Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Efa 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 05 Maj 2015
Posty: 35
Miasto: Poznań/Gorzów

Wysłany:    [blogger] posty nie są widoczne na listach czytelniczych

Mam nadzieję, ze piszę w dobrym dziale - jako nowy użytkownik...
Mam problem i wiem, że ta sprawa przewija się "od wieków" - moje nowe posty nie są widoczne na listach czytelniczych i w paskach bocznych innych blogerów od kilku dni. Oczywiście skutkuje to tym, że moje statystyki lecą na łeb na szyję, a czytelnicy nawet nie wiedzą o nowych wpisach.
Zmieniłam już kanał w blogu (i na "krótki", i na "do miejsca zwijania tekstu"), pokombinowałam z feedburnerem, odczekałam ponad 24h i nic (może za krótko czekam?).
Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie, co mogłabym zrobić?
Czyżby już powoli zbliżał się moment rezygnacji z Bloggera...?

Mój blog: prostejakdrut.com
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2015-05-13, 14:25   

Podobny temat => http://forum.blogowicz.in...gera-vt6806.htm
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-05-13, 14:28   

Hej, przestały same z siebie czy coś w tym czasie zmieniałaś?

Efekty zmian widać dopiero po opublikowaniu kolejnego wpisu. Zacznij korzystać ze zwijania tekstu. To zmniejszy rozmiar kanału Witryny.

artykuł pomocy:
Tworzenie podsumowań z funkcją rozwijania tekstu => https://support.google.co...er/154172?hl=pl
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Efa 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 05 Maj 2015
Posty: 35
Miasto: Poznań/Gorzów

Wysłany: 2015-05-13, 14:55   

Wszystko stąd przerobiłam.

Nic nie zmieniałam w tym czasie, posty przestały się odświeżać same z siebie.

Publikuję kolejny wpis testowy co pół godziny - i nic...

Zwinę jeszcze teksty, tak jak proponujesz.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-05-13, 16:41   

Cytat

Publikuję kolejny wpis testowy co pół godziny - i nic...
Posty na listach czytelniczych pojawiają się czasami nawet po kilku godzinach.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Efa 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 05 Maj 2015
Posty: 35
Miasto: Poznań/Gorzów

Wysłany: 2015-05-13, 16:59   

Po pierwszej zmianie kanału na "do miejsca zwijania tekstu" odczekałam całą noc na odświeżenie się posta. Gdy nic się nie zmieniło, rano dodałam jeszcze feedburnerowy adres przekierowania i wstawiłam nowy post. Od tamtej pory nie zmieniam niczego w opcjach kanałów, a jedynie co jakiś czas dodaję nowy post testowy (chociaż teoretycznie powinien się odświeżyć ten wpis z rana). Nie wiem... będę czekać - co mi zostaje? ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-05-13, 18:03   

Jak z kanałem feedburnera nic się nie zmieni, to ja bym powrócił do standardowej opcji. Ze zwijaniem powinno być mniej problemów dotyczących kanału witryny.

//edit

Jeszcze jedno (coś mi po głowie śmiga, że ostatnio był problem z lokalizacjami, więc warto sprawdzić). Sprawdź: Układ -> posty w blogu -> edytuj -> odznacz pokazywanie lokalizacji -> zapisz zmiany.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Efa 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 05 Maj 2015
Posty: 35
Miasto: Poznań/Gorzów

Wysłany: 2015-05-13, 18:12   

Lokalizację miałam już wcześniej odznaczoną.

Zrobię tak, jak piszesz. Mam nadzieję, ze w końcu to odświeżanie postów wróci. Dzięki za pomoc!

[ Dodano: 2015-05-14, 17:40 ]
Niestety - nadal posty się nie aktualizują...

[ Dodano: 2015-05-15, 10:17 ]
Kolejny dzień i nadal bez zmian. Wczoraj zmieniłam kanał na krótki i po tej zmianie dodałam nowy post. Zostawiłam tak na całą noc. I nadal nic... Powoli zaczynam się zastanawiać nad utworzeniem nowej strony, bo łatwiej zyskać nowych czytelników, niż czekać, aż stali czytelnicy zorientują się, że jednak na moim blogu pojawiają się nowe posty.

Przeczytałam przez te kilka dni już chyba wszystkie teksty w necie, jakie napisano na ten temat, ale przynajmniej dowiedziałam się, na czym polega ten błąd. Mam bardzo długie i pełne obrazków posty, kanał był ustawiony na pełny, więc moje feedy okazały się zbyt duże...
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-05-15, 18:25   

Efa napisał/a:

Przeczytałam przez te kilka dni już chyba wszystkie teksty w necie, jakie napisano na ten temat, ale przynajmniej dowiedziałam się, na czym polega ten błąd. Mam bardzo długie i pełne obrazków posty, kanał był ustawiony na pełny, więc moje feedy okazały się zbyt duże...
Tak, zapomniałem o tym wspomnieć. Dlatego jestem zwolennikiem skracania postów. Bo strona główna mniej waży, kanał witryny jest lżejszy i mniej z nim problemów oraz łatwiej się przegląda kategorie.

Próbowałaś już opcji zwijania tekstu? Jak odchudzisz kanał RSS, to może wtedy wszystko ruszy ;-)

// Moja siostra dodawała jakiś czas temu bardzo ciężki post i też zapomniała o skrócie. Wpis nie pojawił się na listach czytelniczych. Potem edytowała go, ale adres pierwszego zdjęcia się popsuł (z bloggerowego na images-blogger-opensocial.googleusercontent) i też było coś nie tak. Dopiero po poprawieniu wszystkich błędów i ponownym opublikowaniu machina ruszyła.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Efa 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 05 Maj 2015
Posty: 35
Miasto: Poznań/Gorzów

Wysłany: 2015-05-16, 14:52   

Tak, pozwijałam na wszelki wypadek wszystkie wpisy z bloga (223 posty)... i niestety nadal nic się nie zmieniło (przez te kilka dni próbowałam różnych konfiguracji ustawień kanału RSS i adresu przekierowania, wyczyściłam nawet pamięć cache, bo gdzieś wyczytałam, że i to może być problemem, uprzedzając - nie korzystałam z worda przy pisaniu postów - czytałam, że to powoduje "przeciążenie" postów) - praktycznie po każdej zmianie dodawałam nowy post i zostawiałam bez zmieniania opcji na całą noc (albo i dłużej). I nic...

Zaczynam się poważnie zastanawiać nad rezygnacją z Bloggera i przejściem na Wordpress z opcją płatnego hostingu (chociaż się boję tych zmian). Dotychczas myślałam o tym w kategorii "może kiedyś", ale w tej sytuacji (kiedy moi "dawni" czytelnicy nie wiedzą nic o nowych wpisach i muszę ich namawiać do obserwacji mojego bloga za pomocą innych kanałów np. Bloglovin, subskrypcja, Facebook itd.), to chyba wolę czytelników "zbierać" na własne konto, a nie na konto bloga na Bloggerze...

A tak poza tym, to bardzo Ci dziękuję za Twój czas i porady :)
______________________________________________________
http://www.prostejakdrut.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-05-16, 19:55   

Masz wykupioną domenę, więc zbierasz na własne konto ;-) Piszesz na blogu o dużym spadku odwiedzin. Ten wątek jest dobrym przykładem, pokazującym, że nie powinno się uzależniać ruchu na stronie tylko od jednej usługi. Dodam również, że strony typu bloglovin i feedly pobierają treści postów w ten sam sposób co lista czytelnicza - przez kanał witryny.

Zatrzymanie powiadomień nie było powiązane z przejściem na domenę niestandardową? Po którym wpisie się to zaczęło?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Efa 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 05 Maj 2015
Posty: 35
Miasto: Poznań/Gorzów

Wysłany: 2015-05-16, 20:54   

Moim blogiem interesują się głównie dwie grupy odbiorców - jedna, która tylko zagląda na blog - mam tu na myśli klientów (oni wchodzą przez FB i z wyszukiwarki) oraz druga, która komentuje i korzysta z porad - to rękodzielnicy. Ta druga grupa to w większości nie są blogerzy, nie znają się specjalnie na tworzeniu stron i pisaniu blogów, tylko na tworzeniu prac, które potem wrzucają na swoje blogi. Stąd większość tych osób nawet nie ma konta na Facebooku - korzystają głównie z wbudowanego czytnika bloggera i list czytelniczych. I po statystykach widzę wyraźnie, że to właśnie ta grupa czytelników przestała odwiedzać moją stronę (wcześniej 2/3 ruchu sieciowego miałam z konkretnych blogów rękodzielniczych).

Masz rację, że moi czytelnicy przyzwyczaili się do obecności mojego bloga na ich paskach bocznych, a przez to ruch na blogu ograniczył się tylko do tej jednej usługi (chociaż nie do końca do jednej - 1/3 ruchu, czyli to, co mi teraz zostało to wejścia z wyszukiwarki, fejsa i blogów, na których znajdują się kursy mojego autorstwa). Człowiek uczy się na błędach - teraz wiem, że nadeszła pora na namawianie czytelników do obserwowania mojego bloga poprzez różne usługi, ale myślę, że szczególnie ważne jest proponowanie subskrypcji mailowej.

Po przejściu na domenę niestandardową napisałam jeszcze 10 postów - mam ją od 8 kwietnia.
Przypomniało mi się jednak, że miałam podobną akcję na samym początku blogowania - jakieś 4 lata temu - wtedy mało osób obserwowało mój blog, więc tego nie odczułam i całkowicie o tym zapomniałam (zresztą moja wiedza o pisaniu bloga była zerowa, więc nawet nie wiedziałam jakich podpowiedzi szukać w wyszukiwarce ;) ).
Uświadomiłam sobie to dzisiaj, wchodząc na blog koleżanki, do której właśnie 4 lata temu pisałam, żeby odświeżyła swoją listę na pasku bocznym. Ona tego nie potrafiła zrobić i zostawiła mój blog na swojej liście w spokoju. Do dzisiaj moje posty na jej stronie się nie odświeżyły.
______________________________________________________
http://www.prostejakdrut.com
Ostatnio zmieniony przez Efa 2015-05-16, 22:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz