Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Jafer 
Blogger.Klub
Jego Ekscelencja


Imię: Jakub
Wiek: 34
Dołączył/a: 17 Lip 2013
Posty: 174
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-09-09, 18:20   

Mi niestety Ferdydurke obrzydzili zupełnie, dopiero teraz po wielu latach zamierzam do tego wrócić. W ogóle z liceum wyniosłem wstręt do polskich autorów, z którego dopiero wychodzę.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

percepcja 
Blogger.Klub


Imię: Magdalena
Wiek: 32
Dołączyła: 09 Wrz 2013
Posty: 27

Wysłany: 2013-09-09, 18:52   

Ważne, że masz chęć aby zapoznać się z twórczością polskich autorów:)
 
  podziel si� tym postem na:
Jafer 
Blogger.Klub
Jego Ekscelencja


Imię: Jakub
Wiek: 34
Dołączył/a: 17 Lip 2013
Posty: 174
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-09-09, 19:13   

Mało tego, powoli nawet zaczynam się skłaniać ku polskiej kinematografii, chociaż tą akurat obrzydziła mi telewizja.
 
  podziel si� tym postem na:
percepcja 
Blogger.Klub


Imię: Magdalena
Wiek: 32
Dołączyła: 09 Wrz 2013
Posty: 27

Wysłany: 2013-09-09, 19:18   

No widzisz, zuch chłopiec :D
 
  podziel si� tym postem na:
Claude 
Blogger.Klub


Imię: Klaudia
Dołączyła: 01 Maj 2013
Posty: 27

Wysłany: 2013-09-15, 15:34   

Wszystko zależy od książki, gdy lektura jest interesująca to jasne jest, że chętniej ją przeczytam ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Sknerus 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączył/a: 15 Wrz 2013
Posty: 14

Wysłany: 2013-09-17, 17:36   

Osobiście jestem, do lektur szkolnych jako idei spisu książek, które każdy szanujący się polak musi znać, nastawiony skrajnie negatywnie. Po prostu nie lubię gdy ktoś mi mówi, co muszę przeczytać, co jest ważne a co nie, jak mam tekst rozumieć, co on oznacza itp. Dlatego przez pewien czas po "Krzyżakach" Sienkiewicza, które jak dla mnie były nudne wyidealizowane i w ogóle takie se, w ogóle lektur unikałem. Nie jakoś ostentacyjnie, po prostu spadło to w mojej liście rzeczy do zrobienia na tak niską pozycję, że po prostu zapominałem przeczytać.
Potem już w liceum, mój stosunek do lektur jako takich, nie poprawił się, ale zacząłem czytać, tylko tym razem ostentacyjnie Nie przed omawianiem, tylko po, albo w jakimś oderwanym od programu momencie. Tak na przykład zrobiłem ze "Zbrodnią i Karą" Dostojewskiego, która bardzo mi się spodobała. Ba, zachęciła mnie do poczytania innych dzieł tego autora. Śmiem twierdzić, że szkolne omówienie, rozprucie zawartości i pogmeranie brudnym polonistycznym paluchem sprawiłaby, że więcej do Dostojewskiego na przykład bym nie zajrzał...
Poza tym, na boga, jak ja nienawidzę polonistów i tych wszystkich co zdają rozszerzenie z polskiego na maturze. Maziają po książkach jak jacyś abstrakcyjni malarze, podkreślają koślawie pół strony tym swoim cholernym ołóweczkiem, wjeżdżając na tekst, rany!
______________________________________________________
Hohoho!

Wolność:
http://wolnykaczor.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Em.patia 
Blogger.Klub


Imię: Paula
Wiek: 30
Dołączyła: 08 Wrz 2013
Posty: 33
Miasto: Opole/Wrocław

Wysłany: 2013-09-20, 15:00   

Dopiero teraz, mając lat 20, zaczynam powoli doceniać niektóre lektury. Jeśli czytałam, to z musu. Pamiętam moje szczere zaskoczenie, gdy któraś z lektur naprawdę mi się podobała.

W każdym razie, z przyjemnością czytałam dramaty: "Tristana i Izoldę", "Antygonę", "Króla Edypa", wszystkie szekspirowskie...

"Pan Tadeusz" też nie był zły, ale już Sienkiewicza nie mogłam ścierpieć. Wertera nigdy nie przeczytam, książka mdła a przesłanie jeszcze gorsze. Uwielbiam "Boską komedię" Dantego, ale w kanonie jest "Nie-Boska komedia" Krasickiego, a tę choć przeczytałam, to nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać.

Żałuję, że nie przeczytałam Orwella (książkę już kupiłam, niedługo nadrobię) i "Jądra ciemności".

Ogólnie jestem zdania, że większość tytułów, które są w kanonie lektur jest wprowadzana zbyt wcześnie. W ogóle, zmuszanie do czytania określonych tytułów tylko zniechęca do czytania w ogóle. A to największa krzywda jaką można zrobić dziecku. ;/
______________________________________________________
Drems don't work, unless you do.
 
  podziel si� tym postem na:
Zapisane w Kronikach 
Blogger.Klub


Imię: Kamil
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 06 Sty 2014
Posty: 28
Miasto: lubelskie

Wysłany: 2014-01-07, 14:40   

Z polskich arcydzieł, najbardziej przypadły mi do gustu "Dziady cz. III". Ale to dopiero na studiach. W liceum trochę mnie przerosły. Pamiętam, że uczyłem się wielu fragmentów na pamięć i niektóre z nich, do dzisiaj siedzą w mojej głowie. Z zagranicznych lektur, najlepszą wg. mnie jest "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa.
______________________________________________________
http://zapisane-w-kronikach.blogspot.com/ - Jak mówiono i pisano o Polsce i Polakach. Zapraszam!
 
  podziel si� tym postem na:
Marian381 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 04 Sty 2014
Posty: 47

Wysłany: 2014-01-07, 15:26   

O tak, Mistrz i Małgorzata to zdecydowanie wielkie arcydzieło. Jedyna lektura którą przeczytałem dwa razy i sięgnę do niej zapewne jeszcze kilkakrotnie.
 
  podziel si� tym postem na:
mikisios 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 11 Lut 2014
Posty: 27

Wysłany: 2014-02-13, 09:33   

Ja czytałem czasem z musu a czasem dla przyjemności. Najlepszą książką z lektur dla mnie był Hobbit :)
 
  podziel si� tym postem na:
fatymid 
Blogger.Klub
Medyk!


Pomógł: 6 razy
Wiek: 27
Dołączył/a: 12 Maj 2013
Posty: 149
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-02-20, 17:02   

Dla mnie najlepszą lekturą ever jest "Zbrodnia i kara" Dostojewskiego
______________________________________________________
http://somatyczny.blogspot.com/
Blog popularnonaukowy
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-02-20, 17:09   

Też obok Boskiej komedii i Orwella mój faworyt. Za to z gimnazjalnych strasznie wciągnął mnie buszujący w zbożu.
Ostatnio zmieniony przez Peen 2014-02-20, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz