Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
GlosNiewazny 

Dołączył/a: 16 Lis 2016
Posty: 16

Wysłany:    [opinia] Potrzebna porada odnoście kolorystyki bloga

W krótkim odstępie czasu planują zmodernizować swój blog:

Cytat

glosniewazny.pl - Głos Nieważny


gdyż nie czyniłem tego od jego powstania, do zmiany jest ogólnie loyaut, największy problem nieekspansywny motyw.

Moje pytanie dotyczy jednak tylko jednego elementu kolorystyki, zarzucono mi bowiem, że połączenie czarnego z zielonym bardzo męczy wzrok. Czy wy również odnosicie takie wrażanie?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2016-11-17, 13:26   

To nie połączenie tych dwóch kolorów jest problemem. Problemem są odcienie tych kolorów. W Twoim wykonaniu (odcień szarości bliski 100% czerni plus dość jaskrawy zielony) faktycznie coś jest na rzeczy, szczególnie, że tekstów w tym kolorze masz całkiem sporo.

Spójrz na Rajdową Kolekcję naszego forumowego kolegi Hitfana. On używa podobnej palety barw, co Ty. Z tym że u niego tło nie jest prawie-czarne, lecz ciemnoszare, przez co nagłówki - choć są w bardzo podobnym kolorze jak u Ciebie - nie rzucają się aż tak mocno w oczy. No i na całej stronie jest ich znacznie mniej (stosujesz nagłówki dłuższe niż 1-2 słowa, stąd różnica).

Zastanowiłbym się albo nad kolorem tła pod tekstem, albo odcieniem zieleni w nagłówkach.
 
  podziel si� tym postem na:
GlosNiewazny 

Dołączył/a: 16 Lis 2016
Posty: 16

Wysłany: 2016-11-17, 13:50   

Dzięki za potwierdzenie podejrzeń innych osób i radę jak sobie poradzić z problemem. Zmiana tła będzie chyba najprostszym rozwiązaniem, może dodatkowo zastosuję dwa odcienie zieleni (jak na wskazanym blogu, o ile mnie wzrok nie myli), jeden do linków, drugi mniej jaskrawy do nagłówków.
 
  podziel si� tym postem na:
HitFan 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 6 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 61
Miasto: Bytom

Wysłany: 2016-11-18, 00:42   

Na Twoim miejscu spróbowałbym zmienić odcień zielonego, przesuwając go bliżej bieli. Sam czarny layout wygląda fajnie, po prostu kolor jest zbyt jaskrawy. Czcionkę tekstów masz szarą zamiast białej i dzięki temu nie razi w oczy. Podobnie trzeba zmienić "piżdżący" zielony na delikatniejszy. :)

P.S. miło, że ktoś odwołał się do mojej strony ,:)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz