Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
fatymid 
Blogger.Klub
Medyk!


Pomógł: 6 razy
Wiek: 26
Dołączył/a: 12 Maj 2013
Posty: 149
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-10-11, 20:50   

Wracam do prowadzenia bloga po długiej przerwie.
______________________________________________________
http://somatyczny.blogspot.com/
Blog popularnonaukowy
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-10-18, 12:38   

Hej Somatyczny. Fajnie, że reanimujesz bloga.

Parę uwag:

Głównym problemem dla mnie jest brak konkretnie określonego targetu, czyli Twojego odbiorcy. To w sumie najważniejsze pytanie, które pojawia się przy pisaniu: najpierw się pyta "o czym pisać", a zaraz potem "dla kogo", bo "dla kogo" wpłynie także mocno na content i na sposób przekazu.

U Ciebie jest tak: ludzie zaznajomieni z tematem prawdopodobnie nie czytają materiałów popularnonaukowych, tylko już naukowe. Jeśli natomiast mierzysz w ludzi niezaznajomionych z tematem (ja), to na blogu brakuje mi marki, osobistego podejścia, brakuje mi Ciebie, po prostu. Czegoś, co sprawi, że nabieram do Ciebie zaufania i zaczynam Cię słuchać.

Czy myślałeś, żeby pisać w sposób nieznacznie bardziej opiniotwórczy, subiektywny? W niektórych postach razi wręcz to, że piszesz kompletnie na sucho, bez jakiegokolwiek komentarza. Np. ten post o arlekinie - na mnie takie beznamiętne potraktowanie tego tematu podziałało wręcz odpychająco. Trochę tak, jakbym czytała Wikipedię, a chyba nie aspirujesz do stania się kolejną stroną tego typu?

Najlepszy post moim zdaniem (z ok. 10 przeze mnie przeczytanych) to ten o filmie Lucy: bo tam dowiedziałam się, z kim mam do czynienia, powiedziałeś mi, że 1) chodzisz do kina; 2) coś Cię mega wkurzyło; 3) nie lubisz, jak kobiety rozmawiają w czasie filmy (tak, zgadzam się); 4) ogólnie film średnio Ci się podobał. Dzięki tym wszystkim rzeczom zapamiętałam też oczywiście, o czym był post - o stopniu użytkowania mózgu! Gdyby więcej było postów takich jak ten - wróciłabym :)

Ogólnie sporo miałabym jeszcze do powiedzenia, ale nie chcę Cię gubić po drodze. Mam nadzieję, że rozumiesz to, co chcę Ci przekazać? W blogosferze jestem dopiero od niedawna, ale pisanie blogów to swego rodzaju marketing. Starbucks nie sprzedaje kawy, sprzedaje miłe chwile i budowanie relacji przy kawie. Producenci AGD nie sprzedają banalnej zmywarki czy pralki, sprzedają łatwiejsze życie, mniej stresu i więcej czasu dla rodziny czy pasji. Firmy ubezpieczeniowe sprzedają poczucie odpowiedzialności i kontroli nad swoim życiem. (Tak przy okazji: każda kampania reklamowa zaraz na wstępie określa target, i to super konkretnie. Czyli to, co mówiłam na początku).

Ty masz mi do "sprzedania" ciekawostki popularnonaukowe i Twój produkt jest całkiem niezły. Ale sposób sprzedaży jest (dla mnie) prawie nie do wykrycia. Szczerze mówiąc, więcej dowiedziałam się o Tobie z tego forum i z Twoich pytań niż z bloga, a chyba tak nie powinno być. Oczywiście, nie chodzi o to, żebyś zaczął się na blogu między arlekinem a cyborgami strasznie wybebeszać. Tylko mów do mnie tak, żebym mogła Cię widzieć.

Dołączam się do przedmówców: szablon masz fajny. Tylko że bez tego osobistego podejścia i tak miałam chwilami wrażenie, że przeglądam jakąś stronę, na której z automatu wrzucane są artykuły luźno powiązane tematycznie. To gwarantuje, że nie wrócę.

Co myślisz? Jeśli coś jest niejasne, zadaj pytanie.
 
  podziel si� tym postem na:
fatymid 
Blogger.Klub
Medyk!


Pomógł: 6 razy
Wiek: 26
Dołączył/a: 12 Maj 2013
Posty: 149
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-10-18, 21:38   

Problem jest mi znany i obecnie, w nowych artykułach, staram się to naprawiać.
______________________________________________________
http://somatyczny.blogspot.com/
Blog popularnonaukowy
 
  podziel si� tym postem na:
JCDenton 
Blogger.Klub


Imię: Arek
Wiek: 45
Dołączył/a: 24 Sie 2014
Posty: 35

Wysłany: 2014-10-26, 00:27   

Jeśli chodzi o teksty to przejrzałem dwa, trzy nie moja bajka, ale jak dla mnie niektóre z nich trochę za krótkie. Wygląd nowoczesny,ale czegoś mi brakuje (podobnie jak na moich blogach), zresztą flat nie wszędzie pasuje ja nie mogę się przyzwyczaić np. do nowego onetu.
 
  podziel si� tym postem na:
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany: 2014-10-28, 19:26   

Ja (współ)prowadzę bloga popularnonaukowego - biomedycznego i całkiem nieźle idzie :) .
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
fatymid 
Blogger.Klub
Medyk!


Pomógł: 6 razy
Wiek: 26
Dołączył/a: 12 Maj 2013
Posty: 149
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-10-31, 23:23   

Biczyk napisał/a:

Ja (współ)prowadzę bloga popularnonaukowego - biomedycznego i całkiem nieźle idzie :) .

Dziękuję za wspaniałą ocenę mojego bloga, cóż ja bym bez niej począł.
______________________________________________________
http://somatyczny.blogspot.com/
Blog popularnonaukowy
 
  podziel si� tym postem na:
Janina 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Paź 2014
Posty: 42
Miasto: Irlandia

Wysłany: 2014-11-01, 00:52   

Zajrzałam, przeczytałam. Zaczęłam od latania samolotem i otyłości, bo jutro lecę więc trochę strach ;) Przyszły mi do głowy dwie rzeczy:

1) Brakuje mi zakładki 'o mnie' - kim jesteś i dlaczego jesteś najbardziej kompetentną osobą na świecie do wprowadzania mnie w meandry popularnonaukowe. Na blogach tematycznych zawsze takiej zakładki szukam, bo lubię wiedzieć z kim mam do czynienia i czy porad medycznych nie udziela mi przypadkiem pan Józek z pobliskiego warsztatu samochodowego. Więc tych kilku zdań o Tobie mi brakuje, chyba że gdzieś są ale nie znalazłam?

2) Linki. Jeśli piszesz o "badaniu przeprowadzonym przez naukowca z Weizmann Institute of Science" to ja, zainteresowana notką, chętnie bym sama na ten artykuł spojrzała. Wiadomo, że na blogu nie zawsze jest miejsce na opisywanie wszystkiego szczegółowo, a mnie czasem te szczegóły (np. metodologia) interesują, więc chętnie sięgnęłabym do oryginału.
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-11-05, 23:56   

Janina napisał/a:

Brakuje mi zakładki 'o mnie' - kim jesteś i dlaczego jesteś najbardziej kompetentną osobą na świecie do wprowadzania mnie w meandry popularnonaukowe.


Dokładnie. Ja też tego zawsze szukam, nawet nie tylko na blogach tematycznych, bo zwykle chcę sobie chociaż wyobrazić, kto do mnie mówi.

Pod linkami też się podpisuję. Zwłaszcza jeśli ktoś chce podrążyć temat, zawsze fajnie jest je dodać.
 
  podziel si� tym postem na:
Przeczytalnik 


Dołączył/a: 17 Sie 2014
Posty: 19

Wysłany: 2014-11-09, 14:28   

Bardzo lubię Twojego bloga, zawsze znajduję na nim coś interesującego. Jednak ja też jestem za dodaniem czegoś o sobie.
______________________________________________________
http://przeczytalnik.pl
 
  podziel si� tym postem na:
fatymid 
Blogger.Klub
Medyk!


Pomógł: 6 razy
Wiek: 26
Dołączył/a: 12 Maj 2013
Posty: 149
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-03-09, 12:08   

Poszedłem za waszymi radami i staram się pisać inaczej. Dodatkowo odnowiłem szatę graficzną oraz sam header.

Zapraszam do oceny starego, nowego bloga
http://somatyczny.blogspot.com/
______________________________________________________
http://somatyczny.blogspot.com/
Blog popularnonaukowy
 
  podziel si� tym postem na:
Alechanted 
WordPress.Klub
Piwowar


Imię: Kamil
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 03 Wrz 2014
Posty: 107
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2015-03-09, 13:17   

Najnowszy tekst prezentuje się dobrze. Nie wygląda na aż tak surowy i w skrócony sposób jakoś nam naświetla problem. Ja bym poszedł w nieco dłuższe teksty, ale to prawdopodobnie zła porada, bo większość ludzi nie lubi długo się skupiać na jednej rzeczy ;)
______________________________________________________
www.alechanted.pl
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-03-28, 19:50   

Bardzo fajnie prowadzony blog. Podoba mi się!
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz