Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Gorska_Kozica 
Blogger.Klub


Imię: Karolina
Wiek: 41
Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 71
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-11, 12:07   

Błędy mnie denerwują. Czasami wręcz trzeba się zastanowić, co autor miał na myśli. :D Sama nie jestem mistrzynią ortografii, ale przykładam się, by wszystko sprawdzić. Zawsze też dziękuję za uwagi dotyczące popełnionych przeze mnie błędów/literówek, itp.
______________________________________________________
Góry, lifestyle - Po prostu życie ... Życie Me ... :)

Może polubisz? FB-Fanpage :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

lordK 
Blogger.Klub
Just a dreamer


Imię: Karol
Wiek: 31
Dołączył/a: 29 Maj 2013
Posty: 64
Miasto: Śląsk

Wysłany: 2013-09-11, 20:14   

Dla mnie ortografia jest jedną z najważniejszych rzeczy wpływających na ogólny wizerunek bloga/strony.

Nie wyobrażam sobie, by nie sprawdzać pisowni przed opublikowaniem posta. Prawdą jest, iż blogger to też człowiek i błędy w postaci literówek czy interpunkcji czy nawet ortografii popełniać może. Sęk w tym, żeby te błędy widzieć i eliminować.

Po napisaniu posta zawsze po kilka razy czytam swoje wypociny i sprawdzam pod różnymi kryteriami. Sprawdzam błędy zarówno te w pisowni jak i te merytoryczne oraz składniowe. Dbam o to, by posty były przejrzyste, ładnie brzmiące w głowie czytelnika oraz starannie sformatowane. Gdy mam wątpliwości co do pisowni pewnego wyrazu kieruję swój wzrok do słownika i rozwiewam swoje wątpliwości.

Zachęcam do starannego pisania. Chcąc dbać o wizerunek swój oraz bloga należy zwracać na to uwagę. "Jak Cię widzą, tak Cię piszą" sparafrazowałbym na "Tak jak piszesz, tak Cię widzą." : )
______________________________________________________
I'm just a dreamer but I'm hanging on.
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-09-13, 19:27   

Oczywiście, że ortografia to podstawa wszystkich wpisów i sama czasem zastanawiam się, dlaczego w ogóle ktoś, kto ma np. problem z napisaniem słowa "blond" zabiera się za blogowanie...
 
  podziel si� tym postem na:
bazylia 
Blogger.Klub


Dołączyła: 05 Wrz 2013
Posty: 32

Wysłany: 2013-09-13, 19:38   

Ortografia jest bardzo ważna jeśli widzę bloga, który ma rażące błędy ortograficzne to nawet nie zagłębiam się w jego treść.
Owszem każdemu mogą się zdarzyć literówki czy jakieś głupie błędy typu "na prawdę" i "napewno", ale nie wiem jak można napisać np "gura"..
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-14, 00:18   

Lenka Apetyczna napisał/a:

sama czasem zastanawiam się, dlaczego w ogóle ktoś, kto ma np. problem z napisaniem słowa blond zabiera się za blogowanie...
a moim zdaniem to dobry sposób na ćwiczenie ortografii ;) oczywiście pod warunkiem, że wytykanie błędów nas nie wkurza -> tylko motywuje do pracy.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
bazylia 
Blogger.Klub


Dołączyła: 05 Wrz 2013
Posty: 32

Wysłany: 2013-09-14, 11:43   

Cytat

a moim zdaniem to dobry sposób na ćwiczenie ortografii ;) oczywiście pod warunkiem, że wytykanie błędów nas nie wkurza -> tylko motywuje do pracy.

Jeśli ktoś chciałby ćwiczyć ortografię poprzez pisanie bloga to nie wypuszczałby takich baboli, każda przeglądarka teraz posiada podkreślanie błędów..;] a taki "bląd" "nalerzy" itp podkreśla, więc jest to lenistwo osoby blogującej.;p
 
  podziel si� tym postem na:
Kinga 
Blogger.Klub

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-11-04, 20:54   

Przywiązuje dużą wagę do ortografii, ale też się czasami łapę na tym, że jak nie sprawdzę tekstu po napisaniu, tj. nie przeczytam dokładnie to jakieś byki paskudne zostają. Z tym, że bardziej interpunkcyjne ale też razi.

Grunt to sprawdzać przed publikacją.
 
  podziel si� tym postem na:
fikiblog 
Blogger.Klub


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 42

Wysłany: 2014-03-12, 20:28   

Zwracam szczególną uwagę na błędy, bloger powinien się zaprezentować jak najlepiej żeby nie odstraszyć czytelników.
______________________________________________________
http://zpasjadozycia.blogspot.com/ - mój mały świat ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Gamon 
WordPress.Klub

Dołączył/a: 17 Mar 2014
Posty: 38
Miasto: Lodz

Wysłany: 2014-03-17, 13:22   

Mamy ten plus, że działamy razem. Każdy wpis przed ostateczną publikacją musi przejść nie tylko przez filtr Open Offica ale i przez "korektę" drugiej osoby. Oczywiście nie uchroni to w 100% przed błędami ale sporo z nich udaje się uniknąć.
 
  podziel si� tym postem na:
Panna K 
WordPress.Klub


Imię: Kornelia
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Mar 2014
Posty: 98

Wysłany: 2014-03-20, 19:06   

Ja zwracam bardzo dużą uwagę na poprawność ortograficzną moich tekstów. Wiem, że ze stylistyką jest u mnie gorzej, ale pracuję nad tym. Dużo czytam, piszę też coraz więcej. Do tego staram się zostawić sobie teksty do "ostygnięcia" na jeden dzień, zanim je opublikuję :) .
 
  podziel si� tym postem na:
Kejczi 
Blogger.Klub


Imię: Natalia
Wiek: 27
Dołączyła: 07 Maj 2014
Posty: 47
Miasto: Poznań

Wysłany: 2014-05-07, 23:15   

Mnie błędy bardzo irytują, dlatego sama staram się ich nie popełniać - przed każdą publikacją czytam wszystko jeszcze raz by wyłapać jakieś literówki, brak przecinka albo błąd stylistyczny. ;)
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:
Ejkarola 
Blogger.Klub

Dołączyła: 05 Maj 2014
Posty: 28

Wysłany: 2014-05-08, 09:00   

Zwracam uwagę na błędy, sama staram się ich nie popełniać. Natomiast kiedy zobaczę bloga, który już w nagłówku lub tytułach razi "babolami", skreślam go na starcie
______________________________________________________
ejkarola.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz