Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2013-02-24, 18:03
Autor Wiadomość
maniek96 
Blogger.Klub

Imię: Maciej
Wiek: 27
Dołączył/a: 23 Lut 2013
Posty: 39

  Wysłany:    Jak zwiększyć ilość wyświetleń bloga?

Prowadzę bloga od ok. 1,5 miesiąca i zastanawiam się jaką obrać taktykę aby zwiększyć jego oglądalność. Nie wiem czy dodawać kilka postów dziennie i nie zwracać uwagi na brak komentarzy czy dodawać jeden post na kilka dni i mieć po 40-50 komentarzy pod każdym postem. Jak na razie, obstaję przy drugiej opcji. A Wy co jaki czas dodajecie posty na swoich blogach i ile macie komentarzy?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-02-24, 12:50   

Przede wszystkim musisz zrozumieć jedną rzecz - ilość wyświetleń / odwiedzin nie zależy od ilości publikowanych treści ale od ich jakości oraz od tego co robisz poza pisaniem - udzielanie się na forach specjalistycznych, social media, komentarze u innych itp.

Zastanów się jaki problem mają Twoi czytelnicy i jak Ty możesz im pomóc go rozwiązać - wtedy dopiero pisz nowego posta. Poświęć na niego więcej czasu, dopracuj, poszukaj słów kluczowych itp.
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-02-24, 16:56   

Powiem jako zwykły szary człowieczek, który osobiście bardziej woli blogi pamiętnikowe, no ale wypowiem się:
1. Nie nawalaj notkami 5 razy dziennie, jak dla mnie 1 notka dziennie to absolutne maksimum, lepiej nawet 1 na dwa dni albo trochę rzadziej.
2. Nie zwracać uwagi na brak komentarzy, nie każdy komentuje regularnie (bo ja wolę nie komentować jak nie mam nic mądrego do powiedzenia ;) ).

O, widzę że jednak chcesz pisać pamiętnik... to powiem Ci tak: najbardziej lubię takie pamiętniki, w których autor NIE integruje się z czytelnikami (nie zadawaj im ciągle pytań, nie zachęcaj w żaden sposób do odzewu, ludzie mają czuć, że podglądają Twoje życie przez dziurkę od klucza - ja przynajmniej lubię tak czuć :P ale możliwe że jestem w mniejszości ;) ), nie pytaj więc jak często pisać - to Twój pamiętnik nie czytelnika, pisz wtedy, kiedy czujesz potrzebę napisania czegoś :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-24, 18:03   

hmm

przyklejony => jak rozpowszechnić bloga?
starszy wątek => jak zdobyć czytelników?
=> jak często aktualizujesz swojego bloga?
i jeszcze są trzy zamknięte wątki o tym jak spopularyzować bloga ;) Przeczytałeś je?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ines 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 71

Wysłany: 2013-03-02, 18:22   

wendigo napisał/a:

Nie nawalaj notkami 5 razy dziennie, jak dla mnie 1 notka dziennie to absolutne maksimum, lepiej nawet 1 na dwa dni albo trochę rzadziej.


To zauważyłam u siebie. Jeśli jednego dnia dałam 2 notatki to tą pierwszą mało kto przeczyta. Najlepiej właśnie pisać raz na 2 dni.
 
  podziel si� tym postem na:
Jasna8 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2013
Posty: 56
Miasto: Elbląg

Wysłany: 2013-03-06, 18:57   

Ja piszę codziennie, ale bardzo dobra jest opcja co 2 dni...
Pisanie bloga to tak jak rozmowa z koleżanką :)
O czym ciekawym chcesz jej powiedzieć ?
Nudy nie będzie chciała słuchać...
Ilość komentarzy zależy od tego jak ciekawy dla odwiedzających bloga temat poruszyłaś.

[ Dodano: 06-03-2013, 19:00 ]

Ines napisał/a:

wendigo napisał/a:

Nie nawalaj notkami 5 razy dziennie, jak dla mnie 1 notka dziennie to absolutne maksimum, lepiej nawet 1 na dwa dni albo trochę rzadziej.


To zauważyłam u siebie. Jeśli jednego dnia dałam 2 notatki to tą pierwszą mało kto przeczyta. Najlepiej właśnie pisać raz na 2 dni.


Różnie to bywa...
Ja daję 5 notek i ilość wejść wzrasta w tym dniu...
Komentarzy jest relatywnie więcej...
 
  podziel si� tym postem na:
adorable 
Blogger.Klub


Imię: Sylwia
Wiek: 32
Dołączyła: 16 Gru 2012
Posty: 37

Wysłany: 2013-03-07, 13:04   

Ja zazwyczaj dodaję post raz na trzy dni - wynika to głównie z ograniczonego czasu. Z komentarzami bywa różnie, najczęściej jest ich około trzydziestu, nieraz dwadzieścia, a nawet pięćdziesiąt.
Uważam, że najlepszym sposobem na zwiększenie ilości wyświetleń bloga jest odwiedzanie innych i komentowanie ich postów. Jednak nie poprzez wpisy o treści "Masz fajnego bloga. Wejdź do mnie i dodaj do obserwowanych.". Warto, abyś naprawdę włożył odrobinę wysiłku w zaznajomienie się z danym postem i napisał komentarz odnośnie jego treści. Wtedy istnieje duża szansa, że dany bloger zechce odwiedzić także Ciebie. ;)
______________________________________________________
Czasu coraz mniej, a książek coraz więcej.
 
  podziel si� tym postem na:
Ines 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 71

Wysłany: 2013-03-08, 23:11   

adorable napisał/a:

Ja zazwyczaj dodaję post raz na trzy dni - wynika to głównie z ograniczonego czasu.
Jak tak samo, za bardzo nie mam kiedy pisać niestety.

adorable napisał/a:

Z komentarzami bywa różnie, najczęściej jest ich około trzydziestu, nieraz dwadzieścia, a nawet pięćdziesiąt.
Gratuluję! Ja do tylu jeszcze nie dobiłam.

adorable napisał/a:

Uważam, że najlepszym sposobem na zwiększenie ilości wyświetleń bloga jest odwiedzanie innych i komentowanie ich postów.
Też tak robię. Również jak ktoś skomentuje u mnie to odwiedzam jego bloga i zostawiam komentarz. Jak mi się spodoba to zaobserwuję i potem już komentuję regularnie.

adorable napisał/a:

Jednak nie poprzez wpisy o treści Masz fajnego bloga. Wejdź do mnie i dodaj do obserwowanych..
Takie wpisy u siebie od razu kasuję.
 
  podziel si� tym postem na:
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-10-10, 17:11   

A ja mam inne pytanie, bo akurat z odsłonami nie mam problemów, ale ciekawi mnie fakt od czego to zależy, że odsłon miałam w zeszłym miesiącu 15 tysięcy, ale sesji przypada tylko 5570 tysięcy. A użytkowników jeszcze mniej (nie całe 5 tysięcy - 4594). Dlaczego tak jest i od czego to zależy?

No i najważniejsze pytanie - jak to zmienić, by było lepiej? Macie jakieś pomysły? Nurtuje mnie to już od dawna.
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-10-10, 19:27   

To nie jest wątek o czytaniu analyticsa ;) ale krótkie wyjaśnienie:
Jeden unikalny użytkownik może wejść w danym okresie kilka razy na Twoją stronę i wykonać łącznie kilkanaście / kilkadziesiąt przejść po podstronach bloga.

Im więcej przejść po podstronach i długi czas wizyt, tym lepiej. Oznacza to zazwyczaj, że użytkownicy przeglądają coś więcej niż tekst, na który weszli na początku.

Można temu dopomóc dodając sugerowane posty na końcu artykułu, odesłania do innych wpisów w treści tekstu, gadżet popularne posty w pasku bocznym.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-10-29, 10:13   

Dzięki, akurat to wszystko mam u siebie, często też linkuję w postach do postów powiązanych :)
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz