Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
PrzemyślNiki 


Imię: Niki
Wiek: 29
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 51
Miasto: Opole

Wysłany:    Własna domena - warto? Tak - kiedy? Nie - dlaczego?

Zastanawiam się ostatnio nad przejściem na własną domenę, tylko pytanie czy warto? Blog ma 7 miesięcy, mam grono stałych odbiorców, choć nie wielkie, to jednak stali czytelnicy. Obecnie jestem na platformie blog.pl i jest mi tu fajnie, ale coś jednak korci... Myślicie, że jest jakaś odpowiednia pora na przejście na swoje czy nie ma to znaczenia?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-04-25, 21:17   

Przejście na własną domenę jest rożnie rozumiane. Dla mnie oznacza to tylko zaopatrzenie się w adres z końcówką typu .com, .pl i podpięcie go pod istniejącą stronę na własnym serwerze albo darmowej platformie blogowej, która to umożliwia (np. tumblr, blogger). Dla wielu jest to przeniesienie się w inne miejsce - czyli w większości przypadków płatny hosting - i wykupienie adresu.

W przypadku blog.pl masz dwa problemy:
- brak możliwości podpięcia domeny niestandardowej. Co ciekawe onet wysyła mailingi zachęcające do przejścia na ich platformę i udało mu się z kilkoma blogerami, ale również oni nie dostali tego przywileju i indeksują teraz swoje treści w subdomenie.
- brak narzędzia do eksportu danych z poziomu panelu zarządzania wordpressem. W zasadzie to zostało wyłączone i ukryte, bo standardowo ma to każdy wordpress. Uważam to za chamskie i celowe posunięcie. W ten sposób utrudniają ucieczkę z ich platformy.

Jestem zwolennikiem posiadania blogów na własnej domenie. Jednak z tą własnością jest tak, że adres wskazuje na konkretną stroną tylko do czasu kiedy go opłacasz. Więc w rzeczywistości nie jest Twoja a jedynie dzierżawiona. Podobnie jest z hostingami, płaci się za wynajem powierzchni.

Zmiana miejsca lub platformy powinna wynikać z potrzeby oraz ograniczeń w obecnym miejscu. Nie z mody lub namowy znajomego. Warto przetestować dany silnik i sprawdzić czy ma wszystko, czego potrzebujemy do swobodnego blogowania.

Jeżeli nic Cię nie ogranicza, czujesz się dobrze w danym miejscu, to bloguj tam dalej. Dla mnie to treści publikowane przez blogera świadczą o jego profesjonalizmie a nie skrypty jakich używa.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-04-26, 19:28   

PrzemyślNiki napisał/a:

Myślicie, że jest jakaś odpowiednia pora na przejście na swoje czy nie ma to znaczenia?


Myślę, że warto przejść wtedy, gdy wiesz, że blog to w Twoim życiu rzecz plus minus trwała. Nie wiem, jaka była Twoja historia, ale ja aktualnego bloga zaczęłam totalnie impulsywnie. Zanim zdecydowałam się na jakiekolwiek (płatne) zmiany w szablonie czy w domenie, chciałam się upewnić, że widzę przed sobą jakiś cel, że blog się rozwija i dokądś dąży. Po co wydawać pieniądze na coś, co i tak umrze śmiercią naturalną.

Ja przeszłam na "własną" (=dzierżawioną) niedawno, dziewięć miesięcy po rozpoczęciu blogowania. Myślę, że poczekałabym dłużej, ale w moim przypadku blog miał dość skomplikowany adres, który z czasem coraz bardziej odbiegał od treści. Trochę zabawnie podawało się go dalej. Chciałam zmienić go na coś prostszego, a żeby nie zmieniać później dwa razy, sprawdziłam dostępność i poszłam na całość.

PrzemyślNiki napisał/a:

Obecnie jestem na platformie blog.pl i jest mi tu fajnie


Jeśli jest Ci wygodnie, po co Ci płatne zmiany? Masz prosty adres, po wpisaniu w przeglądarkę nazwy bloga szybko można Cię znaleźć. Sytuacja wręcz idealna.

Chyba że coś Ci nie pasuje w blog.pl, nosisz się z myślą przeniesienia bloga, ale jak pisze wyżej Htsz, w Twojej sytuacji jest to trochę bardziej skomplikowane.
 
  podziel si� tym postem na:
PrzemyślNiki 


Imię: Niki
Wiek: 29
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 51
Miasto: Opole

Wysłany: 2015-04-27, 11:21   

No ogólnie to chciałam przejść na swoją - nieswoją domenę, bo wydaje mi się, że blog na platformie nie jest traktowany jako blog hmm poważny? przyszłościowy? zwłaszcza dla potencjalnych reklamodawców. Ale poza tym na blog.pl jest mi bardzo wygodnie i nie odczuwam tu żadnych braków i nieprawidłowości. Pewnie są jakieś minusy, jak wszędzie, ale jestem laikiem tak bardzo, że nawet ich nie dostrzegam :D
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-04-27, 15:37   

Nie zauważyłem by Jestem Kasia, Ekskluzywny Menel, Maffashion - i wielu innych, którzy mają dobrze prowadzone blogi i są na darmowej platformie - narzekali na brak współprac lub byli uważani za nieprofesjonalnych. Maff to nawet ma źle ustawioną domenę :^^: a w przypadku Kamila sporo osób sądziło, że siedzi na wordpressie ;)

update // ostatnio nawet Kasia wspomniała mi, że ludzie pytający o jej bloga są zaskoczeni tym, że taki wygląd można zrobić na bloggerze.


Nie wiem natomiast jak postrzegany jest blog prowadzony na blog.pl, gdzie ani domeny własnej nie można, ani większej swobody w edycji (np. by wstawić jakiś skrypt od agencji) a w dodatku często wyświetlają reklamy doklejane przez onet.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-04-27, 17:15   

Htsz napisał/a:

jak postrzegany jest blog prowadzony na blog.pl


Tak jak ze wszystkim: jednym to nie przeszkadza, innym przeszkadza bardzo. Kamila Sławińska, która niedawno wydała książkę o Nowym Jorku na motywach swoich blogowych przemyśleń, miała przez długi czas bloga na onecie. Ale jej kontent bronił się sam. Wielu Czytelnikom jakoś ten baner reklamowy nie przeszkadzał (choć mi przeszkodził skutecznie). Nie sposób dogodzić wszystkim po prostu, warto dogodzić własnemu poczuciu estetyki i zadbać o styl - tyle.
 
  podziel si� tym postem na:
yagoda_she 
Blogger.Klub


Imię: Karolina G.
Dołączyła: 07 Mar 2013
Posty: 40

Wysłany: 2015-04-28, 11:23   

Ja nie rozumiem przenoszenia się na wordpressa tylko dlatego, że to modne. Nie dociera też do mnie tłumaczenie, że blog jest wtedy bardziej profesjonalny. Zarówno na bloggerze jak i na wordpressie znajdzie się słabe i bardzo dobre blogi - platforma tu nie ma nic do rzeczy.

A jeśli chodzi o domenę to jestem jak najbardziej za. Sama mam podpiętą pod swojego bloga. Zawsze można wtedy zmienić platformę, a czytelnik i tak trafi do ciebie :)
______________________________________________________
PasjeKaroliny.pl
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-06-22, 00:24   

Ja myślę, że warto od początku. Blog na własnej domenie jest jakby osobnym bytem a nie częścią jakiejś anonimowej masy przeciętnych blogów. Lepiej brzmi np. abc.com niż abc.blogspot.com . Poza tym własna domena nie jest droga.
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-11-13, 09:22   

My wczoraj przeszliśmy na własną domenę podłączoną pod blogposta. Zobaczymy co dalej - czy będzie lepiej czy nie ;)
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:
scovron 
WordPress.Klub


Wiek: 41
Dołączył/a: 22 Mar 2016
Posty: 25
Miasto: Kielce

Wysłany: 2016-03-25, 12:21   

Ja tam uznałem, że lepiej od razu iść na swój hosting z domeną bo będę tam miał całkowitą kontrolę nad każdym jednym plikiem i ustawieniami.
 
  podziel si� tym postem na:
EvMyl 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Mar 2016
Posty: 45

Wysłany: 2016-03-26, 18:34   

A nad którymi ustawieniami nie masz kontroli np. na bloggerze?

A ja zostaje z przeciętną końcówką .blogspot :yay: i nie planuję tego zmieniać. Mam spokój, nie zawracam sobie głowy opłatami.

Zdarza mi się wpadać na bardziej profesjonalne końcówki w adresach i na te "mniej" jak właśnie blogspot. I jako zwykły czytelnik obserwator nie zachwycam sięsamym adresem bloga, ale jego treścią i wyglądem. Jeśli ta jest ciekawa, zostaje. Jeśli nie to żadne .pl, .com mnie nie zatrzyma.

Moj blog z pewnością należy do tych przeciętnych, ale to tylko moja wina. Mimo, że go porzuciłam sporo czasu temu i dopiero teraz wznowiłam działalność, to mimo wszystko wydawał się być atrakcyjnym miejscem dla dużej ilości różnych firm, które chciały współpracować. Zasypywany też był masą spamu. Chyba osoby i instytucje zadając sobie trud spamowania w komentarzach sądziły, że końcówka blogspot. nie jest przeszkodą w docieraniu do nowych grup odbiorców i że ma to jakiś sens. Gdyby to była czarna dziura za co niektórzy uważają bloggera, to nikt by się tam nie fatygował i nikt by tam nie docierał. Do mnie nie przemawia moda na własną domenę. Nie dostrzegam w tym niczego złego, ale i nie postrzegam tego jako konieczność. Sama zmiana adresu jak dla mnie niczego nie zmienia. Goście którzy do mnie wpadają kieruje google. W wielu wynikach wyszukiwania mój blog wypada na pierwszych pozycjach w googlach. Nie rozumiem co mogłoby mi dać przejście na własną domenę?
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz