Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany:    [Hejterzy] Kiedy kończy się krytyka a zaczyna hejt?

Myślicie, że warto mieć hejterów? Czy uważacie, że jeśli są wulgarni lub obrażają, to należy ich banować?

Dla przykładu ja za tekst o teorii ewolucji biologicznej dostawałem komentarze, że jestem chory psychicznie i że chce zniszczyć kościół katolicki, a za tekst o względności określania czegoś ''naturalnym'' gdzie w obrazku znalazł się homoseksualizm, dostawałem komentarze, że mój blog to blog propagandowo-polityczny, że jestem homoterrorystą i że jestem kłamcą :-D. Za usuwanie obraźliwych komentarzy oczywiście zarzucano mi komunistyczną cenzurę. Co również jako że uznałem za obraźliwe, usunąłem. Ah, no i oczywiście zarzucano mi, że jestem opłacony przez koncerny farmaceutyczne w celu ukrywania >>prawdy<< o nowotworach.

Znajoma ma hejterów hejtujących jeśli skrytykuje produkt danej tylko firmy, a że firma ta ma wyjątkowo idiotyczne i klamliwe reklamy to często ląduje na blogu. Może są to hejterzy zatrudnieni. Inny kolega bloger prowadzący również bloga naukowego też dostaje hejty za wpisy np. o Wielkim wybuchu, że jest ateistycznym propagandzistą itd. Znajoma prowadząca bloga popularnonaukowego za napisanie o homoseksualizmie u zwierząt została zywzywana, że jest lobbystką LGBT chcącą zniszczyć ludzkość. Bardzo pozytywna blogerka AniaMaluje otrzymywała komentarze, że nienawidzi katolików, za wpis o swojej filozofii życia (który nie był ani trochę obraźliwy).

Można więc zauważyć, że blogi naukowe są głównie pod ostrzałem środowisk skrajnie konserwatywnych i skrajnie religijnych. Ale do rzeczy, jak się zapatrujecie na hejterów, hejtrstwo, różne formy radzenia sobie z nimi?
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-06-22, 20:19   

Miałem kiedyś podjąć podobną dyskusję, więc pozwoliłem sobie rozszerzyć trochę nazwę tematu. Zacząłbym od zdefiniowania gdzie kończy się krytyka, gdzie zaczyna hejt i czy jest coś pomiędzy nimi?

Biczyk napisał/a:

Czy uważacie, że jeśli są wulgarni lub obrażają, to należy ich banować?
O tym czy kasować obraźliwie komentarze powinieneś decydować sam. Oceń czy Cię uraziły lub mogą urazić jakiegoś z Twoich czytelników. Jeżeli tak, pozbądź się ich. Szczególnie tych, które zawierają dużo niecenzuralnych zwrotów.

Biczyk napisał/a:

Ale do rzeczy, jak się zapatrujecie na hejterów, hejtrstwo, różne formy radzenia sobie z nimi?

Nie warto robić sobie szamba na blogu. Takie osoby nastawione są jedynie na rozwalanie dyskusji pod postami a wykorzystują do tego tanie chwyty. Jak zareagujesz a nie potrafisz sypnąć dobrą ripostą, to popłyniesz z kupą. Lepiej zająć się ciekawszymi rzeczami, poświęcić czas normalnym czytelnikom lub przygotować kolejny wpis.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Sadi 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 25
Miasto: Kraków

Wysłany: 2015-06-22, 23:51   

Jeśli masz dużo komentarzy z hejtami, to lepiej je zostawić, bardzo często gdzie pojawia się hejter tam pojawia się anty hejter i tym podobne.
Ja w takich tematach bym na pewno nie faworyzowała nikogo i jeśli widzę że poruszyłam pewien temat to po prostu bym obserwowała bieg wydarzeń bez interweniowania, bez komentowania. No chyba że są to komentarze, które proszą o wyjaśnienie pewnych nieścisłości to pewnie przy tym zrobiłabym wyjątek.
 
  podziel si� tym postem na:
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany: 2015-06-23, 21:19   

Masz rację co do nie odpowiadania, jeśli nie ma się dobrej riposty.
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Radosław Lubor 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączył/a: 03 Gru 2016
Posty: 35
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2016-12-03, 22:25   

Prosta sprawa - wulgaryzmy, wyzwiska nie są tolerowane. Jeżeli ktoś obraża niecelowo, ale w polemice to jest to tolerowane. Granica jest intuicyjna. Jak ktoś pisze "jesteś głupi" to jest to hejt. Jak ktoś pisze, dlaczego jestem głupi to jest to krytyka.
______________________________________________________
Zapraszam serdecznie na blog Kag in Books jak i na fanpage o tej samej nazwie. Piszemy o książkach, recenzujemy je, publikujemy własną twórczość i współpracujemy z wydawnictwami.
Blog: http://www.kaginbooks.blogspot.com/
Fanpage: https://www.facebook.com/kaginbox/
 
  podziel si� tym postem na:
Ruivo 
Blogger.Klub


Wiek: 26
Dołączyła: 24 Lis 2016
Posty: 28

Wysłany: 2017-03-05, 20:06   

Przede wszystkim, zdrowa krytyka wskazuje na faktyczne błędy popełniane przez autora. Osoba krytykująca nie używa chwytów erystycznych a stara się pokazać drugiej stronie, gdzie popełniła błąd – może nawet i takiej osobie chcieć pomóc w naprawieniu ich, bądź pokazać drogę do udoskonalenia czegoś.
Natomiast tak zwany „hejter” rzuca ad hominem, ad personam i czym jeszcze popadnie, w drugą stronę. Jeśli ktoś rzuca stwierdzeniami „a ty jesteś taki, śmaki i owaki” to nie warto dalej czytać tych wypocin i po prostu się ich pozbyć, polecam uruchomienie moderacji komentarzy – nie ma sensu paprania się z osobami, które nie potrafią nawet prowadzić rzeczowej dyskusji tylko muszą obrzucić mięsem drugą stronę, bo nudne życie mają i muszą je uprzykrzać innym.
______________________________________________________
When I think I'm going deep
I'm really going hollow
I can see a newborn me
Emerging from the bottom

— Angra, Newborn Me
 
  podziel si� tym postem na:
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2017-03-06, 15:41   

Krytyka jest dobra, ale tylko wtedy, gdy jest konstruktywna. Dzięki krytyce zmieniliśmy szablon i staramy się robić lepsze zdjęcia. Chociaż mieliśmy jednego hejetra, który krytykował wszystko. Z tym hejterem się pożegnaliśmy, bo żal nam było czasu na jego pie..rniczenie głupot ;)
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Intro1 
Blogger.Klub


Dołączyła: 03 Lut 2016
Posty: 65
Miasto: Polska

Wysłany: 2017-05-03, 23:50   

Ja banuję niektórych nawet profilaktycznie, najczęściej na disqusie i twitterze. Po co się denerwować, na własnym blogu trzeba się czuć przede wszystkim komfortowo. Jak czuję, że ktoś bardzo mocno wchodzi w moją przestrzeń, próbuje jakichś głupich rad, traktuje mnie z góry, to nie mam skrupułów przed kasowaniem lub blokadą.
______________________________________________________
http://w--sieci.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
dve bodky 
WordPress.Klub


Imię: Ewelina
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Sty 2015
Posty: 38
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2017-06-29, 19:13   

Na moim blogu jak na razie nie pojawiają się hejterskie blogi. Natomiast część komentujących, to takie trochę "mądrale", które ze wszelką cenę starają się mieć inne zdanie niż ja i udowodnić, że jestem w błędzie. Czasem muszę się sporo nagimnastykować, żeby odpowiedzieć na taki zaczepny komentarz, ale w sumie to się cieszę, że pisane przeze mnie słowa zainteresowały drugiego człowieka i nie trafiają w próżnię :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz