Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany:    Kościół.

A ja mam do was pytanie.. Chodzicie do kościoła? Regularnie? czy nigdy? czym dla was jest kościół, i czy wiara ma jakieś znaczenie w waszym życiu?

Jako iż rozpoczynam wątek sam zacznę :wstyd:

Ja nie chodzę do kościoła. Chodziłem do komuni, teraz w tym roku pójde do bierzmowania i to będzie na tyle jeżeli chodzi o chodzenie do kościoła. Czemu nie chodzę? Bo Kościoł nie ma nic wspólnego z wiarą. Księża nie są jak kiedyś z powołania, (kiedyś grałem z kolegami w piłke na boisku przyszedł ksiądz z nami pokopać.. potem siedliśmy zaczeliśmy gadać, i w trakcie rozmowy powiedział że księdzem jest żeby mieć gdzie spać i co jeść. ) ciut mnie to zaszokowało. Wszystkie afery z szanownym ojcem dyrektorem, i jego moherową armią.
To wszystko mnie zniechęciło. Rzecz jasna rodzice wiele razy mnie namawiali do chodzenia, ale po jakiś czasie zauważyli że nie da rady mnie zmusić.



Proszę o odpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony przez lapavlo 2009-08-24, 14:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Sabinsien56 
Ownlog.Klub


Imię: Sabina
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Sie 2008
Posty: 517
Miasto: Z południa

Wysłany: 2009-08-24, 14:07   

Do bierzmowania jako tako wierzyłam, po bierzmowaniu sie skończyło.
Do kościoła chodzę, bo rodzice mnie zmuszają, ale i tak przez całą mszę myśle o czym innym. Wiara nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Katolicyzm jest dla mnie mocno niezrozumiały. Wolę być w porządku do samej siebie i swojego sumienia niż do jakiegoś wyimaginowanego bóstwa, choć tyle osób w nie wierzy.
Przeczytałam raz czy dwa biblię szatana i muszę przyznać, że troszkę mnie to też odmieniło.
______________________________________________________
Nie ma podpisu. Uciekł
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-08-24, 14:23   

Ja także do kościoła chodzę z przymusu, ale na religię sam chętnie chodzę. Ogólnie interesuję się Bogiem, Jezusem i Pismem Świętym. Od maja zaczął nas uczyć ksiądz, który jest naprawdę super. Nie zanudza nas modlitwami, tylko puszcza nam filmy, opowiada dużo o różnych ciekawych rzeczach np. całunie turyńskim albo przedstawia nam dowody, na to, że Jezus naprawdę istaniał (powiedział nam, że prawdopodobieństwo, iż 'Jezus to Jezus' jest 1:200 000 000 000).
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2009-08-24, 14:27   

A ja mam księdza, który zamiast o bogu to mysli o jedzeniu. Chodzaca beczka hipopotam i ciężarówka w jednym. raz w miesiącu obowiązkowo modlitwy trzeba zdawać, i co lekcja min, 2 strony bzdur do napisania w zeszycie + zadanie domowe. A w religii nie oto chodzi żeby dawać zadania i pisać po tyle rzeczy. Sa inne przedmioty ważniejsze niż religia.

W ogóle jak myślicie? czy religia jest potrzebna w szkole? Bo ja uważam że nie, bo tylko szkodzi.
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-08-24, 14:28   

lapavlo napisał/a:

W ogóle jak myślicie? czy religia jest potrzebna w szkole? Bo ja uważam że nie, bo tylko szkodzi.

Wyżej opisałem powód (mój ksiądz), dla którego wg. mnie religia powinna być szkolnym przedmiotem.
 
  podziel si� tym postem na:
sMiley 
Ownlog.Klub
już kierowca


Imię: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 458
Miasto: Kraków

Wysłany: 2009-08-24, 14:36   

no cóż... ja do Kościoła chodzę bo to już taki nawyk sam w sobie, a poza tym śpiewam w chórze i samo to zobowiązuje. dużą rolę w tym całym procesie kształtowania mojego podejścia do Kościoła miało ( i ma nadal) miejsce w którym mieszkam, bo Tyniec jest właściwie bardzo mocno związany z Opactwem Benedyktynów. co do wiary: wierzę i praktykuję. ale nie wiem czy tak będzie do końca. może któregoś dnia okoliczności sprawią, że wierzyć przestanę. ale póki co jest mi dobrze z moją wiarą :)
______________________________________________________
sława przemija, ale internet pozostaje na zawsze
~Ferb
Ostatnio zmieniony przez sMiley 2009-08-24, 14:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2009-08-24, 14:37   

A czy koniecznie musi być wliczanym do średniej ocen?
 
  podziel si� tym postem na:
sMiley 
Ownlog.Klub
już kierowca


Imię: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 458
Miasto: Kraków

Wysłany: 2009-08-24, 14:39   

lapavlo napisał/a:

A czy koniecznie musi być wliczanym do średniej ocen?
może nie koniecznie wliczanym do średniej. według mnie z religii nie powinno być w ogóle ocen. tylko wzmianka czy ktoś uczęszczał czy nie.
______________________________________________________
sława przemija, ale internet pozostaje na zawsze
~Ferb
 
  podziel si� tym postem na:
Ewa 
Blogowicz.Friend

Imię: Ewa
Wiek: 29
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 448
Miasto: okolice Elbląga

Wysłany: 2009-08-24, 18:06   

W mojej (najbliższej) rodzinie nikt nie praktykuje chodzenia do kościoła co niedzielę. Ja wierzę w Boga, modlę się do niego, ale jeśli chodzi o kościół, księży, sakramenty, to nie mam z nimi zbyt wiele wspólnego.
______________________________________________________
Marzenia to niczym niezmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie.
Portfolio
Ostatnio zmieniony przez Ewa 2009-08-24, 19:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
emm 
Blogowicz.Friend


Wiek: 30
Dołączyła: 31 Maj 2008
Posty: 156
Miasto: Zamość

Wysłany: 2009-08-24, 18:37   

kiedyś olewałam kościół, komunia to komunia, jakoś mnie nie ruszało. w gimnazjum coś mnie tknęło i zaczęłam się codziennie modlić. możecie nie uwierzyć, ale Bóg pomagał mi wtedy w najdrobniejszych sprawach, słuchał mnie i wybaczał. było kilka przerw, ale i tak zawsze wracałam. odprawiłam wszystkie piątki, przez dziewięć miesięcy chodziłam do kościoła, a gdy przyjęłam bierzmowanie, to poczułam że wszystko już mam i nic nie muszę robić. i znów przerwa.
powiem wam, że są pewnie sytuacje w życiu, w których nie pomoże człowiek, nawet najbliższy. ja takiej doświadczyłam, dokładnie tydzień temu. co zrobiłam? zaczęłam się modlić. ludzie nie słuchają i odchodzą. Bóg nigdy nie odchodzi, znów mnie wysłuchał i wybaczył. czuję się lepiej. byłam w kościele, jest dobrze, lżej.

nie wiem co to właściwie znaczy chodzić do kościoła, ja chodzę do Boga. nie patrzę na księży, którzy zachowują się jak zachowują. nie obchodzi mnie cały ten szum w radiu, ojciec Rydzyk itp. ja wierzę w Boga, nie w ludzi, po prostu (;
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-08-24, 18:53   

emm napisał/a:

nie wiem co to właściwie znaczy chodzić do kościoła, ja chodzę do Boga

Ja to się po prostu w kościele nudzę. Kolega mi tłumaczył coś na temat symboliki, ale jak można z chęcią iść do kościoła skoro wiadomo, że usłyszy się to samo co przez 10 lat co tydzień się słyszy. Jedyne co jest ciekawe w kościele to kazania. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
peggy.s 
Blogger.Klub


Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 474
Miasto: Katowice

Wysłany: 2009-08-25, 07:58   

No to teraz ja: Chodzę do kościoła, bo jestem tak nauczona, z przyzwyczajenia, bo jak nie pójdę, to od razu się czuję jakbym zrobiła coś super złego. Moja rodzina (z dwóch stron!) jest religijna, właściwie to babcie i dziadek cały czas mi "wpajali" te podstawy wiary, itd. Byłam w komunii, przyjęłam bierzmowanie i jakoś nie czuję się tak, żeby odejść od katolicyzmu.


miglu149 napisał/a:

Jedyne co jest ciekawe w kościele to kazania.
o tak :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz