Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-09-09, 13:30   

Cytat

ps. nie wiem, czy jest sens zadawać pytania zamknięte (Czy...) bo logicznym tropem idąc, odpowiada się na nie TAK lub NIE.

Problem polega na tym, że ludzie traktują tytuł w temacie jak ankietę i nie czytają zawartości pierwszego posta, w którym padło kilka pytań i spostrzeżeń. Rzadko się odnoszą do wypowiedzi innych a wątek ma już szóstą stronę :)

Jednym z pytań było:

Cytat

jak bardzo jesteście podatni na reklamy np. telewizyjne?


Kto sprawdza ten szampon zanim kupisz? Jeżeli sama kupujesz, to rozumiem, że bawisz się w testerkę np. 20 produktów z półki? Jeżeli czytasz opinie w internecie, to jak je weryfikujesz? Nie wiem czy wiesz, ale marketing szemrany wręcz dominuje na stronach z opiniami czy forach. Najlepszą rekomendację można otrzymać od bliskich znajomych, ale skąd oni wiedzieli co wybrać i jak bardzo podatni są na reklamę :D ?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Motyw kobiety 
WordPress.Klub


Dołączyła: 09 Wrz 2014
Posty: 38
Miasto: Cz-Dz

Wysłany: 2014-09-09, 13:35   

Tak już mam, że nikogo nie pytam o zdanie. Idę do sklepu, czytam etykietki i decyduję. Ewentualnie pytam pani w sklepie, jeśli się na sprawie zna (np. farbach do włosów; myk cyk i już wiedziałam, którą mam kupić).
Jeśli jest coś arcy ważnego, a ja mam dylemat między kilkoma produktami, to czytam opinie na ten temat- choć są najczęściej skrajnie różne i nierzadko okupione produktem czy dwoma w celu uskutecznienia marketingu klikanego :)
______________________________________________________
www.miejsce-akcji.pl
http://motyw-kobiety.miejsce-akcji.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Abakercja 
Blogger.Klub

Imię: Ania
Dołączyła: 04 Wrz 2014
Posty: 32
Miasto: Kraków

Wysłany: 2014-09-10, 07:35   

trochę jestem ostatnio w tk maxxie widziałam skarpetki i miały na opakowaniu napis "zaopiekuj się mną, pokochaj mnie" i tak mnie to rozczuliło strasznie. serio. niby ich nie kupiłam, ale cały czas pamiętam te skarpetki i ten napis, a to już chyba o czymś świadczy.
 
  podziel si� tym postem na:
Motyw kobiety 
WordPress.Klub


Dołączyła: 09 Wrz 2014
Posty: 38
Miasto: Cz-Dz

Wysłany: 2014-09-10, 07:38   

O tym, że masz serce! :D
______________________________________________________
www.miejsce-akcji.pl
http://motyw-kobiety.miejsce-akcji.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Abakercja 
Blogger.Klub

Imię: Ania
Dołączyła: 04 Wrz 2014
Posty: 32
Miasto: Kraków

Wysłany: 2014-09-10, 07:47   

ale do skarpetek?
 
  podziel si� tym postem na:
Alechanted 
WordPress.Klub
Piwowar


Imię: Kamil
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 03 Wrz 2014
Posty: 107
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2014-09-11, 07:28   

Motyw kobiety napisał/a:

Tak już mam, że nikogo nie pytam o zdanie. Idę do sklepu, czytam etykietki i decyduję. Ewentualnie pytam pani w sklepie, jeśli się na sprawie zna (np. farbach do włosów; myk cyk i już wiedziałam, którą mam kupić).
Jeśli jest coś arcy ważnego, a ja mam dylemat między kilkoma produktami, to czytam opinie na ten temat- choć są najczęściej skrajnie różne i nierzadko okupione produktem czy dwoma w celu uskutecznienia marketingu klikanego :)


Z etykietkami też trzeba uważać. Pamiętaj, że one też są wyklepane sześć razy przez cały sztab marketingowców ;)
______________________________________________________
www.alechanted.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Motyw kobiety 
WordPress.Klub


Dołączyła: 09 Wrz 2014
Posty: 38
Miasto: Cz-Dz

Wysłany: 2014-09-11, 08:51   

Oj, wiadomo, że nie uwierzę, że na moich włosach pojawią się "diamenty" jak je umyję szamponem X, albo że "2 razy zwiększą swoją objętość".
Jestem z natury wyjątkowo podejrzliwą osobą, więc wygląda to mniej więcej tak, że idę do sklepu z nastawieniem JAKIEGO np.szamponu potrzebuję gdyż to wiem i szukam po etykietkach te odpowiadające moim wymaganiom + odrzucam te, które już kiedyś miałam, a które się nie sprawdziły.
______________________________________________________
www.miejsce-akcji.pl
http://motyw-kobiety.miejsce-akcji.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Abakercja 
Blogger.Klub

Imię: Ania
Dołączyła: 04 Wrz 2014
Posty: 32
Miasto: Kraków

Wysłany: 2014-09-11, 09:25   

jeżeli chodzi o etykietki to czytam na nich tylko i wyłącznie skład, a nie jakieś brednie marketingowców czego to dany produkt nie robi. często kosmetyki teoretycznie o różnych przeznaczeniach mają identyczny skład. np. miałam taki olejek z eveline. tzn. dwa olejki. jeden antycellulitowy a drugi taki specjalny po depilacji. i obydwa miały identyczny skład. (a tak nawiasem mówiąc to obydwa te olejki stosowałam na włosy ;) ) podobnie jest z odżywkami do włosów. niby różne potrzeby wymieniane na etykietce, a skład identyczny ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany: 2014-10-28, 18:52   

Mnie osobiście reklamy irytują. Nawet te niby zabawne, które mogą ludzi śmieszyć. Co do etykiet to ja podobnie, czytam skład, a nie to co wypunktuje sobie marketingowiec, ile to już było kremów gdzie nie było składnika wyetykietowanego, albo był gdzieś w drugiej połowie składu, albo napój na którym piszą, że niesłodzony, a w składzie cukier, albo syrop malinowy herbapolu, w którym malin jest tyle co nic, a większość to woda i cukier itd.
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
kozak131 

Dołączył/a: 17 Gru 2014
Posty: 9
Miasto: Katowice

Wysłany: 2015-01-30, 08:03   

Ja dostaje białej gorączki przy reklamach Bankowych. Poza tym nie oglądam filmów w tv. A, jak już chce jakiś obejrzeć to nagrywam i później reklamy przewijam :) :]
 
  podziel si� tym postem na:
Martin222 


Wiek: 37
Dołączył/a: 02 Lut 2015
Posty: 32
Miasto: Trójmiasto

Wysłany: 2015-02-03, 13:22   

Mnie bardzo zirytowała reklama świąteczna - codziennie niskie ceny (zresztą nie tylko mnie). Przeważnie jak reklama mnie bardzo denerwuje to nie kupuję danego produktu.
 
  podziel si� tym postem na:
zarazik1 
Blogger.Klub


Imię: Przemek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył/a: 05 Kwi 2015
Posty: 68
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-04-05, 17:40   

Ja reklam emitowanych w TV bardzo nie lubię. Mam wrażenie, że albo robią z nas głupków (żeby gorzej nie powiedzieć), albo myślą, że nimi jesteśmy.
No z całym szacunkiem, ale:
- jak wyskakuje mi na ekranie baba z rozdartym ry.. buzią, to wcale mnie nie zachęca,
- jak jem obiad i słucham o podpaskach, żylakach odbytu itd... to krew zalewa.

Tak wiem, trochę czytałem o psychologii reklam. Mają wkurzyć, zdenerwować, bo łatwiej zapamiętać produkt. Ale czy to działa na ludzi inteligentnych?

A na stronach czy blogach reklamy toleruję, czasem lubię nawet. Wszystko zależy jak bardzo są nachalne.
______________________________________________________
Student. Pasjonat muzyki. Prawie lekarz. Bloger.
Zapraszam do mnie: http://www.thinkhealthypz.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz