Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
wendigo 


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-09-04, 23:14   

ailischia napisał/a:

i całe leczenie wychodzi taniej

A o ile taniej? :P
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

krokodylek 

Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 5

Wysłany: 2013-09-06, 13:27   

Podbijam ? :D chyba sama się wybiorę do ortodonty, moje dolne zęby są nierówne ;/
 
  podziel si� tym postem na:
Magsu 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Sie 2013
Posty: 23

Wysłany: 2013-09-06, 21:35   

Oooo, moje klimaty :D

Otóż, moi drodzy, żaden lekarz, jak nie ma wskazań do leczenia, nie założy aparatu dla szpanu. A jeżeli założy to ryzyk fizyk. Poza tym, co to za szpan mieć druty?
Nie przy każdej wadzie zgryzu od razu jest potrzebny aparat stały, niewielkie stłoczenia można wyregulować wyjmowanym i nie ma "szpanu" a są proste ząbki ;) ).
______________________________________________________
http://mag-su.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
czmiel 
Blogger.Klub


Imię: Joanna
Wiek: 32
Dołączyła: 06 Gru 2013
Posty: 44
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-12-07, 11:46   

Ja uważam, że noszenie aparatu bo to jest modne to głupota. Tak samo, jak noszenie okularów zerówek. "Żeby wyglądać inteligentniej". Serio? :cenzura:

Ja noszę aparat stały od roku, jest to niestety mój drugi już aparat. Poprzednia ortodontka nie znała się na rzeczy, miałam niepotrzebnie usunięte dwa zęby :mad: I teraz to naprawiam, bo, jak to delikatnie określiła moja nowa doktorka "mam krzywą buźkę". Jupi jupi jeeeeej. Czekają mnie mikrośruby, wydane tysiące, super frajda, POLECAM.
 
  podziel si� tym postem na:
michalovic 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 04 Mar 2014
Posty: 31
Miasto: Radzymin

Wysłany: 2014-03-04, 17:05   

Odkopię temat bo ciekawy :P Sam nosiłem aparat w gimnazjum - będąc młodszym nie chciałem nosić wyjmowanego, więc po kilku latach zostałem odrutowany na dwa i pół roku. Ciężko to wspominam, nie tylko ze względu że w tamtych czasach noszenie aparatu było kolejnym super powodem, by się powyżywać kimś, ale jeszcze przez okropny ból zębów w kilka dni po comiesięcznej wizycie u ortodonty. A więc jeśli ktoś naprawdę chce nosić aparat dla szpanu, to gratuluję wyboru ;)
 
  podziel si� tym postem na:
MadeByKate 
Blogger.Klub


Dołączyła: 17 Mar 2014
Posty: 34
Miasto: Trójmiasto

Wysłany: 2014-03-17, 11:30   

Też nosiłam aparat :) na początku w ogóle się nie uśmiechalam, bo bałam się, że jak to zrobię to osoba, która zobaczy mój uśmiech odskoczy przerażona :D po roku już sobie nie wyobrażałam życia bez niego.
______________________________________________________
https://m-b-k.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
karcia334 
Blogger.Klub

Dołączyła: 22 Lut 2013
Posty: 33

Wysłany: 2014-06-20, 19:34   

gdybym miala wolne fundusze na pewno sprawilabym sobie taki aparat ale nie dla szpanu tylko dla lepszego wygladu zebów po jego zdjeciu
 
  podziel si� tym postem na:
Pricz 
Blogger.Klub


Imię: Agata
Wiek: 31
Dołączyła: 03 Lis 2012
Posty: 26
Miasto: Opole

Wysłany: 2014-06-30, 13:08   

A powiedzcie mi, czy ktoś z was miał taką sytuację, że w momencie gdy zaczęły wybijać się 8, proste zęby "trafił szlag"? Jestem ofiarą 8 i niebawem wybieram się do ortodonty. Jednak zastanawiam się czy np. są usuwane wtedy chirurgicznie (za mała szczęka) i czy jest to refundowane przez NFZ, czy muszę płacić za to z własnej kieszeni?
 
  podziel si� tym postem na:
pointless 
Blogger.Klub


Imię: Ania
Wiek: 31
Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 60

Wysłany: 2014-07-30, 19:51   

Pricz napisał/a:

A powiedzcie mi, czy ktoś z was miał taką sytuację, że w momencie gdy zaczęły wybijać się 8, proste zęby trafił szlag? Jestem ofiarą 8 i niebawem wybieram się do ortodonty. Jednak zastanawiam się czy np. są usuwane wtedy chirurgicznie (za mała szczęka) i czy jest to refundowane przez NFZ, czy muszę płacić za to z własnej kieszeni?

usuwanie ósemek jest refundowane, jednak oczywiście na wizytę trzeba długo czekać, ja miałam usuwane prywatnie, jednak to była dość droga inwestycja, jeden ząb kosztował ok. 300zł, z tym że ja nie miałam wyrywanych ósemek tylko dłutowane (usuwane zęby jeszcze nie były "wyrżnięte" - ekstra doświadczenie, pan chirurg jednej ósemki nie mógł się w ogóle pozbyć i po rozcięciu dziąsła, musiał mi taką małą piłką przecinać zęba na pół i wyciągać w częściach <3 - POLECAM)


Co do aparatu ortodontycznego to nosiłam taki przez 4 lata. Zaczęłam chyba w 2 klasie gimnazjum. Miałam bardzo krzywe zęby, wstydziłam się ich, zawsze wszyscy zwracali na nie uwagę. Najpierw miałam zakładany drut na górę, po ok. pół roku doszedł jeszcze dół. Dość pozytywnie wspominam noszenie aparatu, bo po 1) to było cudowne uczucie patrzeć, jak zęby się prostują, po 2) uwielbiałam zmieniać kolory gumek <3. Co przeszkadza w noszeniu aparatu to zdecydowanie bardzo silny ból (im zęby bardziej krzywe, tym ból większy). Wizyty miałam co 1,5 miesiąca, na których pani ortodontka "podkręcała" drut. Po takiej operacji 2 dni wyjęte z życia, jesli chodzi o konsumpcje jakichkolwiek posiłków :P Przyjmowałam tylko płyny, bo zęby były odrętwiałe i wystarczyło je tylko dotknąć, żeby przeszył mnie taki ból, jakby mnie ktoś prądem pokopał.
2 dni przed założeniem aparatu nakłada się między szóstki chyba takie gumki, żeby rozciągnąć przerwę między zębami, żeby potem odpowiednie elementy aparatu się tam zmieściły. To też był hardkor. Z bólu aż gorączkowałam i w końcu sama sobie wyjęłam te gumki, bo już nie mogłam wytrzymać.

Po ściągnięciu aparatu trzeba nosić specjalne przezroczyste wkładki na zęby, by rzekomo zapobiec ponownemu krzywieniu się zębów. Ja te wkładki nosiłam 2 lata, a moje zęby i tak się pokrzywiły. Już na pewno nie tak jak przed aparatem, no ale jednak. To dość częste zjawisko u osób z "ekstremalną krzywizną", że tak powiem :P .

Może jak kiedyś będę miała dużo pięniędzy, z którymi nie będę miała co zrobić, to je "doprostuję". Póki co, pasują mi takie jakie są. ;)
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:
wysek 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 01 Lip 2014
Posty: 15
Miasto: Lublin

Wysłany: 2014-09-24, 14:59   

A ja rozważam założenie aparatu. Mimo tego, że nie mam ekstremalnie krzywych zębów, to lepiej będę się czuł z "prostymi" zębami. A po drugie ze względów higienicznych. Bo między niektórymi zębami mam za duże przerwy i dostaje mi się tam jedzenie, którego muszę się pozbywać za pomocą nici dentystycznej.
______________________________________________________
www.lubelskibiegacz.pl
 
  podziel si� tym postem na:
herbivi-cus 
Blogger.Klub


Wiek: 26
Dołączyła: 15 Sie 2014
Posty: 33

Wysłany: 2014-10-14, 15:08   

Musiałam mieć aparat stały. Najpierw nie chciałam, ale potem stwierdziłam, że jest okej. Wcale nie uważam, że to jakaś oznaka bycia... bogatym? Dziwi mnie to stwierdzenie.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-10-14, 15:34   

herbivi-cus napisał/a:

Wcale nie uważam, że to jakaś oznaka bycia... bogatym? Dziwi mnie to stwierdzenie.
Zależy ile dla kogoś to bogaty. Patrząc na średnią krajową i koszt całego zabiegu wyrównywania zębów (zapytaj rodziców ile już wydali na Twoje), to jednak aparat na zęby jest czymś na co niewielu może sobie pozwolić by nie odczuć ubytków w portfelu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz