Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Sheyenne
[Usunięty]



Wysłany: 2006-03-19, 18:23   

Szczerze mówiąc to spodziewałam sie czegoś lepszego... :niepewny:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Kamila 
Mephistopheles


Pomogła: 9 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 599
Miasto: Waldenburg

Wysłany: 2006-03-19, 18:31   

Nie wiem dlaczego, ale poslkie filmy nie potrafia mnie zainteresowac. Owszem sa takie jak np. "Haker", ktore mi sie spodobaly, ale jest ich naprawde niewiele. Chyba preferuje zagraniczne produkcje :)
______________________________________________________
You'll Never Walk Alone
 
  podziel si� tym postem na:
mur
[Usunięty]



Wysłany: 2006-03-24, 19:30   

ostatnio oglądałem to:

http://video.google.com/v...299313981231248
 
  podziel si� tym postem na:
Sylwia
[Usunięty]



Wysłany: 2006-03-26, 10:57   

Z polskich ostatnio widziałam komornika , podobał mi sie nawet :) ale moje ulubione to Requiem dla snu , dracula , Królowa potepionych , wywiad z wampirem ...zreszta za dużo by wymieniac :P
 
  podziel si� tym postem na:
m!s!3k 

Imię: Piotrek
Wiek: 36
Dołączył/a: 18 Mar 2006
Posty: 101
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2006-03-26, 17:08   

ja ostatnio oglądałem Francuski numer :) fajny film jak dla mnie
______________________________________________________
~m!s!3k | cmoknij mnie!
 
  podziel si� tym postem na:
Kamila 
Mephistopheles


Pomogła: 9 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 599
Miasto: Waldenburg

Wysłany: 2006-03-27, 03:35   

Sylwia, wampirzyco jedna :P
Adaptace cyklu Anne Rice widziałam, ale prferuje książki :P "Wywiad" jest w miare wierną daptacją, natomiast w "królowej" został pomienięty najważniejszy watęk, którego rozdziały zajmują 1/4 książki.

Cytat

W grudniu 04 roku czytałam “Królową Potępionych” autorstwa Anne Rice. Zdumiewająca lektura książki zmusiła mnie do czytania za dnia i w nocy. Z ponad tysiąc stronicową książką poradziłam sobie w 3 dni. Jednak wątki bardzo dobrze pamiętam i oglądając dziś adaptacje filmową “Królowej Potępionych” zauważyłam wiele niedociągnięć, przeinaczeń i (przede wszystkim) braków. Wiem że nie powinnam porównywać ekranizacji do dzieła pisanego. Lecz mimo wszystko szkoda że pominięta została legenda o bliźniaczkach, która moim zdaniem była kluczowa, bowiem opowiadała o powstaniu pierwszych wampirów. Jednakże film jest genialny pod każdym względem. Obejrzałam go kilkakrotnie. Ścieżka dźwiękowa do filmu rozbrzmiewa w moim pokoju nawet teraz, kiedy pisze ten tekst. Można powiedzieć, że zostałam głęboko oczarowana.
W największym stopniu oczarowała mnie postać Lestata. Zarówno tego książkowego jak i filmowego. To moja ulubiona postać fantastyczna (czy aby na pewno nierealna?) od kiedy sięgnęłam po “Wywiad z Wampirem”. Jego postać wzbudza wiele kontrowersji. W “wywiadzie” przedstawiony został jako wampir bezwzględny, całkowicie odcięty od swej (niegdyś) ludzkiej natury. Natomiast “królowa” okazuje oblicze Lestata jako istotę będącą w głębokiej fascynacji nad kruchością świata. Doprawdy zadziwiające połączenie. Rice utożsamiała Lestata de Lioncourt z swoim zmarłym mężem. Musiał być zaiste ciekawym człowiekiem.

Pisałam to bodajrze w październiku... Kiedy teraz to czytam widze jak wielkie zafascynowanie bije z tej recenzji prownawczej. Niektore filmy maja naprawde olbrzymie przeslanie i oddzialywanie na czlowieka.
______________________________________________________
You'll Never Walk Alone
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-03-27, 06:54   

Georgiana napisał/a:

Anne Rice

Ta osoba jest zboczona, ja czytalam jej The Claiming of Sleeping Beauty kilka lat temu i jak doszlam do polowy uznalam, ze mam dosc tych sadomasochistyczno-erotycznych wizji... :zdziwko: Co za duzo to nie zdrowo, ale mam gdzies ebooka na kompie. W wesji oryginalnej, jak ktos ma ochote sobie to poczytac to prosze sie zglaszac :hyhy:

Sorry za offtop - potraktujcie to jako dygresje :P :P
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
Sylwia
[Usunięty]



Wysłany: 2006-03-27, 07:05   

Geo , no wiem , ja królową potępionych widziałam chyba z 5 razy albo i więcej :P czasem z nudów , czasem z kims kto nie widział i tak sie nazbierało:) rzeczywiscie scieżka dzwiekowa jest świetna :) a co do samego filmu .. mimo wszystko uważam , że jest bardzo ciekawie nakręcony, świadczy o tym choćby to ,że tyle razy go widziałam i nie znudził mi sie :P
Ksiazke planuje przeczytac :P
Lestat w Królowej potępionych moim zdaniem jest o wiele lepszy :) to za sprawa tego aktora :P moim zdaniem bardziej pasuje :)
 
  podziel si� tym postem na:
N`talia
[Usunięty]



Wysłany: 2006-03-27, 12:15   

A ja ostatnio oglądałam taki starszy już film :p (po raz drugi) - 'Terminal' :} Fajna komedia, może trochę naiwna miejscami, ale poszczególne sceny bardzo ładnie sfilmowane : )
Bu, a egzorcyzmów Emily Rose mi napęd nie czyta i nie moge obejrzeć xD a się cieszyłam, że wreszcie sobie skombinowałam : |
 
  podziel si� tym postem na:
Kamila 
Mephistopheles


Pomogła: 9 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 599
Miasto: Waldenburg

Wysłany: 2006-03-27, 13:45   

Frozen Lust, ksiazki a. rice mozna podzielic na : kroniki wampirow, cykl o czarownicach z rody mayfair, erotyki: seria opowiadian o spiacej krolewnie (miedzy innymi przebudzenie) i pojedyncze ksiazki. Spis wszystkich znajdziesz tutaj

Rice w swoich ksiazkach niejednokrotnie zaskakuje. Np. w cyklu o czarowncach 13 latka namietnie kocha sie ze swoim 30 letnim, zonatym wujem ;) . Ale to sa elementy przyboczne. Glowne watki w ksiazce sa naprawde zdumiewajace. Gdyby nie strach przed pilnujacymi-pozadku mozna by tutaj napisac biografie rice z "krotka" analiza jej ksiazek.

Sylwia, hehe :D ja kiedys ogladalam filmy kilkakrotnie od pretekstem 'a tak przy okazji; ze znajomymi " :P Teraz juz chyba nie ma sensu kryc uporu maniaka :) Film de facto jest genialna ekranizacja :) Stuart Townsend zagral przeswietnie. Naprawde pasuje do tej roli. Najgenialniej wypadl na koncercie w dolinie smierci :rotfl:
Ogladalam z tym samym aktorem jeszcze jeden film - "about adam", tak zupelnie przy okazji :P I w tym filmie jego gra jest imponujaca :)
______________________________________________________
You'll Never Walk Alone
 
  podziel si� tym postem na:
Sylwia
[Usunięty]



Wysłany: 2006-03-27, 15:27   

N'talia egzorcyzmy nie były zbyt fajne wiec duzo nie tracisz :P nic szczegolnego mnie w tym filmie nie urzekło :)


Ja lubie zresztą oglądac dobre filmy kilka razy , bo zawsze jest coś co mogło mi umknąc :P potem niektore sceny zna sie na pamięć :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Kamila 
Mephistopheles


Pomogła: 9 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 599
Miasto: Waldenburg

Wysłany: 2006-03-27, 16:30   

Hmm... mam teraz chętke zeby obejrzec casanove z Heathem Ledgerem :D
Ogl;adalam zwiastun i film zapowiada sie calkiem fajnie lol

american pie : "you can call me 'nova' from 'casanova'" :D :D
______________________________________________________
You'll Never Walk Alone
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz