Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Inez 
Blogowicz.Friend


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

  Wysłany:    Aparat na zęby

Co sądzicie o fenomenie stałych aparatów ortodontycznych? Czy nie uważacie, że teraz jest to sposób na pokazanie tego, że ma się kasiastych rodziców albo, że jest się trendy, dżezi i w ogóle? :D

Nie mówię oczywiście, że większość ludzi nosi aparaty od tak, bo ogólnie to oczywiście chcą naprawić swój zgryz :) , ale znam takich, którzy noszą aparat, bo teraz taka jest moda i sami nie mają szczególnych problemów z zębami.

Sama nosiłam aparat jak byłam małą dziewczynką (miałam jakieś 9 lat). Tyle tylko, że wyciągany (przez co musiałam go nosić i chodzić na te cholerne wizyty przez jakieś sześć lat), wtedy nikt jeszcze nie decydował się na aparat stały, a jak już to robił to był najczęściej pośmiewiskiem i obiektem zainteresowania innych. Pamiętam jak na moją koleżankę, która miała aparat mówili coś w stylu tygrys szablozębny czy żelazna szczęka.

A teraz to nawet słyszy się opinie, że ktoś wygląda ładnie w aparacie ortodontycznym... O co w tym wszystkich chodzi?! :D
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2009-02-16, 22:45   

o bycie na czasie.

nawet moja mamuśka twierdzi, że mogłabym, choć nie potrzebuję, sobie załatwić taki aparat oO

moja 17 siostra chodziła w aparacie 2 lata i kurde, żal mi jej było jak musiała iść na zmianę gąbek albo zdejmowanie/wkładanie aparatu - mówiła, że tego nienawidzi, a ortodontka jest nieprzyjemna w obchodzeniu się z narzędziami - kilka razy miała sytuacje, że czegoś tam jej nie zrobi bo.... i efekt taki, że dziewczyna albo napuchnięta była, albo wstyd było pójść na imprezę z rocheretanymi ustami.


jak, kto woli - dużo kosztuje, nie tylko $$$ ale też w nerwach i bólu, ale przy noszeniu aparatu dla zdrowia - jak najbardziej potrzebny, dla bycia "dzezi, trendi i kuuuuuuuuuuuul" to totalna porażka.
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2009-02-16, 22:50   

mnie za bardzo nie obchodzi sam wygląd i estetyka, ale najbardziej przy zakładaniu bałabym się bólu i seplenienia (dość szybko mówię, często niewyraźnie). mi by się bardzo przydał ale nie mogę się przekonać, znam gadkę o tym że lepej ponosić i mieć ładne na przyszłość ale i tak przechodzi mi przez myśl wizja, że w ostatni uradowany dzień noszenia przejedzie mnie tramwaj :D
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-02-17, 15:34   

Nie spotkałem się z sytuacją, że ktoś nosi aparat dla szpanu (moja koleżanka nosiła okulary od tak, więc to prawdopodobne). W obecnych czasach ludzie chcą wyglądać dobrze i ta liczba aparatów się zwiększa. Nie wiem czy dzieci dalej rozsyłają takie wyzywska, ale im tego więcej tym bardziej wydaje się to "naturalne".
Nie sądzę by, ktoś od tak podał się tym torturom.
Mi by aparat się przydał, ale obecnie nie mam pieniędzy... Może kiedyś...
 
  podziel si� tym postem na:
Sabinsien56 
Ownlog.Klub


Imię: Sabina
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Sie 2008
Posty: 517
Miasto: Z południa

Wysłany: 2009-02-17, 15:47   

ja także sie z tym nie spotkałam żeby dla szpanu ktoś nosił, w mojej klasie w podstawówce miała jedna dziewczyna ale jakoś nikt specjalnie się z niej nie wyśmiewał.
W obecnej klasie też jedna osoba ma, co prawie każdy podsumował: O, masz aparat i na tym się skończyło :)
Mi chyba za jakiś czas też beda zakładać, bo mam krzywe dwójki i trójki :kwasny:
______________________________________________________
Nie ma podpisu. Uciekł
 
  podziel si� tym postem na:
Bartek 
WordPress.Klub
Powrotny

Zaproszone osoby: 15
Imię: Bartek
Wiek: 31
Dołączył/a: 18 Mar 2006
Posty: 734
Miasto: Freiburg im Breisgau

Wysłany: 2009-02-17, 15:50   

Aparat?.. Hmm.. w sumie dwóch moich znajomych posiadało, też by mnie się przydał.
Ale nic z tego, jak usłyszałem ile to bólu kosztuje, zmiana gumek, jakieś wymysły itp.
Poza tym, nie ukrywajmy, że taka kwota na ulicy nie leży.
______________________________________________________
Wiesnaaa! ... :D
Zarejestruj się na Forum
:hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-02-17, 16:25   

Ja chyba niedłguo też będę musiał nosić aparat. Nawet sm chcę, bo wolę widzieć w buzi aparat, niż swoje krzywe zęby :P . Ja również nie widziałem nikogo, kto by nosił aparat dla szpanu. :)
 
  podziel si� tym postem na:
flov 


Wiek: 36
Dołączyła: 01 Sty 2009
Posty: 64

Wysłany: 2009-02-18, 22:47   

Ja też gdy byłam młodsza nosiłam taki zdejmowany aparat, który zakładałam na noc... Niestety kiedyś wpadł mi niechcący do kibelka i to akurat w momencie, gdy spuszczałam wodę ;]

I chyba jestem już za stara, ale nikt z moich znajomych nie nosi aparatów na zębach, więc nie wiem, czy to szpan, czy nie.

A co do kwestii, że są dżezi i trędi... no cóż, moim zdaniem są to raczej hasła marketingowe, które mają na celu zwiększenie popytu na aparaty.
 
  podziel si� tym postem na:
gruszka 


Wiek: 32
Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 19

Wysłany: 2009-06-19, 14:31   

Miałam aparat ok. dwóch lat i albo trafiłam do dobrego specjalisty albo mam szczękę ze stali, bo w ciągu całej tej kariery narzekałam na ból tylko trzy razy: zaraz po założeniu, przy zmianie drutu na ostatni, najgrubszy oraz gdy musiałam mieć wyrwane dwa zęby, aby reszta mogła się pod wpływem aparatu odpowiednio ułożyć. Owszem, zdarzało się, że drut wystawał przy zębach trzonowych {niby milimetr-dwa, ale jednak powodował podrażnienia}, ale zwykle zaklejałam to miejsce specjalnym woskiem, który dostałam od pani doktor. prócz owych incydentów cały proces wspominam dobrze, mówiąc szczerze nie ograniczałam się jakoś strasznie z jedzeniem jabłek w całości, orzechów, czy innych produktów, o których mówiono mi na początku, że są "zakazane" {no, może krówki mordoklejki, acz ich działanie jest nieciekawe nawet bez aparatu x>}.
Teraz noszę aparat retencyjny, z którym nie rozstanę się jeszcze przez ok. półtora roku i właściwie mam z nim więcej problemów niż ze stałym ze względu na moją tendencję do zapominania o nim/pozostawiania go w jakimś nieprzemyślanym miejscu {bo jest to aparat ruchomy} - a takie incydenty są niewskazane, bo owa retencja pozwala na utrzymanie prawidłowego efektu końcowego; inaczej ząbki rozejdą się/przekręcą w stare pozycje.
Ogólnie jestem zdania, iż nie taki diabeł straszny, jak go malują, a czas noszenia aparatu stałego mija bardzo szybko. Poza tym, gumki mają najróżniejsze kolory i można zmieniać ich kolory i konfiguracje przy każdej wizycie - to taki radosny szczegół ^^.

Jeśli chodzi o lans - nie spotkałam się z tego typu sytuacją i takie zachowanie wydaje mi się bezsensowne, ponieważ zęby pod aparatem wymagają dużo większej opieki i są bardziej narażone na "psucie się" - a to z pewnością nie jest fajne.
______________________________________________________
you talk to God, you're religious. God talks to you, you're psychotic.
 
  podziel si� tym postem na:
Ewa 
Blogowicz.Friend

Imię: Ewa
Wiek: 29
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 448
Miasto: okolice Elbląga

Wysłany: 2009-06-19, 15:40   

ja na szczęście mam raczej proste zęby i nie muszę nosić aparatu.
______________________________________________________
Marzenia to niczym niezmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie.
Portfolio
 
  podziel si� tym postem na:
djmila 


Imię: Małgorzata
Wiek: 28
Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 263
Miasto: bieszczady

Wysłany: 2009-06-19, 18:50   

Ja mam krzywy zgryz ale nie nosze aparatu..

[ Komentarz dodany przez: Krzysiek: 19-06-2009, 20:51 ]
W tym temacie nie chwalisz się swoim zgryzem, tylko rozmawiamy o kwestii "szapanowania" aparatem ortodontycznym. ;)
______________________________________________________
"...Fałszywi przyjaciele są i byli i zawsze będą żyli lecz nigdy w zgodzie ze mną..."
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-06-19, 20:36   

gruszka napisał/a:

gdy musiałam mieć wyrwane dwa zęby

Ja też kiedyś miałem wyrywane dwa zęby, ale przy znieczuleniu to przyjemne uczucie.

Co do tematu, to chyba jednak nie będę nosić aparatu, bo mi się zęby prostują :P .
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz