Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2011-04-30, 18:06
Autor Wiadomość
bulebulerka
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-18, 14:38   

Wordpress zdecydowanie wygrywa, ale niestety za te wszystkie opcje, którymi góruje nad Blogspotem trzeba płacić, dlatego od strony finansowej wygrywa jednak Blogspot - choć znaczne ograniczenia, szczególnie jeśli chodzi o zmiany wizualne na blogu - mogą zniechęcić do tej platformy.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-02-18, 16:11   

bulebulerka napisał/a:

choć znaczne ograniczenia, szczególnie jeśli chodzi o zmiany wizualne na blogu - mogą zniechęcić do tej platformy.
a podaj przykłady tych ograniczeń? Przy standardowym blogu moim zdaniem jest ich coraz mniej. Nie tylko wordpress się rozwija, nad bloggerem też pracują świetni ludzie (poznałem osobiście w zeszłym roku).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Elaine Blath 
Blogger.Klub


Imię: Marta
Dołączyła: 14 Paź 2014
Posty: 45
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2016-02-18, 19:15   

A ja właśnie się zastanawiam nad WP i bloggerem. Obecnie mam na blogerze. Zamierzam przejść na własną domenę, zmienić szablon, zrobić wreszcie logo... i dalej czy zostawać czy iść na wp? Widzę, ze zdania są podzielone. Póki co najbardziej w blogerze irytuje mnie szablon, poza tym na moje (obecne) wymagania jest ok i nie mam z nim problemów. Okazuje się bowiem, że te problemy, które się pojawiają można rozwiązać i wynikają z mojej niewiedzy (Htsz niezmiennie dzięki za pomoc:P).

Chciałam się was przy okazji zapytać, czy zmieniając tak wiele (domena, szablon, logo) od razu szarpnąć się na WP czy sobie odpuścić, pofunckcjonować dalej na bloggerze, zobaczyć jak spełnia moje kolejne wymagania (taki mam wstępny plan)? Jakie jest wasze zdanie?
______________________________________________________
www.rudymspojrzeniem.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2016-02-18, 19:49   

Elaine Blath napisał/a:

Chciałam się was przy okazji zapytać, czy zmieniając tak wiele (domena, szablon, logo) od razu szarpnąć się na WP czy sobie odpuścić, pofunckcjonować dalej na bloggerze, zobaczyć jak spełnia moje kolejne wymagania (taki mam wstępny plan)? Jakie jest wasze zdanie?


Logo i domena nie mają związku z Bloggerem, więc jedyne, co Ci zostaje do przemyślenia, to kwestia szablonu - czego brakuje Ci w obecnym na Bloggerze i czy da się to załatwić poprzez zmianę na inny spośród dostępnych dla Bloggera?
 
  podziel si� tym postem na:
Elaine Blath 
Blogger.Klub


Imię: Marta
Dołączyła: 14 Paź 2014
Posty: 45
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2016-02-18, 20:24   

Lukem: póki co jestem na etapie poszukiwań.... testowałam już dwa.. często brakuje mi stopki w danym szablonie.
______________________________________________________
www.rudymspojrzeniem.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-02-19, 02:49   

Uważam, że w przypadku mniej skomplikowanego projektu i sytuacji, w której blogowanie na blogspocie nie jest dla Ciebie uciążliwe, zmiana silnika bloga niewiele wniesie. To jest jednak tylko moje zdanie.

Blogger gorzej wypada przy blogach wielojęzycznych. Na wordpressie ogarniasz to wtyczką a na blogspocie trzeba by zakładać osobne blogi.
Wordpress pozwala na uruchomienie sklepu ze wszystkimi funkcjonalnościami. Na blogspocie nie da się tego zrobić - chyba, że nie potrzebujesz koszyka i płatności, to wtedy można wykorzystać jedną z etykiet (przykład).
Na bloggerze trudniej wykluczyć posty z pętli - np. pomijać jakąś kategorię (można obejść, ale rozwiązanie jest mało estetyczne).
Niektóre gadżety trzeba tworzyć z wykorzystaniem js/jquery/json/api, bo nie ma jeszcze równie funkcjonalnych rozwiązań systemowych (np. podobne posty czy rotator polecanych wpisów).
Wordpress wiąże się z ciągłą inwestycją (podobnie jak domena). Za hosting rozliczasz się w trybie miesięcznym lub rocznym. Jeżeli przestaniesz płacić, to dostęp do Twojej strony zostanie zablokowany. Na bloggerze nie ma tego problemu, bo jak nie dodasz postów przez pół roku, to nikt cię za ten okres nie obciąży finansowo. Można oczywiście znaleźć oferty z hostingiem za grosze, ale to się nadaje zwykle na malutkie witryny, więc pytanie: czy to ma sens? Może lepiej przeznaczyć na ciekawszy wygląd bloga?

kilka przykładów nietypowych szablonów na blogspocie:
http://www.mesmerizefashion.eu/
http://www.jestemkasia.com/
ekskluzywnymenel do wglądu tu: http://szablonmenela.blogspot.com/
http://www.yowloski.com/
http://www.cammy.com.pl/

=> katalogi szablonów - tutaj znajdziesz ciekawe wizualnie skórki za niewygórowaną cenę, bo projekty indywidualne zawsze będą droższe, niezależnie od platformy.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
megida 
Blogger.Klub

Dołączyła: 22 Cze 2013
Posty: 16

Wysłany: 2016-02-19, 22:19   

przejście na wordpress polecam tylko jeśli brakuje ci czegoś naprawdę ważnego. Inaczej przejscie nic nie wniesie
ja z jednym blogiem wróciłam na bloggera, drugi mam nadal na wordpress
 
  podziel si� tym postem na:
Elaine Blath 
Blogger.Klub


Imię: Marta
Dołączyła: 14 Paź 2014
Posty: 45
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2016-03-06, 17:33   

Bardzo wam dziękuję za odpowiedzi.

Na logo czekam:)Mam już upatrzony szablon

Kod

http://demo.soratemplates.com/2015/12/insight-blogger-templates.html


Co o nim myślicie?

teraz tylko muszę znaleźć osobę, która pomoże mi go wdrożyć i dopasować do moich potrzeb.

Domena też już zakupiona.
______________________________________________________
www.rudymspojrzeniem.pl
 
  podziel si� tym postem na:
ratpoison 


Imię: Tomasz
Dołączył/a: 22 Kwi 2016
Posty: 37

Wysłany: 2016-05-13, 11:19   

Blogger może upaść z dnia na dzień, nie warto ryzykować. Nie takie serwisy zostały sprzedawane czy upadały :) Koszt domeny i hostingu to groszowe sprawy, nie ma w ogóle nad czym się zastanawiać.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-05-13, 12:04   

ratpoison napisał/a:

Blogger może upaść z dnia na dzień, nie warto ryzykować. Nie takie serwisy zostały sprzedawane czy upadały
z dnia na dzień? ciekawe :) nawet jeżeli google postanowi kiedyś o zamknięciu tej usługi, to da użytkownikom bardzo dużo czasu na zabranie treści. Patrząc po innych ich projektach będzie to minimum rok a prawdopodobnie coś koło 2.

ratpoison napisał/a:

Koszt domeny i hostingu to groszowe sprawy, nie ma w ogóle nad czym się zastanawiać.
rozumiem, że hostingi nie upadają? Doniesienia ostatniego roku pokazują, że nawet więksi i sprawdzeni gracze mogą mieć poważne problemy i narazić swoich klientów na duże straty.
Za grosze? i są na tyle wydaje by za małą sumę obsłużyć nawet kilkusettysięczny ruch? a jeżeli ruch masz malutki, to po co w ogóle hosting, instalowanie skryptów, dbanie o aktualizacje? Nie lepiej skupić się na treści?

Jestem za tym by dobierać sobie miejsce pod własne potrzeby z uwzględnieniem rozwoju na jakieś 6 miesięcy do przodu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Firaga 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2015
Posty: 65
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2016-08-05, 18:24   

Postawiłam na Blogspot. Po pierwsze dlatego, że jako użytkowniczka gmaila automatycznie miałam na nim konto i nie musiałam się nigdzie dalej rejestrować. Po drugie - na początku swojej blogowej przygody miałam nikłe pojęcie o CSS, więc siłą rzeczy wybrałam prostszą i bardziej łopatologiczną opcję. Przyzwyczaiłam się i tu zostaję, tu mi wygodnie.
______________________________________________________
OGIEŃ W USZACH - blog muzyczny. Rock, metal, folk, alternatywa.
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2016-08-10, 16:24   

Po latach używania blogspota przeniosłam się na wordpress. Początkowo błędnie na .com, w którym w zasadzie za wszystko trzeba płacić (nawet na zainstalowanie GA). Potem założyłam darmowe konto na hostinger.pl i spróbowałam wordpress.org (jako totalny laik), żeby zobaczyć, czy w ogóle sobie z tym poradzę.

Poradziłam, jestem bardzo zadowolona. Mam w końcu blog, z którego wyglądu jestem całkowicie zadowolona, wybór wtyczek i usprawnień jest przeogromny. Nie musiałam się bawić w instalowanie niczego ręcznie, bo hostinger wszystko ułatwia. Szybko zdecydowałam się zainwestować te 70zł na pół roku i cieszyć nowym blogiem. Jedyne czego brakuje mi w bloggerze, to statystki. Źródła wyświetleń zawsze pokazywały adresy dyskusji, w których ktoś mnie podlinkował, na GA nie umiem tego znaleźć.

Jeśli jednak ktoś dopiero zaczyna przygode z blogowaniem, chce sprawdzić czy to jest dla niego - blogger calkowicie wystarczy. Jest prosty, przejrzysty i bardzo intuicyjny.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz