Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
mtotowangu88 
Blogger.Klub


Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 35

Wysłany: 2013-07-31, 23:46   

Mam zboczenie na punkcie ortografii, rażą mnie błędy, ale sama zauważyłam, że odkąd za dużo siedzę w Internecie cofam się w tej kwestii. Cenię sobie komentarze, które zwracają uwagę, że coś źle napisałam - wtedy w duchu się wstydzę i zapamiętuję poprawną wersję {niestety ostatnio zdarza mi się to coraz częściej, z czego nie jestem dumna}. Także nie bójmy się zwracać sobie wzajemnie uwagi - to naprawdę może pomóc :)
______________________________________________________
Zapraszam na moje blogi:
http://mtoto-wangu.blogspot.com/
http://www.fitlifestyle.pl/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

agniesha 
Blogger.Klub


Imię: Agnieszka
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 50
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2013-08-01, 09:02   

mtotowangu88 napisał/a:

Mam zboczenie na punkcie ortografii, rażą mnie błędy, ale sama zauważyłam, że odkąd za dużo siedzę w Internecie cofam się w tej kwestii. Cenię sobie komentarze, które zwracają uwagę, że coś źle napisałam - wtedy w duchu się wstydzę i zapamiętuję poprawną wersję {niestety ostatnio zdarza mi się to coraz częściej, z czego nie jestem dumna}. Także nie bójmy się zwracać sobie wzajemnie uwagi - to naprawdę może pomóc :)


Niestety masz rację, Internet nas cofa. Sama łapię się na tym, że zdarza mi się coś źle napisać ale na szczęście zdążę się poprawić w porę. Czasem aż się łapie za głowę jakie to ja słowo stworzyłam...
______________________________________________________
http://coraz-mniej.blogspot.com czyli, zawsze warto spróbować! :)
 
  podziel si� tym postem na:
Daria. 
Blogger.Klub


Imię: Daria
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 115
Miasto: Polska - Gdańsk

Wysłany: 2013-08-01, 09:58   

Jestem wyczulona na punkcie błędów ortograficznych. Sama ich nie robię, na szczęście, "czarna magia" internetu na mnie nie działa.
Uważam, że po to jest edytor, w którym się pisze posty, by przed kliknięciem "publikuj" człowiek się zastanowił i wszystko jeszcze przeglądnął.
______________________________________________________
Wszystkich moli książkowych zapraszam na
www.internetowa-biblioteczka.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
agniesha 
Blogger.Klub


Imię: Agnieszka
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 50
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2013-08-01, 10:41   

Nie no jasne, ja mówię o pisaniu jeszcze w trakcie. Wiadomo, że zanim się publikuje poprawia się ewentualne błędy.
Ja od dzieciństwa chodziłam na dodatkowe zajęcia z ortografii bo mam dysortografię (tak wiem, że to niby lenistwo bla bla...mam inne zdanie, ale nie na ten temat dyskusja). Nie zmienia to faktu że od tego jest słownik żeby ewentualnie skorygować błąd i właśnie tak robię :)
______________________________________________________
http://coraz-mniej.blogspot.com czyli, zawsze warto spróbować! :)
 
  podziel si� tym postem na:
PioMro 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 30 Lip 2013
Posty: 49

Wysłany: 2013-08-07, 21:00   

U mnie blogger wszystkie błędy poprawia, więc nie mam takiego problemu :)
Gdyby tak nie było, to zapewne pisałbym w wordzie :)
 
  podziel si� tym postem na:
kcal 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 14 Sie 2013
Posty: 29

Wysłany: 2013-08-26, 23:13   

Dawniej teksty pisałem najpierw w zewnętrznym edytorze tekstu, każdorazowo przeklejając je na bloga, ale od jakiegoś czasu przerzuciłem się na TinyMCE, czyli natywny edytor WordPressa. Mam tam autokorektę ortografii, ale... nie interpunkcji. Tak naprawdę dopiero prowadząc blogi uczę się języka polskiego, uświadamiając sobie jak jest skomplikowany, i błędy uważam za rzecz naturalną. Czasami wracam do opublikowanych wpisów i ręcznie poprawiam tu literówkę, tam przecinek i inne głupotki, których po prostu nie da się uniknąć :zawstydzony:
______________________________________________________
Moje przepisy kulinarne:

...i fanpejdż: http://www.facebook.com/bombakalorycznapl
 
  podziel si� tym postem na:
diawol
[Usunięty]



Wysłany: 2013-08-27, 02:12   

Najgorsze są słowa typu: nie ma/niema - nie ma pieniędzy, albo niema kobieta (to skarb) :D
Dla przykładu chrome nie widzi problemu, a nikt nie uwierzy że spacja nam się przycięła ;)

Kiedyś specjalnie zostawiałem literówki by zobaczyć kto ze znajomych czytał bloga - to były pierwsze notki, teraz niema sensu...

Co do samych błędów zastanawiam się czy pianie z drobnymi ortografami nie byłoby dobre gdy kieruje się treści do osób 16-22? Nie wpłynęło by to pozytywnie na wizerunek autora jako normalnego człowieka na równi z czytelnikami?

PS: przecinki.pl - pomaga z przecinkami, ale nie zwalnia z myślenia ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Elviska 
Blogger.Klub


Imię: Dorota
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Kwi 2013
Posty: 75
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2013-08-28, 13:39   

Moim zdaniem przecinki.pl to porażka. Sama mam problemy z interpunkcją, ale kiedy przepuściłam swój tekst przez przecinki.pl, było jeszcze gorzej. Przykład pierwszy z brzegu, skopiowałam kawałek mojej ostatniej recenzji i według tejże strony prezentuje się to tak:

Apetyt na zapoznanie się z sylwetkami przedwojennych przedsiębiorców, ich stosunkiem do pracowników, metodami działań oraz okolicznościami, w których udało, im się odnieść sukces, rozbudziła u mnie inna przeczytana niedawno książka. Chodzi mi tu oczywiście o "Zapach świeżej kawy" Kordiana Tarasiewicza , dzięki, której mogłam na chwilę odbyć podróż w czasie i przyjrzeć się losom firmy właścicieli oraz pracowników firmy Pluton. Szczególnie dużo dowiedziałam się na temat działalności tego przedsiębiorstwa właśnie w okresie międzywojennym, gdyż, to wówczas kierował, nim autor wspomnianej pozycji. :przestraszony:
______________________________________________________
http://czytelnicze-zacisze.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-08-28, 14:49   

diawol napisał/a:

to były pierwsze notki, teraz niema sensu...

Masz rację - nie ma sensu celowo robić błędów :P

Kiedyś widziałem takie teksty;

nienajgorszy, nienajlepszy - według Worda to poprawne sformowania, więc według niektórych ludzi również.

Przecinki.pl to jedna z bezsensownych stron, jakie kiedykolwiek widziałem.

Cytat

Pies naszczał na kota, który się przestraszył, i uciekł
Mówił, że jest debilem i że kocha trabanty.

Według tej strony oba zdania błędnie zapisałem - a w pierwszym zdaniu przecinek po "przestraszył" zmienia sens zdania.

Ja polecam prosteprzecinki.pl

A sam nie lubię, gdy ludzie wydzielają funkcję od nazwiska - ten błąd nawet na takich serwisach, jak Fakt.pl czasem się pojawia.
http://www.mateuszchomick...d-nazwiska.html
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
diawol
[Usunięty]



Wysłany: 2013-08-28, 21:02   

chomik21m napisał/a:

diawol napisał/a:

to były pierwsze notki, teraz niema sensu...

Masz rację - nie ma sensu celowo robić błędów :P

Spacja mi się przycięła! :D

Cytat

PS: przecinki.pl - pomaga z przecinkami, ale nie zwalnia z myślenia ;)

Jeśli poprawia się automatem to jest kiszka, ale ręcznie można się nieco sugerować. Z mojego doświadczenia nie jest aż tak strasznie ;)
 
  podziel si� tym postem na:
colorfulflowers 
Blogger.Klub

Dołączyła: 05 Sie 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-09-03, 00:28   

Ja staram się nie popełniać błędów ortograficznych, ani gramatycznych z szacunku do czytelnika, ale niestety czasami każdemu mogą się one zdarzyć:) Nigdy nie krytykuję osób popełniających takie błędy, ale wiem że nagminne błędy ortograficzne na wielu popularnych serwisach internetowych spotykają się z dużą krytyką czytelników i często są powodem żartów z "profesjonalizmu" redaktorów. Najlepiej korzystać z zewnętrznego edytora tekstu. Ja zawsze przed publikacją zapisuję wszystkie teksty na wypadek, gdyby przeglądarka mnie zawiodła;) Pozdrawiam i udanego blogowania!:)
 
  podziel si� tym postem na:
mariolinux 
WordPress.Klub

Imię: Mariusz
Wiek: 45
Dołączył/a: 30 Sie 2013
Posty: 80

Wysłany: 2013-09-07, 02:33   

Ja ciągle w swoim blogu poprawiam ortografie. I jak złapię coś to od razu poprawka.
______________________________________________________
life stylowy blog o smakach naszego życia
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz