szkołę ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 37
Jakie przedmioty trzeba zdać na maturze...
Hej, no ja mam w planach studiować informatykę, tylko zastanawiam się co jest potrzebne na maturze. Wiem, że część was studiuje/studiowała tenże kierunek.
jakie uczelnie polecacie?
co mi możecie doradzić?
na co zwrócić szczególną uwagę?

ja mam w planach zdawać następujące matury:
- matematyka podstawa
- matematyka rozszerzona
- polski podstawa
- angielski podstawa/rozszerzenie (jeszcze nie wiem)
- fizyka podstawa
- chemia podstawa
- historia podstawa

:)
w planach mam też później architekturę więc nie chcę sobie zamknąć drogi...
Ostatni post Odpowiedzi: 26
J. Włoski
Z chęcią udziele rad z języka włoskiego, na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym. :) Wszelka pomoc w tlumaczeniach. :)
Rzecz jasna przez gadu ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 12
Gadżety elektroniczne - ankieta
Witam wszystkich forumowiczów!

Jestem studentką socjologii na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wraz ze swoimi koleżankami przeprowadzam projekt badawczy, którego temat to: Atrybuty nowoczesności. Wpływ gadżetów elektronicznych na współczesnego młodego człowieka. W związku z tym stworzyłyśmy ankietę, która ma na celu zbadanie stopnia uzależnienia od rzeczonych gadżetów elektronicznych.

I teraz zwracam się z wielką prośbą do Was wszystkich, którzy użytkują to forum, byście pomogli nam w przeprowadzeniu naszego projektu. Ankieta skierowana jest do osób w wieku 15-24 lat, ale każdy może ją wypełnić.

Link do ankiety: http://www.ebadania.pl/df26ce5fecfd2b3a

Ankieta jest w pełni anonimowa, zależy nam tylko i wyłącznie na Waszej opinii.



Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Marta :)
Ostatni post Odpowiedzi: 15
[2008 / 2009] Oceny końcoworoczne
W piątek jest już koniec roku, wczoraj była konferencja klasyfikacyjna i wszyscy mają już oceny wystawione więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby się nimi pochwalić.
Satysfakcjonują was one?
Ok to ja zacznę.

J. Polski - 4
Historia - 2
Matematyka - 2
Biologia - 3
Chemia - 3
Geografia - 2
Fizyka - 3
Plastyka - 2 (sprawdzian i opis obrazu napisałam na 1 w tym nie oddałam 4 prac)
Muzyka - 4
WOS - 4
WF - 3
Angielski - 4
Religia - 4
Informatyka - 6

Zachowanie: Bdb
Średnia: 3,28


W tym roku nie za bardzo chciało mi się uczyć więc oceny są jakie są. Mogłyby być lepsze...


Kojarzy mi się z tym jedna piosenka:
Ostatni post Odpowiedzi: 155
[humor] z zeszytów szkolnych
Znacie jakiś dobry humor tzw "z zeszytów szkolnych" ?

coś co wasi koledzy czy koleżanki napisali nie zastanawiając się dlużej czy jest to mądre ;)


zacytujcie tutaj, pośmiejemy się razem ;)

:pokemon:
Ostatni post Odpowiedzi: 20
angielski
1. Prepare a list of things that foreigners should be aware of when coming to Poland. Write ten sentences.

2. Some people say that thanks to dreams we can understand our lives better. Do you believe in dreams? How do you interpret your dreams? Have you ever had a dream that foretold the future? Write ten sentences.

3. What is more important for you - a family or a professional career? Write ten sentences.


jeśli ktoś lubi angielski to może mi pomóc :)

[ Komentarz dodany przez: Asiek: 22-05-2009, 23:16 ]
nie bawimy się w rozdrabnianie - pisz wszystko w jednym poście. pamiętaj i tym na przyszłość!
Ostatni post Odpowiedzi: 15
Matura 2009
Już pierwszy tydzień matur za nami, obecnie uczniowie napisali już egzaminy z j. polskiego, j. angielskiego, WOSu, j. niemieckiego i geografii.
Co sądzicie o tego rocznych arkuszach egzaminacyjnych? Czy poziom trudności wzrósł, czy zmalał na danym przedmiocie?

Ja głównie przeanalizowałem maturę z języka polskiego (podstawa) i języka angielskiego (podstawa). Ten pierwszy należał do bardzo łatwych, a temat nr 2. Porównaj Telimenę i Zosię był wręcz banalny. Angielski również nie należał do trudnych.
Ostatni post Odpowiedzi: 57
[problem] czepialstwo innych
Nie wiem czy to ten dział jednak tak mi się wydaje. Ostatnio mam problemy w klasie (każdy z chłopaków się do mnie czepia itp.). Nie wiem co mam zrobic... Czasem jak już nie wyrobie ktoś za przeproszeniem dostanie w morde, ale póxniej to tylko pedagog itp. Więc powiedzcie mi co mam z tym zrobic (skarżyc do pedagoga albo do kogoś innego nie będę).

[ Komentarz dodany przez: Krzysiek: 10-05-2009, 21:14 ]
Wydaje mi się, że dział szkoła będzie odpowiedniejszy ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 5
[problem] plotki w szkole
Proszę o pomoc.Mój kolega niedawno poprosił mnie o numer telefonu do domu. A więc wzięłam i mu ten numer napisałam.Moja koleżanka za którą za bardzo nie przepadam widziała i słyszała co on mówił.Oczywiście zaczęła roznosić plotki,że flirtruję z chłopakami.(ja jeszcze wtedy nie wiedziałam).Gdy wracałam razem z koleżankami w tym gronie ona zaczęła mówić wszystkimj że Olga czyli ja mam chłopaka.Szlak mnie trafił.Myśłałam że ją zabiję.Na następny dzień cała klasa pytała mnie się - jak było na randce???Co ja mam zrobić.Ta dziewczyna to najlepsza przyjaciółka ( prócz mnie) mojej psiapsiółki.Help!
Ostatni post Odpowiedzi: 29
Pomoc w pracy magisterskiej :)
Moja koleżanka będzie wdzięczna, jeśli poświęcicie kilka minut na wypełnienie ankiety na potrzeby jej pracy magisterskiej:

www.maleen.cal.pl/badanie

:)
Ostatni post Odpowiedzi: 6
ankieta o portalach gastronomicznych - proszę wypełnić
Witam,proszę o pomoc i wypełnienie ankiety o portalach gastronomicznych.
Potrzebna mi jest do napisania pracy dyplomowej. Pozdrawiam

http://webankieta.pl/ankieta/w1hptbvlipuw/p
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Uczysz się do egzaminów?
W dzisiejszych czasach każdy młody człowiek musi zdać dwa egzaminy, żeby otrzymać pełnie, średnie wykształcenie. Starsza część blogowiczowej braci zapewne wie o czym mowa, ale i ci młodsi też się domyślają, choć nie przeżyli tego jeszcze na własnej skórze.

Otóż mowa tu o egzaminie gimnazjalnym (a dla tych, którzy nie mieli zaszczytu poznać tej placówki edukacji chodzi o egzamin do szkoły średniej) i maturalnym. Często bywało tak, że jak zadawaliśmy jakiemuś koledze pytanie pokroju: "Uczyłeś się coś do egzaminu?" odpowiadał, że w ogóle. A jak to jest z Wami? Uczyliście się coś? Według mnie trochę ciężko tydzieć przed maturą lub egzaminem gimnazjalnym siąść i powtórzyć wszystko, czego uczyło się przez poprzednie kilka lat... Czy to nie jest tak, że tak naprawdę uczymy się przez całą szkołę...? Czy może lepiej jest się przez trzy lata (ew. cztery) opieprzać a potem nauczyć się wszystkiego miesiąc przed... Ale czy to jest bardziej efektywne?

Co o tym wszystkim sądzicie? Jak jest najlepiej, a jak jest naprawdę?
Ostatni post Odpowiedzi: 39
ciekawi nauczyciele w szkole
tzn. np.: tak jak u nas hiszpanka, która prawie w ogóle nie zna polskiego i uczy hiszpańskiego (zabawnie jest na lekcjach :D ).
A jak jest u was? :>
Ostatni post Odpowiedzi: 53
tłumacz tekstów i stron od google
=> http://translate.google.pl

także w wersji polskiej tłumacz stron i wklejonych do ramki tekstów.

Oczywiście nie można tego traktować jako głównego tłumacza swoich zadań domowych, ale na pewno będzie to przydatne narzędzie :P

Dzięki niemu możemy także dowiedzieć się o czym piszą ludzie w innych częściach Świata, jak np. w Chinach czy Japonii ;P
Ostatni post Odpowiedzi: 13
Wykładowca rzuca telefonem studentki...


Nie wiem, co zrobiłabym takiemu nauczycielowi...
Ostatni post Odpowiedzi: 34
Matura próbna 2009
Nie każdy lubi mówić o szkole, ale mam pytanie do zdających maturę w tym roku. Właśnie trwają matury próbne. Jak wam się podobają przygotowane zadania, to jest to czego się spodziewaliście, czy są wątki mocno zaskakujące i okazuje się, że wasza wiedza błądzi gdzieś w lesie ?

co zdajecie i na jakich poziomach ?
Odpowiedzi: 0
[2009] Ferie zimowe
Postanowiłem, że zamieszczę terminarz ferii zimowych na Aktualny rok szkolny.
Zapewne, jak co roku.. nie dla wszystkich jest miło, i nie każdy równie dobrze skorzysta ze śniegu ;) . W zeszłym roku najwcześniej zaczynało woj. Pomorskie
(nie wiem jakie wraz z nim ). Zobaczmy, jak rozkłada się to na ten rok :)

Ferie zimowe według województw

  • dolnośląskie (Wrocław): 19 stycznia - 1 lutego 2009 r.
  • kujawsko-pomorskie (Bydgoszcz, Toruń): 16 lutego - 1 marca 2009 r.
  • lubelskie (Lublin): 2 - 15 lutego 2009 r.
  • lubuskie (Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra): 16 lutego - 1 marca 2009 r.
  • łódzkie (Łódź): 26 stycznia - 8 lutego 2009 r.
  • małopolskie (Kraków): 16 lutego - 1 marca 2009 r.
  • mazowieckie (Warszawa, Radom): 19 stycznia - 1 lutego 2009 r.
  • opolskie (Opole): 19 stycznia - 1 lutego 2009 r.
  • podkarpackie (Rzeszów): 2 - 15 lutego 2009 r.
  • podlaskie (Białystok): 26 stycznia - 8 lutego 2009 r.
  • pomorskie (Gdańsk, Gdynia, Słupsk): 2 - 15 lutego 2009 r.
  • śląskie (Katowice): 26 stycznia - 8 lutego 2009 r.
  • świętokrzyskie (Kielce): 16 lutego - 1 marca 2009 r.
  • warmińsko-mazurskie (Olsztyn): 2 - 15 lutego 2009 r.
  • wielkopolskie (Poznań): 16 lutego - 1 marca 2009 r.
  • zachodniopomorskie (Szczecin): 19 stycznia - 1 lutego 2009 r.

Źródło: tur-info.pl

Jak Tobie podoba się rozkład kolejnych dwóch wolnych tygodni od nauki?
I czy 19 stycznia to nie za szybko jak na kolejną dwutygodniową przerwę?.

Dołączam Ankietę, na Temat Ferii Zimowych. Zagłosuj :)
Ostatni post Odpowiedzi: 19
j.angielski
:smile: Proszę o pomoc w tłumaczeniu zdań:)
Paulina ma samochód i Sara ma samochód.Te dwa samochody nie są tej samej wielkości.Samochód Pauliny jest mały,a Sary duży.Jazda samochodem Pauliny jest bardziej bezpieczna niż jazda samochodem Sary.Paulina prowadzi wolniej,a Sara szybciej.
BĘDĘ WDZIĘCZNA ZA POMOC!!!
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Problem z tłumaczeniem zdań.
Witam, miałbym do kogoś kto lubi j. Angielski ogromną prośbe
Potrzebowałbym tłumaczenia 9 zdań z Pol. na Ang.
Najlepiej jakby było każde zdanie tłumaczone 2 sposobami ( tzn. każde zdanie dwa razy
najlepiej tak by znaczenie było takie same ale np słowa inne )

I Tomek jest moim chłopakiem, jesteśmy razem 4 miesiące

II Mój współlokator jest na prawde miły i pomocny. Ja sprzątam pokoje, a on sprząta łazienke i kuchnie

III Oni wyglądają jak szczęśliwa para. Oni zawsze trzymają się za ręce

IV Przyjaźn jest bardzo ważna dla młodych ludzi.

V On już nie jest żonaty. Jest Rozwiedziony

VI Wielu młodych ludzi nie uważa że małżeństwo to dobry pomysł.

VII Koledzy z pracy mojego ojca zawsze pamiętają o jego urodzinach.

VIII Pan i pani Piterson mieszkają obok nas. Oni są na prawde dobrymi sąsiadami

IX Jestem jedynym dzieckiem. Nie mam braci ani sióstr

Jest ktoś chętny?
Ostatni post Odpowiedzi: 8
1 - 2 ... 165 - 166 - 167 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz