Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
mariolinux 
WordPress.Klub

Imię: Mariusz
Wiek: 45
Dołączył/a: 30 Sie 2013
Posty: 80

Wysłany:    Facebook to kiszka?

I znowu zrobiłem sobie tour po tutejszych blogach. Tym razem widzę coś innego. W sumie śmiesznego, zastanawiającego... Jak to możliwe, że ja mam 17 członków na Facebook, którzy lubią fan page smakpodniebienia.pl a są tacy co mają po kilka setek, i "generują" tyle samo lub mniej komentarzy na blogach od mnie? Przecież powinny być setki wypowiedzi? ;) Dla mnie to super. Pytanie jaka jest zatem rola fan page. Moim zdaniem mała. I będzie coraz mniejsza. Tak oto rzecze bystrym okiem Mariusz K.
______________________________________________________
life stylowy blog o smakach naszego życia
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Kuc_Filolog 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 25 Wrz 2013
Posty: 66

Wysłany: 2013-10-19, 20:51   

Duża. I coraz większa.
Po pierwsze, masz bezpośredni kontakt ze swoimi czytelnikami.
Jak ja przez tydzień niczego nie mogę napisać, to chociaż informuję o tym na pejdżu.
Po drugie, czytelnicy poprzez komentowanie szerzą Twojego fp, a więc i bloga dalej.
Po trzecie, możesz mikroblogowac, a więc niejako prowadzić dwa blogi równolegle.
Po czwarte, funkcja reklamy.
Po piąte, tam również są komentarze.
______________________________________________________
http://kucfilolog.blogspot.com
Pełen deathstyle. Inaczej mówiąc: Taki lifestyle, ale bez obcisłych spodni, koszulek z kryzą, kremów pod oczy i całej reszty ucinaczy penisa.
Tak, na blogu jest x postów. Sukcesywnie go zapełniam. Tak, blog jest szpetny. Muszę znaleźć kobietę, która potrafi się zajmować designem.
 
  podziel si� tym postem na:
mariolinux 
WordPress.Klub

Imię: Mariusz
Wiek: 45
Dołączył/a: 30 Sie 2013
Posty: 80

Wysłany: 2013-10-20, 00:43   

Mniejsza rola i będzie spadać ranga tego portalu. Ja ma swoją grupę odbiorców (która rośnie) dla których Facebook, to nie najważniejsza "rzecz". Słowa i interakcja to podstawa. A nie, że ktoś polubi fan page bo tak wypada.
Może dlatego, że gimbusy i inne "kolorowe dziewczynki" nie wchodzą do mnie.
Zresztą Face upadnie, prędzej czy później, na rzecz bardziej agresywnych "przeciwników". A blog zostanie, tak czy inaczej.
______________________________________________________
life stylowy blog o smakach naszego życia
 
  podziel si� tym postem na:
Kuc_Filolog 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 25 Wrz 2013
Posty: 66

Wysłany: 2013-10-20, 01:03   

A skąd ta teoria o upadającym fejsie?
Nie mówiąc o tym, że fejs jakoś do upadku się nie zbiera, wręcz przeciwnie, to nawet jako fan pejdż działa świetnie i stanowi duże wsparcie - chociazby poprzez możliwość informowania o wpisach. Mimo braku dzieciarni na pejdżu.
______________________________________________________
http://kucfilolog.blogspot.com
Pełen deathstyle. Inaczej mówiąc: Taki lifestyle, ale bez obcisłych spodni, koszulek z kryzą, kremów pod oczy i całej reszty ucinaczy penisa.
Tak, na blogu jest x postów. Sukcesywnie go zapełniam. Tak, blog jest szpetny. Muszę znaleźć kobietę, która potrafi się zajmować designem.
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-10-20, 10:02   

A kto powiedział że komentarze są najważniejsze ? Sama czytam wiele blogów i za często ich nie komentuje, czasem zdarzy się coś raz na 2 tygodnie.
Sama liczba komentarzy naprawdę nic nie znaczy, ja mam czasem większy odzew pod zajawkami na FB. Patrząc na ciebie np. pod drugim postem masz 37 komentarzy z czego 15 jest twoich.

Myślę że wyciąganie takich wniosków i przepowiadanie końca, tylko i wyłącznie na postawie twojego 17 osobowego fanpage jest trochę śmieszne
:]
 
  podziel si� tym postem na:
Oj_karola 
Blogger.Klub


Imię: Karolina
Dołączyła: 08 Paź 2012
Posty: 46
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-10-20, 10:04   

To co się dzieje na Twoim fp widzi tylko garstka lajkujących. Są to osoby, które często wchodzą w interakcje z fp. Reszta nic nie widzi. Zasięg zmniejszył sie od kiedy Mark wprowadził opłaty za widoczność wpisów. Ale to jego piaskownica i niech robi co chce. Jakoś na życie trzeba zarabiać ;) .

A do upadku się nie chyli, bez przesady.
 
  podziel si� tym postem na:
Me From Mars 
Blogger.Klub


Imię: Patrycja
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 32

Wysłany: 2013-10-20, 17:03   

Nie mam nadal fan page'a; mój blog jest dopiero raczkujący, więc nie sądzę, aby FB mógł mi w czymś pomóc. Zastanawiam się, czy posiadanie fan page'a jest konieczne przy prowadzeniu i promocji bloga. Znacie jakieś ciekawe blogi, które prosperują pomimo braku konta na FB?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-10-20, 17:14   

W przypadku kiedy większość ruchu na stronie czy blogu generują serwisy społecznościowe - można doszukiwać się zależności pomiędzy liczbą fanów i ilością komentarzy. W innych przypadkach ciężko to ocenić, ale raczej nie.
To forum może istnieć bez profilu na FB i postów czy komentarzy nie zabraknie, bo większość osób napływa i tak z wyszukiwarki. Tak im widocznie pasuje skoro nie lajkują podczas odwiedzin (przy 25 tysiącach użytkowników miesięcznie niecałe 1000 fanów na FB to bardzo malutko ;) ).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
lordK 
Blogger.Klub
Just a dreamer


Imię: Karol
Wiek: 31
Dołączył/a: 29 Maj 2013
Posty: 64
Miasto: Śląsk

Wysłany: 2013-10-20, 17:24   

U mnie jedno udostępnienie posta przez osobę prywatną (nie mam fanpage'a) już sprawiło, że największe zainteresowanie blogiem bierze się z fb. Na razie rozwijam raczkującego bloga, ale w przyszłości nie wyobrażam sobie go bez fanpage'a na fb. Jak na razie w fejsbuku siła, gdy to się zmieni to może zmienię podejście.
______________________________________________________
I'm just a dreamer but I'm hanging on.
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-10-22, 00:18   

Komentarze i liczba wyświetleń często nijak mają się z rzeczywistością. Jak ktoś ma 5-10 znajomych blogerów to może mieć 10-20 komentarzy pod postami, a 100 odwiedzin dziennie.

Przykład. Mój pierwszy blog miał 30 unikalnych dziennie i średnio 2-5 komentarzy pod postami. Mój kolejny miał 200 odwiedzin dziennie i średnio 2 komentarze.
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
mariolinux 
WordPress.Klub

Imię: Mariusz
Wiek: 45
Dołączył/a: 30 Sie 2013
Posty: 80

Wysłany: 2013-10-22, 07:00   

Super, że tak dyskusja się rozwinęła. Co post, to inna opinia. Wiadomo każdy ma swój punkt widzenia. I świetnie!
______________________________________________________
life stylowy blog o smakach naszego życia
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-10-23, 14:40   

A ja uważam, ze facebook to po prostu jedno z narzędzi - zastąpiło komunikatory, zastąpiło standardowe formy reklam w sieci, nadało tez markom pewną cechę o której przez pewien okres konsumpcji zapomniały - że najważniejszy jest nabywca, a nie produkt.

FB nie upadnie tak jak upadał Epuls, nk, fotka - bo FB nie jest nastawione stricte na komunikację user - user, a na komunikację user - marka - user.

Dlatego też, blog, jako marka na fejsie powinien się pojawić i powinien się promować też i tam - wiralowo i klasycznie - bo to że nas tam nie ma, nie oznacza, że nie ma o nas dyskusji :) .
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz