Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
nemo04 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 24 Lip 2012
Posty: 9

  Wysłany:    Dlaczego zaczęliście prowadzić bloga?

No właśnie, co Was do tego skłoniło? Żeby anonimowo - lub też nie - wrzucać swoje zdjęcia/przemyślenia/dzieła/sukcesy/porażki do internetu, gdzie każdy może to obejrzeć?

Ja chciałem podzielić się swoimi przemyśleniami, bo nie zawsze mam z kim. Zależy mi też na punkcie widzenia innych dlatego mam nadzieję, że mój blog stanie się popularny. Dodatkowym elementem jest to, że chciałbym by wpadało mi trochę dodatkowych funduszy.

Jednak nie jest to takie proste, bo jest pewnie jeszcze milion powodów dla których to zrobiłem, ale są one zbliżej nie sprecyzowane.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2014-04-27, 23:03 ]
Swój komentarz możesz zostawić również na Google plus => https://plus.google.com/b...sts/d79emfaLkFP
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

simonpol 
WordPress.Klub


Imię: Szymon
Dołączył/a: 19 Lip 2012
Posty: 28

Wysłany: 2012-07-25, 11:09   #mojaHistoriaBlogowiania

Ja zacząłem prowadzić z dwóch głównych powodów.
Pierwszy z nich może się wam nie spodobać, bo jest ściśle komercyjny. Chciałem mieć portfolio w formie bloga. Zwykłe teksty, a w jednym z działów również przykładowe seo-precle.
Drugi jednak to wrodzona chęć pisania. W zasadzie od dziecka chciałem pisać. Zaczytywałem się jak byłem mały w dziełach Verne'a i wielu innych. Zacząłem zauważać jak ważna jest nie sama treść, a styl pisania. No i kiedyś natrafiłem na blog kominka i widząc jak on pisze uznałem, że to może być opcja - napisać bloga :) .

I tak zrobiłem. Oczywiście nie ma on zbyt wielu wejść - może dlatego że istnieje dopiero tydzień, a może dlatego, że nie wiem jak się wziąć za rozpowszechnianie go... Jednak jestem dobrej myśli, bo przede wszystkim pisze to co lubie. Czyli moje zdanie :D
______________________________________________________
http://wmojejopinii.wordpress.com - Moja subiektywna ocena codzienności :) Niezależny blog opiniotwórczy.
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2012-07-25, 12:26   

Ja od pamietnych czasów gimnazjum nie miałam przyjaciół i zaczelo mi to ciazyc, pozniej poznałam moją Drugą Połowę i chcialam poniekad spisywać Naszą historie. Zalozylam bloga. Tak, żeby miec swoje małe miejsce, by moc z latwoscia wcisnac ROK 2007 i miec czarno na białym jakie przejścia mam za sobą. Tamtego bloga prowadze do tej pory, a procz niego od zalozmy 2-3miesiecy mam nowego, którego znacie.

Nigdy nie chciałam zarabiać na blogu, nigdy nie napalałam się na licznik wejść. Śmieszycie mnie troiszkę jeżeli po tygodniu, dwóch, miesiacu chcecie mieć nie wiadomo jakie ilości odwiedzin, komentarzy czy nie wiadomo jaki zysk. Dajcie najpierw coś od siebie, prowadźcie blog pół roku, rok a później liczcie na jakieś profity z jego działania. Śmieszne, to. Przyznajac się do checi zarobku już na starcie pokazujecie jak przedmiotowo traktujecie czytelników. Mnie to obraża.
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
simonpol 
WordPress.Klub


Imię: Szymon
Dołączył/a: 19 Lip 2012
Posty: 28

Wysłany: 2012-07-25, 12:38   

Alabastrova napisał/a:

Śmieszycie mnie troiszkę jeżeli po tygodniu, dwóch, miesiacu chcecie mieć nie wiadomo jakie ilości odwiedzin, komentarzy czy nie wiadomo jaki zysk

Koleżanko w związku z tym, że piszesz w liczbie mnogiej, to powiedz mi gdzie napisałem, że chce zarobić na blogu? :) . Blog ma 2 działy. Jeden to portfolio, a drugi główny to moje teksty. Nie chce zarabiać na 'odwiedzinach na bloga'. W tym wypadku chodzi mi tylko o zwykłych czytelników. Jedyny 'zarobek' jaki mógłby mi ktoś zarzucić nie jest ściśle zwiazany z samym blogiem. Robie seo-precle i inne tego typu rzeczy i stąd dział portfolio na nim, do którego zleceniodawcy mogą zajrzeć i sami ocenić czy chcą bym dla nich pracował. Z samego prowadzenia bloga nie spodziewam se jakiś 'profitów'. Teksty daje niezależnie, a dział portfolio prowadze zupełnie osobno.
______________________________________________________
http://wmojejopinii.wordpress.com - Moja subiektywna ocena codzienności :) Niezależny blog opiniotwórczy.
 
  podziel si� tym postem na:
nemo04 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 24 Lip 2012
Posty: 9

Wysłany: 2012-07-25, 12:55   

Niestety nie jest mi przykro, że Ciebie to obraża z prostych przyczyn.
To, że chciałbym, by blog pozwolił mi zaprosić kogoś do kina częściej niż raz na dwa miesiące, nie oznacza, że traktuje odbiorce przedmiotowo. Gdyby tak było, to bym pisał o modzie lub o gotowaniu, ew. o robieniu biżuterii z koralików (nie mówię, że są to złe tematy, bo są ludzie, którzy się tym interesuję i jest to dobre, ale w moim wypadku byłby to komercyjny zabieg polegający na wyborze szerokiego targetu). Zarabianie nie jest głównym celem bloga - jest sympatycznym dodatkiem i w jakiś sposób wskazuje na popularność bloga - a jak napisałem zależy mi to ze względu na możliwość kontaktu z innymi i rewidowaniu swoich poglądów.
Więc nie zgadzam się, że jest to przedmiotowe traktowanie czytelników. Na podobnej zasadzie można by powiedzieć, że jeśli artysta/lekarz chcę zarabiać na swoich usługach, to będzie odbiorców tych usług traktował przedmiotowo. Czasami jest tak, a czasami tak nie jest. Mocna generalizacja osądów redukuje klarowność i krytyczność myślenia, a to nie jest dobre.
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2012-07-25, 13:38   

nemo04 napisał/a:

Zarabianie nie jest głównym celem bloga - jest sympatycznym dodatkiem i w jakiś sposób wskazuje na popularność bloga


Wiekszej głupoty jak żyję nie słyszałam ;)
Skoro tak zależy Ci na popularności (i pieniadzach) to zdaje się, że Videoblogi są teraz znacznie bardziej "kasowe" :) Może w tym kierunku powinieneś pójść?
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Alechemiczka 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 6
Miasto: Poznań

Wysłany: 2012-07-25, 13:41   

Wydaje mi się, że nie chodzi o jako taką chęć zarobku, tylko o to, żeby ktoś docenił naszą twórczość. Chyba nikt nie pisze bloga wyłącznie dla siebie (do tego służą pamiętniki).
Dla mnie blog jest konsekwencją nadmiaru wolnego czasu. Od roku myślałam o tym, żeby opisać moje zainteresowania, przekazać moją wiedzę i pasję. Dopiero niedawno do tego dojrzałam. Robię to głównie dla przyjemności, a jeśli przy okazji komuś pomogę i ktoś zechce to przeczytać, skomentować, to będę bardzo zadowolona
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2012-07-25, 13:44   

No ja raczej inaczej pojmuję docenianie twórczości niż wyciąganie rączki po pieniążki za ilość odsłon ;) Ale jestem bardzo bardzo staroświecka więc moge się mylić.
Nie ma większej nagrody bowiem niż słowo dziękuję. I tylko dla niego sama prowadze bloga.
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
simonpol 
WordPress.Klub


Imię: Szymon
Dołączył/a: 19 Lip 2012
Posty: 28

Wysłany: 2012-07-25, 13:53   

Ale spójrz na to z innej strony. Możesz zarabiać na tym co kochasz. Jakiś czas temu miałem okazje grać na ulicy. Robiłem to co kocham i raz na jakiś czas jakiś przechodzień wrzucił coś od siebie. Ale to jest właśnie spełnienie zawodowe. Robić coś co kochasz i widzieć płynące z tego efekty. I wtedy nie ważne, że są to drobne grosze. Jest to wynik docenienia i to jest najważniejsze.

Prowadzę bloga niekomercyjnie, nie zarabiam, ani w tej chwili nie zamierzam zarabiać reklamami, ale nie widzę nic w tym złego. Pełno internautów zarzucało kominkowi, że sprzedał się gdy uczestniczył w jakiejś kampanii reklamowej. Ale to nie jest nic innego jak zazdrość i ignorancja tych ludzi. To przynajmniej moja opinia
______________________________________________________
http://wmojejopinii.wordpress.com - Moja subiektywna ocena codzienności :) Niezależny blog opiniotwórczy.
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2012-07-25, 14:50   

Pozwolę sobie mieć inne zdanie :)

ps. Polaczki tak myślą "skoro mowisz o mnie zle to mi zazdrościsz ty fajtułapo życiowa" ;) Nie kazda krytyka jest wynikiem zazdrości, czesto jest to wynik zdroworozsądkowego myślenia, którego autorowi akurat często brakuje ;)
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Luthieenn 
Blogger.Klub


Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 30
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-07-25, 16:35   

Hmmm, ja założyłam bloga na początku z nudów - chciałam mieć jakieś miejsce w sieci, w którym nie będę bez sensu przeglądała stron (jak np. na FB), tylko pozostawię coś po sobie, ktoś to przeczyta etc. Po jakimś czasie bardzo mi się to spodobało, i teraz nie wyobrażam sobie nie mieć bloga.
A co do zarabiania - jestem w tym ANTYmistrzem :D Mój blog ma już ponad rok i znikomą ilość wejść i obserwatorów ;) Ale cóż zrobić jak się nigdzie w żaden sposób nie reklamuję ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Silaqui 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 49
Miasto: Chorzów

Wysłany: 2012-08-06, 23:52   

Kroniki powstały z jednego, smutnego powodu: wśród ludzi, z którymi miałam codziennie styczność nie było nikogo, kto czytywałby literaturę ambitniejszą niż nowinki w "Fakcie". A ja chciałam porozmawiać o książkach, poczytać co też inni mają do powiedzenia, poszukać inspiracji. Zaczęłam więc obserwować blogi z recenzjami, a i z czasem moje opinie zaczęły nabierać kształtu.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz