Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany:    Poszukuję dobrej sieci komórkowej

Od wielu lat mam telefon na kartę w orange (kiedyś jeszcze idea pop:D) jednak ostatnio organge mnie zawodzi - coraz częściej gubię zasięg czy nie działa mi internet w smartfonie.

Nie dzwonię zbyt dużo - wystarcza mi doładowanie za 30 zł. na miesiąc, więc nie chciałabym przechodzić na abonament.
Zastanawiam się nad przejściem do Play lub T-Mobile. Co o tym myślicie?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

TourAndClimb 
WordPress.Klub

Imię: Aga i Tomek
Dołączył/a: 09 Maj 2015
Posty: 71
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-08-30, 14:29   

Ja zmieniłem Orange na Playa i jestem zadowolony ale mam Play dla Firm więc pewnie trochę inaczej niż na kartę to wszystko działa
______________________________________________________
http://tourandclimb.pl/ - Wspinanie i Zwiedzanie w Europie i na świecie
https://www.facebook.com/tourandclimb
 
  podziel si� tym postem na:
zetel 

Wiek: 24
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 206

Wysłany: 2015-09-05, 11:38   

Play + Aero 2, o ile masz możliwość wsadzenia dwóch sim do twojego telefonu :)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2015-09-05, 14:00   

OK, wypowiem się o Playu. Trzy lata w abonamencie, wcześniej miałem różne oferty na kartę w prawie wszystkich sieciach.

Więc tak: najtańszy abonament w Playu to ~10 zł/miesiąc z jakimś biednym pakietem internetu. Dużo zależy od tego, ile potrzebujemy internetu. Zostaje 20 zł na dodatkowe pakiety, ewentualnie od razu abonament za 30 zł/mc z 2 GB internetu (tyle jest na dzień dzisiejszy, czyli początek września 2015). Osobiście uważam, że jeśli się wydaje więcej niż 15-20 zł/miesięcznie na telefon, to oferty na kartę przestają być jedyną słuszną opcją i czasami abonament czy mix wychodzą korzystniej. Choć karta oczywiście daje większą elastyczność, bo nie podpisujemy cyrografu i możemy zmieniać oferty jak nam się żywnie podoba (szczególnie, że są jeszcze operatorzy wirtualni i ofert na kartę jest zatrzęsienie).

Co do zasięgu: nie da się 100% trafnie doradzić w tej materii przez internet, bo to zależy od lokalizacji. Play ma jednak jedną teoretyczną przewagę: umowy ze wszystkimi sieciami komórkowymi na użytkowanie ich stacji bazowych i to jest fajne.

Tyle teorii, a w praktyce jest tak:

=> podpinając się do "obcej" sieci jako użytkownicy Play mamy niższy priorytet niż klienci tej sieci, co może przekładać się m.in. na jakość rozmów czy szybkość internetu, zwłaszcza w mocno obciążonych lokalizacjach. Poza tym niektóre usługi, jak chociażby LTE, nie będą działać poza siecią Playa,

=> wspomniane umowy na zasięg nie są wieczne i bezwarunkowe - np. Orange jest na jakimś dziwnym "cenzurowanym" i dostęp do ich sieci jest włączany po kontakcie z BOK,

=> przy dłuższych podróżach telefon może "żonglować" sieciami i bateria trochę dostaje po krzyżu. Mało tego - przełączanie między sieciami nie zawsze jest płynne (na pewno powinno działać między Play a T-Mobile, choć i tak w miastach nie zawsze to działa). Jakimś wyjściem jest ustawienie w telefonie jednej sieci "na sztywno" (tej, która działa najlepiej).

Moja rada?

Odżałowałbym 5-10 zł, kupił starter danej sieci i poużywał przez tydzień czy dwa. Jeśli jest OK, to starter do kosza i przenosimy numer. Jak nie, to powtarzamy operację z inną siecią.

No i tyle.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz