Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
zartri 

Dołączył/a: 14 Mar 2016
Posty: 7

Wysłany:    [blogger] Pytania i kwestie dotyczące Bloggera.

Witam!

Tak, więc mam cała masę pytań dotyczących Bloggera. Będę je tutaj zadawał etapami za pomoc wielkie dzięki.



[pytanie] Jak to w końcu jest z tym darmowym hostingiem na platformie Blogger? Może zadam inaczej pytanie.... Jakie ograniczenia stawia użytkownikom Blogger? Chodzi głownie o wielkość i wagę obrazków oraz innego typu ograniczenia...

Znalazłem coś takiego:

Kod

http://w--sieci.blogspot.com/2014/04/limity-na-bloggerze.html

Nie rozumiem np: "Liczba zdjęć: masz do dyspozycji 1gb miejsca współdzielonego z usługą Picasa Web. Po przejściu do Google+ Twoje zdjęcia będą zapisywane w zdjęciach Google+, gdzie masz 15 GB dostępnego miejsca współdzielonego Gmailem i dyskiem."
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-03-16, 01:10   

To jest kalka z artykułu pomocy, który ostatnio zniknął z sieci. Blogger się zmienia i część limitów staje się nieaktualna. W tym przypadku chodziło o to, że na bloggerze można mieć: standardowy profil bloggera lub połączony z profilem google plus. W pierwszym przypadku wyczerpywało się limit w albumach picasa web (powoli już wycofywane) a w drugim korzystało z powierzchni dostępnej dla całego konta google, czyli minimum 15GB.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
zartri 

Dołączył/a: 14 Mar 2016
Posty: 7

Wysłany: 2016-03-16, 02:29   

[pytanie] Czyli już w tej chwili nie ma żadnych limitów GB? Jak wygląda przepustowość hostingu Google przy większym ruchu użytkowników, czy Blogger będzie chodził płynnie? A gdyby tak czysto teoretycznie zestawić darmowy hosting Bloggera z płatnym serwerem kupionym w jakimś tam serwisie hostingowym to o jakich kosztach utrzymania należałoby mówić (ileś tam tysięcy odwiedzających)?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-03-16, 17:59   

zartri, w ramach konta google masz darmowe 15GB na pliki. Twoja sprawa czym zapełnisz tę przestrzeń. W razie czego można dokupić więcej (lub otrzymać za różne działania).

Blogger obsługuje miliony blogów na całym świecie. Dwa bardzo popularne polskie blogi włosowe (blondhaircare i anwen) mają powyżej 140 tysięcy unikalnych użytkowników każdego miesiąca. Wiele zagranicznych ma miliony odsłon miesięcznie.

To jak długo ładuje się witryna zależy też od ilości treści jaką prezentujesz i zewnętrznych dodatków jakie ładują się za każdym razem. Warto więc optymalizować skrypty, zdjęcia, ograniczać się do najważniejszych narzędzi.

----
[edit 2019]: przykład dobrej optymalizacji witryny na bloggerze - mrswierzbicka.pl. Cztery zielone wyniki w teście LightHouse - dwa z nich 100/100 i dwa +92/100. PageSpeed Insights mobilnie 92/100 a komputery 100/100 -> https://i.imgur.com/CP1p826.jpg
----

Ceny hostingów i ich jakość są bardzo zróżnicowane. Jedne firmy rozliczają się za wygenerowany transfer danych a inne za obsługiwany ruch (czyli liczbę unikalnych użytkowników). Im tańsza oferta, tym zazwyczaj więcej ograniczeń - zwracaj uwagę na obciążenia jakie możesz generować.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
zartri 

Dołączył/a: 14 Mar 2016
Posty: 7

Wysłany: 2016-03-17, 14:33   

Wielkie dzięki. Przejrzałem ofertę rozszerzenia konta.
https://apps.google.com/i...l#choose-a-plan

W opisie Google istnieje również możliwość: "Biznesowe adresy e-mail (typu nazwisko@twojafirma.com)". Ale z tego co się domyślam adres będzie mailowy w stylu powyżej, natomiast logowanie to pewnie oczywiście Gmail, tak? To działałoby wtedy coś na zasadzie bloggera podpiętego pod domenę?

Obejrzałem te blogi (blondhaircare i anwen) i rzeczywiście chodzą bardzo płynnie i wyglądają ładnie oraz estetycznie.

[pytanie] Chciałem się zapytać o bezpieczeństwo Bloggera. Z tego co wyczytałem istnieje możliwość logowania do Bloggera wieloetapowego (2 etapy). https://www.google.com/intl/pl/landing/2step/
Czy polega to na podaniu 2 krotnie różnych haseł do 2 różnych bramek logowania? Czy też jest to opcja w jakiś sposób związana z telefonem komórkowym itp.? Czy prawdą jest iż do Googla nastąpiło w niedalekiej przeszłości jakieś włamanie, gdzie wykradziono sporą ilość haseł? A jak wygląda kwestia bezpieczeństwa odnośnie skasowania naszego bloga przez Google. Podejrzewam, że takie rzeczy mimo wszystko to rzadkość.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2016-03-17, 15:03   

zartri napisał/a:

W opisie Google istnieje również możliwość: Biznesowe adresy e-mail (typu nazwisko@twojafirma.com). Ale z tego co się domyślam adres będzie mailowy w stylu powyżej, natomiast logowanie to pewnie oczywiście Gmail, tak? To działałoby wtedy coś na zasadzie bloggera podpiętego pod domenę?

Można to tak porównać. Maile wysyłane z takiego konta są podpisane adresem w Twojej domenie. Dostajesz do dyspozycji panel Gmaila podpięty do Twojej domeny i korzystasz z niego tak samo jakbyś używał skrzynki pod adresem @gmail.com, tyle że dysponujesz większą pojemnością skrzynki.

zartri napisał/a:

[pytanie] Chciałem się zapytać o bezpieczeństwo Bloggera. Z tego co wyczytałem istnieje możliwość logowania do Bloggera wieloetapowego (2 etapy). Czy polega to na podaniu 2 krotnie różnych haseł do 2 różnych bramek logowania? Czy też jest to opcja w jakiś sposób związana z telefonem komórkowym itp.?

Chodzi o to, że przy logowaniu się do konta na nowym, wcześniej nie używanym do tego celu komputerze, zostaniesz poproszony nie tylko o wpisane hasła, ale też o kod składający się z kilku cyfr.

Kody te możesz otrzymywać SMSem, przez dzwoniący do Ciebie automat głosowy lub za pomocą aplikacji na smartfona (Google Authenticator, Authy albo inne podobne). Kod zmienia się co 30 sekund i można go wykorzystać raz.

Na urządzeniach, z których korzystasz na codzień (np. domowy komputer) możesz zaznaczyć opcję "Nie pytaj mnie o kod" i logowanie będzie odbywało się normalnie (wpisywanie tych cyferek za każdym razem byłoby irytujące).

Na wypadek zgubienia telefonu będziesz mieć do dyspozycji kody zapasowe - dostaniesz je w trakcie aktywacji logowania dwuetapowego, powinieneś je wydrukować i trzymać w bezpiecznym miejscu na czarną godzinę.

Cytat

Czy prawdą jest iż do Googla nastąpiło w niedalekiej przeszłości jakieś włamanie, gdzie wykradziono sporą ilość haseł?

Nie wiem, co rozumiemy przez "niedaleką" przeszłość, ale owszem, takie przypadki miały miejsce. Nie wiem, czy był to efekt niewystarczających zabezpieczeń po stronie Google czy raczej bezpośredniego ataku na użytkowników, stawiałbym bardziej na to drugie.

zartri napisał/a:

A jak wygląda kwestia bezpieczeństwa odnośnie skasowania naszego bloga przez Google. Podejrzewam, że takie rzeczy mimo wszystko to rzadkość.

Jesteś bezpieczny tak długo, jak długo przestrzegasz wytycznych dot. zawartości bloga. Google kasuje blogi nie stosujące się do nich, reaguje również na zgłoszenia takich przypadków z zewnątrz, ale raczej nie spodziewałbym się zniknięcia mojego bloga ot tak, bez uzasadnionej przyczyny.
Ostatnio zmieniony przez Lukem 2016-03-17, 16:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-03-17, 15:53   

Zamiast konta google apps, które nie jest już darmowe, można wykupić domenę w ovh i w ramach pakietu hostingowego 10m (darmowa aktywacja), utworzyć jedną skrzynkę email, którą potem podepniesz pod gmaila lub będziesz używać przez ich panel pocztowy.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
zartri 

Dołączył/a: 14 Mar 2016
Posty: 7

Wysłany: 2016-03-19, 00:00   

Dzięki
[pytanie] Czy na platformę Blogger istnieje duże prawdopodobieństwo "złapania" zainfekowanego szablonu? Czy taki problem w ogóle istnieje? Na WordPressa ciągle możemy przeczytać o tego typu sytuacjach. Jakie są szanse zainfekowania Bloggera na inne sposoby? Taki blog na pewno wtedy zostanie zablokowany przez Google, więc na co uważać i czego się przestrzegać?
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2016-03-19, 01:03   

zartri napisał/a:

[pytanie] Czy na platformę Blogger istnieje duże prawdopodobieństwo złapania zainfekowanego szablonu? Czy taki problem w ogóle istnieje?

Jeśli pobierasz szablony z zaufanych źródeł (popularni dostawcy, np. ThemeForest, Btemplates lub strony autorów tych szablonów), to prawdopodobieństwo jest znikome. Zewnętrzny dostawca nie wpuści zainfekowanego szablonu do swojej oferty, a autor takiego szablonu raczej się pod nim nie podpisze. :D

Z Bloggerem jest tak, że niestety nie ma on, w przeciwieństwie do WordPressa, żadnego oficjalnego (czyt. pobłogosławionego przez Google i posiadającego ścisłą weryfikację zawartości) marketu z szablonami. W związku z czym szansa na złapanie niepożądanego "bakcyla" jest teoretycznie większa.

Z drugiej strony, są dwie rzeczy:

- są w internecie narzędzia, np. VirusTotal (nota bene jego właścicielem jest Google), które umożliwiają rozpoznanie potencjalnych infekcji, wystarczy podać adres strony,

- Blogger jest tak zbudowany, że skala potencjalnych szkód spowodowanych przez zainfekowany szablon jest stosunkowo niewielka. Owszem, ktoś z Twoich czytelników zgłosi, że jego antywirus "krzyczy" na Twojego bloga, ale to łatwo naprawić - zmiana szablonu lub usunięcie wątpliwego fragmentu kodu załatwia sprawę. Nie ucierpi na tym Twoja treść ani mechanizm napędzający bloga, co w przypadku WordPressa na własnym serwerze mogłoby mieć miejsce.
 
  podziel si� tym postem na:
zartri 

Dołączył/a: 14 Mar 2016
Posty: 7

Wysłany: 2016-03-20, 21:55   

[pytanie] Jak wygląda kwestia prowadzenia bloga na Blogerze np. po angielsku? Niestety nie jestem tego w stanie sprecyzować ale wydaje mi się, że w gazecie komputerowej, którą kupuje od czasu do czasu wyczytałem o jakiś problemach z tym związanych. Niestety nie wiem o co może chodzić, ponieważ było to dość dawno. Może o problem lokalizacji? Potrzebne są wtedy jakieś specjalne ustawienia itp.?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-03-20, 23:34   

Kierowanie międzynarodowe => https://support.google.co...wer/62399?hl=pl
Używanie atrybutu hreflang z adresem URL wersji językowej lub regionalnej => https://support.google.co...er/189077?hl=pl

W ustawieniach bloggera można również zmienić język panelu zarządzania a także komunikatów systemowych w szablonie bloga (nazwy miesięcy / format daty, dodaj komentarz, stronicowanie itp.).

///

Jeżeli chodzi o szablony, to tak jak wspomniał Łukasz - najlepiej pobierać bezpośrednio od sprawdzonych sprzedawców i dystrybutorów (niektóre katalogi dodają od siebie stopki a nie ulepszają w ogóle szablonu).

Do tej pory na bloggerze spotkałem się ze skryptami przekierowującymi na inne witryny. Dotyczyło to najczęściej dodatków pobieranych ze stron, które nie były aktualizowane od dłuższego czasu i ktoś przejął domenę. Niektóre darmowe szablony miały też zabezpieczenie po skasowaniu stopki autora. Czasami komuś pojawia się komunikat z ostrzeżeniem (na chrome), ale w 99% przypadków dotyczyło to zewnętrznych treści (np. favikona z jakiejś zablokowanej witryny, która była wczytywana na liście czytelniczej w bocznym pasku).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
zartri 

Dołączył/a: 14 Mar 2016
Posty: 7

Wysłany: 2016-03-21, 23:19   

Przypuszczałem, że muszą być jakieś ustawienia pod lokalizację.

[pytanie] Mam pytanie odnośnie zdjęć zamieszczanych na Bloggerze. Generalnie dotyczy to wszystkich stron typu blog jak i wszelakich innych witryn internetowych. Mianowicie chodzi mi o strony typu www.shutterstock.com oraz tym podobne. Na tego typu stronach płacimy za zdjęcia. A jakie są najlepsze z darmowymi zdjęciami? Znalazłem np. www.dreamstime.com , pixabay.com , freepik.com (nie wiem czy w 100% te strony są darmowe).... Interesuje mnie również kwestia wykorzystania zdjęć z Wikipedii. Czy zdjęcia z Wikipedii można w 100% bezproblemowo zamieszczać na swoich blogach?
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz