Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
redhead-kushina 
Blogger.Klub


Wiek: 36
Dołączyła: 25 Mar 2013
Posty: 32
Miasto: Kraków

Wysłany:    [Szablon Norma] Jak uzupełnić rotator polecanych wpisów?

Zaczynam ponownie moją przygodę z blogiem. Szperając w szablonach, znalazłam nareszcie taki, który najbardziej mi się podoba. Chciałabym zagospodarować te dynamiczne obrazki które przemieszczają mi się pod nagłówkiem, wiem, że mam zmienić coś w kodzie html ale jednak kompletnie nie mogę tego znaleźć...

Czy jest szansa, żeby ktoś mógł mnie nakierować jak to zrobić?

Podrzucam adres mojego bloga (jeszcze w pieluchach)

Canadian Dream

Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc :)

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2015-07-01, 01:37 ]
wątek z 2015 dotyczący szablonów zagranicznych (np. z themexpose) => Jak uruchomić rotator wpisów na górze bloga?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-05, 04:44   edycja pokaz slajdów - jak zmienić zdjęcia, tytuły i linki?

Kiedyś już robiłem przymiarkę do opisania tego jak edytować pokaz slajdów w tego typu szablonie (ale zabrakło mi wolnego czasu). Twoja skórka nazywa się Norma, ale schemat jej budowy jest taki jak w PrintDesign. Wszelkiego rodzaju instrukcje, które dotyczyły PD lub jemu podobnych powinny zadziałać także tutaj.

Wróćmy do rotatora. Zacznę od tego, że w jego skład wchodzą: skrypt, zdjęcia, kod HTML oraz CSS.

1) skrypt - tutaj interesuje nas prędkość rotowania i opóźnienie zmiany slajdów. Fragment kodu:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
z edycją nie powinno być chyba problemu? Jeżeli prędkość odpowiadają to najlepiej nic nie ruszać.
Oprócz tego do szablonu załączona jest także biblioteka jQuery:

Kod

<script src='https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.8.0/jquery.min.js' type='text/javascript'/>


2) zdjęcia - znajdują się w kodzie HTML, ich wymiary w przypadku tego szablonu to 930x300 pikseli - takie grafiki musisz przygotować na podmianę. Adresy grafik z dema różnią się w zależnośći od źródła pobierania, zatem podam tylko końcówki adresów:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)


3) kod HTML - w tym miejscu będziemy podmieniać tytuły, teksty oraz zdjęcia. Oryginalny kod wygląda tak:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
Jak można zauważyć początek i koniec kodu każdego slajdu jest odpowiednio oznaczony. To dobre zabezpieczenie przed ewentualnym popsuciem.

Mimo wszystko przed przystąpieniem do zaawansowanej edycji kodu wykonaj kopię zapasową.

Poniżej wyciągnąłem kod pojedynczego slajdu:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
Każdy blok jest identyczny. Skrypt sam generuje kropeczki na podstawie ilości bloków, więc nie ma problemu z tym by odjąć jeden z pięciu podstawowych lub dodać dodatkowe. Wystarczy za ostatnim dokleić ten fragment i oznaczyć sobie go kolejnym numerem.

Jak to edytować?
W tym kodzie:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
zmieniamy adres obrazka (przypominam, standardowo 930x300) a zamiast # wstawiamy odnośnik do podstrony lub posta na blogu (pełny adres z http://).
Następnie tytuł:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
tutaj podobnie, zamiast tekstu po angielsku wpisujemy własny a # zastępujemy tym samym odnośnikiem co wyżej.
Kolejny element to opis, jest tuż pod tytułem:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
Wywalamy wszystko co jest wewnątrz <p> </p> i wstawiamy swoje wypisy, czyli teksty wstępu.

To samo powtarzamy w pozostałych czterech.
Zapisujemy zmiany i gotowe.

4) kod CSS - tutaj edytujemy wygląd tej sekcji, np. kolorystykę tła pod tytułem i opisem. Kod znajduje się w sekcji head:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
to tutaj zostały określone rozmiary rotatora, zatem jak chcesz go poszerzyć lub zwęzić przyjrzyj się wartościom width (oraz height).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz