Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2014-04-27, 03:06   

chomik21m napisał/a:


No właśnie u mnie to wszystko jest w tablecie. 7 cali, więc łatwo go włożyć w jakąś torbę, do schowka w aucie itp.

Masz tablet na kartę sim czy w jaki sposób chcesz mieć na nim internet np. na parkingu albo gdzieś w środku lasu? :P
Mam tablet ale szczerze mówiąc widzę tylko jedną sytuację, w której mógłby mi się przydać (z resztą po to go kupiłem): żeby nie musieć drukować informacji na wyjazdy (Np. informacji o tym co właśnie zwiedzam/oglądam) tylko żeby mieć to na nim.

chomik21m napisał/a:


Oglądanie filmików, przeglądanie internetu itp. na małym smartfonie jest niewygodne, a duży smartfon do kieszeni nie wejdzie :P .

Nokia Lumia 800 jest pod tym względem optymalna :) do kieszeni wchodzi a filmiki ogląda się wygodnie i bez problemu.

A do tematu: tak, mam jeszcze stare telefony, bo ogólnie mam kilka numerów więc czasem używam tamtych. Ale na co dzień do głównego numeru, to smartfon - głównie używam na nim nawigacji w samochodzie. Oraz czytam książki w nieoczekiwanych wolnych chwilach, albo w pracy na przerwach (oczywiście ktoś mógłby powiedzieć, że mogę sobie wziąć książkę papierową albo czytnik, ale czytnika nie mogę, bo za duże ryzyko, a papierowe to nie bardzo mam skąd brać - taniej zassać ebooka z internetu /bo za darmo/ :P ). Ale oczywiście internet pod ręką też się przydaje. Muzyka sporadycznie, bo po prostu nie mam okazji jej słuchać (raczej poruszam się samochodem, więc wiadomo - muzyka z radia samochodowego), fajnie mieć też pod ręką ulubione zdjęcia czy klipy wideo. Aplikacja z pogodą też się przydaje, notatki... no i to tyle chyba co ja używam.

Aha, dodam jeszcze - nigdy prawie nie miałem znajomych, więc nawet stare telefony najmniej mi służyły do dzwonienia i sms-owania :D
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2014-04-27, 18:02   

Lukem napisał/a:


Ale jest w tym trochę racji. Cena iPhone'a w Polsce jest skrzywiona przez wiele czynników, między innymi kretyński przelicznik walut stosowany swego czasu przez Apple - 1 dolar == 1 euro - oraz fakt, że jedna polska złotówka nie ma takiej samej siły nabywczej jak jeden dolar czy jedno euro. Niezależnie od tego, czy mnie stać na najnowszego iPhone'a czy też nie - płacę za niego znacznie więcej niż przeciętny Amerykanin w przeliczeniu na zarobki czy ceny innych pospolitych towarów na rynku.


To prawda, ale Samsung Galaxy V kosztuje 3tysiące złotych, Sony Xperia Z2 którą przywoływałam kosztuje 2800zł (iphone 5s 3tys za 16GB i 3300 za 32). To jest mega dużo i jeżeli już tak Szajsungi i Soniaczki cenowo szaleją to wydaje mi się, że rozmywa się granica "niedostępności" iPhona. Jeszcze kilka lat temu o Jabłku mogliśmy tylko marzyć, dzisiaj ma co ktoryś Polak :) Bez względu na przeliczniki walut i inne sprawy ekonomiczne (stosunek ceny telefonu do zarobków -.-'). Blask iPhona niknie bo konkurencja depcze po piętach i wydaje mi się, że niedługo to nie iPhone będzie "telefonem pożądanym przez miliony" ;) Cena naprawdę nie jest aż tak wysoka w porównaniu do innych modeli, które dają znacznie więcej, mają lepsze parametry... To tylko metka, która traci na wartości ;)
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
sauer1996 
Youtuber


Wiek: 27
Dołączył/a: 14 Kwi 2014
Posty: 38
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2014-04-27, 20:19   

Czasami naprawdę jestem szczęśliwy, że o całej współczesnej telefonii komórkowej nie mam zielonego pojęcia, lecę na abonamencie i mam zwykły telefon na klawisze z funkcją odtwarzania muzyki i ustawienia budzika, a nie komputer z możliwością dzwonienia i pisania smsów :szok:
______________________________________________________
,Stu­diowa­nie his­to­rii przy­goto­wuje raczej do ro­zumienia te­raźniej­szości, niż do ucieka­nia od niej w za­mie­rzchłą przeszłość. " ~/Elizabeth Kostova
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2014-04-30, 19:52   

wendigo napisał/a:

chomik21m napisał/a:


No właśnie u mnie to wszystko jest w tablecie. 7 cali, więc łatwo go włożyć w jakąś torbę, do schowka w aucie itp.

Masz tablet na kartę sim czy w jaki sposób chcesz mieć na nim internet np. na parkingu albo gdzieś w środku lasu? :P
Mam tablet ale szczerze mówiąc widzę tylko jedną sytuację, w której mógłby mi się przydać (z resztą po to go kupiłem): żeby nie musieć drukować informacji na wyjazdy (Np. informacji o tym co właśnie zwiedzam/oglądam) tylko żeby mieć to na nim.


Tak, mam w nim internet, ponad 40 GB transferu miesięcznie.
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2014-05-01, 03:12   

Ano to co innego :) Jeśli masz swobodny dostęp do internetu na nim wszędzie, to też bym pewnie częściej nosił tablet :P
A skąd masz taką ofertę internetu?
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2014-05-02, 13:48   

wendigo napisał/a:

Ano to co innego :) Jeśli masz swobodny dostęp do internetu na nim wszędzie, to też bym pewnie częściej nosił tablet :P
A skąd masz taką ofertę internetu?


W Orange. Ten tablet za 24 zł, abonament niecałe 63 zł (choć normalnie wynosi on 89,90 zł – dali mi 30% rabatu, bo na początku chciałem zerwać umowę i pójść do T-Mobile :D i ponad 40 GB transferu. Na umowie jest 35, ale dostaję jeszcze kilka za to, że... przedłużyłem umowę ;) . Albo ten bonus to 12 GB, albo 10 GB, dokładnie nie pamiętam.
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
herbivi-cus 
Blogger.Klub


Wiek: 26
Dołączyła: 15 Sie 2014
Posty: 33

Wysłany: 2014-10-19, 14:16   

Według mnie jeszcze żyją i gdybym w końcu wściekła się na mój dotykowy telefon nieodwracalnie, może i bym wróciła do zwykłego, bezproblemowego staruszka. Na pewno jest dobry dla ludzi, którzy nie lubią bajerów.
 
  podziel si� tym postem na:
Tova 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 08 Gru 2012
Posty: 61

Wysłany: 2014-11-30, 22:21   

Ja jeszcze do niedawna miałam SE K770i. Zawsze byłam wielką fanką Sony Ericssonów. Nawet teraz mimo iż mam smartfona marzy mi się Xperia x10 mini pro xD I moi rodzice mają zwykłe telefony. W ogóle myślę, że większość ludzi w średnim wieku i starszych nie posiada smartfonów.
 
  podziel si� tym postem na:
Karolekqqqq 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 02 Lut 2015
Posty: 12
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-02-11, 21:35   

Telefony z klawiaturą umarły. Tylko garstka jest ich na rynku.
 
  podziel si� tym postem na:
babskie_live 
Blogger.Klub

Wiek: 33
Dołączyła: 11 Lut 2015
Posty: 4
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-02-11, 23:56   

To ja może z innej beczki- jak człowiek budowy
smartfony są fajne- ale w pracy, gdzie co chwilę dostajesz maile, masę telefonów, a i co chwilę tracisz zasięg- a telefon szuka sieci- bateria pada po paru godzinach.

Na dłuższą metę przy dużym obciążeniu telefonu- polecam zwykłe klawiszowce.
Nie są na wymarciu i nigdy nie będą- a wie o tym każdy komu smartfon poleciał parę razy na beton :D służbowy telefon tylko klawiszowy- smartfon jako dodatek :D

A osoby starsze- w komunikacji miejskiej widuję powrót telefonów z klapką- pożyjemy zobaczymy ...
 
  podziel si� tym postem na:
rodi 


Pomógł: 2 razy
Dołączył/a: 22 Sty 2015
Posty: 22

Wysłany: 2015-02-12, 15:19   

Oczywiście że takie telefony istnieją, mają się dobrze choć jest ich mniej na rynku niż smartfonów (to dla mnie zrozumiałe), sam korzystam z samsunga, fajny aparat, odtwarzacz mp3 i tyle styknie ;)
 
  podziel si� tym postem na:
petiteolive 
Blogger.Klub


Imię: Dominika
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 56

Wysłany: 2015-02-14, 12:58   

Niezawodna nokia - dalej trzymam w szafie na wypadek gdyby telefon padł, nawet ostatnio koleżanka napisała do mnie, czy mam jakiś stary telefon, bo jej padł i nie ma z czego dzwonić. Sama uwielbiam nowości, ale ceny czasem przerażają - 2k czy 3k za telefon nie dam.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz