Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
pomoc Blogspot
[blogspot] limit wyświetlania zdjęć pod postami na głownej
widzicie mam taki problem stwierdziłem że trzeba by odświeżyć mojego bloga po przerwie jako że hobbystycznie robię zdjęcia to i jest to blog ze zdjęciami,
a teraz moje pytanie jak sprawić żeby na głównej pod postem nie wyświetlały mi się tak duże ilość zdjęć np ograniczyć to do 5 i dopiero po wejściu do posta było widać wszystkie?
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Url przekierowujący do wybranego fragmentu tekstu
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak zrobić aby url przesyłał nas do danego tekstu tak jak jest tu:
http://margonemo.blogspot.com/p/spis-questow.html
A tu mój blog:
http://emargo-fan.blogspot.com/search/label/Questy
Z góry dzięki.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2017-05-19, 19:19 ]
koniecznie przeczytaj:

=> płynne przewijanie do określonego fragmentu strony
=> ruchome menu zasłania nagłówek po kliknięciu w odsyłacz
=> kotwice i odsyłacze na blogspocie
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Jak spradzwic kto pobierał moje zdjęcia??
witam
chcialbym sie dowiedziec jak sprawdzic kto pobieral moje zdjecia z bloga??
numer ip bądź cokolwiek, jest taka moliwosc??
prosze o pomoc
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Read more, comments i połowa posta na blogu [PrintDesign]
Bo jak pisze posta to głupie Read more mi się wyświetla, a komentarze zamiast np 1 komenarz to 1 comments, i jeszcze połowa posta mi się wyświetla, a chce całość. To jak usunąć to Read More i comment oraz żeby wyświetlała mi się całość, a nie kilka zdań posta? :rotfl: Mam szablon PrintDesign. I wiem że muszę w HTML szablonu poszukać, bo tak zmieniałem nazwy menu i wyszukiwarkę. Tylko mam pytanie: Gdzie będzie to co Htsz pisał?

Htsz napisał/a:

<div class=readmorecontent>
jakiś kod
</div>


Kod jest wielki chyba z 1000 linijek, to więc możecie mi wstawić jakiegoś screena w jakich okolicach mam szukać? :/ Chodzi mi w jakich okolicach będzie ten pasek do zsuwania (na dół, lub do góry) :D Podam przykład.

[obraz wygasł]

No i tam gdzie jest ten kwadracik to będę szukać :rotfl:

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2016-11-09, 09:38 ]
zobacz również:
=> skracanie wpisów i włączanie przycisku czytaj dalej
=> automatyczne skróty wpisów na stronie głównej
=> kafelki na stronach etykiet
Ostatni post Odpowiedzi: 15
[PrintDesign] zmiana kolorów menu i nagłówków
Mój blog to : Alexis-Nusia.blogspot.com . Mam szablon ktory nazywa sie Print Design . Chciałabym mieć inny kolor zamiast tego czerwonego i niebieskiego , Ale nie wiem jak to zrobic . Pomoze ktoś .? :help:
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[Blogger, WestWard] Jak zmienić kolor pod nagłówkami?
Mój blog to : Alexis-Nusia.blogspot.com . Mam szablon ktory nazywa sie WestWard. Chciałabym mieć inny kolor zamiast tego niebieskiego , Ale nie wiem jak to zrobic . Pomoze ktoś .? :help:
Ostatni post Odpowiedzi: 2
warstwa cienia na tle posta - jak usunąć?
Dzień dobry,

mam na blogu szablon z kategorii "znak wodny", ze zmienionym tłem i dostosowanymi różnymi ustawieniami - i uparcie, jako tło postów, zamiast wybranego przeze mnie koloru po prostu białego, pojawia się brudnoszary.
Już dowiedziałam się, że to pewnie kwestia dodatkowej warstwy - i rzeczywiście, po wybraniu jako tła posta "transparent" - mam pod postem tło całego bloga + przyciemnienie w bloku samego posta.
To przyciemnienie - jak się domyślam - zmienia biały kolor w tę paskudną szarość.

Jak usunąć to przyciemnienie? Nie mogę zidentyfikować odpowiedniego miejsca w kodzie, a sama zmiana wszelkich backgroundów posta na #ffffff nic nie daje..

Nowy temat, ponieważ przeszukałam wszystkie 18 stron i nie znalazłam nic podobnego w żadnym za zapytań:)

Pozdrawiam w oczekiwaniu na odpowiedź:)
Ostatni post Odpowiedzi: 6
zmiana czcionki w linkach pod tytułem bloga
Hej. Pytanie tak jak w temacie. Chciałabym zmienić czcionkę w linkach pod tytułem bloga. Czcionka jest automatyczna, taka sama jak wszystko napisane na moim blogu. Czy da się ją w jakiś sposób zmienić tylko w tej liście linków? proszę o pomoc.
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Gadżet widoczny tylko na niektórych podstronach
Witam na tym forum. Mam taki problem, i nie wiem czy wogóle to jest możliwe do zrobienia,a mianowicie. Chce wstawić gadżet w lewej kolumnie a konkretnie html a konkretniej to ma być zdjęcie-link,ale chce aby ono się wyświetlało tylko na niektórych podstronach ,a na innych w tym na głównej ma się wyświetlać w tym samym miejscu inne zdjęcie... Dokładniej- chce aby na głównej stronie i na dwóch wybranych podstronach w lewej kolumnie wyświetlało się zdjęcie A - a na pozostałych podstronach zdjęcie B(najlepiej dokładnie w tym samym miejscu aby to było,ale jak sie nieda to może być np pod albo nad) Blog jest że tak powiem w fazie robienia także mogę dużo zmienić nawet szablon...

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2015-08-26, 17:26 ]
zobacz także wątek z 2015 => widżety widoczne tylko na określonych podstronach bloga
Ostatni post Odpowiedzi: 25
Blogger - FB "Lubię to" i udostępnianie na tablicy
Witam,

mam taki problem:
Przycisk "lubię to" powinien zastępować opcję "udostępnij", a u mnie się to nie dzieje. Podam przykład tego, jak to ma wyglądać, a jak wygląda u mnie:
Wersja czyjegoś bloga: gdy klikam przycisk "lubię to" w poście na czyimś blogu, to na mojej tablicy pojawia się Imię i nazwisko lubi link: adres notki, obrazek i opis.
U mnie: gdy klikam na "Lubię to" pojawia się "Osoba lubi: Tytuł notki. ~ Autor." i jest to w formie małego i nic "nieznaczącego" wpisu.

Mój kod:

Kod

<!-- Facebook Send script Start -->
<b:if cond='data:post.isFirstPost'>
<div id='fb-root'/><script>(function(d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) {return;}
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = &quot;http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1&quot;;
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));
</script>
</b:if>
<!-- Facebook Send script End -->
<!-- Facebook Send button Start -->
<div style='float:left;padding:5px 5px 5px 0;'>
<fb:like action='like' colorscheme='light' expr:href='data:post.url' font='' layout='button_count' scrolling='no' send='false' show_faces='false' width='450'/>
</div>
<!-- Facebook Send button End -->

Adres bloga: http://www.zjawiskowy.blogspot.com

Jak to zrobić, aby po kliknięciu "Lubię to" pojawiało się to u kogoś na tablicy z "całą zawartością"? Co trzeba dodać?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[PrintDesign] zmiana szerokości bloga i kolumny wpisów
W ściągniętym szablonie (http://www.premiumbloggertemplates.com/2011/10/printdesign-premium-blogger-template.html) chciałabym zmienić szerokość, a konkretniej szerokość bloga gdzie wyświetlane są posty. Właściwie to udało mi się zmienić szerokość bloga, ale szerokość postów pozostaje niezmieniona... :P

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2015-08-08, 23:12 ]
przeczytaj również => [szablon rewelacja] zdjęcia na całą szerokość wpisów
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[szablon Azalea] Jak zmienić nagłówek i usunąć kilka rzeczy?
I znowu mam pytanie a nawet kilka :D Mam na blogu nowy szablon: http://btemplates.com/201...te-azalea/demo/
Jak zmienić w nim nagłówek i usunąć ten napis "Advertise Here" ?? Oraz po prawej stronie jak usunąć te same napisy i te szare tło? I jeszcze mam pytanie czy da rade zmienić te żółte tło po prawej stronie tam gdzie pisze "Join The Community" i gdzie są te ikonki itd na inny kolor? I ostatnie pytanie czy da rade zmienić kolor tego 'Read more' w tym sliderze oraz jak zmienić kolor postów?
Ktoś wie może ? ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Powiadomienia o komentarzach dodanych na innych blogach
Prowadzę bloga od niedawna. Aby go zareklamowac komentuje inne blogi bedac zalogowana na swoim.
Problem w tym, ze nie wiem kiedy ktos odp na wystawione przeze mnie na innych blogach komentarze.
Jest jakies miejsce gdzie wlacza sie takie powiadomienia?
Prosze o pomoc :)
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Czesci szablonu
No to znowu ja ta tak wiem zawracam głowę ale mam ogromna prośbe odnosnie szablonu.
A konkretnie chodzi mi o części zeby ktos mi napisał co za co odpowiada.I wtedy bedzie i łatwiej dokonywać róznych zmian.
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Jak zmniejszyc odległość, posty w blogu - gadżet
Witam ,chciał bym zmniejszyć odległość pomiędzy postami w blogu a gadżetem w tym przypadku jest to html /java script. Tak więc u góry mam posta i pod spodem od razu gadżet html/java script niestety odległość jest sporawa na tyle że przeglądający może nawet nie zauważyć co jest niżej...A dla mnie jest to bardzo ważne i najlepiej gdyby w ogóle nie było dostępu albo był minimalny :)
Ostatni post Odpowiedzi: 14
Ikony społecznościowe w nagłówku
hej joł

Na samej górze bloga (tam gdzie tytuł i opis), po prawej stronie chcę wstawić kilka podlinkowanych obrazków, a dokładniej ikonek społecznościowych. Z tego co szukałem na forum, to wszędzie tylko te rotatory i rotatory, a nie one mnie interesują.

Jak tam wstawić obrazki i przyrównać je do prawej bandy?

A że najlepiej coś zobaczyć zamiast czytać o tym, to dokładnie tak jak tutaj http://www.slur.neostrada.pl/ chcę w prawym, górnym rogu mojego bloga kilka podlinkowanych ikonek :]


Boltozaurus pozdrawia !

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 01-01-2014, 11:28 ]
zobacz także => Jak umieścić wybrane gadżety na nagłówku bloga?
Ostatni post Odpowiedzi: 7
Losowy nagłówek i zmiana tła
Sprawa pierwsza dotyczy losowego nagłówka, co zrobić żeby nagłówek zmieniał się? Tzn. jak zrobić żeby nagłówek zmieniał się za każdym odświeżeniem bloga?
Sprawa druga dotyczy zmiany tła. Szablon, który mam na blogu :
http://btemplates.com/201...antastico/demo/ i chciałam się dowiedzieć jak zmienić te tło, dokładniej te kwiatki?
No i jeszcze mam taką trzecią sprawę odnośnie tego szablonu do którego link podałam wyżej, czy jest możliwość zmiany koloru tego menu rozwijanego? A dokładniej czy jest możliwość zmiany tego koloru po najechaniu myszką na którąś z podstron? I jeszcze mam pytanie jak zmienić ten napis 'Read more' w poście np. na 'Czytaj dalej' ? Z góry dzięki za pomoc :D
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Linki w poziomym menu.
Jak zrobić, żeby w poziomym menu pod nagłówkiem były też linki? Chodzi mi o to, że kilka to strony, a kilka to linki np. jak tu: www.rosaelle.blogspot.com
Mój blog: http://www.maja-nie.blogspot.com/
Ostatni post Odpowiedzi: 1
czy można używać dwóch szablonów na raz (w jednyum blogu)?
Witam -

mam taki problem/pytanie; chciałbym, aby niektóre strony na blogu wyświetlały się według innego szablonu niż inne. Czy w blogerrze jest taka możliwość?

Już tłumaczę - jestem fotografem i zamierzam publikować m.in zdjęcia. Będą one umieszczane w postach, jako jpgi. Nad takimi stronami będzie w headerze slideshow, wolno rotujący zdjęcia. Taki jest szablon i jestem z tego zadowolony, bo poustawiałem wszystko jak chciałem.

Ale oprócz stron z postami (i nieruchomymi zdjęciami) będzie jeszcze parę innych stron pod zbiorczym tytułem 'portfolio' - gdzie będą podrozdziały typu architektura, krajobraz, itd... I tam będzie odpowiedni slideshow na stronie - więc chciałbym, żeby ten z headera został usunięty.

Pytanie - jak to zrobić? Domyślam się, że mozna napisać javascript, który po wczytaniu tej strony albo zlikwiduje mi headera, albo zastąpi go innym - np takim w którym nie będzie tego rotatora obrazków.

Ale jak to zrobić konkretnie, nie mam pojęcia... Jakieś pomysły jak w ogóle zacząć?

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 17-05-2013, 19:27 ]
uwaga, do tego pytania pojawiła się podpowiedź w innym temacie => zmiana szablonu w zależności od pory dnia
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Skąd się bierze kwadracik pod postami
Na moim blogu włączyłem Dynamic Views z szablonów oferowanych przez serwis blogger.com i pod moimi postami pokazuje się mały kwadracik, nie wiem czym on jest spowodowany. Nie powoduje on jakiś błędów, ale jest skazą, która troszeczkę szpeci i chciałbym to zlikwidować.
Adres bloga: http://synalkoholika.blogspot.com/
Z góry dziękuje za pomoc.
Ostatni post Odpowiedzi: 12
[ Blogger.com ] Problem z zgranym szablonem , Pomocy
Hi .
Potrzebuje pomocy przy moim Bloggerze ( Kuba3-msp.blogspot.com ) ...
Pobrałem już szablon , ale potrzebuje dalszej pomocy :zdegustowany:
Musze przyznać że jestem ciemny w tym całym HTML , ale gdy mam coś zrobić koniecznie . To Sam znajdę co mam tam zmienić ( Co jest w tedy cudem ) albo jak ktoś mi pomorze . :zdziwko: Więc zwracam sie do was o pomoc :zawstydzony: .

1. Nie wiem jak zmienić obrazki w tym slajdzie .
2. Nie wiem jak powiększyć miejsce na nagłówek .
3. Nie mogę nigdzie zmieścić dodatek z strony ; xat.com
Pomoże ktoś ? :help:
Z góry , dziękuje ^^
Ostatni post Odpowiedzi: 6
streszczenie postów
Chciałabbym jak na tym blogu http://nasze-msp-forever6.blogspot.com/# móc zrobić jakoś te streszczenie postów na stronie głownej

[ Dodano: 23-03-2012, 12:46 ]
szablon mam picture windows
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[blogger] Jak usunąć: Czytaj więcej?
Chciałbym zapytać jak mogę usunąć napis pod postem: "czytaj więcej".

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2017-07-30, 19:58 ]
uwaga // kasowanie opcji "read more" nie jest rekomendowane. Może powodować różne problemy, szczególnie w przypadku szablonów z automatycznymi kafelkami lub numerowanym stronicowaniem, tworzonymi za pomocą javascript.
Ostatni post Odpowiedzi: 5
Kolejność wpisów / Przesuwanie itp
Czy jest gdzieś opcja abym mógł przesunąć dany wpis wyżej albo niżej ?
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Wstawianie szablonu na blogspot HTML
Chce mieć szablon taki jak na star-poli.blogspot.com i pobrałem już go i mam go w kompie ; ] Teraz nie wiem jak ten HTML wstawić, wgl. nic nie wiem :D Szablon nazywa się Reston i jak pisałem mam go na kompie i nie wiem jak go mam wstawić na tego bloga ; [ Mam też problem z pokazem slajdów takim jak na star-poli. A co do tego szablonu to co mam ten folder z tymi plikami skopiować i wkleić w miejsce szablonu? o . o no właśnie widzicie jaki ze mnie geniusz html , ok z góry thx ; d

[ Dodano: 18-03-2012, 10:28 ]
:help: :help: :help: :help: :help:
Ostatni post Odpowiedzi: 17
Zaawansowany pokaz slajdów
Witam,
Od pewnego czasu staram się zrobić coś takiego na swoim blogu, jak na tym:
star-poli.blogspot.com
Tzn. ten pokaz slajdów... Zupełnie nie mam pojęcia jak to zrobić, dokładnie starałam się, ale wszystkie trudny na nic! :przestraszony:
Czy mógłby mi ktokolwiek pomóc? Z góry wielkie, wielkie dzięki :)
Ostatni post Odpowiedzi: 8
[blogger] Całe posty zamiast skrótów
Witam!
Jestem nowa, regulamin przeczytałam i przechodzę do rzeczy :)

... otóż posiadam bloga i już prawie przystosowałam go do swoich potrzeb, zostało jeszcze do wprowadzenia parę zmian i z jednym z nich zwracam się o pomoc tutaj.

Blog to http://abc-un.blogspot.com

i chciałabym zmienić ukazywanie się postów na stronie głównej. Kod jest tak napisany, że nie muszę klikać podziałki posta kiedy go napiszę aby odpowiedni fragment ukazał się w skrócie na stronie głównej. I w tym jest problem, że chciałabym to zmienić. Chciałabym aby cały nowy post ukazywał się na stronie głównej bez miniaturki tylko post i jego zawartość plus klikacze na komentarze czy udostępnianie na facebooku. Muszę jednak dodać, że nie mam żadnej opcji do zmiany w okienku edycji postów na zakładce "elementy strony" i właśnie dlatego wydaje mi się to być problemem kodu.
Czy jest ktoś wstanie mi pomóc?

I jeszcze jeden problem myślę, że prostszy do rozwiązania. Jak można zauważyć na rozwijanym menu tylko jego górny pasek posiada tło, a już dwa pozostałe przy dodawaniu kategorii nie powieliły tła. Any ideas?

[ Dodano: 08-02-2012, 23:07 ]
Czy nikt nie ma pomysłu? Proszę.... :przestraszony:
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Zmieniająca się czcionka w nagłówku oraz w postach
Witam serdecznie,
zwracam się z prośbą o pomoc w sprawie czcionki, którą wybrałam sobie z tych internetowych. Niestety przy otwieraniu się strony najpierw pokazuje się zwykła czcionka, a dopiero za jakąś dłuższą chwilę ta właściwa. Czasem jednak nawet odświeżenie strony nic nie daje.
Czy można jakoś to "zablokować" w html?
Tu poniżej załączam print screen z tego jak to wygląda gdy czcionka jest niewłaściwa.
Podpis pojawia się ok (był ręcznie edytowany w html).

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie,
Ula
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Jak wgrać na blogspota szablon pobrany z internetu?
Witam . Mam dość duży problem .
Pobrałam szablon: http://fthemes.com/demo/PrintDesign/ i niestety nie wiem co zrobić dalej aby wstawić go na bloga (blogspot)
próbowałam go wstawić ale nie wychodziło mi to .
błagam o pomoc (instukcję, krok po kroku jak to zrobić)
mało się znam na bloggerze i HTML`u dlatego proszę o pomoc .
z góry dziękuję
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Komentarze w bloggerze - brak stron komentarzy
Witam,

Niestety jestem zmuszony poprosić o pomoc.

Na początku roku zmieniło się coś na Bloggerze w systemie komentarzy. Wcześniej było tak, że przy dużej ilości postów (np. ok 1000) były strony komentarzy. Na każdej stronie było np. 200 komentarzy. W łatwy sposób można było dojść np. do 800 komentarza.
Dodatkowo na blogu został umieszczony skrypt ze znacznikiem komentarzy - tak więc każdy komentarz miał swoją liczbę.

Niestety to uległo zmianie (automatycznie) - bez ingerencji mojej osoby. Teraz jak artykuł ma np. 2000 komentarzy, to aby dojść do najnowszych to trzeba przewijać 10 minut i naciskać przycisk "załaduj dalej" - wszystko trwa niemiłosiernie długo.

Dla przykładu http://www.prawont.pl/2010/11/pobieraczek_29.html

Będę zobowiązany za pomoc.
Ostatni post Odpowiedzi: 6
1 - 2 ... 23 - 24 - 25 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz