Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
Relacje międzyludzkie  »  Szkoła
Praca dla młodych osób, studentów
:) Cześć :)

Szukam fajnych stron dla młodych osób gdzie znajdę pracę. Przejrzałam już setki linków ale jakoś nie moge na nic natrafić czy ktos pomoże?
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Likwidacja matury w języku obcym
Dzisiaj, w drodze na zajęcia od młodego, ambitnego i pracującego człowieka przechwyciłam darmową gazetkę "Metro". Wsiadłam do autobusu i postanowiłam sobie umilić czas wchłaniając informacje dotyczące świata a przede wszystkim Polski.

Co najbardziej przykuło moją uwagę? Nowa, według mnie, kretyńska reforma. Tegoroczni maturzyści nie będą mogli zdawać międzynarodowej matury! Dla mnie to jest totalny absurd! Przez to ambitna młodzież ma obciętą droę na zagraniczne uczelnie...

Skąd ten pomysł? Otóż ktoś bardzo mądry wymyślił, że międzynarodowa matura to są zbyt duże koszty, że w jakiś sposób trzeba zaoszczędzić. Przez to, że maturę międzynarodową zdaje tak mało maturzystów chcą ją zlikwidować. Zresztą uważają, że w Polsce nie ma odpowiednio wykwalifikowanych egzaminatorów, którzy mogliby dobrze sprawdzać maturę...

Ludzie! Co się w tym kraju dzieje? O co w tym wszystkim chodzi? Przecież to oczywiste, że likwidacja międzynarodowej matury to totalna głupota i tak naprawdę nikt na tym nie zaoszczędzi a polska młodzież ewidentnie utraci możliwość realizacji ambitnych planów...

Chyba przestanę czytać gazety i oglądać telewizję bo mi się aż włos jeży na głowie jak czytam o tym co nasze władze wymyślają...

A co Wy o tym sądzicie?
Ostatni post Odpowiedzi: 11
[2008/09] Powrót do szkoły.
Wakacje się skończyły, wiadoma sprawa. Macie jakieś specjalne postanowienia na nowy rok szkolny ? Cokolwiek ?
Ostatni post Odpowiedzi: 52
studencka prośba
Cześć, mam na imię Łukasz - jestem studentem finansów i rachunkowości.
Do końca września muszę oddać moją prace z przedmiotu finanse,
ale problem w tym, że jeszcze jej nie ukończyłem. Jedyne, czego mi brakuje,
to sporządzenie ankiety i zinterpretowanie wyników.
Ankieta dotyczy wiedzy młodzieży na temat finansów osobistych, finansów
państwa i ekonomii. Impulsem do podjęcia tego tematu były ostatnie raporty
o bardzo niskim poziomie świadomości finansowej młodych Polaków.
Jeżeli masz trochę czasu, to proszę wypełnij ją; to tylko
kilkanaście pytań; nic nie tracisz, prócz 1 minuty swojego czasu.

http://ankietka.pl/survey...ch-polakow.html

z góry dziękuję za każdą wypełnioną ankietę :)
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Mundurki szkolne w praktyce
pozostałością po panu Giertychu są mundurki, na które młodzi narzekali w chwili podjęcia decyzji o ich wprowadzeniu. Ciekawi mnie jak patrzycie na to teraz, jakiego typu mundurki lub stroje musicie nosić w szkole, czy są wygodne, praktyczne ?
Ostatni post Odpowiedzi: 65
czy nie ma obowiązku odrabiania prac domowych ?
właśnie oglądam wydarzenia i mówią, iż po przewertowaniu konstytucji i zasad szkolnictwa nie dopatrzono sie poza obowiązkiem szkolnictwa, obowiązku odrabiania prac domowych :yay:

jak to z tym będzie i jak sobie szkoły z tym poradzą to pewnie jeszcze nie wiadomo, zapewne jak się okaże, iż na prawdę nie ma takiego obowiązku to nauczyciele wymyślą coś w zamian ;)

z jednej strony fajnie, ze to nie może być obowiązkowe i uczniowie na pewno będą z tego korzystać, jednak skutki takiej sytuacji będą gorsze, brak systematyczności w robieniu czegoś powoduje braki, niedouczenie i gorsze wyniki w szkole..
Ostatni post Odpowiedzi: 51
Przygotowanie do studiów na ASP
Witam.

Chodzę do liceum (2 kl) i zastanawiam się nad wyborem studiów, z czym mam niemały problem. Mam zdolności plastyczne i kreatywną wyobraźnię, dlatego zacząłem zastanawiać się nad Akademią Sztuk Pięknych. Myślałem o architekturze, jednak właściwie nie mam o tym bladego pojęcia. Na czym polega praca po ukończeniu takiego kierunku, jakie są wydziały (wiem, że jest architektura wnętrz, wzornictwo itp.), która z opcji jest najlepsza oraz na czym polegają egzaminy?

Przechodząc do sedna: biorąc pod uwagę któryś z tych kierunków, myślałem o zapisaniu się na początku nowego roku na koło, czy może wykłady, szkolenia plastyczno-architektoniczne w ramach przygotowania do studiów (bądź egzaminów). Nie wiem tylko czy jest sens i czy w ogóle istnieją takie instytucje. Mieszkam w trójmieście, byłbym wdzięczny gdyby ktoś dał mi jakąś radę, propozycję czy może zwyczajny odnośnik, gdzie mogę udać się z moim dylematem.
Ostatni post Odpowiedzi: 9
Druga szansa
co byś zrobił jak byś sie drugi raz urodził co byś zmienił jeśli chodzi o szkoły ??
Ostatni post Odpowiedzi: 28
Przezwisko
hmmm... jestem w gimnazjum i przeywaja mnie PEDAŁ to jest strasznie denerwujace i wogule... czasem ide z kim a ktos za mną krzyczy pedałek itp... moje obeczne marzenie to zeby tak nikt nie mówił!! czuje sie strasznie wszedzie tylko pedał pedał ale ja nim nie jestem... a postawic sie nie moge bo jestem w wiele słabszy;/ prosze o pomoc bo moje codzinne dni prrzerastają sie cały czas w jednego wielkiego pedała którym nie jestem chciałbtm aby tak nie mówili co moge poradzić pomocy!!!!!
Ostatni post Odpowiedzi: 30
Nauczyciel nie ma prawa zabrać uczniowi telefonu ?
kolejna akcja ze strony rzecznika praw ucznia. Uważam, że jak najbardziej nauczyciel zrobić tego nie może i powinien w przypadku kiedy uznaje, że jest nagrywany nie w celach edukacyjnych a rozrywkowych zgłosić to dyrekcji, jezeli taki film ukaże się w internecie uczeń powinien mieć kłopoty ;)

art: http://pl.wikinews.org/wi...zniowi_telefonu
Ostatni post Odpowiedzi: 27
[ankieta] zainteresowania internautów - pomoc mile widziana
Witam wszystkich! :)
Uczestnicze w projekcie na mojej uczelni, mającym na celu zbadanie zainteresowań internautów i oceny ilości treści w internecie dotyczących tych zainteresowań. Potrzebne są mi do tego badania z ankiety, dlatego proszę Was, drodzy internauci, o pomoc :)
Będę bardzo wdzięczny za wszystkie oddane głosy i poświęcony czas :) Ankieta nie straszy długością!

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry :)

Link do ankiety : KLIK!
Ostatni post Odpowiedzi: 13
Sztuka uczenia się
W jaki sposób uczycie się? Jesteście wzrokowcami czy lepiej zapamiętujecie słuchając? Macie może wsoje własne sposoby na naukę?
Ostatni post Odpowiedzi: 21
ankietka do referatu
Hejka wszystkim; wypełnicie mi krótką ankietkę?; Dotyczy ona tego czy macie już swoją drugą połówkę albo jak chcieli byście ją poznać;

Ankietka jest tu:

http://www.isaform.prv.pl/index.php?nr=20

Pisze referat i takie wyniki bardzo by mi się przydały

Z góry wieeelkie dzięki
Ostatni post Odpowiedzi: 23
Koniec wakacji 15 sierpnia?
"Robimy akcję protestacyjną Jeżeli okaże się że nasz cudonowne ministerstwo edukacji skróci wakacje do 15 sierpnia OLEWAMY ICH i przychodzimy 1 WRZEŚNIA. Roześlij to komu tylko się da to nie jest żaden łańcuszek to jest ostatnia nadzieja uczniów"



Dzisiaj dostałem taki łańcuszek na GG. Czy to prawda? Bo coś mi się nie chce w to wierzyć :]
Ostatni post Odpowiedzi: 36
Wagary
nastał dzien wagarowicza. Opowiedzcie jak ciekawie spedzaliscie dni wagarowicza i jakie ciekawe historie Wam sie zdarzały :)
Ostatni post Odpowiedzi: 38
Kilka pytań
Jak powstała stopka królowej Jadwigi?

Skąd się wzięło srebro w Olkuszu?

Jakiego pochodzenia są kawałki bursztynu na plaży bałtyckiej?

Dlaczego jedna wieża mariacka jest niższa?

Potrzebuje szybkiej odowiedzi
Ostatni post Odpowiedzi: 20
jesteś dobry z angielskiego ?
ktoś chętny :hyhy: ?
Ostatni post Odpowiedzi: 10
Egzamin Gimnazjalny 2008
Pochwalcie sie waszymi metodami nauki , wynikami , jak i opina o tegoroczych egzaminach.
Imo sa bardzo proste , sam bym rozwiazal wszystkie z wystarczjaca iloscia pkt. , choc nigdy nie bylem w gimnazjum.
Do czasci humanistycznej , nie warto wkuwac tuz przed samym egzaminem , bo to tylko pogorszay sprawe , wystarczylo by rozwinac swoja imaginacje i wykazac sie kretywnoscia.
Na przedmioty scisle przydalo by sie powtorzyc wzory(czy sie myle?).
No tak w ogole to trzeba czytac dokladnie pytanie i zastanowic sie z kilka razy nad odpowiedzia. ...oczywiscie czytac tyle razy , az zrozumie sie tekst albo zadanie.
Jest chyba geometria , Pitagoras albo Tales , tak mi sie zdaje.
W sumie to trzeba najbardziej myslec , to sie najbardzie przyda , bo ci co wyryja na pamiec i ucza sie po 10 godzin dziennie , moga napisac tak samo albo gorzej , od tych co sa leniami i ucza sie 1 godzine dziennie.
Nie ma ponoc w ogole nic z Historii polski , zalose , powinno cos byc , by te glaby wiedzialy przynajmniej kiedy bylo Powstanie Warszawskie.
I chyba wprowadzono Angielski(?)

Po moim dokladniejszym obejrzeniu tego wszystkiego , stwierdzilem ze to jest banalne , chyba z ponad 60-70% pytan zamknietych , mozna rozwiazac bez czytania tekstu.

Cytat

Zdaniem autora tekstu dorastanie może stać się okresem szansy, a nie tylko zagrożenia, jeśli dorośli
A. przestaną interesować się problemami młodzieży.
B. narzucą młodzieży własne wzorce postępowania.
C. zdadzą sobie sprawę z problemów młodzieży.
D. staną się surowymi sędziami młodzieży.

Cytat

Zadanie 7. (0-1)
Gall pisze o Bolesławie Marsowe chłopię, aby podkreślić jego
A. wyniosłość.
B. ostrożność.
C. dorosłość.
D. waleczność.

A tu przypis do tekstu :P

Cytat

Mars – w mitologii rzymskiej bóg wojny.



Nie no , to chyba nie sprawilo naszej Polskiej mlodziezy az takiego wielkiego problemu?
Mam nadzieje ze wprowadza cos za nie zdanie tego egzaminu , bo za nie zdanie matury , nie ma studiow , obciach jak nic przy wszystkich , no i wojo :P
Ostatni post Odpowiedzi: 11
Krótkie Zdanie w kilku językach ;)
cześć. Mam pewną sprawe... trzeba mi przetłumaczyć na kilka języków krótkie zdanie
"proszę zamykać drzwi na klucz"

Jeśli ktoś jest na tyle miły to niech napisze mi to zdanie na forum ;)
Możecie pisać w takich językach jakie tylko znacie ( angielski, niemiecki, francuski, chiński itd. :] )

Z góry dzięki ;D
Ostatni post Odpowiedzi: 12
Nietypowe zastosowania mundurka
Mundurki są bardzo praktyczne. Wiele szkół bardzo przywiązuje wagę to przebierania butów, w mojej należy nosić bardzo rzucające się w oczy żółte sznurówki, aby wiedzieć, że uczeń przestrzega zasad i jest uczniem mojego gimnazjum.
Nie zawsze mamy czas na przebranie butów, więc śmiało w zimowym poranku możemy wyjść z domu w adidasach. Oczywiście po przyjściu do szkoły szukamy szmaty, aby je wytrzeć. Kiedy nie możemy znaleźć takiej szmaty, warto użyć naszego stałego mundurka! Nie tylko wytrze on buty, ale da im również niepowtarzalny blask!

ogólnie to takowy mundurek jest wielofunkcyjny; jak nie ma papieru toaletowego w kiblu, ale to już sprawa dla chłopców. W mundurku można chować skradzione zielone kredy, kiedy nie chce się nikomu przepisywać nic z tablicy; można po prostu schować kredę do mundurka, albo porysować sobie rękę, iść do higienistki, i powiedzieć, że oparzyliśmy się żelaskiem. Wtedy mamy spokój do końca lekcji z przepisywaniem.

Mundurek jest przede wszystkim genialnym miejscem na ściągę. Pan Giertych wcale nie chciał zrobić nam nic złego, jak wydaje się niektórym z nas. Jeżeli napiszemy ową skradzioną zieloną kredą ściągę na mundurku, nauczyciel nie może kazać nam go ściągnąć, ponieważ w statucie szkoły jest napisane, iż mundurki trzeba obowiązkowo nosić na lekcjach. Jeżeli ściągniemy mundurek, złamiemy prawo szkolne!

Powyższy tekst jest wzięty z życia, w którym musimy sobie niezmiernie radzić. Oczywiście opisany przeze mnie, nie kopiowany znikąd.

Co o tym sądzicie?
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[dyskusja] zajęcia pozalekcyjne
czy wasze szkoły organizują wam czas wolny przed zajęciami i po nich ?

chodzi mi o jakieś koła naukowe / sportowe itp. i czy uczęszczacie na tego typu zajęcia ?

jak wam się podoba ich poziom ?


jak byłem w podstawówce to uczęszczałem na kółko plastyczne :) dość fajnie było to organizowane a i wyjścia w miasto się zdarzały do miejsc, gdzie można było podziwiać sztukę.

Chodziłem także na sks (czy jakoś tak), konkrtnie na piłkę reczną.

z czasem jednak ochota przechdziła jak i zainteresowanie tym co oferują szkoły, w liceum już nie uczęszczałem nigdzie - zająłem się prywatnie nauką robienia stron a teraz na studiach to już w ogóle (oprócz zajęć sportowych na basenie - ale to było w ramach kursów), ale to z uwagi na brak czasu chyba...
Ostatni post Odpowiedzi: 21
Proszę o pomoc:)
Wie ktos co znaczy zdanie '' it's all up to waiting now'' . Pomożcie!
Ostatni post Odpowiedzi: 15
Ewolucja czlowieka?
Proszę o pomoc. Kto mógłby mi pomóc w szukaniu informacji na temat rodowodu człowieka? To jest mi potrzebne, a w internecie jest zdeydowanie za dużo tego, wszystko mi się pomieszało, i nie wiem juz co do czego należy.. Chodzi tu o to, kiedy pojawił sie czlowiek, gdzie, itd.. Całą ewolucję człowieka, ja już nie wiem co ma byc.. Pogubiłam się. A jutro mam biologie. P.s. Zgubił mi sie podrecznik. :help:
Ostatni post Odpowiedzi: 7
profile szkół średnich
Jakie są profile szkół średnich ????????????????????? prosze o szybką odpowiedź. Błagam.
Ostatni post Odpowiedzi: 2
LEKTURY "PAN TADEUSZ" I "NAD NIEMNEM" -
Witam! ;)
Bardzo chciałbym prosić o pomoc w odpowiedziach na temat lektur Nad Niemnem i Pan Tadeusz, które - jak sądzę - są banalne dla kogoś, kto dobrze zna te lektury. Ja jednak nie mam pojęcia o co chodzi, więc plizz - pomóżcie. Będę ogromnie wdzięczny i zobowiązany. Pozdrawiam!

PODAJ IMIONA I NAZWISKA BOHATERÓW NAD NIEMNEM I PANA TADEUSZA

1. bohater - młodzieniec o demokratycznych poglądach
2. bohater zmuszony do wyjazdu za granicę
3. bohater - przykład dobrego gospodarza
4. bahaterka - kobieta o wyskokich aspiracjach, znudzona wsią
5. bohater - wzorowo pracuje na cudzym gospodarstwie
6. ubodzy krewni, korzystający z opieki rodziny
7. wydarzenie zamykające fabułę
Odpowiedzi: 0
Ja o spoleczenstwie internetowym;)
Witam Was Serdecznie;)!!!!
Jestem studentka ostatniego roku WSUS i wlasnie pisze prace mgr traktujaca o internecie internautach:). Glowny watek dotyczy zalet i wad sieci. W zwiazku z tym mam do was prosbe;). CZY MOGLIBYSCIE MNIE WSPMOC W BADANIACH I WYPELNIC ANKIETE;)? Ankieta jest anonimowa, nie trzeba podawac imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania itd. Jeśli ktos jest chetny, to proszę podac adres e0mailowy, na który przesle ankiete lub napisac na mój adres krasjanka@wp.pl.
Bylabym naprawde bardzo wdzieczna;)!
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Słownik do niemieckiego - pomocy !
Hej

Prosze pomozcie mi znalezc jakis fajny, duzy, wielofunkcyjny slownik do jezyka niemieckiego.
Ostatnio pilnie sie ucze a tak naprawde nie moge znalezc na rynku slownika ktory spelnialby moje oczekiwania. Chce zainwestowac w slownik i dlatego chcialbym zeby byl aktualny!
Pomozcie !
Ostatni post Odpowiedzi: 5
jest szansa na $$ na studia
własnie usłyszałam wiadomosc ze dzieki udziałowi w konkursie nescafe www.student.nescafe.pl mozna wygrac stypendium naukowe a codziennie pendrive.warunek uczestnictwa to wiek 19 do 26 lat , wazna legitymacja studencka i chec wypicia ;-))) kawy nescafe razy 5 . ja w to wchodze bo fajnie byłoby zatrzymac troszke kaski w portfelu
Ostatni post Odpowiedzi: 25
Uczenie się jest jak spacer po plaży, bo zostawia ślady
Czyli skojarzenia typu:
Uczenie się jest jak ... [rzecz, czynność, idea, cokolwiek] , bo .... [cecha]

Fajna zabawa.
A do tego wszystko co napiszesz jest dla mnie skarbem, który wykorzystam w swojej pracy magisterskiej poświęconej osobistym teoriom uczenia się.
Z góry dziękuję!
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Komunikacja w klasie
Pisze właśnie pracę dyplomową [ehh] i chciałam się was zapytać o te rzeczy:
Pytania dotycza jezyka angielskiego, nie fizyki ani chemii ani zadnego innego przedmiotu, wiec prosze odpowiadac skupiajac sie tylko i wylacznie na swoich zajeciach z jezyka angielskiego!

1. Czy chętnie uczestniczycie w komunikacji na lekcjach jezyka angielskiego?

2. Czy boicie się czasami mówić i co to powoduje?

3. Czy boicie się popełniać błędy podczas mówienia?

4. Jak to ma się u innych ludzi w klasie, czy sa takie ciche myszki, ktore rzadko mowia, czym to mzoe byc spowodowane.

5 Czy unikacie kontaktu wzrokowego z nauczycielem jak sie o cos pyta

6. Kiedy sie wam latwiej rozmawia? W grupach, parach, na forum calej klasy, w kole, gdy nauczyciel nie patrzy itd

7. Czy nauczyciel wplywa na was denerwujaco

8. tutaj wszelkie inne komentarze i co chcecie jeszcze dodac.

Jest to dla mnie naprawde wazne, akurat wysilam sie nad wstepem do speaking barriers i pomyslalam, ze dobrze by znac opinie ludzi, ktorzy stoja niejako po drugiej stronie, bo ja juz zapomnialam co sie dzialo na moich zajeciach :P
Ostatni post Odpowiedzi: 15
1 - 2 ... 166 - 167 - 168 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz