Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
LimakXRobczuk 
WordPress.Klub
konserwArTYSTA


Imię: LXR
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 28 Paź 2009
Posty: 97
Miasto: 3miasto

  Wysłany:    Martwy punkt w tworzeniu małego serwisu

:help: Utknąłem w martwym punkcie. :kwasny:
  • Wiem sporo (choć nie wszystko) o HTML i CSS, ftp, usługach hostingowych.
  • Wiem trochę o php, mySQL, rozumiem strukturę bloggera i wordpressa.
  • Jestem artystą muzykiem. Potrzebuję samodzielnie (ze względu na koszta) stworzyć mały serwis w celu autopromocji.
  • Mam określoną wizję.


Nie uważam, że rzucam się z motyką na słońce, ponieważ sprawnie poruszam się w tematyce informatycznej oraz szybko się uczę.

Jakiej wiedzy jeszcze potrzebuję? Gdzie jej szukać?
Co to do cholery jest framework i jak to działa? :szok: :przestraszony: :zdziwko: :wstyd:

Proszę o rady... :padam:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2015-10-24, 19:36   

LimakXRobczuk napisał/a:

Jakiej wiedzy jeszcze potrzebuję? Gdzie jej szukać?


Obejrzyj jeszcze raz "Chłopaki nie płaczą" i przypomnij sobie sławetny cytat Laski. :D

A tak serio: zadaj sobie pytanie, co chcesz osiągnąć, rozbij to na czynniki pierwsze, następnie pytaj o wszystkie po kolei Google. Każde hasło, które po drodze okaże się niezrozumiałe - również pytaj Google. Próbuj, sprawdzaj jak działa, ewentualnie ściągnij gotowca, popsuj go, napraw, zmodyfikuj. Przeważająca większość tego, co potrzebujesz, jest albo w internecie, albo w książkach, a to, czego Ci prawdopodobnie brakuje, to wprawy i wytrwałości w poszukiwaniach. Ale to da się wyćwiczyć. ;)

A skoro masz określoną wizję - narysuj ją sobie np. w Paincie, a potem buduj po kawałku.

LimakXRobczuk napisał/a:

Co to do cholery jest framework i jak to działa?


Framework jest zazwyczaj zestawem gotowych klocków zbudowanych na bazie określonego środowiska/języka programowania i ma kilka zadań:

a) oszczędzić Ci czasu przy budowaniu jednych i tych samych komponentów (bo dostajesz gotowe i po prostu ich używasz zamiast pisać to samo samodzielnie - masz więcej czasu na ważniejsze zadania)
b) oszczędzić Ci czasu przy planowaniu i budowaniu struktury projektu (bo z reguły masz ściśle narzuconą, a doświadczeni autorzy frameworka uważają, że tak jest najlepiej - albo przyjmujesz ich zdanie, albo szukasz innego frameworka ;) )

Frameworkiem jest np. Twitter Bootstrap (sporo gotowych komponentów HTML/CSS oraz gotowe mechanizmy dla responsywnych stron), Django (narzędzie do budowania serwisów w Pythonie z prostym mechanizmem CMS) czy też Symphony (PHP).

Używanie frameworka nie zwalnia Cię z konieczności poznania danego języka programowania (choćby podstaw), godzisz się również na pewne kompromisy dotyczące wydajności i szybkości działania projektu, ale w zamian dostajesz narzędzie oszczędzające Ci czas.

Odpowiedziałem na pytanie? ;)
Ostatnio zmieniony przez Lukem 2015-10-24, 22:36, w całości zmieniany 3 razy  
 
  podziel si� tym postem na:
LimakXRobczuk 
WordPress.Klub
konserwArTYSTA


Imię: LXR
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 28 Paź 2009
Posty: 97
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2015-10-24, 22:28   

Lukem napisał/a:

A tak serio: zadaj sobie pytanie, co chcesz osiągnąć, rozbij to na czynniki pierwsze, następnie pytaj o wszystkie po kolei Google. Każde hasło, które po drodze okaże się niezrozumiałe - również pytaj Google.
No właśnie na tym utknąłem. Dotarłem do miejsca, gdzie już nie wiedziałem o co mam pytać Google :P . (patrz mój podpis ;) )

Lukem napisał/a:

Próbuj, sprawdzaj jak działa, ewentualnie ściągnij gotowca, popsuj go, napraw, zmodyfikuj. Przeważająca większość tego, co potrzebujesz, jest albo w internecie, albo w książkach, a to, czego Ci prawdopodobnie brakuje, to wprawy
Z tym się w pełni zgadzam. Po prostu zabrnąłem w poszukiwaniach w ślepy zaułek. Ale wychodzę z ciemności, bo jak nie wiadomo co wpisać w gógle, to się gógluje fora i tam pyta ;) . dlatego z tym

Lukem napisał/a:

a to, czego Ci prawdopodobnie brakuje, to (...) wytrwałości w poszukiwaniach
się zgodzić nie mogę, bo jednak znalazłem odpowiedzi, również z pomocą Twojego postu :] .

Lukem napisał/a:

Odpowiedziałem na pytanie? ;)
Tak. Po stokroć dzięki :) .
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz