Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Polamonola 
Blogger.Klub

Dołączyła: 10 Cze 2015
Posty: 0

  Wysłany:    [Szablon Outfit, GA] Spadek odwiedzin po wstawieniu na bloga

Hej. prowadzę bloga na blogspocie. Mam wielką prośbę o pomoc z google analytics :zawstydzony: Zazwyczaj była pewna rozbieżność w liczbie odsłon z google analitics, a tym jakie dane podaje blogger.
Było średnio blogger : 22 tys a google analytics pokazywało 37 tys. odsłon, blogger 29 tys, GA 50 tys... I tak proporcjonalnie w każdym miesiącu. Bo podobno blogger nie zlicza wszystkich wyświetleń.

Miesiąc temu zmieniłam szablon bloga instalując inny kod html, kupiony na jakiejś zagranicznej stronie. Od tego momentu google analitics nie rejestruje połowy odsłon.
Teraz jest tak blogger: 25 tys wejść , ale google analytics pokazuje tylko : 19 tys .
Zastanawiam się co mogłam zepsuć, że tak się dzieje?
Adres mojego bloga to hypnotizingfashion.blogspot.com
Będę wdzięczna za pomoc.
Z góry dziękuję :)

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2016-06-03, 18:11 ]
zobacz również wątek z 2016 => spadek ruchu w GA
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-06-10, 17:06   

To bloggerowe statystyki zazwyczaj przekłamują i zawyżają ruch na blogu bo są nieprecyzyjne.

W wątku o wstawianiu statystyk na bloga podałem zmienną, która wczytuje skrypt. W szablonie Outfit znajduje się on przy samym końcu szablonu. Przenieś go do sekcji head.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Polamonola 
Blogger.Klub

Dołączyła: 10 Cze 2015
Posty: 0

Wysłany: 2015-06-10, 17:30   done :)

Dzięki tak zrobiłam. Po prostu strasznie mnie dziwił spadek ilości wyświetleń po zainstalowaniu nowej chyba bardziej przejrzystego szablonu. Wcześniej wszystkie zdjęcia z postów wyświetlały się na pierwszej stronie, więc teoretycznie powinno to powodować więcej wyświetleń, a spadły.
Współczynnik odrzuceń był na poziomie 8-12% a teraz to ok. 50-60% :/

ps. czy jest jakaś opcja w GA aby naliczał również wyświetlenia grafiki z wyszukiwania z GA. Zastanawia mnie dlaczego mój profil na g+ z którego zbyt aktywnie nie korzystam( nie dodaje komentarzy jako użytkownik g+) , ma około 12 mln wyświetleń, podczas gdy blog niecałe 0,5 mln. Czy zatem te 12 mln są to na przykład wyświetlenia grafik? Czy można jakoś spróbować, aby GA zliczało takie wyświetlenia? :)

ps. bardzo dziękuję Ci za pomoc :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-06-10, 19:40   

Jeżeli miałaś odrzucenia na poziome 8-12%, to możliwe, że przez jakiś błąd (bardzo niskie odrzucenia mają zazwyczaj osoby, które dwa razy wkleiły skrypt statystyk). Nie spotykam blogów z tak niskim współczynnikiem, szczególnie modowych.

Licznik na google plus dotyczy tylko treści zamieszczanych w google plus: wyświetlenia profilu, zdjęć, wpisów => https://support.google.co...r/6005374?hl=pl

Google Analytics będzie zbierał dane tylko z miejsc, w których umieszczony jest skrypt.

Jeżeli chodzi o skróty postów. Jeżeli nie korzystasz z opcji podsumowań z funkcją rozwijania tekstu, to JavaScript w tym szablonie wyświetla tylko fragment z pierwszym zdjęciem. W źródle strony nadal wczytywany jest cały post.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Polamonola 
Blogger.Klub

Dołączyła: 10 Cze 2015
Posty: 0

Wysłany: 2015-06-10, 20:50   

Średni czas na stronie to około 2-3 minut, średnio 3,5 strony podczas jednej sesji i większość wejść z bezpośrednich po wpisywanego mojego adresu i przekierowań z portali modowych, a nie z google. Może dlatego. Bo wątpię, że jakiś błąd , bo nigdy wcześniej nie edytowałam kodu html bloga. Dopiero teraz przy zmianie szablonu.

Teraz też chyba wiem skąd spadek. Przy okazji robienia zmiany o której mi napisałeś, zaczęłam szukać kodu śledzenia (UA- itd..) i okazało się, że wcale go nie mam. Faktycznie po zaimportowaniu nowego szablonu nie przyszło mi do głowy, aby dodać ten kod.. Swoją drogą ciekawe czemu w takim razie w ogóle statystyki działały ;) hehe

Może to przypadek ale zmiany są kilka godzin a już współczynnik odrzuceń z dzisiejszego dnia to 40%.

Dzięki za pomoc, mam nadzieję, że teraz już wszystko wróci do normy ;)
pozdrawiam
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-06-10, 22:06   

Sprawdziłem kopię Twojego bloga i w marcu miałaś dwa razy kod statystyk. Na początku i na końcu szablonu => http://web.archive.org/we...n.blogspot.com/ to wystarczyło by dane były przekłamane a odrzucenia niskie.

Szablon, który wstawiłaś ma zmienną w kodzie, która wczytuje skrypt i pobiera IDentyfikator usługi wpisany w ustawieniach bloggera. Miałaś to wcześniej (ale dwa razy) i miałaś to jak zaglądałem na bloga pierwszy raz po przeczytaniu Twojego wątku - dlatego napisałem, że statystyki generują się na dole i lepiej przenieść je do head.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Polamonola 
Blogger.Klub

Dołączyła: 10 Cze 2015
Posty: 0

Wysłany: 2015-06-10, 22:46   

w takim razie miałeś rację i jakiś błąd jednak się zakradł ;) Dzięki!

ps. zastanawiam się co zrobić też aby pozyskać nowych odbiorców do swojej witryny. Teraz większość wejść mam tak jak pisałam z innych stron ( które mają stałych odbiorców) stąd nie poszerzam grona odbiorców w ten sposób.
Z googli i jest to około 20% wejść i 'direct' ( nie wiem co to) też 20%. Przy czym z googli najczęstszą frazą jest to nazwa mojego bloga. Aktualnie nie jest to zbytnio dobra pozycja w google przy wpisywaniu popularnych fraz. Zastanawiam się nad przejściem na własną domenę.
ale PR jak na blogi nie jest taki zły (3). Zauważyłam, że popularne blogi, które są albo przeszły na domenę pl , mają bardzo często 0 PR. Jestem laikiem w tym, także nie wiem na ile ten PR jest istotny, ale boję się, że po przeniesieniu na własną domenę, spadnie i będę zamiast więcej mieć mniej wejść.

A może lepiej zostać przy tym co jest i pozycjonować?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-06-10, 23:31   

Direct to wejścia bezpośrednie - ktoś wpisał adres w okno przeglądarki. Najlepiej jak źródła rozkładają się na kilka miejsc i żadne z nich nie dominuje na tyle, by po utracie ruchu z tego miejsca liczba odwiedzin zmalała wielokrotnie.

Nie ma uniwersalnej metody na sukces.

Możesz spróbować nowych miejsc wiązanych z tematyką bloga skoro masz wejścia w kółko z tych samych. Zajrzyj do sekcji blogofera na forum. Znajdziesz tam dział Promocja bloga - inni blogerzy dzielą się swoimi doświadczeniami i szukają nowych miejsc, które dostarczą czytelników.

Page rank nie ma już takiego znaczenia jak dawniej. Osobiście polecam zakup domeny do bloga. Nie jest to duży koszt a w połączeniu do dobrym szablonem blog może prezentować się o wiele profesjonalniej. Opisywaliśmy na forum wiele razy jak dodać domenę niestandardową na blogspocie. W razie czego możesz skorzystać z pomocy prywatnie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz