Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
trololo 
Blogger.Klub

Dołączyła: 24 Lis 2012
Posty: 29

Wysłany: 2013-04-20, 21:44   

Htsz napisał/a:

Będą się wyświetlały jak połączysz konta Bloggera i Google+ :-) myślę, że to się prędzej przyjmie niż zakładanie kont na kolejnych stronach tylko po to by obserwować kanały RSS. Ja ten bloglovin spotykam głównie na blogach szafiarek.


Szczerze? Zupełnie nie podoba mi sie g+. I jeśli połączę konta to tylko z konieczności. A bloglovin zaczyna funkcjonować na blogach kosmetycznych :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-21, 00:31   

Ja natomiast nie widzę niczego nadzwyczajnego w bloglovin, to pokazuje jedynie najnowsze wpisy z blogów. To samo masz w kokpicie bloggera, nazywa się "lista czytelnicza".

Nie zmienia to oczywiście faktu, że każdy kanał zbytu treści może pomóc, rzadko zaszkodzić.

Jeżeli chodzi o G+ i Bloggera to obecne zmiany wskazują na to, że obie usługi będą ze sobą coraz bardziej integrowane. Google powoli wyciąga ostrą amunicję by obudzić tę drzemiącą społeczność.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
trololo 
Blogger.Klub

Dołączyła: 24 Lis 2012
Posty: 29

Wysłany: 2013-04-21, 00:43   

No tak, ale jak dobrze rozumiem z dniem 1 lipca google zamknie google reader, a więc zniknie też i lista czytelnicza? A bloglovin świetnie zastępuje tą aplikację.

Może trochę na wyrost powiem, ale wydaje mi się, że to z tym zamknięciem readera to był celowy zabieg by coraz więcej osób przeszło na g+ Nie wiem jak inni bloggerzy, ale np. przeglądając profile bloggerek kosmetycznych rzadko która ma połączony profil bloggera z g+
Co prawda słyszałam też, że powodem zamknięcia jest spadek popularności, ale niemniej wydaje mi się, że nie był to przeważający argument.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-21, 03:39   

trololo napisał/a:

No tak, ale jak dobrze rozumiem z dniem 1 lipca google zamknie google reader, a więc zniknie też i lista czytelnicza?
obserwowanie blogów odbywa się przez Friend Connect (sieć przyjaciół), zatem coś innego niż Google Reader. Widocznie przy dodawaniu bloga do obserwowanych wrzucany jest do obu list. Oczywiście GFC jest powoli wycofywany (obecnie dostępny tylko w formie gadżetu bloggera), ale nie sądzę by stało się to w tym samym czasie co wyłączenie GR.

trololo napisał/a:

A bloglovin świetnie zastępuje tą aplikację.
w oknie przeglądarki też można obserwować blogi, wystarczy dodać dynamiczną zakładkę do paska ;-) Jak już wspomniałem - wiele kanałów dystrybucji to większa szansa na zdobycie nowych czytelników. Jedni będą robić to za pomocą konta Blogger, inni Google+, kolejni na bloglovin a pozostali anonimowo.

Bloglovin w porównaniu z możliwościami G+ wypada marnie. Wystarczy poczytać co się zyskuje po integracji konta Google+ (kliknij na zakładkę w kokpicie danego bloga). Są też oczywiście minusy, jednak każdy decyduje indywidualnie.

Komunikat na bloglovin sugeruje, że kzyskują popularność na panice wywołanej wyłączeniem GR. Ciekawi mnie czy ludzie, którzy lubią dany artykuł na BL klikają potem także w inne społeczności jak facebook?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
dezaar 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 27 Cze 2013
Posty: 46
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-07-06, 12:37   

u mnie na blogu prawie nikt nie wchodził z tego;), ale myślę, że przyczyną tego mógł być fakt stosunkowo młodego wieku bloga, widziałam, że zagraniczne blogerki dość często mają odwołania na stronach do tego, także wydaje mi sie, że muszą być z tego jakieś wejscia;)
 
  podziel si� tym postem na:
Kamysto 
WordPress.Klub


Imię: Kacper
Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 25 Sty 2013
Posty: 229
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-07-21, 15:54   

Ja testuje bloglovin od jakiegoś czasu, ale raczej wykasuję ponieważ jest brak zainteresowania i tylko link mi zaśmieca strone. A znacie może jakieś alternatywy, może mniejsze serwisy z podobnym funkcjami?
______________________________________________________
Antylifestylowy blog o magii
 
  podziel si� tym postem na:
conner 
Blogger.Klub


Imię: Dawid
Wiek: 30
Dołączył/a: 18 Paź 2012
Posty: 42
Miasto: Zielona Góra

Wysłany: 2013-07-21, 18:50   

Ja używam bloglovin to bardzo dobra strona która pozwala subskrybować bloga i być w kontakcie.
______________________________________________________
http://ikupasi.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-07-25, 15:58   

Ja zauważyłam że w ostatnim czasie mam coraz więcej wejść z Bloglovin, zaczynają się pojawiać w źródłach ruchu sieciowego na bloggerze. Przy 270 obserwujących około 35-40 wejść na dzień.
 
  podziel si� tym postem na:
agniesha 
Blogger.Klub


Imię: Agnieszka
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 50
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2013-08-02, 20:57   

Ja też mam bloglovin ale rzadko z niego korzystam, mam tam trochę fallowersów i sama parę osób śledzę ale wolę póki co obserwatorów na blogspocie ;)
______________________________________________________
http://coraz-mniej.blogspot.com czyli, zawsze warto spróbować! :)
 
  podziel si� tym postem na:
Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączył/a: 03 Sie 2013
Posty: 91
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2013-08-03, 14:08   

Ogólnie, to z tego co ogarniam informacji na internecie, to korzystają z tego głównie blogerzy modowi, lifestyle'owi i inni w tych klimatach.

Ja sam mówię "dziękuje, postoję", głównie za sprawą tematyki bloga, jaką są gry xD Wątpie, by na bloglovin' znalazło się wielu chętnych do czytania. Ale jeżeli czyjeś blogowanie polega głównie na wrzucaniu fotek kreacji, to poczuje się w takim towarzystwie jak w raju ;)
______________________________________________________
Mój blog o grach i graniu na PC (i nie tylko): http://yetiograch.pl/
Pomożecie ogarnąć mojego bloga? :<
 
  podziel si� tym postem na:
Daria. 
Blogger.Klub


Imię: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 115
Miasto: Polska - Gdańsk

Wysłany: 2013-08-03, 14:45   

Nie bardzo wiem, o co chodzi z tym gadżetem, nie umiem go używać, a może by się przydał.
______________________________________________________
Wszystkich moli książkowych zapraszam na
www.internetowa-biblioteczka.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Jasiek a.k.a Yeti 
WordPress.Klub


Wiek: 32
Dołączył/a: 03 Sie 2013
Posty: 91
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2013-08-03, 14:54   

Na tyle, na ile ja to rozumiem, to wystarczy założyć konto, tam podać adres bloga, potem dać gdzieś buttona do śledzenia bloga na tej stronie i SRU! Tłumy nadchodzą~~
______________________________________________________
Mój blog o grach i graniu na PC (i nie tylko): http://yetiograch.pl/
Pomożecie ogarnąć mojego bloga? :<
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz