Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Abakercja 
Blogger.Klub

Imię: Ania
Dołączyła: 04 Wrz 2014
Posty: 32
Miasto: Kraków

Wysłany: 2014-09-12, 09:07   

pieniądze szczęścia nie dają. same pieniądze niczego nie załatwią, pieniądze to nie wszystko. nie zmienia to jednak faktu, że ciężko być szczęśliwym i normalnie egzystować jeżeli brakuje środków na zaspokojenie podstawowych potrzeb. czasami mam wrażenie, że ludzie, którym brakuje pieniędzy przypisują im zbyt wiele. i wydaje im się, że gdyby tylko mieli te pieniądze to już wszystko byłoby idealnie. a nie byłoby. ubóstwo to tylko jeden z wielu problemów, z którymi człowiek się zmaga. zresztą chyba nie tylko z pieniędzmi tak jest. samotnemu wydaje się, że gdyby tylko kogoś kochał z wzajemnością to już wszystko inne by się ułożyło. bezdzietnym parom wydaje się, że gdyby tylko mieli dziecko itd.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Leniwiec Gniewomir 
Blogger.Klub


Wiek: 45
Dołączył/a: 01 Lis 2014
Posty: 12
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2014-11-01, 15:58   

Kasa zwyczajnie się przydaje. Będąc spłukanym (a wiem co mówię, byłem nie raz) po prostu boisz się każdego następnego dnia, nie wiesz, czy będziesz miał co jeść, czy nie wyłączą prądu, czy nie wylądujesz na ulicy. Zarabiając przeciętnie możesz przynajmniej nie martwić się podstawowymi, zwykłymi rzeczami, ale często nie starcza na przyjemności. Zarabiając mnóstwo możesz też pozwolić sobie na mnóstwo - inna rzecz, że często nie masz na to czasu ;)

Powiem tak: na pewno warto jest dążyć do tego, by zapewnić komfortowy byt sobie i swoim bliskim, ale raczej nie ma sensu stawiania pieniędzy na szczycie swoich priorytetów. Ja sam - póki wystarcza na normalne życie - wolę robić coś, co lubię, i zarabiać nieco mniej, niż dla grubej kasy być zmuszonym do robienia czegoś, czego nie znoszę (inna rzecz, że nie lubiąc swojej pracy nie będę w niej wystarczająco dobry, by osiągnąć znaczący sukces).

Ale jeśli ktoś na pytanie, czy chciałby być bogaty, odpowie, że nie, na 99% jest kłamcą ;)
 
  podziel si� tym postem na:
totolijo 
WordPress.Klub

Imię: Patrycja
Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 87

Wysłany: 2014-11-12, 12:08   

Leniwiec Gniewomir napisał/a:

Kasa zwyczajnie się przydaje. Będąc spłukanym (a wiem co mówię, byłem nie raz) po prostu boisz się każdego następnego dnia, nie wiesz, czy będziesz miał co jeść, czy nie wyłączą prądu, czy nie wylądujesz na ulicy. Zarabiając przeciętnie możesz przynajmniej nie martwić się podstawowymi, zwykłymi rzeczami, ale często nie starcza na przyjemności. Zarabiając mnóstwo możesz też pozwolić sobie na mnóstwo - inna rzecz, że często nie masz na to czasu ;)

Powiem tak: na pewno warto jest dążyć do tego, by zapewnić komfortowy byt sobie i swoim bliskim, ale raczej nie ma sensu stawiania pieniędzy na szczycie swoich priorytetów. Ja sam - póki wystarcza na normalne życie - wolę robić coś, co lubię, i zarabiać nieco mniej, niż dla grubej kasy być zmuszonym do robienia czegoś, czego nie znoszę (inna rzecz, że nie lubiąc swojej pracy nie będę w niej wystarczająco dobry, by osiągnąć znaczący sukces).

Ale jeśli ktoś na pytanie, czy chciałby być bogaty, odpowie, że nie, na 99% jest kłamcą ;)


Szczerze, ja bałabym się być bogata. Bałabym się tego, że nie miałabym do czego dążyć, że brakowałoby mi celów, albo zwariowałabym :P itp. Z drugiej strony chciałabym mieć tyle pieniędzy, żeby nie musieć martwić się o jutro, żeby w sklepie nie zastanawiać się czy wybrać droższą czy tańszą żywność i mogłabym pozwolić sobie na częstsze podróże, nie mówiąc już o wybudowaniu nowego domu :)
 
  podziel si� tym postem na:
Tova 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 08 Gru 2012
Posty: 61

Wysłany: 2014-11-30, 23:07   

Jasne, gdybyście mieli milion złotych i nie mogli go użyć w żaden sposób, to bylibyście nieszczęśliwi. Jednak spełnianie własnych zachcianek czy nawet życiowych potrzeb za pieniądze już daje szczęście, a nie oszukujmy się, bez kasy nie było by to możliwe.
 
  podziel si� tym postem na:
beatryczebe 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 01 Gru 2014
Posty: 35

Wysłany: 2014-12-01, 11:34   

z pieniążkami jest łatwiej. wygodniej. zauważyłam też, że gdy w związku/rodzinie pieniądze są na bieżące wydatki, życie, hobby, rozwój - żyje się mniej konfliktowo.
o ileż przyjemnie jest zatankować auto do pełna kupić kawę i jechać dalej bez uczucia, że wydałam teraz 200zl na paliwo i muszę oszczędzić w przyszłym tygodniu..
 
  podziel si� tym postem na:
Martin222 


Wiek: 37
Dołączył/a: 02 Lut 2015
Posty: 32
Miasto: Trójmiasto

Wysłany: 2015-02-02, 20:26   

Pieniądze nie dadzą ci szczęście - ja to rozumiem tak że jeżeli jesteś nieszczęśliwy z jakiegoś powodu (chory, nieszczęśliwie zakochany czy inne złe rzeczy które się mogą w życiu przytrafić) to pieniądze nie naprawią tego.

natomiast posiadanie pieniędzy pozwala cieszyć się z rzeczy które bez nich mogą być niedostępne.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-02-04, 01:21   

Martin222 napisał/a:

chory

Martin222 napisał/a:

to pieniądze nie naprawią tego.
zły przykład, bo jak jesteś chory a nie chcesz czekać latami w kolejkach (pogorszy się nie tylko stan zdrowia, ale i psychiczny), to pieniędzmi przyspieszysz wszystko wybierając prywatne kliniki i najlepszych specjalistów.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
angielskapolka 
WordPress.Klub

Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 39
Miasto: Anglia

Wysłany: 2015-05-28, 20:34   

Ujmę to tak - wolę płakać w willi, niż kartonie. Ale na poważnie, to nie chciałabym być ani bogata jak Bill Gates, ani biedna jak mysz kościelna. Po prostu za małolata za dużo napatrzyłam się na patologie, do tego u mnie w domu się nie przelewało, więc chciałabym zarabiać tyle, by się nie martwić o jutro i mieć na zachcianki od czasu do czasu. Pieniądze szczęścia nie dają? Polemizowałabym...
______________________________________________________
https://angielskapolka.wordpress.com/
 
  podziel si� tym postem na:
xavilove 
Blogger.Klub


Imię: Amanda
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Cze 2014
Posty: 17
Miasto: Hannover

Wysłany: 2015-05-28, 21:29   Re: Pieniądze szczęścia nie dają...

Sabinsien56 napisał/a:

Czy to tak jest rzeczywiście jak w tym powiedzieniu??
Jakie macie zdanie na ten temat??


Pieniądze może i nie, ale to co można za nie kupić owszem - lubię te powiedzenie ;)
 
  podziel si� tym postem na:
neumen 


Dołączył/a: 26 Maj 2015
Posty: 12

Wysłany: 2015-05-29, 07:40   

Jeśli ktoś uważa, że pieniądze nie są mu potrzebne - niech spróbuje przeżyć miesiąc bez nich :)
 
  podziel si� tym postem na:
Hunciak 
WordPress.Klub


Imię: Paweł
Dołączył/a: 28 Wrz 2015
Posty: 14
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2015-09-28, 11:33   

Oczywiście, że pieniądze szczęście dają, jednak tylko na chwile. Masz kase, kupujesz co chcesz, potem stwierdzasz, że tak w zasadzie nie jest ci to potrzebne i tak w kółko. Są ważniejsze wartości niż pieniądze, które nigdy nie mijają.
______________________________________________________
bez-aluzj.pl - coś o życiu
dogrosza.pl - coś o pieniądzu
iluzjazmyslow.pl - coś o wszystkim
poranny-trening.pl - coś o sporcie
technologia-jutra.pl - coś o technologii
 
  podziel si� tym postem na:
BloginiPL 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lis 2015
Posty: 35
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2015-12-06, 23:24   

Pieniądze szczęścia nie dają. Wiadomo, że pieniądze są nam potrzebne do życia i normalnego funkcjonowania. Ale są ważniejsze rzeczy, których za pieniądze nie kupisz, takich jak miłość, przyjaźń i rodzina.
Znam z bliskiego otoczenia przypadek, w którym osoba ma pieniądze ale nie ma szczęścia.
Szczerze, to wolę być biedna niż mieć takie problemy jak ta osoba. Nie będę się zagłębiać.
Pieniądze raz są, raz ich nie ma. Raz jesteś na górze, raz na dole. Ważne żeby na tym "dole" nie okazało się, że wszyscy bądź większość, których się uważało za bliskich, za najlepszych nie okazali się fałszywcami, którzy byli tylko z Tobą dla kasy i dlatego, że możesz coś załatwić na ich korzyść.
______________________________________________________

 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz