Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
zaczarowana 
Blogger.Klub

Imię: Agnieszka
Dołączyła: 13 Kwi 2012
Posty: 3
Miasto: Luboń

Wysłany:    in vitro

czy temat in vitro jest tematem tabu w Polsce?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

MatPodgorski 
WordPress.Klub


Wiek: 35
Dołączył/a: 11 Kwi 2012
Posty: 14

Wysłany: 2012-04-13, 22:05   

Myślę, że w coraz mniejszym stopniu... Nasze społeczeństwo z roku na rok uniezależnia się coraz bardziej od wpływów kościoła, dla którego jest to zło piekielne :zdziwko: Dlatego tematy jak invitro czy aborcja przestają mieć przypiętą tą łatkę tabu.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-04-14, 01:15   

in vitro to chyba zbyt ogólne, chodzi zapewne o zapłodnienie in vitro? Nie śledzę tematu na bieżąco, ale jak były debaty w telewizji publicznej to już chyba dobrze? zwykle są bardzo powściągliwi z drażliwymi tematami (chyba, że się coś zmieniło?) a jak rozmawiają i o tym to jest coraz lepiej, wychodzimy z cienia. Najwięcej ma tu do powiedzenia Kościół, który potępia takie zachowania, ale jednocześnie przy tak dużej liczbie katolików mamy też sporo popierających tego typu metody.

Ja nie zamierzam nikogo potępiać za to, że chce mieć dziecko w taki sposób. Myślę, że tak jak w przysłowiu: "najedzony nie zrozumie głodnego" jest także w tym przypadku. Nie traktujemy pewnych spraw na poważnie (wiedząc, że są na wyciągnięcie ręki) lub jako problem, dopóki na prawdę nie możemy tego czegoś mieć, musimy żyć z tą myślą i wśród innych, którzy nie mają takich problemów.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
MatPodgorski 
WordPress.Klub


Wiek: 35
Dołączył/a: 11 Kwi 2012
Posty: 14

Wysłany: 2012-04-14, 23:17   

Jeśli chodzi o polityków jest to 100% temat tabu... Boją się strasznie zaczepiać takie zagadnienia. Społeczeństwo pod tym względem jest mocno podzielone. Ludzie popierają zapłodnienie Invitro w pełni, wcale, po części, różnie... nikogo do końca nasi decydenci nie zadowolą. A w takiej sytuacji lepiej tego nie zaczepiać... jak jest tak jest. Próby były i na tym się skończyło. Typowo niepopularny politycznie temat :)
 
  podziel si� tym postem na:
kleopatrazone 

Dołączyła: 16 Maj 2012
Posty: 1

Wysłany: 2012-05-16, 11:04   

Póki co zapłodnienie in vitro jest dozwolone - szczerze mówiąc nie mam nic przeciwko, ale osobiście cieszę się, że byłam efektem "miłosnych igraszek" moich rodziców, a nie wynikiem: probówki, strzykawki i ręki lekarza ;)
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2012-05-16, 11:42   

Nie nie jest tematem tabu, przez pewne środowiska jest niestety promowane, czyli mówi się o tym.
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
Szaniu 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 13 Maj 2012
Posty: 18
Miasto: Opole

Wysłany: 2012-05-17, 19:18   

Nawet mi się w głowie nie mieści jak można być przeciwnym in vitro! A jeśli chodzi o zapłodnienie in vitro ;) to również nie darzę sympatią przeciwników.
______________________________________________________
http://exoplanet-spot.blogspot.com/ - Najnowsze odkrycia, analizy danych oraz predykcje na przyszłość!
 
  podziel si� tym postem na:
eudajmonia 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Lip 2012
Posty: 9

Wysłany: 2012-07-16, 00:58   

Jest tematem tabu zdecydowanie... No, może za wyjątkiem osób bardzo otwartych, nowoczesnych i studentów psychologii :D Pewnie i medycyny.

A nie powinien być. To przecież poważny i ważny krok do lepszej przyszłości ;)
 
  podziel si� tym postem na:
radeko89n 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączył/a: 02 Mar 2013
Posty: 21
Miasto: Zielona Góra

Wysłany: 2013-03-06, 23:25   

Wszyscy "nowocześni" widzę. Macie do tego prawo. Ja jestem zdecydowanie przeciwko tej metodzie. I tu nawet nie ma nic do tego, że jestem katolikiem. Dla mnie to zwykły przejaw materializmu. Staram się zrozumieć ludzi którzy nie mogę mieć dzieci Ale gdybym ja był w takiej sytuacji, odpukać nie skorzystałbym z takiej opcji. Zdecydowanie zdecydowałbym się na adopcję. "Nowoczesność" w kwestiach czysto moralnych nigdy nie będzie lepsza od tego co było.
______________________________________________________
http://oczamimlodegopolaka.blogspot.com/
Zapraszam na mój blog opiniotwórczy
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-03-08, 18:58   

@radeko89n
Masz prawo do swojego zdania oczywiście tylko nie napisałeś w sumie żadnego konkretu dlaczego jesteś na nie.

Nie widzę absolutnie nic złego w in vitro (ani z religijnej ani z żadnej innej strony). Jednak z czysto właśnie materialnego punktu widzenia, to adopcja jest tańsza ;)
 
  podziel si� tym postem na:
radeko89n 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączył/a: 02 Mar 2013
Posty: 21
Miasto: Zielona Góra

Wysłany: 2013-03-09, 16:16   

wendigo
Przeczytaj jeszcze raz mojego posta. Materializm, pogarda w kwestii życia ludzkiego, myśl "chcę dziecko kupuję dziecko" To mało argumentów?

Pisząc coś takiego myślałem, że chociaż Ty podasz jakiejś konkrety. Więc nie czepiaj się mnie, bo Ty napisałem tylko "nie widzę w tym nic złego". Jeśli to uważasz za argument o przepraszam Cię bardzo...
______________________________________________________
http://oczamimlodegopolaka.blogspot.com/
Zapraszam na mój blog opiniotwórczy
 
  podziel si� tym postem na:
janekzgred 
WordPress.Klub

Dołączył/a: 12 Mar 2013
Posty: 10

Wysłany: 2013-03-12, 16:31   

radeko89n napisał/a:

Wszyscy nowocześni widzę. Macie do tego prawo. Ja jestem zdecydowanie przeciwko tej metodzie. I tu nawet nie ma nic do tego, że jestem katolikiem. Dla mnie to zwykły przejaw materializmu. Staram się zrozumieć ludzi którzy nie mogę mieć dzieci Ale gdybym ja był w takiej sytuacji, odpukać nie skorzystałbym z takiej opcji. Zdecydowanie zdecydowałbym się na adopcję. Nowoczesność w kwestiach czysto moralnych nigdy nie będzie lepsza od tego co było.


Szkoda mi takich ludzi jak Ty. Osobiście znam parę, która skorzystała z tej opcji i uważam, że powinna to być ogólnodostępna forma zapłodnienia. Niestety są pary, które nie mogą mieć dzieci w naturalny sposób i tylko zapłodnienie in vitro zapewnia im jakąkolwiek możliwość posiadania dziecka. Przestańmy też piep.... jacy to my wielcy katolicy jesteśmy bo ostatnie 2 lata pokazały (np. po katastrofie smoleńskiej, akcje z krzyżem), że Polacy to z katolicyzmem nie mają wiele wspólnego.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz