Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Kroliczek 
Blogger.Klub

Imię: Asia
Wiek: 37
Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 5
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-04-23, 20:27   

Ostatnio się zastanawiałam trochę nad tą tematyką, przyjrzałam się przykładom z życia no i... nie. Chyba że naprawdę obie strony są dla siebie nieatrakcyjne. Albo przejdzie się fazę zauroczenia, wypróbuje w związku i przejdzie do przyjaźni. Łatwiej przyjaźnić się z byłym albo niedoszłym niż takim o, zwykłym kumplem.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

kasia35 

Wiek: 44
Dołączyła: 28 Kwi 2015
Posty: 26

Wysłany: 2015-04-28, 08:36   

Hmm , tak jest mozliwa, ja tak mam, z tym ,że trzeba uwazac, zeby nie przekroczyc pewnej granicy, bo jak to sie zrobi moze byc ... dziwnie...
 
  podziel si� tym postem na:
neumen 


Dołączył/a: 26 Maj 2015
Posty: 12

Wysłany: 2015-05-26, 20:06   

Ja nie mam przyjaciółki, a bardzo bym chciał :)
 
  podziel si� tym postem na:
NRWTrip 
WordPress.Klub


Imię: Marcin
Wiek: 36
Dołączył/a: 18 Maj 2015
Posty: 37
Miasto: Kleve (DE)

Wysłany: 2015-06-20, 14:01   

Ciężki temat... z czasem odzywa się instynkt zwierzęcy i któraś ze stron chce czegoś więcej.
 
  podziel si� tym postem na:
Czechofilka 
Blogger.Klub


Imię: An
Wiek: 32
Dołączyła: 22 Lis 2014
Posty: 15
Miasto: Rybnik

Wysłany: 2015-06-20, 23:22   

I tak, i nie.
Przykład, że tak.
W gimnazjum miałam kumpla z którym przez jakiś czas "byłam". Taka miłostka. Potem przez jakieś 8 lat w ogóle ze sobą nie gadaliśmy. Rok temu przypadkiem rozkręciła nam się gadka i od tej pory traktujemy się jak rodzeństwo. Oboje kogoś mamy i nie mamy do siebie pociągu.
Przykład, że nie.
Moje towarzystwo jest typowo męskie. Mam więcej kolegów niż koleżanek, ponieważ męczą mnie wieczne gadki o facetach, o prowadzaniu się koleżanek itd. I mam jednego kumpla, którego traktuję jak młodszego brata, więc jest mi jak przyjaciel. Niestety okazało się, że poczuł do mnie coś więcej. Spotykamy się co raz mniej. On umawia się na randki. Ja skupiam się na moim partnerze. I czuć, że już nie ma tej nici, która była.
Przyjaźń pomiędzy kobietą a mężczyzną istnieje pod warunkiem, że jasno wytyczy się granice i tych granic się trzyma. Granica niestety jest baaaaardzo cieniutka.
______________________________________________________
www.czechofilka.blogspot.com <- wpadnij czasem, jeśli masz ochotę! :lody:
 
  podziel si� tym postem na:
singiel mama 
Blogger.Klub


Imię: Monika
Wiek: 46
Dołączyła: 02 Lip 2015
Posty: 15
Miasto: Kraków

Wysłany: 2015-07-02, 14:44   

NRWTrip napisał/a:

Ciężki temat... z czasem odzywa się instynkt zwierzęcy i któraś ze stron chce czegoś więcej.


Znajdź taką która będzie dla Ciebie mało atrakcyjna, wtedy jest szansa na prawdziwą przyjaźń. Bo nie będzie się dla Ciebie liczył wygląd tylko szczerość.
A co do przyjaźni damsko - męskiej to mam takiego Przyjaciela, ale nic w tym dziwnego, bo dla niego atrakcyjną nigdy nie będę, bo woli mężczyzn :-) Sytuacja jest jasna i nam to bardzo pasuje.
 
  podziel si� tym postem na:
WiFiFun 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 23 Lip 2015
Posty: 16
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-07-24, 09:49   

Jest to ciężki temat, z jednej strony jeżeli jesteś w udanym związku to taka przyjaźń moim zdaniem jest możliwa. Jednak jeżeli twój związek idzie w złym kierunku to zachowanie relacji tylko na stopie przyjaźni jest ciężkie.
Ja mam taki przykład z życia wzięty. Z żoną wręcz skakaliśmy sobie do gardeł jak i pozostałe 50% związku leżało. I wręcz milimetry mnie dzieliły aby jej nie zdradzić z moją przyjaciółką którą znam 3 razy dłużnej niż moją żonę. I wydawać by się mogło że gdyby coś miało się wydarzyć doszło by do tego wcześniej, nic bardziej mylnego. Na szczęście w porę się opanowaliśmy. Wniosek jest taki, sparafrazuje jedno z powiedzeń" punkt siedzenia zależy od punktu leżenia".
 
  podziel si� tym postem na:
panna_inspirancja 
WordPress.Klub


Wiek: 36
Dołączyła: 24 Lip 2015
Posty: 24
Miasto: Kraków

Wysłany: 2015-07-25, 16:49   

Mogę napisać w wnioski jedynie z własnego doświadczenia. Moje historie związane z facetami nie pozwalają mi uwierżyć w przyjaźń damsko męską. Zawsze któreś z nas oczekiwało więcej i znajdowało się w tym magicznym "Friendzone". Ale tak jak napisał WiFiFun wszystko zależy od tego na jakim etapie się znajdujemy, czy szukamy miłości, czy samotność nam przeszkadza, czy też nie. Chciałabym wierzyć, że taka czysta przyjaźć między osobami odmiennej płci jesT możliwa!

singiel mama napisał/a:

A co do przyjaźni damsko - męskiej to mam takiego Przyjaciela, ale nic w tym dziwnego, bo dla niego atrakcyjną nigdy nie będę, bo woli mężczyzn :-)

Sprytnie z tego pytania wybrnęłaś hehe :D
______________________________________________________
https://inspirancja.wordpress.com/ - wszystko może stać się inspiracją!
 
  podziel si� tym postem na:
natalyyjka 

Wiek: 32
Dołączyła: 07 Kwi 2015
Posty: 23
Miasto: SZCZYTNO

Wysłany: 2015-08-09, 17:34   

Mam przyjaciela od 17 lat - nigdy niczego między nami nie było i nie będzie, więc uważam, że jest możliwa ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Dejw93 
Blogger.Klub

Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył/a: 11 Lut 2015
Posty: 34
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2015-10-04, 20:32   

Ja osobiście uważam, że przyjaźń damsko-męska jak najbardziej istnieje. Przy czym ja moje "przyjaciółki" zwykłem nazywać po prostu kumpelami.
Jak widać u mnie to działa inaczej, lecz z zupełnie innych przyczyn. Mimo swych schyłkowych 22 lat nigdy nie miałem dziewczyny i raczej się nie zanosi aby kiedykolwiek miało się zmienić. Lecz pewne choroby nie wybierają.
 
  podziel si� tym postem na:
Brawurka 
Blogger.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 21
Miasto: Cheshire

Wysłany: 2016-02-10, 15:21   

Usiłowałam, nie wyszło.
Jeden "przyjaciel" okazał się :cenzura:
A drugi jest moim partnerem od prawie 4 lat ;)
Ciężka sprawa z tą przyjaźnią. Doświadczenie pokazuje, że prędzej czy później któraś ze stron zaczyna czuć więcej i nawet szczere rozmowy nie są w stanie pomóc - serce nie sługa.
 
  podziel si� tym postem na:
aiszya 

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Sty 2016
Posty: 1

Wysłany: 2016-03-01, 18:05   

Taka przyjaźń jest możliwa, ale tylko jeżeli żadna ze stron nie "zauważa" nawzajem swojej atrakcyjności. Bo jeśli pociąg się pojawił, to cóż... jesteśmy tylko ludźmi ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz