Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
delete
[Usunięty]



Wysłany:    E-booki

Jeśli chodzi o książki- wolę papierowe. Uwielbiam zapach książek i nic tego nie zmieni. Nigdy nie zapomnę jak w wieku kilkunastu lat "pochłonęłam" kryminał "Tajemnica żółtego pokoju" - książka ciekawa do ostatniej strony i w dodatku był to tak bardzo stary egzemplarz, że musiałam go czytać w formie półzamkniętej by jej nie zniszyć... zapach starej książki i tajemnica jej zapisu.. dreszczyk emocji i zdziwienie na końcu - forma elektroniczna wyklucza taki nastrój. Poza tym przy komputerze znacznie szybciej męczą się oczy... i nie można go zabrać na kocyk do lasu (laptop to też nie to). :oczko:

Jednak e-booki to dobry pomysł, jeśli ktoś nie ma czasu na chodzenie po bibliotekach a chciałby coś ciekawego od czasu do czasu przeczytać.
Znalazłam ciekawą stronę na której można zakupić i pobrać, zamówić - lub pobrać bezpłatnie takiego e-booka. Jeśli macie adresy takich stron - może warto podzielić się nimi w tym miejscu. Moglibyśmy od czasu do czasu porozmawiać o ich treści.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

qqeqq
[Usunięty]



Wysłany: 2008-10-30, 13:44   

Zgadza się ale raz że na książki musisz czekać a dwa że są one dużo droższe. E-booki są łatwo dostępne. Cena e-booka jest dużo niższa dzięki czemu w naszych portfelach powstają oszczędności. A oszczędności możemy przeznaczyć na jakiś inny cel.
 
  podziel si� tym postem na:
juan 
Blogger.Klub

Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 05 Lis 2007
Posty: 48

Wysłany: 2008-10-30, 15:42   

W Polsce e-booki nie sa dużo tańsze. Patrząc na to, że odchodzą koszty druku i kolportażu (w tym ogromne koszty benzyny), to proponowane na polskich stronach oferty sa "frajersko nieuczciwe". W stanach prenumerata elektroniczna dziennika to oszczędność 95% (tak: dziewięćdziesięciu pięciu procent). A średnio magazyn w postaci elektronicznej kosztuje 75% taniej od jego drukowanego odpowiednika. U nas nie ma co liczyć na takie ceny. Póki co próbują doić ile wlezie, dlatego nie odnoszą takiego sukcesu jak firmy zagraniczne w swoich krajach.

Dodam jeszcze, że prowadzą strasznie agresywną politykę spamerską. Spamerzy od "złotych mysli" sa na każdym forum praktycznie, przez co wzbudzają niechęć i wrogość wobec swojej firmy.
 
  podziel si� tym postem na:
Karmelek 
Ownlog.Klub


Wiek: 29
Dołączyła: 17 Wrz 2009
Posty: 16

Wysłany: 2009-10-17, 12:54   

tak e-booki tak mają, ale nie ma to jak odpowiednik papierowy.
osobiście wole to drugie, e-booka używam tylko z konieczności gdy nie moge nigdzie dostać książki.
 
  podziel si� tym postem na:
skyy_ 


Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 4

Wysłany: 2009-11-23, 20:41   

Generalnie uważam e-booki za dobry pomysł.
Sama korzystam, ale tylko czasem, gdy książki nie mogę dostać, a szybko potrzebuję.
Czytanie książki 'prawdziwej' jest dużo lepsze. Wiadomo zapach i te sprawy. No i oczy się mniej męczą.
Ale gdy potrzebujemy jakiejś pozycji szybko, a nie mamy czasu na przeszukanie biblioteki, e-book to dobra alternatywa.
Gdyby jeszcze było to tańsze to zapewne stałoby się bardzo popularne.

Ale i tak książki nic nie zastąpi.
 
  podziel si� tym postem na:
rudeez 


Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 19
Miasto: wrocttle

Wysłany: 2009-11-24, 00:28   

ja w sumie ebooki czytuję wtedy, kiedy nie mam możliwości znalezienia książki w klasycznej formie, albo częściej kiedy nie chce mi się iść do biblioteki czy wydawać hajsu na kupno nowej. czyli zdaża się to częściej teraz, kiedy nawet do biblio we wro nie jestem jeszcze zapisana.
ale pamiętam jakim morderstwem dla oczu było przeczytanie na monitorze któregoś z dłuższych potterów. ;o
 
  podziel si� tym postem na:
Laleczka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 245

Wysłany: 2009-11-25, 18:24   

Jako wielka miłośniczka książek. Szczególnie tych starych. Nie przepadam za e-bookami. Męczą mi się od tego szybko oczy, nigdy nie wiem gdzie skończyłam. Czytam tylko wtedy, gdy nie mogę książki, jakiej potrzebuję dostać w bibliotece miejskiej, gminnej czy szkolnej. Poza tym, nic nie zastąpi zapachu stron i ich szelestu podczas przewracania.;-)
______________________________________________________
Ale on zmartwychwstał i wiedział o tym, czuł to całym swym odnowionym jestestwem,
a ona – ona żyła przecież tylko jego życiem.
 
  podziel si� tym postem na:
Joan 


Imię: Joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lut 2010
Posty: 47
Miasto: Kraków

Wysłany: 2010-02-18, 16:53   

Bardzo fajne i mają wiele zalet np można sobie ich na wakacje zabrać nawet 20 albo więcej
a tradycyjnych nie za bardzo. Oprócz tego ceny są bardzo przystępne.

A komputer ( laptop) można zabrać wszędzie, lub też czytnik do e-booków
______________________________________________________
Trzeba się kształcić aby stać się zajmującym towarzyszem dla samego siebie ( Kotarbiński)
 
  podziel si� tym postem na:
komandor 

Dołączył/a: 05 Wrz 2010
Posty: 50

Wysłany: 2010-09-05, 23:44   

maja wiele zalet, nie przecze, ale jakos do mnie nie przemawiaja.
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2010-09-08, 23:45   

komandor napisał/a:

ale jakos do mnie nie przemawiaja.

Toż to przecież nie audiobooki, żeby przemawiały. (;
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Atre 
Blogger.Klub
Taka Katarynka


Imię: Agata
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Cze 2011
Posty: 136
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2011-06-15, 01:19   

Nie lubię ebooków. Nigdy się do nich nie przekonam. Jestem kochanką prawdziwych książek. Dla mnie zamknięcie dzieła w komputerze to jak odebranie mu duszy. Poza tym, nie jestem w stanie się skupić, jak czytam na komputerze.
______________________________________________________
krewetki i szczypiorki.
 
  podziel si� tym postem na:
bookarnia 
Blogger.Klub

Imię: Monika
Wiek: 42
Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 3
Miasto: Mszana Dolna

Wysłany: 2011-09-11, 11:03   

Faktem bowiem jest to, że są one zdecydowanie tańsze od swoich tradycyjnych odpowiedników. Oszczędność ta wynika z tego, że wydawca nie ponosi tu kosztów druku ani kosztów transportu – i Ty też nie ponosisz tych kosztów :) . Kupując e-booka płacisz tylko za wiedzę, która znajduje się w nabywanej przez Ciebie publikacji. Dodatkowo, cały świat dzięki temu zyskuje, gdyż rezygnując z niepotrzebnego wydruku ratujesz drzewa przed wycięciem.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz