Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
kalmah
[Usunięty]



Wysłany:    Zmiana nazwy bloga i przekierowanie starego adresu na nowy

Chcę zmienić nazwę (adres) swojego bloga, cały czas zostając na blogspocie.
Stara nazwa jest stara, i nie za bardzo pasuje do mojego odświeżonego pomysłu.
Pomimo tego, że mam kliku czytelników (dosłownie, kilku :cwaniak: ) szkoda mi wywalać wszystko w cholerę.

Zastanawiam się, czy da się, a jeśli tak, w jakiś sposób ustawić przekierowania, aby osoby wpisujące adres abcdexyz.blogspot.com (stary adres) zostały przekierowane na zyxdcba.blogspot.com (nowy adres), przy jednoczesnym zachowaniustarych postów komentarzy pod oboma adresami?

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2016-11-14, 09:51 ]
zobacz również => [blogger] zmiana domeny niestandardowej na inną niestandardową
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

PannaNienaganna 
Blogger.Klub
Szukam męża


Imię: Dominika
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Lip 2012
Posty: 149
Miasto: Wrocław / Bristol

Wysłany: 2014-05-18, 10:47   

Da się zrobić przekierowanie, ale działa ono tak, że ktoś po wejściu na stary adres po X sekundach zostanie przeniesiony automatycznie na nowy adres. Wystarczy w układzie w dowolnym miejscu wrzucić dodatek o nazwie HTML/JavaScript (czy coś w ten deseń) i wkleić w nim to:

Kod

<script language="JavaScript" type="text/javascript">
<!--
setTimeout("window.location.replace('NOWY ADRES')", 100);
//-->
</script>


Oczywiście zmieniasz "NOWY ADRES" na adres swojego bloga.


Stare posty i komentarze możesz przenieść na nowego bloga, blogger ma opcję pobrania danych i wrzucenia ich w nowy szablon.
______________________________________________________
[you] , a Ty kim, kim dla mnie...?
 
  podziel si� tym postem na:
kalmah
[Usunięty]



Wysłany: 2014-05-19, 19:24   

Hej,
ale moim problemem nie jest samo ustawienie przekierowania - to wiem jak zrobić.

Nie wiem natomiast, w jaki sposób rozwiązać to (jeśli w ogóle się da), aby mój blog "działał" na dwóch różnych adresach bloggerowych przy zachowaniu postów, komentarzy itp.

Przykładowo:
piszę na blogu xyz.blogspot.com. Do tej pory inni komentowali, obserwowali tego bloga.
Znudziła mi się nazwa, chcę ją zmienić. Wybrałam zyx.blogspot.com
Nie chcę po prostu zmienić nazwy/adresu starego bloga, aby nie tracić linków - choć nie wykluczam, takiej możliwości, jak się nie da tego obejść w inny sposób.

Chcę mieć dwa takie same blogi w jednej domenie (blogger) z takimi samymi postami i komentarzami. Samo ustawienie przekierowania między nimi, to najmniejszy problem.

Nie wiem jak to rozwiązać, bo nie mam pojęcia, czy blogger daje możliwość takiego kopiowania.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-05-26, 01:46   jak przekierować jednego bloga na drugiego zachowując ruch

PannaNienaganna, Twój sposób ma jedną wadę, przekierowuje wszystko na stronę główną i jest skryptem, co może być różnie interpretowane przez roboty wyszukiwarek.

PannaNienaganna napisał/a:

Stare posty i komentarze możesz przenieść na nowego bloga, blogger ma opcję pobrania danych i wrzucenia ich w nowy szablon.
Jak zmienia adres w ustawieniach z ABC.blogspot.com na CBA.blogspot.com (ewentualnie abccbacba.com), to nie musi nic przenosić, bo wszystko zostaje na swoim miejscu (no może poza komentarzami google plus - tu może być problem, nie testowałem jak się zachowują).

Jak zapisze szablon, to jedynie kod HTML, JS i CSS. Bez zawartości gadżetów i postów. Kopię postów zapisuje się osobno (i o ile pamiętam nie zawiera zdjęć).

kalmah napisał/a:

Chcę mieć dwa takie same blogi w jednej domenie (blogger) z takimi samymi postami i komentarzami. Samo ustawienie przekierowania między nimi, to najmniejszy problem.

Nie wiem jak to rozwiązać, bo nie mam pojęcia, czy blogger daje możliwość takiego kopiowania.
Jak te blogi będą prywatne, to może nie będziesz miała problemu, wczytasz sobie kopię pierwszego na drugim i potem będą działać niezależnie (czyli jak ktoś doda nowy komentarz na pierwszym, to tylko na nim (można kombinować z wstawianiem komentarzy zewnętrznych z określonym adresem, ale to jak dla mnie kupa bezsensownej roboty).

Jak blogi będą publiczne i z tą samą treścią, to możesz pod coś takiego jak "powielanie treści" ("duplicate content") i klops. Nie polecam.
Dobrze by było kupić teraz domenę niestandardową, ale nie wiadomo czy za jakiś czas znowu Ci się nazwa znudzi.

Jak zmienisz adres w ustawieniach, to utwórz sobie drugiego bloga o starym adresie. Przejdź do jego ustawień i w kanale witryny (zakładka Inne) podaj adres do RSS nowego bloga. Do tego w ustawieniach wyszukiwania dodaj niestandardowy komunikat „nie znaleziono strony”, w którym napisz o nowym adresie bloga. Przejdź do Układu i wyczyść wszystkie gadżety, które możesz, resztę zbędnych elementów (opóźniających ładowanie strony) skasuj w edytorze HTML. Zamiast powyższego JavaScript użyłbym metatagu:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
w sekcji head.

zobacz także: notki nie pojawiają się u obserwatorów po zmianie adresu

// edit.

poniższe zmiany wprowadzamy na drugim, nowym blogu, któremu ustawiamy stary adres (jak jesteś właścicielem, to możesz tak zrobić, cudzego nie zajmiesz).

Można też zrobić coś ciekawszego, taką imitację przekierowania .htaccess 1:1, ale za pomocą JavaScript. Po wpisaniu starego adresu do konkretnej notki osoba zostanie przekierowana na ten sam wpis, ale w nowym adresie (pod warunkiem, że daty i tytuły postów się zgadzają).
np.

Kod

msp-instrukcje.blogspot.com/2012/05/jak-wstawic-piosenke-bez-teledysku.html
zostanie przekierowane na
jakas-nowa-ciekawsza-nazwa.blogspot.com/2012/05/jak-wstawic-piosenke-bez-teledysku.html


Wystarczy wyczyścić szablon ze wszystkich zbędnych elementów i wkleić w body lub head taki JavaScript:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
i zamiast blogowicz.info wpisujemy swój adres.

Poniżej kod przekierowania z minimalistycznym szablonem:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
robisz kopię swojego dotychczasowego szablonu, wklejasz powyższy kod do edytora HTML (czyli mój zamiast tamtego), podmieniasz nazwę 'https://blogowicz.info' oraz content='1; url=https://blogowicz.info' w head na swoją nową (w sensie URL) i zapisujesz zmiany.

Ustawieniach zaznaczasz również (na starym adresie!) by był niewidoczny w bloggerze i dla wyszukiwarek.

// UWAGA
z tego rozwiązania korzystasz na własną odpowiedzialność. Google może różnie zareagować na window.location.hostname czy window.location.replace.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
kalmah
[Usunięty]



Wysłany: 2014-05-26, 22:51   

O kurczę, dzięki! :)

chyba druga opcja wydaje mi się ciekawsza.
Postaram się ogarnąć temat, jak będę bardziej przytomna, bo to nie jest zdecydowanie pora na jakiekolwiek grzebanie w kodzie.

K.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-11-19, 22:17   

Mała aktualizacja do tego tematu - stan na 2016.

Jeżeli prowadzisz bloga dłuższy czas, masz na nim sporo wpisów, które są dobrze widoczne w wynikach wyszukiwania google (lub innych wyszukiwarek), to zmiana subdomeny blogspota na inną może zepsuć to wszystko. Dlaczego? bo na bloggerze nie ma opcji przekierowania 301 z adresu AAAAA.blogspot.com na BBBBB.blogspot.com (powyższe metody z javascriptem działają głównie dla ludzi a roboty nie dostają jednoznacznej informacji o stałej zmianie adresu, więc nie zastąpią starego nowym).

Jest jednak inny sposób. W takim przypadku warto przemyśleć wykupienie domeny niestandardowej. Wtedy wszystkie przekierowania zadziałają jak należy, zmieniasz nazwę na ciekawszą, skrócisz nieco URL a linki w wynikach wyszukiwania zostaną zaktualizowane (zazwyczaj bez większych szkód a czasem i z zyskiem w postaci lepszej pozycji).

Największym minusem tej opcji jest to, że trzeba potem taki adres utrzymywać - dla rozszerzenia .pl roczny koszt wynosi około 50pln (podana kwota w przypadku firmy ovh). Wysokość opłaty odnowienia to istotna informacja dla osób, które zamierzają płacić za domenę przez wiele lat. Warto sprawdzić cenniki zanim wybierze się dostawcę, szczególnie jak oferuje rejestrację w promocji typu "1zł".
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
tajnashii 
Blogger.Klub

Dołączyła: 29 Wrz 2013
Posty: 7

Wysłany: 2017-08-10, 09:56   

Dobrze wiedzieć bo też mnie to będzie czekać ;)
 
  podziel si� tym postem na:
sztampowyblog 
Blogger.Klub


Dołączyła: 18 Mar 2014
Posty: 17

Wysłany: 2017-11-03, 22:57   

Nie działa u mnie ten sposób. :( Zmieniłam nazwę bloga z lady-aria.blogspot.com na stylowanka.blogspot.com i chciałabym aby podczas wpisywania starego adresu każdy użytkownik został przekierowany na nowy. Próbowałam sposób z kodem HTML, ale nie działa. Ktoś pomoże? :(
______________________________________________________
lady-aria.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2017-11-03, 23:41   jak zmienić nazwę bloga na blogspocie?

Zacznę od tego, że powyższe rozwiązanie nie jest wspierane oficjalnie, zatem wykonuje się je na własną odpowiedzialność.

Druga kwestia to, że skasowane blogi można odzyskać tylko przez krótki czas. Dla przypomnienia dodam, że procedura wygląda tak:
0) w przypadku blogów z dużą popularnością sugeruje się zakup domeny a nie zmianę na nową subdomenę
===
1) jeżeli mimo wszystko nadal chcesz darmową subdomenę, to zmieniasz adres podstawowego bloga w ustawieniach bloggera
2) na tym samym koncie google (profilu bloggera) zakładasz nowego bloga, ale ze starym adresem. Tylko administrator-właściciel poprzedniej nazwy ma taką możliwość
3) Na nowym blogu ze starym adresem wstawiasz powyższy kod z minimalistycznym szablonem lub we własnym zakresie wklejasz kody do przekierowania za pomocą javascript, zapisujesz zmiany
4) przekierowanie działa po stronie użytkownika, ale roboty wyszukiwarek nadal będą uznawały obie witryny za osobne. Warto więc potem stary adres wykluczyć z indeksowania.

sztampowyblog napisał/a:

Próbowałam sposób z kodem HTML, ale nie działa.
nowa nazwa widnieje jako usunięta a na starej brak kodu przekierowania. Ciężko zatem podpowiedzieć co robisz nie tak. Po wstawieniu kodu do edytora HTML trzeba go jeszcze zmodyfikować, podając tam w odpowiednich miejscach URLe do nowego bloga.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz