Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
roszrysz 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 18 Lis 2014
Posty: 2

Wysłany:    [blogger] logowanie na nowym komputerze lub w innym kraju

Jak po zmianie komputera lub zmianie adresu zamieszkiwania uniknąć kłopotów z logowaniem do bloga?
Witam,

Jakiś czas temu przy logowaniu do mojego bloga Google podał mi serie numerów (kodów zapasowych, które muszę podawać kiedy loguję się do mojego bloga z innego komputera (na przykład z komputera brata) niż z aktualnie używanego.
Zamierzam dokonać kilka zmian:
Po pierwsze: chcę kupić nowy komputer (prawdopodobnie laptop) lub tablet (Wyjaśniam używam stary prawdopodobnie około 15 letni komputer)
Po drugie chcę z powodów rodzinnych niedługo zmienić miejsce zamieszkania.
Czy te zmiany nie utrudnią lub uniemożliwią mi logowania się do mojego bloga?
Jak się przed tymi kłopotami zabezpieczyć?
Pozdrawiam,
roszrysz
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-12-02, 00:41   

Kody wygenerowane z góry lub te z wiadomości SMS dotyczą weryfikacji dwuetapowej oraz sytuacji kiedy google rozpoznaje nietypowe działania na koncie. Podczas logowania na danym urządzeniu możesz dodać je do bezpiecznych i dezaktywować opcję wpisywania dodatkowych zabezpieczeń.

Więcej na ten temat poczytasz w artykułach pomocy: https://www.google.com/intl/pl/landing/2step/

podsumowując:
- bezpiecznie jest na obcych komputerach korzystanie z weryfikacji dwuetapowej - nawet jakby ktoś poznał hasło, to bez dodatkowego kodu się nie zaloguje
- na nowym urządzeniu, które będzie należało tylko do Ciebie (lub będziesz miał wydzielone swoje konto użytkownika) wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję podczas logowania do konta Google.
- ja nie miałem problemów z lokalizacją a logowałem się na swój profil w USA (San Francisco, Mountain View), Wielkiej Brytanii (Londyn) czy Irlandii (Dublin). Gdyby taki problem wystąpił będziesz pewnie poproszony o potwierdzenie.

Tak przy okazji dodam, że na bloggerze nie działa wielokrotne logowanie. W momencie kiedy na danej przeglądarce zalogowanych jest wiele konto google, to na bloggerze zalogowane będzie tylko to pierwsze (domyślne). W takich przypadkach lepiej korzystać z osobnych przeglądarek lub kont uzytkowników windows / ios.

więcej o logowaniach na wiele kont: https://support.google.co...r/1721977?hl=pl
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2016-12-02, 00:47   

Spróbuj zalogować się na swojego bloga z cudzego komputera (np. w kafejce internetowej - pamiętając o użyciu trybu prywatnego w przeglądarce) albo smartfona z pakietem internetowym od operatora komórkowego (nie przez domyślne wifi) i zobacz, co się stanie. Dokładnie taki sam proces czeka Cię w na nowym sprzęcie w nowym miejscu zamieszkania.
 
  podziel si� tym postem na:
roszrysz 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 18 Lis 2014
Posty: 2

Wysłany: 2016-12-03, 19:17   

Bardzo dziękuję za szybką i wyczerpująca odpowiedź.

roszrysz
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz