Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Elaine Blath 
Blogger.Klub


Imię: Marta
Dołączyła: 14 Paź 2014
Posty: 45
Miasto: 3miasto

Wysłany:    wyzwania czytelnicze - opinie

co sądzicie o organizowaniu wyzwań czytelniczych? w jakich bierzecie udział? lub może sami coś organizujecie?
______________________________________________________
www.rudymspojrzeniem.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-03-09, 17:41   

Wyzwania czytelnicze? Fajna sprawa. Na podobnej zasadzie funkcjonują kluby czytelnicze w Stanach (ale one są raczej w realu), a także wiele blogów (brytyjskie Cornflowerbooks, polskie Czytanki Anki).

Mnie trudno jest do czegoś takiego zagonić, bo zwykle mam całą stertę lektur czekających w kolejce, a poza tym nie lubię, jak ktoś mi coś odgórnie dyktuje. Znam jednak mnóstwo osób, które przez cały czas mnie nudzą: "Poleć mi coś fajnego do poczytaaaaaaaaaania......", więc dla nich takie wyzwania są jak znalazł.
 
  podziel si� tym postem na:
Lynne 
Blogger.Klub

Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 2

Wysłany: 2015-03-15, 17:00   

Ja biorę udział w wyzwaniu "52 książki 2015", ale to nie tak, że czytam na siłę, byle tylko przeczytać. Czy tak, czy tak bym czytała, bo to kocham, ale to wyzwanie zachęciło mnie do sprawdzenia, po ile lektur sięgam w ciągu roku - tak z ciekawości. Nie wiem, czy uda mi się przeczytać 52, ale jakoś specjalnie mi na tym nie zależy. :)
 
  podziel si� tym postem na:
BlackenedBooks 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 26 Kwi 2015
Posty: 93
Miasto: Krosno

Wysłany: 2015-04-27, 08:10   

Moim skromnym zdaniem - gdy ktoś lubi czytać, to nie będzie mu potrzeba żadnych "wyzwań". Poza tym lepiej przeczytać mniej książek a ze zrozumieniem, niż hurtowo i po łebkach. Chyba że ktoś ma do tego tak zdrowe podejście jak poprzedniczka :)
______________________________________________________
http://blackenedbooks.blogspot.com/
Zapraszam bardzo serdecznie. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Elaine Blath 
Blogger.Klub


Imię: Marta
Dołączyła: 14 Paź 2014
Posty: 45
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2015-05-17, 17:58   

Lynne: fajne wyzwanie:)

blackenedbooks: o to chodzi, aby mieć zdrowe podejście i nie czytać hurtowo czy po łebkach.
Ja np zauważyłam, że czytam dużo fantastyki, kryminałów - co skłoniło mnie do wzięcia udziału w wyzwaniach tematycznych. Nawet stworzyłam wyzwanie dotyczące literatury skandynawskiej (w dość szerokim znaczeniu), ponieważ 1. sama dużo tego czytam 2. chętnie poznam innych autorów i pozycje niż sama czytam.

Czytanie ma być przyjemnością, a nie wyścigiem, więc nie nastawiam się na wygraną. Raczej na źródło informacji, o lekturach które być może warto przeczytać.
______________________________________________________
www.rudymspojrzeniem.pl
 
  podziel si� tym postem na:
BlackenedBooks 
Blogger.Klub


Imię: Damian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 26 Kwi 2015
Posty: 93
Miasto: Krosno

Wysłany: 2015-05-17, 18:15   

Elaine Blath napisał/a:

Lynne: fajne wyzwanie:)

blackenedbooks: o to chodzi, aby mieć zdrowe podejście i nie czytać hurtowo czy po łebkach.
Ja np zauważyłam, że czytam dużo fantastyki, kryminałów - co skłoniło mnie do wzięcia udziału w wyzwaniach tematycznych. Nawet stworzyłam wyzwanie dotyczące literatury skandynawskiej (w dość szerokim znaczeniu), ponieważ 1. sama dużo tego czytam 2. chętnie poznam innych autorów i pozycje niż sama czytam.

Czytanie ma być przyjemnością, a nie wyścigiem, więc nie nastawiam się na wygraną. Raczej na źródło informacji, o lekturach które być może warto przeczytać.


Wyzwanie dot. literatury skandynawskiej? Brzmi ciekawie. :) Sam chętnie zagłębiłbym się w temat, zwłaszcza że ostatnimi czasy ciągnie mnie jakoś na Północ. Poleciłabyś coś? :) (Zwłaszcza z fantastyki, bo z norweską / szwedzką szkołą kryminału jestem zaznajomiony całkiem, całkiem..)
______________________________________________________
http://blackenedbooks.blogspot.com/
Zapraszam bardzo serdecznie. :)
 
  podziel si� tym postem na:
FatalneSkutki 
Blogger.Klub


Dołączyła: 24 Lip 2015
Posty: 26

Wysłany: 2015-07-24, 18:09   

Lubię czytać o wyzwaniach i zawsze sobie myślę, że urozmaiciłoby to moje lektury. A potem i tak czytam zupełnie inne rzeczy niż przewidziane przez wyzwanie.

Kiedyś robiłam "52 książki w roku" - pozwalało mi to kontrolować poziom mojego czytelnictwa, ale odkąd w zeszłym roku zmieniłam pracę okazało się, że nie mam szans zrealizować - a w końcu w czytaniu nie chodzi o to by dla niego wszystko porzucać na siłę.
 
  podziel si� tym postem na:
Rosaline 
WordPress.Klub


Dołączyła: 01 Sie 2015
Posty: 14
Miasto: Katowice

Wysłany: 2015-08-02, 16:01   

Wyzwania, gdzie jest do przeczytania jakaś określona ilość książek nie są dla mnie. Lubię czytać powoli, wszystko w swoim czasie, zależnie od tego czy mam ochotę na czytanie czy nie.
Lubię jednak czytać o wyzwaniach u innych, mogę dzięki temu poznać nowe, ciekawe tytuły po które może sięgnę w przyszłości. :)
 
  podziel si� tym postem na:
annia_o 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Cze 2015
Posty: 26
Miasto: Łódź

Wysłany: 2015-08-02, 21:56   

Jeżeli traktuje się je jako zabawę są ok. Sama nie biorę udziału, bo zawsze mi nie wychodzi :P Ale też właśnie lubię podglądać u innych. Jednak dla niektórych mogą być motywacją i wtedy jest to dobre.
______________________________________________________
www.pudelka-zapalek.pl
 
  podziel si� tym postem na:
panna_inspirancja 
WordPress.Klub


Wiek: 36
Dołączyła: 24 Lip 2015
Posty: 24
Miasto: Kraków

Wysłany: 2015-08-02, 22:10   

Kiedyś widziałam takie dosyć ciekawe wyzwanie po kolei trzeba było przeczytać książki np. z danego okresu, na dany temat, zaczynający się od jakiejś litery itp. Myślę, że jest to fajny sposób na urozmaicenie czytelnictwa i przeżywania swego rodzaju przygody odnajdywaniu tytułów zgodnych z kategorią :)
______________________________________________________
https://inspirancja.wordpress.com/ - wszystko może stać się inspiracją!
 
  podziel si� tym postem na:
Ewenementka 
Blogger.Klub


Imię: Justyna
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 07 Maj 2015
Posty: 72
Miasto: Poznań

Wysłany: 2015-10-21, 22:19   

Według mnie wyzwania sprawdzają się bardziej u osób, które nie przesiadują na co dzień nad książkami, bo takie zabawy głównie motywują do sięgania po lektury (a książkoholików nie trzeba dodatkowo motywować). Dobrze, że są takie rzeczy, bo jak słyszy się o poziomie czytelnictwa w Polsce, to aż wierzyć się nie chce.
______________________________________________________
www.rzeczokulturze.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Seluna 
Blogger.Klub

Imię: Maja Główczewska
Dołączyła: 06 Sty 2016
Posty: 29

Wysłany: 2016-01-29, 12:44   

Ja dopiero w tym roku wzięłam udział w wyzwaniu :) . Sama czytam dużo, ale biorę w czymś takim udział bardziej dla urozmaicenia. Częściej to ja sama stawiam sobie jakiś cel np. sto książek w rok.
______________________________________________________
http://book-wszechmogacy.blogspot.com <- nie tylko recenzje. Prowadzą cherubini w składzie: Maja, Mati i Twyla.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz