Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 23:29
Autor Wiadomość
rambaj 


Dołączył/a: 17 Lut 2008
Posty: 34

  Wysłany:    Grafika do szablonów.

Zacznę od razu: Czy jeśli skopiuję na szablon od kogoś zdjęcie z deviantarta i podam adres jego profilu, to nic mi nie grozi(chodzi o prawo)? Zastanawiam się skąd mają zdjęcia profesjonaliści, przecież to, że robią szablony nie znaczy, że robią zdjęcia.

Aha, i jeszce jedno: Jak zrobie szablon z Deviantartowskimi pędzlami lub brushami, to muszę podawać autora tego pędzla, brusha?
Ostatnio zmieniony przez rambaj 2008-02-17, 20:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-02-17, 19:25   

Na DA jest coś takiego jak stock gallery. często stamtąd szabloniści biorą zdjęcia i je obrabiają. prace zamieszczone w zwykłych galeriach chronione są prawem autorskim. nie sądzę aby to miało jakieś konsekwencje prawne w tym wypadku. a przynajmniej nigdy się z tym nie spotkałam... zazwyczaj jest tak, że ktoś poinformuje prawowitego właściciela o takim nadużyciu i wtedy autor zdjęcia kontaktuje się z właścicielem szablonu prosząc o zmianę zdjęcia. tak to się odbywa zazwyczaj, ale nie mogę powiedzieć jak reagują profesjonaliści, którzy swoje fotografie umieszczają na DA.
najlepiej zawsze najpierw zapytać autora. jedynie jakieś przy jakichś super wypasionych pracach zgody na umieszczenie się nie dostaje.
Pozdrawiam
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
rambaj 


Dołączył/a: 17 Lut 2008
Posty: 34

Wysłany: 2008-02-17, 19:53   

Dzięki. A jeśli mam szablony ze zdjęciami, które znalazłem w wyszukiwarce grafiki Google i nie pamiętam strony z jakiej skopiowałem te zdjęcia(więc nie podałem adresu strony) to muszę te szablony usunąć, czy mogą sobie szablony być na mojej stronie dopóki ktoś nie powie żebym usunął.

[chyba trochę zamotałem :) ]
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-02-17, 21:32   

szczerze? nie wiem... ja nie szukałam nigdy tak obrazów, i nigdy nie spotkałam się z jakimś nieporozumieniem... lepiej zawsze dodać link (zapisuj sobie na przykład w notatniku. stwórz plik i tam ładuj wszystkie takie linki, żeby nigdy nie było problemu.), bo po co niepotrzebne nerwy?

poza tym z tego co widzę, to Twoje szablony to nic innego jak kopiuj-wklej. nie sądzę, aby takie szablony miały 'wzięcie'. pomyśl nad jakimiś modyfikacjami.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
rambaj 


Dołączył/a: 17 Lut 2008
Posty: 34

Wysłany: 2008-02-18, 14:51   

Wiem, wiem moje szablony na razie nie są takie piękne i cudowne, ale staram się nad tym pracować. Dopiero się uczę i myślę, że znajdę pomoc na tym forum ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-02-18, 21:03   

No, to na pewno :)
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-02-23, 00:10   

rambaj, prawo mówi, że jeśli wykorzystujesz coś bez zgody i bez wiedzy autora jest to najzwyklejsze na świecie przestępstwo, za które grozi jakaśtam kara. Oczywiście w praktyce to wygląda inaczej, ale nie można powiedzieć, że kogoś ktoś w końcu w dupę nie kopnie i nie stanie się najgorsze. W każdym razie ZAWSZE musisz podawać autora zdjęć, teł, obrazków, brushy i wszystkiego, czego użyłeś i co nie jest Twoje. Jeśli nie pamiętasz skąd masz jakiśtam obrazek to nie możesz go użyć... Ba! I jeśli do tego wszystkiego nie masz zgody autora (bo czasami sam odnośnik to za mało) to przestępstwo. I tyle :) .
 
  podziel si� tym postem na:
Endless Night 
Zagubiona


Imię: Magda
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Maj 2008
Posty: 151

Wysłany: 2008-06-02, 13:27   

Znowu z tym pozwoleniem na użycie zdjęć nie jest tak źle. Jest wiele odsób na DA którzy z chęcią udostępniają obrazki i cieszy ich ż enajpierw się o to pyta. Popróbuj popisać do tych osób które mają prace podobające ci się i nadające się na szablon.
______________________________________________________
Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby,
brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.
— George Bernard Shaw
 
  podziel si� tym postem na:
tomer 

Dołączył/a: 31 Maj 2008
Posty: 2

Wysłany: 2008-06-02, 15:50   

Wiec tak: jesli chodzi o DA, to tak jak mowila Amira, sa stock gallery i tam mozesz brac obrazki, ale pamietaj ze musisz zostawic komentarz w profilu tej osoby, ze uzyles tego stocka, lub dac fava (jesli ma tak w opisie) i oczywiscie ZAWSZE musisz dac link do DA tego autora, ktory robil zdjecie ;)

Jesli chodzi o google, to ja mam zawsze taka zasade: NIGDY NIE BIERZ OBRAZKOW Z GOOGLE! czesto jest tak, ze jesli wezmiesz taki obrazek i nawet podasz link czy cos moga Cie posaddzic.. bo czesto jakies dzieci np. biora te prace na mojegeneracje, fotki.pl i inne gowna i pozniej jest klopot ;/ dlatego ja zawsze biore z zaufanych stron jak np. http://sxc.hu, czy wlasnie deviantart ;)

pzdr
 
  podziel si� tym postem na:
Endless Night 
Zagubiona


Imię: Magda
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Maj 2008
Posty: 151

Wysłany: 2008-06-02, 17:11   

tomer święta racje masz z tym wyszukiwaniem z googli. I gdy już przychodzi co do czego i mówi się tej osobie że ukradła prace to jej odpowiedź brzmi: "znalazłe/am w googlach", i jak tu mu wytłumaczyć?
______________________________________________________
Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby,
brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.
— George Bernard Shaw
 
  podziel si� tym postem na:
rambaj 


Dołączył/a: 17 Lut 2008
Posty: 34

Wysłany: 2009-08-21, 21:39   

Przepraszam, że odświeżam temat. To, że linka do czyjegoś deviantarta trzeba podać, jest oczywiste. Natomiast chciałem zapytać, czy do takich stron jak http://sxc.hu trzeba podawać linki?

I jeszcze jedno pytanie:
Często spotyka się szablony z osobami publicznymi. Na szablonach tych znajdują się zdjęcia z plakatów, sesji czy stopklatek z filmów. Co trzeba na takich szablonach podać. Bo bez sensu wydaje się podanie filmweb.pl lub imdb.com.

Wydaje mi się, że w przypadku gdy artysta ma konto np. na myspace.com sprawa jest ułatwiona, gdyż można zapytać go o zgodę na wykorzystanie zdjęcia, a tak to sprawa jest utrudniona.

A i na koniec:
Czy w szablonie można użyć loga znanej firmy np. "Coca-Coli"? Mam tu na myśli także zdjęcie butelki coca-coli.

Uff. Dość tych bzdur :P
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-08-21, 22:05   

http://forumprawne.org/pr...oracyjnego.html
http://forumprawne.org/pr...ec-disneya.html

Może coś jeszcze znajdziesz na tym forum. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz