Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2010-12-15, 19:29
Autor Wiadomość
Tomaszka 

Dołączył/a: 03 Wrz 2011
Posty: 5

Wysłany: 2011-09-03, 11:10   

reklama w Adtaily się ani trochę nie opłaca, są serwisy, które mają po 2500-6500 odwiedzin i reklama kosztuje około0 5 zł na nich. Więcej można zarobić na adsense bo to jest ładna waluta :D
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-09-03, 18:43   

Tomaszka napisał/a:

reklama w Adtaily się ani trochę nie opłaca, są serwisy, które mają po 2500-6500 odwiedzin i reklama kosztuje około0 5 zł na nich.
nie opłaca się komu? znam stronę, na której reklama kosztuje 4-5 zł, ma 9tyś. odsłon dziennie i firmy wracają się tam reklamować po kilka razy. Wystarczy dobrać swoją reklamę tematycznie a zysk może być ogromny. Druga sprawa to odpowiedni banner, który musi zachęcać do kliknięcia w niego.

Tomaszka napisał/a:

Więcej można zarobić na adsense bo to jest ładna waluta :D
Nie wszędzie reklamy Google się sprawdzają i nie wszędzie da się na nich prosto zarobić.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Eikone 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 01 Gru 2011
Posty: 6

Wysłany: 2011-12-01, 14:42   

Cytat

nie warto brudzić sobie bloga na początku. Najpierw najlepiej zdobyć stałych czytelników, założyć statystyki, promować się i badać czy popularność rośnie. Jak ruch zacznie przekraczać trzy zera z piątką z przodu w miesiącu - wtedy warto dopiero myśleć o reklamie (i można zacząć się cenić od razu).


Tu się nie zgodzę. Jeden z moich blogów ma około 2k wyświetleń w miesiącu i reklamy cały czas się sprzedają. Natomiast mam też bloga, który ma 100 tyś. wyświetleń w miesiącu a reklamy sprzedają się bardzo kiepsko.

Wszystko zależy od tematu bloga. Sam gdy kupuje w AdTaily kieruje się głównie kategoriom, bo wolę zareklamowac się na blogu, który ma 100 odsłon, ale jest tematycznie odpowiadający mojej reklamie.

Zauważyłem, że ludzie kupują reklamy kierując się ceną, umieszczają wszędzie gdzie jest ruch, a potem się dziwią, że nikt nie kliknął.

Przykładowo wczoraj ktoś kupił reklamę na moim forum, które jest na temat muzyki, a reklama dotyczy... butów damski.

Także nie koniecznie duży ruch przekłada się na zarobek.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-12-01, 15:33   

Cytat

Tu się nie zgodzę. Jeden z moich blogów ma około 2k wyświetleń w miesiącu i reklamy cały czas się sprzedają. Natomiast mam też bloga, który ma 100 tyś. wyświetleń w miesiącu a reklamy sprzedają się bardzo kiepsko.
założyłeś tego bloga wczoraj, miesiąc temu, pół roku temu czy kiedy? pisząc na początku chodziło mi o nowego bloga. Zamiast najpierw myśleć o tym ile zarobię na tym co napiszę, lepiej skupić się na dobrej treści, dopracować ją a dopiero potem korzystać z ruchu by na nim zarobić.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Eikone 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 01 Gru 2011
Posty: 6

Wysłany: 2011-12-01, 16:04   

Tak, zgadza się. Co do tego, że treść powinna być na pierwszym miejscu, a dopiero później zarobek, nie ma żadnych wątpliwości. Ogólnie odniosłem się do ruchu. Chodziło mi że nie ma on żadnego przełożenia na zarobek. Równie dobrze mogą zarabiać blogi, które mają malutki ruch, ale posiadające wartościowe treści, ale to też bywa różnie ;)
 
  podziel si� tym postem na:
matpilch 


Wiek: 34
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 40
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-11-13, 17:12   

właśnie skonfigurowałem sobie adtaily i już widać pierwsze efekty - zniknął irytujący popup onetowski :D

edit
dobra, nieważne, nie zniknął :wstyd:
______________________________________________________
Podwójna Ciągła
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-11-13, 18:55   

Na blog.pl będziesz miał ciężko z własnymi reklamami, bo onet dokleja swoje boksy z polecanymi gównami. Poza tym jak ruch masz niewielki to nie zarobisz kokosów. Pomimo 25000 UU na domenie blogowicza zarobki są tak marne, że w wolnej chwili wywalę ten gadżet.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
matpilch 


Wiek: 34
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 40
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-11-13, 18:57   

Htsz napisał/a:

Na blog.pl będziesz miał ciężko z własnymi reklamami, bo onet dokleja swoje boksy z polecanymi gównami. Poza tym jak ruch masz niewielki to nie zarobisz kokosów. Pomimo 25000 UU na domenie blogowicza zarobki są tak marne, że w wolnej chwili wywalę ten gadżet.


ja to raczej z ciekawości zrobiłem. najwyżej za rok kumplom piwo za internety postawie :D

[ Dodano: 05-12-2013, 18:00 ]
pierwsza 'kampania reklamowa', całe 84gr/dobę na 4 dni :D
szkoda, że to chyba wątpliwej jakości reklamodawca, ale nie będę narzekał.
______________________________________________________
Podwójna Ciągła
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz