Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
CaCCooking 
WordPress.Klub


Imię: Olka
Wiek: 38
Dołączyła: 16 Wrz 2014
Posty: 11
Miasto: Trzebnica

Wysłany:    Pracować, aby realizować swoje pasje, czy pracować z pasją?

Jestem ciekawa Waszego zdania w temacie: pasja a praca. Jaką opcję przyjmujecie:

- czy wolicie rozdzielać te dwie sfery i pracę traktować zadaniowo, jako środek do zarobienia pieniędzy potrzebnych nie tylko na życie, ale również na realizowanie swoich pasji, marzeń;
- czy też wolicie mieć pracę, która jednocześnie jest Waszą pasją.
A może przyjmujecie jeszcze jakąś inną możliwość, która mi nie przyszła do głowy?

Pytam ponieważ skłaniam się ku decyzji totalnego przemeblowania życiowego i zwrotu o 180 stopni. Stwierdziłam, że szkoda mi życia na spędzanie 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu przy czymś, co potrafię, ale mnie nie kręci....
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-09-20, 17:23   

to znajdź coś, co lubisz i w czym jesteś dobra, a potem znajdź sposób, żeby na tym zarabiać (;
 
  podziel si� tym postem na:
CaCCooking 
WordPress.Klub


Imię: Olka
Wiek: 38
Dołączyła: 16 Wrz 2014
Posty: 11
Miasto: Trzebnica

Wysłany: 2014-09-20, 18:09   

Już znalazłam i jestem na etapie stawiania pierwszych kroków w realizowaniu planu :)
 
  podziel si� tym postem na:
Tfor 
WordPress.Klub


Wiek: 28
Dołączył/a: 26 Mar 2014
Posty: 54
Miasto: Poznań

Wysłany: 2014-09-20, 18:13   

No i świetnie, tak trzymać ;)
______________________________________________________
Zapraszam na swojego bloga o Azji, grach, kulturze, internecie i technologii ;)
 
  podziel si� tym postem na:
CaCCooking 
WordPress.Klub


Imię: Olka
Wiek: 38
Dołączyła: 16 Wrz 2014
Posty: 11
Miasto: Trzebnica

Wysłany: 2014-09-20, 18:45   

Dziękuję za doping :)
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2014-09-21, 12:16   

Zdecydowanie satysfakcja życiowa połączona z wiedzą, umiejętnościami i pasją. Moim zdaniem nie ma sensu pracować "za biurkiem" gdy taka praca nas nie zadowala, a mamy plan by to zmienić. Zawsze trzeba próbować tych najlepszych rozwiązań, do najgorszego "Z" możemy wrócić jak wszystkie litery alfabetu planu A-B-C...-W-Y się nam skończą :P
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
CaCCooking 
WordPress.Klub


Imię: Olka
Wiek: 38
Dołączyła: 16 Wrz 2014
Posty: 11
Miasto: Trzebnica

Wysłany: 2014-09-21, 19:34   

Och widzę, że do dobrych ludzi się zgłosiłam z tematem :) Bardzo mnie to cieszy :) Czas się wyzwolić ze społecznych konwenansów i oczekiwań i zacząć robić to co się kocha :)
 
  podziel si� tym postem na:
verva 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 24 Gru 2014
Posty: 28

Wysłany: 2014-12-24, 13:45   

jeśli ktoś ma możliwość pracy przy tym co kocha to nawet nie powinien patrzeć na kasę, tylko robić to co lubi
 
  podziel si� tym postem na:
Radek
[Usunięty]



Wysłany: 2014-12-28, 18:23   

Jak się za zarobić na swojej pasji, to super sprawa i tylko pozazdrościć :D
No ale tak się nie zawsze udaje. Wtedy dobre i "pracować, by realizować pasję" - czyli znaleźć robotę, która nam na to pozwoli i finansowo, i czasowo.
 
  podziel si� tym postem na:
Young Oak Box 

Dołączyła: 10 Gru 2014
Posty: 6

Wysłany: 2015-01-01, 17:26   

Ktoś kiedyś powiedział, że jeżeli twoja praca to twoja pasja, to tak naprawdę nie przepracujesz w życiu ani jednego dnia. Także żadnego rozdzielania pracy i zainteresowań, moim marzeniem byłoby robić to co kocham i dodatkowo zarabiać tym na życie.
 
  podziel si� tym postem na:
paula.es 
Blogger.Klub

Imię: Paula
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Sty 2015
Posty: 26

Wysłany: 2015-01-14, 00:10   

To takie bardzo złożone zagadnienie. Zawsze mi się wydawało, że "czemu Ci dorośli są tacy durni i pracują tam, gdzie im ta praca nie odpowiada?". Później sama stałam się prawie dorosła, skończyłam studia i przeżyłam lekkie załamanie nerwowe patrząc jakie perspektywy daje mi moje miasto :) I tak od kilku miesięcy pracuję "gdzie Bóg da", ale powiem szczerze, że ostatnie tygodnie tak bardzo dały mi w pracy w kość, że wraz z nowym rokiem podjęłam decyzję również o tym, aby przemeblować swoje życie jak i Ty :) Na szczęście nie jest to kolejne postanowienie noworoczne, którego nie zrealizuję, ponieważ już podjęłam konkretne kroki i plan jest w trakcie realizacji. Niestety to przemeblowanie może zająć nawet kilka dobrych miesięcy do roku czasu, a żyć z czegoś trzeba, więc nie pozostaje mi nic innego jak pracować tam gdzie nie lubię, aby w końcu zrealizować marzenia zawodowe :) Droga to trudna, ale warto, bo w obecnej sytuacji to w wieku 40 lat palnę sobie w łeb, nie mówiąc o dotrwaniu do emerytury.
 
  podziel si� tym postem na:
valerie1301 
Blogger.Klub


Imię: Katarzyna
Wiek: 30
Dołączyła: 10 Gru 2012
Posty: 33
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-01-19, 14:02   

Ja jeszcze nie pracuję, ale liczę na to, że praca będzie moją pasją. To są jednak marzenia, bo wiadomo, jak może być. Jeśli znajdę pracę zaraz po studiach, to będę, przynajmniej przez jakiś czas, zadowolona.
______________________________________________________
masochizm egzystencjalny
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz